Jump to content

Uništavanje životne sredine u Srbiji


Jumanji

Recommended Posts

3 minutes ago, Friend said:

@LutherLuthere, aj se kladimo da bi svi mi sa foruma promenili pricu u vezi Rioa Tintoa da smo u vlasti gde suste dolari za guranje ove price..A vecina realno i za manje. :rolleyes:

 

 

 

 

Prijatelju, jasno mi je da biste "prodali veru za večeru" u to ne sumnjam.  Ti bi hteo da se kladiš na poznati ishod, nije ti neka fora. :fantom:

Link to comment
Just now, Luther said:

 

Prijatelju, jasno mi je da biste "prodali veru za večeru" u to ne sumnjam.  Ti bi hteo da se kladiš na poznati ishod, nije ti neka fora. :fantom:

Opet ću reći, šta je sledeće, on tebe nazove botinom, ti njemu pomeneš familiju itd. Je li stvarno ne može rasprava bez ovih podjebavanja?

Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

Opet ću reći, šta je sledeće, on tebe nazove botinom, ti njemu pomeneš familiju itd. Je li stvarno ne može rasprava bez ovih podjebavanja?

 

Naravno da može, odstrani stalkere-provokatore. Jel ja treba da odćutim na svaku gadost koja mi se podmeće da bi "rasprava" bila "na nivou". Eto prešao sam preko neke gadosti koju je ponovo lansirao SNARC, ali sad se pojavio @Friend. Ako i to odćutim doći će neko treći i tako u krug. Ako ne možete da ih suspendujete u realnom vremenu možete naknadno ali to nikada ne radite. Kao da postoji neki dogovor da me svako malo neko kao podjebava (moš misliti koliko se uzbuđujem) pa da se ja zaletim u odgovorima i onda hop ban, svi srećni.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Važi upozorenje za sve, slažem se, ali kao što ti juče rekoh, igraš simultanku u koju si svjesno ušao, ne treba niko da te provocira, ali onda se naoružaj strpljenjem, to što multitaskuješ ti nije opravdanje da onda kreneš da spuštaš. 

 

Dakle - važi za sve - bez prozivki za trolovanje, botovanje, bez nekakvih insinuacija, može se raspravljati i bez toga. To što vam se ne sviđa kako neko piše, jebiga, matori smo konji pred smrt (sviđa mi se zapravo ova linija, koristiću je), takav je život. Bolje ovdje da trenirate sa Luterom kako ćete se suprotstaviti nekom RT lobisti u RL, tamo nema moderacije i report dugmeta. 

Link to comment

Inače red je da pohvalim Botu, lepo je prepisao moje stavove od juče:

A ako je danas i ovoj fazi opravdano protestovati protiv Rio Tinta bez konačnih procena o štetnom uticaju na životnu sredinu, pa onda bi po toj logici trebalo odmah zatvoriti i sve aktivne rudnike i fabrike koje takođe u manjoj ili većoj meri štete životnoj sredini. Međutim, takav ekstremizam bi bio potpuno ekonomski neodrživ, a siromaštvo bi se mnogo više odrazilo na kvalitet života naših građana, a u krajnjem i na životnu sredinu“, navodi Tadić

  • -1 1
Link to comment
11 minutes ago, Luther said:

 

Niko ne vozi rudu iz Srbije u Kinu pa je tamo "topi" (ruda se ne topi) takav bi brzo bankrotirao. Ne slušaj baš sve što ljudi pričaju. A i da vozi njegova je pa može da je šalje i na Mesec.

Nije tačno,

Iz kopa Čukari Peki manji deo te rude završava u staroj postojećoj topionici Bor onoliko maksimalno koliko joj kapacitet dozvoljava.

Veći deo rude se prečišćava u koncentrat i kamionima vozi do luke u Prahovou pa Dunavom do Konstance, pa u Kinu.

