Jump to content

Uništavanje životne sredine u Srbiji


Jumanji

Recommended Posts

1 minute ago, djordje geprat said:

analizu oko RT treba da rade eksperti: ekonomisti, pravnici s jedne i tehnolozi, geolozi i razni drugi stručnjaci (životinje i biljke, voda, vzduh.........). ne poslanici u parlamentu i oni s kancelarijama na andrićevom vencu i nemanjinoj.

 

Naravno ali oni nalaze prezentiraju poslanicima koji u krajnjoj instanci odlučuju o projektu. Ne mogu eksperi da donose propise i uredbe niti mogu da blokiraju izgradnju rudnika ako smatraju da je to sveukupno loše.

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

i onda bash chudno....

Pa bas i nije: eno Finska, u kojoj se nalaze najvece utvrdjene rezerve litijuma u Evropi, tzv. Keliber Lithium Project je polako i opezno krenula sa poslom oko rudarenja i ako se za nalazista znalo jos od pocetka 50-ih...

I polomili se ljudi da bez buke i razbijanja glava vide sta im je ciniti, Rio Tinto zvali nisu, ali su zato pa kako da ti kazem - Finci...

I cudna stvar, sve se godinama u nazad stavljalo na papir, sa sve brdom pre-feasibility i feasibility studija, a sve mi se javlja da bi se lose provela bilo koja finska vlast ma koliko bila fina, da je pokusala da bilo sta drlja i mrlja na temu potencijalne opasnosti po okolish i zdravlje...

Obaska sto se u Srbiji previdja znacaj zakona o eksproprijaciji koji ide na ruku upravo bespravlju i bahacenju, na stranu devastacija koja ce da ostane i koja je nepovratna steta i onda kada se neki tamo RT pokupi i ode...

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Luther said:

 

Naravno ali oni nalaze prezentiraju poslanicima koji u krajnjoj instanci odlučuju o projektu. Ne mogu eksperi da donose propise i uredbe niti mogu da blokiraju izgradnju rudnika ako smatraju da je to sveukupno loše.

aj' čoveče ne zajebavaj nas. analiza je po pravilu stručna i ona je mogla da bude urađena i predata parlamentu na odlučivanje. nema to veze da li ima opozicije u parlamentu. vidimo iz ova dva zakona koji su i uzrokovali buru. analize nema, niti će je biti jer je ovo privatan dil.

 

shvati jedno: naziv ovog topika je "vučić i...." ne RT i šta s njim. zloupotrebljavaš pospanost moderacije i inatiš se.

Link to comment
24 minutes ago, gospa buba said:

da li si video neke nauchnike da govore o tome? ja sam dobila prichu o jadaritu neke 2012, mozda greshim godinu i odma kao jurila neku saradnju ne znam s kim, jer je nov materijal, a neshto oko novih materijala je moj posao. nije da sam se ni ja pretrgla od jurnjave, ali to sa rio tintom je od odmah ogranicheno za javnost od samog pochetka, nishta civili. i onda znash da radi rudarski i radi jaroslav cherni. rudare ne znam, a koga znam iz chernog taj sleze ramenima i nece da se slika za televizor. da, najlogichnije bi bilo da sad imash okrugle stolove, javne rasprave i debate na rts1 sa buljukom profesora rgf. ali nema, nije za nas, suvishe smo prosti za to. i onda bash chudno....


na kraju izbacishe gradjevinski fakultet iz metroa, izvredjashe ljude. a rgf cuti kao da su manastir zavetovan na cutanje, pa tako dve decenije. i onda shto nemamo ovo i ono. mi nemamo profesionalnu slobodu. nikakvu, pa ni profesionalnu.
sent from novi mnogo jak bubamoto.


 

 

Pa to kako si opisala i ja mislim da treba, zato i kažem da  po meni (al ko mene uopšte nešto pita) treba sačekati jednu takvu raspravu pa onda odlučivati. Ovo naravno podrazumeva da rts1 bude zaista javni servis a ne propagandna mašina SNS-a tj. AV-a.

