Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

19 minutes ago, Rowanoke said:

Pa dakle ovaj hteo da zastiti fotelju i sebe u ovoj upravi pa se povukao

to se odnosilo na upravni odbor koji se drzi vlasti iako je vreme da prihvate odgovornost i sklone se. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Aleksija said:

ono sto je jos poraznije jeste da se petnica, uzevsi u obzir svoju strukturu i poziciju, mogla otarasiti svih "sumnjivih" saradnika relativno lako, za razliku od recimo skola ili fakulteta, gde to angazuje znacajne pravne resurse i moze biti vrlo tezak put (radila sam u skoli gde je suspendovan jedan seksualni predator iz redova nenastavnog osoblja, ali je, koristeci bogate veze, uspeo da sudski proces razvuce do zastarevanja i skine skoli sa racuna neku ogromnu sumu - sve to jos za vreme prosle vlasti).

dakle, vrlo jednostavno su mogli da ih sklone. ali nisu.

 

Tačno. Minimum koji su mogli da urade je zataškavanje u početnoj fazi. 

Link to comment
11 minutes ago, chandra said:

 

To je Bozic.

 

 

Dal me vara utisak da se sve radi da Bozic preuzme, a Vigor se kao skloni? Ili da je to makar bila ideja?

 

Mogla bi stvarno malo i da se zadrzis na forumu! :)


i meni deluje tako. on, kao novi direktor, kao neko ko nije imao veze s ovim. mozes misliti.

Link to comment
1 minute ago, stray cat said:

 

Tačno. Minimum koji su mogli da urade je zataškavanje u početnoj fazi. 

pre sam mislila na zastitu ko zna koliko buducih generacija polaznica koje nece biti izlozene zlostavljanju.

ali da, i za samu ustanovu bi to, u vreme kada ova tema jos nije bila toliko vidljiva, bio koliko-toliko ispravan potez - nedovoljan, ali manje pogresan.

Link to comment
2 minutes ago, Aleksija said:

pre sam mislila na zastitu ko zna koliko buducih generacija polaznica koje nece biti izlozene zlostavljanju.

ali da, i za samu ustanovu bi to, u vreme kada ova tema jos nije bila toliko vidljiva, bio koliko-toliko ispravan potez - nedovoljan, ali manje pogresan.

 

Dada, na to sam i mislio, da se ne ponavlja više (ikad).

 

Nisam psiholog, imam kćerku od  10 godina: u svom životnom mikrokosmosu znam i čujem za primere da roditelji odmah reaguju na znake (mogućeg) seksualnog uznemiravanja (a i za reakcije koje se svode na (da otkucam) zataškavanja ali i da se ne ponavlja više)

 

Sigurno je drugačije kada su ulozi veći i kada se devojčice starije, nisam pametan.

Link to comment

Kazu nastavnici koji su isli u Petnicu da su im predavanja drzali studenti (bivsi petnicari).  A kad odu nastavnici onda ig ogovaraju pred djacima kako nemaju pojma.  Aaaaajme apsurda 

Edited by Sandradjer
Link to comment

Ja sam u Petnici bio par puta baš odavno, pre tridesetak godina, ne sećam se ovog "fotografa" S.

 

Tada je to bilo mesto za okupljanje srednješkolskih štreberki i štrebera. Čak mislim, da sam jedino prvi put nešto kao konkurisao, posle me drug iz odeljenja samo pitao da idemo i tol'ko (da l' smo tu uspeli zato što je tad bila neka pauza u "zvaničnim" programima za koje je trebalo konkurisati, to se ne sećam). Nešto smo kao išli za informatiku, ali smo stalno bili na programima arheologije, astronomije i slično: 

 

Sećam se da sam imao simpatije, kroz maglu da su tu bili i neki matoriji, ali max nivo tadašnjih godina Vigora Majića.

Ne sećam se (a sigurno bih se sećao) da je bilo nekih "izviđačkih" igara ili čega već.

 

U šta se to posle pretvorilo, a koliko čitam pretvorilo se u moguću odskočnu dasku za dalju naučnu karijeru čim je postalo bitno da izađeš u "petničkim sveskama", to ne znam.

 

 

Link to comment
40 minutes ago, betty said:

to se odnosilo na upravni odbor koji se drzi vlasti iako je vreme da prihvate odgovornost i sklone se. 

Da dodam i ovo, nije se Vigor povukao nego presao na drugu funkciju. 

Link to comment
2 hours ago, betty said:

^doduse, ja sam u tom momentu znala samo za onog silovatelja a ne ovog lika, komunikacija sa mnom bi zahtevala da mi ispricaju mnogo vise nego sto su zeleli. i u tom grmu lezi poneki zec.

 

Verovatno su samo "hteli da zastite decu".

Edited by Pixie
Link to comment
 
ja sam im pre sest meseci nudila pomoc u komunikaciji sa zrtvama i u sastavljanju izvinjenja. (da zastitim devojke od ovakvih nastupa, sa se razumemo.) dosta ljudi im je davalo odlicne savete. birali su da slusaju samo one lose.
U kom smislu "savete"?
Ako su oni maltene svi bili upetljani/informisani, jedini savet bi bio da se sami prijave odgovarajućem tužilaštvu.
Ali za to bi im više trebao advokat.
Bilo kakvo "izvinjenje" posle njihovih dela ("obrisali smo sve na računaru") je groteskno, da budem blag...









... Shiit has hit the fan

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...