Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

(glede struchne spreme) pa jedino shto moze da bude problem, jeste da talentovani bivshi polaznik, student osnovnih studija, ima npr 45 godina. pri chemu je vec lajt 25+ problem u toj formuli, osim ako nije imao serijske upale pluca, a talentovan i dalje. nemojte da se zezamo, zatvoren sistem sa nejasno definisanim pravilima je uvek problem, i shto je manji ima vishe prilike da eksplodira. nvo sektor ima svoja pravila. pishe u zakonu vrlo jasno. oni mogu da angazuju koga hoce za shta hoce.

na ovom primeru mozemo jasno da vidimo evoluciju drushtva, obichaja i navika, od osamdesetih u sfrj do dana danashnjeg. kako su stvari pochele da postaju neprihvatljivde, kada je moglo da se pochne da javno govori o njima. tachnije, shta je mogla/morala da trpi nasha generacija, a shta necemo da nam trpe deca...

edip. pa lepa im je reklama ph34r.gif naci ce se sigurno roditelj koji ce poslati josh koju cerku na umetnichko slikanje. jebote kakav olosh dry.png

sent from novi mnogo jak bubamoto.









  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, morgana said:

na stranu licni karakteri i ambicije, ali jesu li stvarno toliko apsurdno samouvjereni da se sada ne savjetuju sa strucnjakom za pr? mislim jesu, ocigledno.

 

ja sam im pre sest meseci nudila pomoc u komunikaciji sa zrtvama i u sastavljanju izvinjenja. (da zastitim devojke od ovakvih nastupa, sa se razumemo.) dosta ljudi im je davalo odlicne savete. birali su da slusaju samo one lose.

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
 
ja sam im pre sest meseci nudila pomoc u komunikaciji sa zrtvama i u sastavljanju izvinjenja. (da zastitim devojke od ovakvih nastupa, sa se razumemo.) dosta ljudi im je davalo odlicne savete. birali su da slusaju samo one lose.
zato shto su toliki geniji da niko ne zna bolje od njih. klasika dry.png

garantovano uzimaju savetnike za ovaj pr iz redova sopstvenih polaznika, koje su takodje sami formirali u genije. vec sam to videla na jednom drugom mestu :dry:



sent from novi mnogo jak bubamoto.


  • +1 3
Link to comment

^doduse, ja sam u tom momentu znala samo za onog silovatelja a ne ovog lika, komunikacija sa mnom bi zahtevala da mi ispricaju mnogo vise nego sto su zeleli. i u tom grmu lezi poneki zec.

  • +1 5
Link to comment

@Rowanoke

 

Onaj tekst koji si citirala u vise postova je u stvari ovo:

 

https://www.danas.rs/drustvo/svi-su-znali-za-seksualno-uznemiravanje-u-petnici/

 

A autor je:

 

Spoiler
Predavač na Tehničkom univerzitetu u Dortmundu, o tome kako je 2003. godine pomogao svojoj drugarici koja je bila "na meti" tadašnjeg vođe seminara

Svi su znali za seksualno uznemiravanje u Petnici

?s=96&d=mm&r=gVladislav Radak danas 07:57
 

 

 

Link to comment
1 minute ago, betty said:

^doduse, ja sam u tom momentu znala samo za onog silovatelja a ne ovog lika, komunikacija sa mnom bi zahtevala da mi ispricaju mnogo vise nego sto su zeleli. i u tom grmu lezi poneki zec.

 

kakva su ti ocekivanja za dalje?

 

(ostani nam na forumu i mimo ove teme :) )

  • +1 8
Link to comment
3 hours ago, iDemo said:

 

 

Moj drugar i kolega imao ljubav iz srednje, sacekala ga dok se nije vratio iz vojske - bila godinu isped na faksu... Na kraju balade su se vencali - danas dvoje-troje (odrasle) dece - i ja mu bio na svadbi. U fusnoti je - ostavila ga na jedno godinu-dve dok je zavrsavala najteze ispite na njenom smeru - furala sa nekim asistentom/docentom - devojka/zena uvek imala ukusa - nije htela da se bakce sa nekim matorim gmazom, ne?

 

 

 

Predivna priča, nek neko posle kaže da prava ljubav ne postoji...