Jedan deo jalovine se vraća u rudnički tunel predhodno iscrpljen rudom i tamo "betonira", pa kad očvrsne paralelno uz stari tunel se kopa novi tunel bogat rudom, a ostaci flotacije se lageruju u buriće, čuvaju u skladištu i čekaju preuzimanje od firme koja je licencirana da to preradi/prečisti.

 

Za sada tako rade, kakav nam je šljam u državnoj upravi ne bi me čudilo da ti burići završe na nekom napuštenom terenu kao ono misteriozno pronađeno u okolini Bariča.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Luther said:

 

Dao sam linkove na tri članka koji ne predstavljaju iskopavanje litijuma kao smak sveta. Evropski zvaničnici se zalažu za eksploataciju litijuma u EU pod uslovom da je ekološki bezbedna i da se koristi najmodernija tehnologija: "The European Environment Bureau (EEB) says mining will only gain public acceptance if the best technologies are used to mitigate environmental effects, and if companies comply with laws and respect local communities." Članak o Francuskoj razmatra gde ima litijuma u Fr kao i šta se na nivou EU radi da bi Evropa postala nezavisna od uvoza litijuma koji izgleda postaje strateški materjal:At a European level, the EU is working to promote the lithium industry by funding research projects with the European Institute of Innovation and Technology, Raw Materials section, within projects such as the H2020 GeoERA FRAME on European critical metals and through the European Lithium Institute, of which BRGM is one of the founding members. The short-term objective would be to build an economically strong European sector: a kind of “Airbus of batteries”. In this context, there is no doubt that lithium supply sources will need to be diversified to meet growing demand." Treći članak govori o rudniku litijuma koji je pred otvaranjem u zamisli molim te Austriji. 

 

Ne mogu da kačim studiju ili članak o tome da li je ili nije kopanje litijuma bezbedna tehnologija (i koja od raznih tehnologija), jer prvo ne znam da li tako nešto postoji, a drugo i da to nađem ja verovatno ništa tu ne bi razumeo. 

 

U međuvremenu evo i projekta za rudnik u UK, https://cornishlithium.com/projects/lithium-in-hard-rock/trelavour/ Rade se istražne radnje i zamisli niko se ne bacaka po autoputevima zbog toga. 

 

Procitaj ponovo svoj post i sve ce ti se samo kasti.

 

Mnogo "if", mnogo istraznih radnji, mnogo projekcija za buducnost ali konkretno nista. Cak i ovo u Austriji, najavljeno 2018. jos uvek se krcka koliko sam izguglao.

Link to comment

A ko je dužan da pre bilo čega objavi te studije[emoji769]?
Ili nepostojanje studije opravdava kretanje u posao bez nje?
Ili se misli da treba da verujemo RT da je u toj studiji sve med i mleko?
Malo se obrću stvari naopačke.
Zašto nema studije[emoji769]?
Kad objave to, pa da vidimo šta piše, pa onda.
Ne nego ću da verujem kompaniji koja ima dugu istoriju manipulacija i falsifikovanja.
I to u "proizvodnom procesu" koji je dokazano vrlo invazivan...







... Shiit has hit the fan



Link to comment

Ovdje i Bota malo maši fudbal a pomjera stative - rudnici su naši, kakvi god da su tu rade lokalni ljudi pod lokalnom upravom koji nemaju istorijat tog maroderskog ponašanja koji RT ima, nisu svi rudnici isto toksični, da, treba ići ka smanjenju rudnika koliko je moguće i ka što čistijim tehnologijama generalno. Jedino bih se složio sa korelacijom siromaštva i uništavanja životne sredine, neko je skoro pisao šta sve naš narod loži jer je sirotinja, od namještaja, igračaka, otpada itd. no sa ovom klikom na vlasti to se neće promijeniti ni za milimetar, ovoj vlasti treba sirotinja za izbore jer sirotinju mogu da motaju sa pričama o Kosovu, tajkunu Đilasu, da je impresioniraju pričama o naci stadionu i spomenicima Stefanu Nemanji, takvu sirotinju je lakše kontrolisati preko SPC i sendviča. Para odnekud i ima, samo što se te pare dijele po 30 evra pred izbore a većina te ozbilje love završava u malom broju džepova pa se kasnije to vrti kroz investicije u nekretnine, dok se budžet i dalje sisa. 

