Jump to content
IGNORED

Uništavanje životne sredine u Srbiji


Jumanji

Recommended Posts

 

3 minutes ago, Rowanoke said:

E sta je ovo? Nisam cula? Sta je rekao?

 

On 10.11.2021. at 21:21, simetrije said:

  Miša Majić bio bi odličan predsednički kandidat u državi u kojoj 20,76% stanovništva ima osnovnu školu, a nepotpuno osnovno obrazovanje 11% populacije. Tih tričavih gotovo 33% oduševljeno je klicalo prošlogodišnjoj izjavi ovog elitnog intelektualca, koji je sa jednog skupa aristokratski zavapio: 

 

Mi ne smemo zaboraviti da smo mi izašli u ove najnovije faze iz jednog eksperimenta koji se zove to komunističko razdoblje, odakle mi zapravo i crpimo tu ideju jedinstva vlasti, nepostojanje podele vlasti, jedno užasno mešanje socijalnih karti, gde se zapravo i dan danas dičimo time kako su svi sa osnovnom školom mogli svake godine na letovanje, što nije normalno. To nigde ne postoji, to nije realno

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Luther said:

 

Pa ako ne možemo ništa da kontrolišemo bolje da ništa ni ne počinjemo ne samo litijum.

 

Iskreno nemam pojma da li sve to vredi na rok od 60 godina a ne mislim da to iko može da izračuna. 

Obicnom narodu ne vredi nista,

 

Ubija se obican covek unistava zivotna stedina i jedan deo srbije se pretvara u pustinju

Link to comment
7 minutes ago, Luther said:

Pa ako ne možemo ništa da kontrolišemo bolje da ništa ni ne počinjemo ne samo litijum.

 

Praksa je pokazala da je sa ovom vlašću to potpuno tačno. 

  • Hvala 1
Link to comment
30 minutes ago, Luther said:

Što se tiče uništavanja voda i zemljišta sve to uđe u kalkulaciju i naplati se.

 

7 minutes ago, Luther said:

Iskreno nemam pojma da li sve to vredi na rok od 60 godina a ne mislim da to iko može da izračuna. 

 

Mislim stvarno...:cry:

  • Haha 1
Link to comment
Just now, Rowanoke said:

Malo li je???? Tebi to sica?

 

Hajde da ponovim: 56mlrd$ je sadašnja tržišna vrednost litijuma kod Loznice(ako je to tačan podatak) od čega treba odbiti troškove proizvodnje i distribucije i tako dobijeni iznos podeliti na 56 godina pri čemu se ne zna da li će za x godina vrednost litijuma drastično pasti. I to zato što, logično, ne može sav litijum da se odjednom izvadi i proda. Da li je malo ili mnogo odlučuje tržište, odlučuju uobičajeni ugovori rudarskih kompanija.

Link to comment
1 minute ago, variola said:

Praksa je pokazala da je sa ovom vlašću to potpuno tačno. 

Sa svakom vlascu je to tacno, pitanje je, rekoh - politicko.

I austrijska i finska vlada ce na kraju - sve analize i sva pamet, a u slucaju ovih zemalja i odgovornost na stranu - da glede eksploatacije litijuma donesu politicku odluku.

I pritom ce, sve kalkulacije i analize na stranu, jednim okom ipak da merkaju na reakciju i raspolozenje sopstvenog javnog mnjenja, izmedju ostalog i zbog izbornih rezultata.

A o danasnjoj Srbiji u tom kontekstu ne vredi trositi reci...

  • +1 3
Link to comment
10 minutes ago, namenski said:

Sa svakom vlascu je to tacno, pitanje je, rekoh - politicko.

I austrijska i finska vlada ce na kraju - sve analize i sva pamet, a u slucaju ovih zemalja i odgovornost na stranu - da glede eksploatacije litijuma donesu politicku odluku.