 

Što se tiče metroa nigde ne vidim da se oglašava saobraćajni fakultet, valjda je on merodavniji od građevinskog po pitanju saobraćaja.

 

 

Edited by Luther
Link to comment
1 minute ago, djordje geprat said:

aj' čoveče ne zajebavaj nas. analiza je po pravilu stručna i ona je mogla da bude urađena i predata parlamentu na odlučivanje. nema to veze da li ima opozicije u parlamentu. vidimo iz ova dva zakona koji su i uzrokovali buru. analize nema, niti će je biti jer je ovo privatan dil.

 

shvati jedno: naziv ovog topika je "vučić i...." ne RT i šta s njim. zloupotrebljavaš pospanost moderacije i inatiš se.

 

Analiza ima raznih, kao da nisi nikad video kako se iz istih podataka izvlače različiti zaključci. Sadašnji parlament je nelegitiman po meni za takve odluke.

Ja sam i hteo da o ovome pišem na topiku o ŽS ali se nekako sve odmetnulo. Moderacija nema vremena da prebaci gde mu je mesto.

Link to comment

Sad sam siguran da troluje. Jebo nas bojkot, da je Đilas bio u skupštini sada bi imali pravu studiju.Čuj, evo samo da opozicija uđe parlament pa će se naručiti sveobuhvatna studija na osnovu koje će da se vodi stručna rasprava u parlamentu. Naravno, SNS će na kraju doneti najbolje odluku za sve nas. 

 

Naravno, nekegitmini parlament uopšte ne znači da nemamo.kapacitet za sprovođenje ovakvog projekta.

 

Počeo si baš da se sprdaš @Luther. Preterivanje teško.

Edited by Heaviside
  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, dragance said:

 

Pa evo, cekam da mi odgovoris na kvot koji sam postavio - a tice se bespravnog dizanja u vazduh Aboridzinske pecine u Australiji. Na stranu sve ostalo sto sam ti ostavio.

 

Edit: a ima i do toga da vise paze kod "ozbiljnijih drzava". Mada ni to uvek ne rade.

 

Pa šta je problem sa tim dizanjem u vazduh.? Ljudi pogrešili, bila neka konfuzija, odgovorni smenjeni, nagodili se sa Aborižinima. Ne postoji iole veća kompanija koja nema neke mrlje u istoriji poslovanja. I šta ćemo s tim. Ja lepo pitah, ok nećemo RT on je zao, jel može taj rudnik da otvori neko ko nije zao ma ko da je taj?

  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment

 

14 minutes ago, Luther said:

 

Pa to kako si opisala i ja mislim da treba, zato i kažem da  po meni (al ko mene uopšte nešto pita) treba sačekati jednu takvu raspravu pa onda odlučivati. Ovo naravno podrazumeva da rts1 bude zaista javni servis a ne propagandna mašina SNS-a tj. AV-a.

 

Što se tiče metroa nigde ne vidim da se oglašava saobraćajni fakultet, valjda je on merodavniji od građevinskog po pitanju saobraćaja.

 

 

mora da su imali uvid u neku studiju koja govori da je projekat metroa odlican. ja nemam drugo objasnjenje.

Link to comment
2 minutes ago, Luther said:

 

Pa šta je problem sa tim dizanjem u vazduh.? Ljudi pogrešili, bila neka konfuzija, odgovorni smenjeni, nagodili se sa Aborižinima. Ne postoji iole veća kompanija koja nema neke mrlje u istoriji poslovanja. I šta ćemo s tim. Ja lepo pitah, ok nećemo RT on je zao, jel može taj rudnik da otvori neko ko nije zao ma ko da je taj?

ja bih rado videla studiju i onda razmislila. sta mislis, kada ce biti gotova ta studija?

Link to comment

ako nisam bila jasna, ja sam za nezavisnu studiju o rio tintu toliko da sam spremna da ucestvujem u blokadama saobracaja dok ne dodjemo do takve studije.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...