Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

Mislim da je greska sto se CZ odrekla Alekse Radanova, sto u klubu nisu bili strpljivi sa njim kao sto su bili sa Dobricem.  Decko je veoma dobar atleta, odlicne gradje,  koji ume da igra sa loptom u rukama , ja ocekujem njegovu dobru sezonu u Igokei a mislim da je mogao da pomogne i CZ ove sezone.

Edited by Micko8
Link to comment

Mislim da Radonjić nema nešto mnogo živaca da dovede igrača koji nema  želju da napreduje ili će predstavljati kancer u svlačionici. Cirbes je dobar lik koji je imao, koliko znam, psihičke probleme i u nekim mračnim trenutcima nije dobro podnosio pritisak. Najbolji basket u karijeri je igrao upravo kod Radonje koji je pokazao užasno mnogo strpljenja za njega i od čoveka kome je pola hale zviždalo kada je na početku sezone promašivao zicere i pravio tonu gluposti napravio odličnog EL igrača. Čim je promenio klub i došao kod trenera koji nisu imali razumevanja za njegove specifičnosti, raspadao se. U sredini je koja mu je odgovarala i ako ga iko može trgnuti to je Radonja, ako ništa, barem ćemo imati centra za trening koji neće biti nezadovoljan statusom i praviti problem.

 

Pitanje Kuzmića je pitanje zdravlja. Nije on zaboravio igrati košarku i od centra koji je igrao NBA i koga je doveo Real postao dunster. Ako su mu kolena dobra može  ponovo postati legitiman EL centar, sigurno ne dominantni igrač za 30 minuta utakmice ali može uhvatiti 15 20 minuta ozbiljnog basketa. Ovo sve pod uslovom da je zdrav i voljan da trenira jer kod Radonje na treningu nema zabušavanja i hvatanja krivina. 

 

Radonjin basket je uvek bila žestoka odbrana i potrebno je videti, bar u početku sezone, kako obojica stoje u tom delu igre.

  • +1 1
Link to comment

mene je radonja prilicno razocarao u ovom mandatu

posebno u ovoj selekciji tima

 

sve je receno, izvucice on maksimum ili blizu maksimuma iz svih tih igraca, igrace zvezdu tvrdu kosarku, ali problem je sto je ovo bas ziheraski pristup i ekipa je limitirana sa dosta niskim plafonom

da je sezona kao prethodne to bi verovatno bilo dovoljno da se uzme aba bez vech problema, ali sa ovakvim zeljkovim partizanom to ce ici malo teze

drugi problem, mada je deo ovog prvog je taj sto zvezda ima jednog igraca mladjeg od 25 godina

 

sa druge strane, upravo partizan, odnosno zeljko je sklopio ekipu po sistemu o kom smo ovde onoliko pisali

taj pristup jeste nesto rizicniji, ali mi i dalje deluje daleko adekvatniji trenutnoj srpskoj klupskoj kosarci, a i licno mi je daleko zanimljivijii za pracenje

Link to comment
Uzeo sezonsku, prvi put od još od Petra Popovića i njegovih bravura. 
 
 
 
 
 
Ja jos od mute i borbe za opstanak. [emoji849]

Zajebavam se, ima par kadrovskih incidenata, al sve obecava herojstvo nob-a.

Bonus Kalina kao totalni pank.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

  • +1 1
Link to comment
Quote

Desetkovana Zvezda pobedila Kuvajt

 

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su ekipu Kuvajta rezultatom 98:69 (25:25,18:27, 26:2, 29:15) u poslednjoj proveri pred zvaničan početak sezone.

Najefikasniji kod crveno-belih bio je Ivanović sa 20 poena.

 

Trener Dejan Radonjić i stručni štab crveno-belih i na ovoj utakmici nisu mogli da računaju na veliki broj povređenih igrača, a za ovu utakmicu nisu se “skidali” kapiten Lazić, Lazarević, Volters, Dobrić, Davidovac i Vajt.

 

Trening meč koji je bio “zatvorenog” tipa ostaće upamćen po odličnoj trećoj deonici koju je ekipa Crvene zvezde dobila sa ubedljivih 26:2, a jedine poene gosti (za koje su nastupali i nekadašnji igrači Crvene zvezde Kikanović i Feldin) su ubacili sa linije slobodnih bacanja.

 

KK Crvena zvezda: Uskoković 9, Mitrović 5, Gušić 9, Kalinić 10, Holins 8, Simonović 5, Ivanović 20, Kuzmić 10, Cirbes 14, Popović 8.

 

Najefikasniji u ekipi Kuwait basket bili su Kikanović sa 22 i Feldin sa 16 poena.

 

Prvu takmičarsku utakmicu ekipa Crvene zvezde igra u petak od 20 časova u hali “Aleksandar Nikolić” protiv ekipe Splita.

 

Link to comment
10 hours ago, Hamlet Strašni said:

Ја пратим Кикана на Инстаграму, ретко симпа лик...

 

Све похвале за брата-Елма, пре извесног броја година нас је одушевио непосредноћу и пристојношћу у једном локалном тржном центру (иначе, већ давно био отишао из Звезде и Србије)

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...