  • +1 1
Link to comment
45 minutes ago, variola said:

 

Uporediva ti je, na bilo koji način, ta organizacija Jelene Milić sa ISP? Nisi odgovorio ni da li je za Petnicu pravilo ili izuzetak da predavanja drže nediplomci. Ali ionako stoji na njihovom sajtu, nije da je tajna 

 

 

Ajmo onda dalje da nastavimo niz,

 

EVS, centar za omladinski rad, udruzenje 21, Focus etc etc

 

Ej. Pa centar za omladinski rad je sa BK univerxitetom imao neke svoje programe studijske da bi clanovi stekli koliko toliko zvanje i diplome

Link to comment
7 minutes ago, Moonwalker said:

@Rowanoke

 

Onaj tekst koji si citirala u vise postova je u stvari ovo:

 

https://www.danas.rs/drustvo/svi-su-znali-za-seksualno-uznemiravanje-u-petnici/

 

A autor je:

 

  Hide contents
Predavač na Tehničkom univerzitetu u Dortmundu, o tome kako je 2003. godine pomogao svojoj drugarici koja je bila "na meti" tadašnjeg vođe seminara

Svi su znali za seksualno uznemiravanje u Petnici

?s=96&d=mm&r=gVladislav Radak danas 07:57
 

 

 

Fujcina.

 

Da to je taj. 

 

Odvratna privilegija.

Link to comment

Istraživačka stanica Petnica se trenutno suočava sa krizom poverenja u upravu koja će dovesti do određenih promena u organizaciji seminara. Obaveštavaćemo polaznike o tim promenama čim budu dostupne.

Podsećamo da se u članku koji je izašao u nedeljniku Vreme govori o događajima iz prošlosti. Žene koje su hrabro progovorile o svojim iskustvima su naše saveznice u borbi za obrazovanje bez nasilja i uznemiravanja. Takođe podsećamo da pored uprave koja se poziva na odgovornost Petnicu čine i zaposleni koji su sposobni da odgovore na ovaj izazov i programe sprovedu u saradnji sa rukovodiocima koji su to spremni da urade. Imamo poverenja u rukovodioce i saradnike koji odluče da u ovoj situaciji sprovedu seminare i Petnica će učiniti sve što može da ih podrži u sprovođenju kvalitetnih programa u najbezbednijim mogućim uslovima. Želimo da omogućimo da što više polaznika iz Petnice ode sa novim znanjima i iskustvima kao i 30.000 njihovih vršnjaka tokom poslednjih 40 godina.

Link to comment
6 minutes ago, morgana said:

 

kakva su ti ocekivanja za dalje?

 

(ostani nam na forumu i mimo ove teme :) )


stvarno ne mogu da procenim. za sada deluje da nastoje da potope brod zajedno sa svojim foteljama. ali su toliko nekompetentni da ne mogu ni da ucitavam nekakvu nameru u to sto rade.

 

znam da im je vise od pola seminara otkazalo poslusnost… i da je moja psihologija odlucno uz rukovodstvo, nude medijaciju :wacko:. najbolje resenje je da se promeni vlast pa gradi opet na zdravim osnovama. sve zavisi od volje trenutne garniture da se povuku. videcemo.

  • +1 5
Link to comment
19 minutes ago, gospa buba said:

(glede struchne spreme) pa jedino shto moze da bude problem, jeste da talentovani bivshi polaznik, student osnovnih studija, ima npr 45 godina. pri chemu je vec lajt 25+ problem u toj formuli, osim ako nije imao serijske upale pluca, a talentovan i dalje. nemojte da se zezamo, zatvoren sistem sa nejasno definisanim pravilima je uvek problem, i shto je manji ima vishe prilike da eksplodira. nvo sektor ima svoja pravila. pishe u zakonu vrlo jasno. oni mogu da angazuju koga hoce za shta hoce.


Meni uopšte nije problem da nediplomirani 45-godišnjak bude koordinator (ili vođa grupe ako se tako zove) u nekoj Petnici. Nije u pitanju cepanje atoma nego upoznavanje srednjoškolaca i osnovaca sa osnovnim principima naučnog istraživanja. Takav neformalan o-ruk sistem je davao dobre rezultate (deca su sticala stvarno znanje). U takvoj priči, daleko bitnije je pedagoška potkovanost takve osobe (sa diplomom ili bez). 
 

Link to comment

E da, samo da kažem, juče nešto nisam bio sav svoj, da sam i ovde primetio postove na liniji "žene da se uzdrže malo od prijavljivanja nasilja da ne bi vučić spinovao"
Pa fuj.

@gospa buba ja juče video neku cifru od 15000

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...