Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

metodologiju nauchnog istrazivanja ne moze da radi srednjishkolac. tachka.

moze da sprovodi iz sobe u sobu.

ono, izvinjavam se.


edip@aram. saopshtenje - svaki dinar nam je vazan :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.



  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, burekdzija said:

 

 

Na stranu potpuno odsustvo kontrole u skoro svim oblastima sto sad nije tema, ali bilo je nesrecnih slucajeva ohoho, od kojih je najtragicniji decko koji je 90tih poginuo nocu u kanjonu Tresnjice, dok su tamo ko zna sta radili umesto da budu u kampu kao sto je po ps-u. 

 

Ali ne, u najboljem Kostunica maniru: nista nismo znali.

 

Imao je sansu. Cast i bruka zive dovijeka.

 

 

 

Ozbilno je neko poginuo u Tresnjici?

Link to comment
18 minutes ago, betty said:


stvarno ne mogu da procenim. za sada deluje da nastoje da potope brod zajedno sa svojim foteljama. ali su toliko nekompetentni da ne mogu ni da ucitavam nekakvu nameru u to sto rade.

 

znam da im je vise od pola seminara otkazalo poslusnost… i da je moja psihologija odlucno uz rukovodstvo, nude medijaciju :wacko:. najbolje resenje je da se promeni vlast pa gradi opet na zdravim osnovama. sve zavisi od volje trenutne garniture da se povuku. videcemo.

Po tvom misljenju da li je Vigor znao za sve ovo i povukao sa mesta direktora jer je znao sta se sprema.

  • +1 2
Link to comment

 

1 minute ago, aram said:

E da, samo da kažem, juče nešto nisam bio sav svoj, da sam i ovde primetio postove na liniji "žene da se uzdrže malo od prijavljivanja nasilja da ne bi vučić spinovao"
Pa fuj.


Molim te, da li misliš na moj post gde spominjem Zoranju Mihajlović kako je naprasno zaboravila Palmu a javlja se povodom Petnice?
Čini mi se da sam ja jedini to ovde baš eksplicitno spomenuo.

Što se mene tiče, to što Vučić (ili mrzitelji Petnice kao takve) možda koriste prijavljivanje nasilja da bi izgurali svoje priče... to naravno ne sme da utiče na glavnu stvar:
Nasilje se desilo, treba da se prijavi (uključujući slučajeve što još nisu prijavljeni), direktni krivci da odgovaraju, oni koji su znali i po prirodi stvari trebali sami da urade nešto ali su zataškavali - da budu smenjeni, svi do jednog. Eto, ako treba da nacrtam, to je moja linija.

A to što Zorana Mihajlović i njeno društvo ovo (možda) koristi da se skrene pažnja sa Palme i stvori slika kako se država bori protiv nasilja nad ženama - to je sasvim druga,  paralelna priča. Eto.

 

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, Rowanoke said:

Po tvom misljenju da li je Vigor znao za sve ovo i povukao sa mesta direktora jer je znao sta se sprema.


ja sam cula trac da se nesto sprema pre nego sto sam cula da se on povukao. takodje znam da nije bilo u planu da se jos povuce. 

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, betty said:


ja sam cula trac da se nesto sprema pre nego sto sam cula da se on povukao. takodje znam da nije bilo u planu da se jos povuce. 

Pa dakle ovaj hteo da zastiti fotelju i sebe u ovoj upravi pa se povukao

Link to comment

(moram cinično, izv):

Obrisan hard disk pun golih i polugolih tinejdžerki (i nikom, manje više, ništa) je još jedna epizoda (potpuno ista kao i u privatnoj školi glume) u fazonu i bogati plaču.

 

Šta se sve događa tamo gde su (malo) manje bogati/elitni...

Link to comment
5 minutes ago, Aleksija said:

vrlo zanimljiv thread

 

 

Ju jebote, sta je bre ovo!!!!!!

 

 

Pogledaj tweet Bozica iz 2011. UUUU 

  • +1 1
Link to comment

„Volela bih da kažem da su žene govorile i obraćale se na prave adrese, one su bile deca kada im se sve to dogodilo. Nažalost, niko ih nije čestito saslušao u tom periodu. I tek kada su sve istrpele odlučuju da izađu u javnost povučene prethodnim dešavanjima koja se događaju u Srbiji. One se sada konačno osećaju oslobođeno. Moram da kažem da sam, tek posle njihovog priznanja, nekim devojkama prvi put čula pravu boju glasa, bez drhtanja“, rekla je Gligorijević.

 

 

https://nova.rs/vesti/hronika/gligorijevic-priveden-zlostavljac-iz-petnice/

 

Link to comment
4 minutes ago, Rowanoke said:

Ju jebote, sta je bre ovo!!!!!!

 

 

Pogledaj tweet Bozica iz 2011. UUUU 

 

To je Bozic.

 

17 minutes ago, betty said:


ja sam cula trac da se nesto sprema pre nego sto sam cula da se on povukao. takodje znam da nije bilo u planu da se jos povuce. 

 

Dal me vara utisak da se sve radi da Bozic preuzme, a Vigor se kao skloni? Ili da je to makar bila ideja?

 

Mogla bi stvarno malo i da se zadrzis na forumu! :)

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, stray cat said:

(moram cinično, izv):

Obrisan hard disk pun golih i polugolih tinejdžerki (i nikom, manje više, ništa) je još jedna epizoda (potpuno ista kao i u privatnoj školi glume) u fazonu i bogati plaču.

 

Šta se sve događa tamo gde su (malo) manje bogati/elitni...

 

Ja bih Petnicu pre nazvao akademskim leglom nego elitnim (očajan mi je izraz ali nemam bolji ovog momenta). Skoro svi pohadjači koje znam su bili darovita i vredna deca iz unutrašnjosti i svi koji su želeli su kasnije napravili sjajne karijere. Ova gradska, old money, deca su obično bila spremana za društvenu pokretljivost drugom (elitnijom?) vertikalom i završila u raznim strankama, korporacijama ili administracijama. Petnička deca većinom su danas profani ili na neki drugi način akademski zaposleni. 

Link to comment

ono sto je jos poraznije jeste da se petnica, uzevsi u obzir svoju strukturu i poziciju, mogla otarasiti svih "sumnjivih" saradnika relativno lako, za razliku od recimo skola ili fakulteta, gde to angazuje znacajne pravne resurse i moze biti vrlo tezak put (radila sam u skoli gde je suspendovan jedan seksualni predator iz redova nenastavnog osoblja, ali je, koristeci bogate veze, uspeo da sudski proces razvuce do zastarevanja i skine skoli sa racuna neku ogromnu sumu - sve to jos za vreme prosle vlasti).

dakle, vrlo jednostavno su mogli da ih sklone. ali nisu.

  • +1 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...