Jump to content
IGNORED

Uništavanje životne sredine u Srbiji


Jumanji

Recommended Posts

procena od 56 milijardi dolara je zastarela, naravno da je vrednost ove godine više puta veća nego pre, a sledeće će da bude još veća

 

kako može iko da uzima vrednost rude kao fiksnu, kada se ona stalno menja

 

 

 

Link to comment

image.png.0fe7b9e49c3a3bf693dee32b98329585.png

Cena litijuma (ne rude), ovde izražena u CNY/T,  može znatno da varira. 2017-2020 tri puta niža, 2020-2021 četiri puta viša. Budućnost je teško predvideti čak i na rok od 4-5 godina a kamoli 50 godina unapred. Kako bilo, hipotetički je bolje da raste jer je onda veći prihod od rudne rente, a i kompanija ostvaruje veći profit pa je onda i porez na taj profit veći.

Link to comment

Pa "Snajka" inače sve finansira, poziciju, opoziciju, nas, vas.....

 

Koga bilo šta što ovi mandrili mogu da kažu može da interesuje.

Edited by Luther
Link to comment
5 hours ago, Braća Strugacki said:

procena od 56 milijardi dolara je zastarela, naravno da je vrednost ove godine više puta veća nego pre, a sledeće će da bude još veća

 

kako može iko da uzima vrednost rude kao fiksnu, kada se ona stalno menja

 

 

 

Ma malo li je? 

Kad je trosak samo 990 po toni

Link to comment

sad, pitanja za @Luthera

 

da li je zapošljavanje 312 ljudi vredno kao argument ZA? toliki prostor mogao bi da se na drukčiji način upotrebi za zapošljavanje tog broja ljudi.

da li je moguće da se unapred planira 12 časovno radno vreme? zašto nije 468 x 8 što jejednako 312 x 12?

 

prokomentariši ovo:

-Kalmar podseća da je više puta menjan Zakon o planiranju i izgradnji, kao i da Zakon o rudarstvu dozvoljava da istražna područja mogu da budu i na prostoru od 100 kvadratnih kilometara.

-Sada smo apsolutno sigurni da prvo žele da počnu da rade, pa da usput popravljaju. Imaju problem sa sagorevanjem dizela u rudniku, ne mogu da smanje prisustvo bora u vodi

-Ona kaže da je kompanija već 2012. godine znala da ne može da ukloni rizike u prosecu prečišćavanja vode, kao i rizike koje može da izazove plavni karakter reke Jadar.

-Predstavnica udruženja Zaštitimo Jadar i Rađevinu Marija Alimpić izjavila je da je Rio Tinto 2014. godine o rudnom depozitu jadarita govorio kao o svom privatnom vlasništvu, iako prema važećim zakonima sve ono što se nalazi pod zemljom pripada državi.

 

 

 

Link to comment
12 minutes ago, djordje geprat said:

sad, pitanja za @Luthera

 

da li je zapošljavanje 312 ljudi vredno kao argument ZA? toliki prostor mogao bi da se na drukčiji način upotrebi za zapošljavanje tog broja ljudi.

da li je moguće da se unapred planira 12 časovno radno vreme? zašto nije 468 x 8 što jejednako 312 x 12?

 

prokomentariši ovo:

-Kalmar podseća da je više puta menjan Zakon o planiranju i izgradnji, kao i da Zakon o rudarstvu dozvoljava da istražna područja mogu da budu i na prostoru od 100 kvadratnih kilometara.

-Sada smo apsolutno sigurni da prvo žele da počnu da rade, pa da usput popravljaju. Imaju problem sa sagorevanjem dizela u rudniku, ne mogu da smanje prisustvo bora u vodi

-Ona kaže da je kompanija već 2012. godine znala da ne može da ukloni rizike u prosecu prečišćavanja vode, kao i rizike koje može da izazove plavni karakter reke Jadar.

-Predstavnica udruženja Zaštitimo Jadar i Rađevinu Marija Alimpić izjavila je da je Rio Tinto 2014. godine o rudnom depozitu jadarita govorio kao o svom privatnom vlasništvu, iako prema važećim zakonima sve ono što se nalazi pod zemljom pripada državi.

 

 

 

 

Ne samo da će raditi 12 sati nego će biti lancima okovani u tunelima rudnika i neće nikada izlaziti na svetlo dana. Đorđe pismen si čovek a imaš kao i ja dovoljno vremena pa brzo možeš da proveriš da je u Srbiji nemoguće napraviti radni ugovor sa permanentnim radom od 12 sati dnevno. Valjda je (ako je) neko to pokušao u fabrici Aptiv-Leskovac pa je to propalo jer je nezakonito.

 

Što se tiče ostalog zaista ne bi komentarisao navode koje lansiraju lica iz tih eko udruženja, nisu mi nešto kredibilni a pozivaju se na interna dokumenta RT do kojih su nekako "došli" i koja samo što nisu podelili "sa javnošu Srbije".

 

Možda nije loše da se neko obrati RT-Sava pa ih sve ovo pita, kako ja mogu da znam koliko radnika planiraju i kakve probleme imaju.

  • -1 1
Link to comment
Quote

Možda nije loše da se neko obrati RT-Sava pa ih sve ovo pita, kako ja mogu da znam koliko radnika planiraju i kakve probleme imaju.

pitali ljudi. ovi ćute.

Quote

Što se tiče ostalog zaista ne bi komentarisao navode koje lansiraju lica iz tih eko udruženja, nisu mi nešto kredibilni a pozivaju se na interna dokumenta RT do kojih su nekako "došli" i koja samo što nisu podelili "sa javnošu Srbije".

meni nisu kredibelna obećanja koje On i Ona daju kao ni ona iz RT

@Luther

 

Edited by djordje geprat
  • +1 1
Link to comment

Ma naravno da su pitali, i građani i novinari.
I to više puta.
Par puta je bilo izvrdavanje, par puta nešto okvirno bez pisanog traga.







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...