Jump to content

Uništavanje životne sredine u Srbiji


Jumanji

Recommended Posts

6 minutes ago, Heaviside said:

Sad sam siguran da troluje. Jebo nas bojkot, da je Đilas bio u skupštini sada bi imali pravu studiju.Čuj, evo samo da opozicija uđe parlament pa će se naručiti sveobuhvatna studija na osnovu koje će da se vodi stručna rasprava u parlamentu. Naravno, SNS će na kraju doneti najbolje odluku za sve nas. 

 

Naravno, nekegitmini parlament uopšte ne znači da nemamo.kapacitet za sprovođenje ovakvog projekta.

 

Počeo si baš da se sprdaš @Luther. Preterivanje teško.

 

Ajde još jednom, poslednji put: Za mene bi bilo prihvatljivo ako bi posle sveobuhvatne diskusije i analize, kako u stručnoj javnosti, naravno javno( kao što je i opisala @gospa buba), tako i u legitimnom parlamentu(ma ko u njemu bio) bila doneta odluka o izgradnji rudnika, a i potvđena na referendumu pošto se radi o projektu sa mogućim značajnim posledicama.

Ako ovo ne možeš da shvatiš i predstavlja ti trolovanje ja tu ne mogu ništa.

Link to comment
3 minutes ago, Aleksija said:

ja bih rado videla studiju i onda razmislila. sta mislis, kada ce biti gotova ta studija?

Nemam pojma, rekao AV do kraja sledeće godine pa sad ako njemu veruješ eto.

Link to comment

dotle će da lipše magare. zemlja će da bude konfiskovana, ograda i barake postavljeni.naoružana straža obezbeđena. mašinerija dovučena. NATO u pripravnosti.

Link to comment
5 minutes ago, Luther said:

 

Ajde još jednom, poslednji put: Za mene bi bilo prihvatljivo ako bi posle sveobuhvatne diskusije i analize, kako u stručnoj javnosti, naravno javno( kao što je i opisala @gospa buba), tako i u legitimnom parlamentu(ma ko u njemu bio) bila doneta odluka o izgradnji rudnika, a i potvđena na referendumu pošto se radi o projektu sa mogućim značajnim posledicama.

Ako ovo ne možeš da shvatiš i predstavlja ti trolovanje ja tu ne mogu ništa.

Ne, sa ovim se slažem i ja, a verovatno i veliki deo forumaša. I ti to znaš. Znaš i da je trolovanje kada tvrdiš da nas od ovoga što imamo sada (nula rasprave, neredi na ulicama) do toga što bi ti želeo (studija, rasprava, referendum) dele jedni izbori i da je razlog zašto ozbiljna analiza nije urađena to što nema opozicije u parlamentu. Nema rasprave ni referenduma, neće ih ni biti zato što Srbija nije demokratska zemlja. Njom vlada Vučić. Nemamo cost-benefit analizu, nećemo je ni dobiti od ove vlasti. Zato mora da se ide na ulicu da se projekat stopira. Pa neka onda neka druga vlast pokrene proceduru koju si opisao, nemam ništa protiv.

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Heaviside said:

Ne, sa ovim se slažem i ja, a verovatno i veliki deo forumaša. I ti to znaš. Znaš i da je trolovanje kada tvrdiš da nas od ovoga što ibori am ništa protiv.

 

Ne, to nisam rekao nego da nas pored izbora deli i normalna rasprava u javnosti gde RTS1 nije u funkciji promocije vlasti, gde se izveštava koliko toliko objektivno iz skupštine itd. Da li ćemo to dobiti posle narednih izbora? Sumnjam. Da li će ulica stopirati projekat, mislim da neće. Ako već opozicija izlazi na izbore onda treba noktima i zubima da se bori da se rasprava o ovoj temi vrati u institucije. Ako neće RTS1 da im da prostor onda kao parlamentarna opozicija ide na ulicu jer ima neki legitimitet.

 

Meni su ti sledeći izbori generalno nelegitimni zbog uslova u kojima se održavaju ali je bar ova glavna opozicija na njih pristala. Lično sam prilično u dilemi da li uopšte da glasam i podržavam "nameštaljku" ili ne. Za BG verovatno, ostalo ću videti ima još dosta vremena.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Ako neko iznosi stavove sa kojima se ne slažete ne znači odmah da troluje. Pri tome Luther ima ovakve stavove konzistentne godinama, nije nešto neobično i nije na forumu samo zbog ovoga. 

 

  • +1 5
Link to comment

Da li je moguće da se nikad niste sreli sa libertarijanskim pogledima i sektašenjem, pa sad tražite pomoć, nije to trolovanje, jednostavno ima i ljudi koji vjeruju u ovo. A ova tema je na ivici da ode u lokdaun dok svi ne skinu nogu sa gasa sa ličnim kvalifikacijama. 

  • +1 1
Link to comment

I ja se slažem sa lutherom donekle. I ja sam namerno izbegavao ekološke proteste jer smatram da je sve što zelene organizacije rade neodrživo, štetno po zemlje u razvoju (njihovo insistiranje da zemlje u razvoju moraju stati sa povećavanjem zagadjenja sad kad ne prelaze 20% zagadjenja per capita zapadnog sveta) i ti snovi da se u globalnom svetu moze živeti sa mnogo manje potrošnje energije lokalno i slične hipi forice. Plus protiv su nuklearne energije koja bi rešila veliki dio problema sa zagađenjem.

 

Naravno da sam imao nepoverenje u to koliko će ih SNS kontrolisati. Ali ne smatram ovaj rudnik ništa štetnijim od gomile koju već imamo.

 

Tek koji je pretegnuo je nasilje u Šabcu i posledično što sam video koliko su i lično zalegli na ovo, tako da sam sad potpuno za to da im je*emo majku.

  • +1 2
Link to comment

Jednostavno ne može drugačije, jer će sad da se navale i duhoviti i ozbiljni i ovi što imaju nešto da kažu, i da lanu i svašta nešto. Pauza. 

Link to comment
6 hours ago, chandra said:

 

 Ali citav zakon o eksproprijaciji ne govori nista drugo nego da su ovi i te kako tvrdi na placanju. Ili mislis da bi se srpski seljak neckao da proda dedovinu za dobru cenu? Ovako, cak ni ako ti bukvalno njiva sedi na rudniku zlata, mozes da se jebes

Ne da plaćaju nego preplaćuju. Da li će eksproprijacija uticati da smanje ponudu, verovatno hoće.

Link to comment

ako je čisto češko, pošto je u dućanu? zbog budžeta. mislim da su piva u lidlu poljska. ona jeftinija. kakva je poljska voda. pitam, jer je moja potrošnja bar 2 gajbe.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...