I pritom ce, sve kalkulacije i analize na stranu, jednim okom ipak da merkaju na reakciju i raspolozenje sopstvenog javnog mnjenja, izmedju ostalog i zbog izbornih rezultata.

A o danasnjoj Srbiji u tom kontekstu ne vredi trositi reci...

Ova Vlast nas je ubila, koronu hendlovala dnodna, najgore na svetu,

Statstika govori da smo pomrli, ko zna koliko ce pomreti od zagadjenog vazduha,

Proterala mlade ljude,

Kooo Ko ce da se bori? 

3.1 miliona vakcinisanog. Toliko je koliko toliko normalno, to je sacica ljudi Haloo, ja sam ucila u svojoj osnovnoj da je nasa srbija imala 10 milionaaaa, sta je ovooo 

Nestacemo nema nas uskoro cemo biti nebitni, ne znacajnii

  • -1 1
Link to comment
12 minutes ago, Luther said:

 

Znači naredna "poštena" vlast bi to dobro uredila?

 

Pre mislim da je obrnuto, vlast koja bi to dobro uredila bila bi "poštena". 

 

Složio bih se sa @namenskida je u slučaju litijuma (globalno) mnogo više politike nego ekologije ali naši sadašnji vlastodršci su se u nebrojeno raznih oblasti pokazali samo kao štetočine tako da... 

Link to comment

 

3 minutes ago, Rowanoke said:

Ova Vlast nas je ubila, koronu hendlovala dnodna, najgore na svetu,

Statstika govori da smo pomrli, ko zna koliko ce pomreti od zagadjenog vazduha,

Proterala mlade ljude,

Kooo Ko ce da se bori? 

3.1 miliona vakcinisanog. Toliko je koliko toliko normalno, to je sacica ljudi Haloo, ja sam ucila u svojoj osnovnoj da je nasa srbija imala 10 milionaaaa, sta je ovooo 

Nestacemo nema nas uskoro cemo biti nebitni, ne znacajnii

 

54 minutes ago, Luther said:

Samo se to ne pokazuje i ne dokazuje na auto putu.

 

Nego u parlamentu, medijima, fino, civilizovano,ubedjivanjem, 1 dijalogom... :whistle:

Link to comment

Generalni @Luther stav je zapravo umeren i mislim da je pogrešno nazivati to bestidnim libertarijanstvom. Obimna cost-benefit analiza, parlamentarna rasprava i na kraju referendum. Čovek je napisao to, a ne da treba sve prepustiti odmah sada Rio Tintu. Nisu ni Finska ni Austrija ni EU neki libertarijanski ekstremni, a i oni ozbiljno razmatraju iskopavanja litijuma. Morala  bi i Srbija da to pitanje ozbiljno razmotri, ako ni zbog čega drugog onda da bi se zaštitila od divljanja Rio Tinta i sličnih kompanija. 

 

Ono gde kreće ludilo, verovatno trolovanja i zabave radi, je kada se sa nivoa principa spusti u detalje srpske politike. Analize nema zato što opozicija nije u skupštini, ekološki stavovi se ne iskazuju na ulici, neslaganje da trenutne političke elite nemaju motiv i kapacitet da se valjano pozabave ovako kompleksnim pitanjem....I tako provocira u krug...kao želi ozbiljnu analizu i ne vidi zašto bi ljudi izlazili na ulicu, tome je mesto u institucijama. To nema veze sa ideologijom nego ili iskreno veruje u SNS koji kontroliše sve institucije, što se neće promeniti ni posle izbora neće ili troluje.

 

  • +1 5
Link to comment

libertarijanizam kao pojam kod nas guta i liberalizam i vladavinu prava, a sam liberalizam je podrazumijevano americkog tipa. ne da se tice ove teme ili samo ove teme, nego eto. 

minimalna drzava pa ni deifikacija trzista ne znaci brisanje zakona.

niti sve to skupa ima veze sa srbijom koja je divlji zapad u privatnom sektoru i majcinska sisa u drzavnom i paraprivatnom.

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...