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, J-♣ said:

Nije tačno,

Iz kopa Čukari Peki manji deo te rude završava u staroj postojećoj topionici Bor onoliko maksimalno koliko joj kapacitet dozvoljava.

Veći deo rude se prečišćava u koncentrat i kamionima vozi do luke u Prahovou pa Dunavom do Konstance, pa u Kinu.

Jedan deo jalovine se vraća u rudnički tunel predhodno iscrpljen rudom i tamo "betonira", pa kad očvrsne paralelno uz stari tunel se kopa novi tunel bogat rudom, a ostaci flotacije se lageruju u buriće, čuvaju u skladištu i čekaju preuzimanje od firme koja je licencirana da to preradi/prečisti.

 

Za sada tako rade, kakav nam je šljam u državnoj upravi ne bi me čudilo da ti burići završe na nekom napuštenom terenu kao ono misteriozno pronađeno u okolini Bariča.

 

Koncentrat bakra nije ruda bakra.

Link to comment
16 minutes ago, Luther said:

Inače red je da pohvalim Botu, lepo je prepisao moje stavove od juče:

A ako je danas i ovoj fazi opravdano protestovati protiv Rio Tinta bez konačnih procena o štetnom uticaju na životnu sredinu, pa onda bi po toj logici trebalo odmah zatvoriti i sve aktivne rudnike i fabrike koje takođe u manjoj ili većoj meri štete životnoj sredini. Međutim, takav ekstremizam bi bio potpuno ekonomski neodrživ, a siromaštvo bi se mnogo više odrazilo na kvalitet života naših građana, a u krajnjem i na životnu sredinu“, navodi Tadić

 

Pametan si covek, i sam vidis logicnu falinku u induktivnom zakljucivanju.

 

Evo, ja predlazem da stavimo Botu u zatvor. Politicar je a svi politicari su lopovi.

Link to comment
1 minute ago, Budja said:

 

Pametan si covek, i sam vidis logicnu falinku u induktivnom zakljucivanju.

 

Evo, ja predlazem da stavimo Botu u zatvor. Politicar je a svi politicari su lopovi.

 

Marinika lopov? Ćuta lopov? Dobrica lopov? Ma ne preteruj!

Link to comment
16 minutes ago, Budja said:

 

Procitaj ponovo svoj post i sve ce ti se samo kasti.

 

Mnogo "if", mnogo istraznih radnji, mnogo projekcija za buducnost ali konkretno nista. Cak i ovo u Austriji, najavljeno 2018. jos uvek se krcka koliko sam izguglao.

 

Poenta je da se niko negativno ne postavlja prema mogućnosti iskopavanja litijuma, nigde se to ne predstavlja kao da će da padaju atomske bombe i da se zagadi sve do severnog pola. 

Rudnik u Austriji se krčka ali se već rekao bih stavlja i zaprška:

"The DFS is currently underway and anticipated to complete in Q4 2021 (subject to funding and COVID-19 restrictions).

The Company is aiming to commence lithium hydroxide production at the project by the end of 2023 (subject to funding, approvals by the Austrian government and COVID-19 restrictions)."

Link to comment

Jel to ono nismo trebali da zatvaramo rudnike olova, žive.. proizvodnju azbesta jer eto.. ekonomski interes i radna mesta? 

Btw, olovo iz akumulatora je 100% reciklirano. Litijum iz svih baterija ni 3% jer jeftinije je kupiti i aboridžine™ i njihovu zemlju

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...