Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

16 minutes ago, Heaviside said:

A jbg sad, postoje neki nivoi vajda. Nemam ni ja šta da tražim protiv EL centara u reketu, što ne znači da je svejedno da li igram ja ili Mitrović.  Mitrović na petici je po meni dobra ideja koja je u skladu sa evolucijom igre, ali je pitanje da li je on uopšte legitimni EL igrač, a nama će on biti oslonac na petici ako ne dovedemo prvog centra.

 

Nivo protiv Tavareza ti je Kuzmic da mu parira snagom i visinom, sigurno nismo planirali Luku na pet da se bije s gorostasima koji su 10+ cm visi i 30 kila tezi od njega. Naravno da ni Kuzmic nije resenje ali koga god da potpisemo s nasim parama bice underdog protiv najboljih evropskih centara. Bice sigurno doselekcije na poziciji pet, trenutno nemamo na raspolaganju igraca koji bi nam doneo timski upgrade u odnosu cena-kvalitet i to je to, da se dovodi igrac samo da bi se neko doveo ocigledno nije nesto sto Radonjic zeli.

 

Sto se tice legitimnosti, mi od povrede Vajta imamo otprilike dva i po igraca u rosteru koji su legitimni EL igraci, u smislu da su igrali neke znacajnije role u EL timovima. Kalinic ocigledno, Volters, Holins i tu se spisak zavrsava. Trazicemo svoje sanse na drugim mestima.

Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Nivo protiv Tavareza ti je Kuzmic da mu parira snagom i visinom, sigurno nismo planirali Luku na pet da se bije s gorostasima koji su 10+ cm visi i 30 kila tezi od njega. Naravno da ni Kuzmic nije resenje ali koga god da potpisemo s nasim parama bice underdog protiv najboljih evropskih centara. Bice sigurno doselekcije na poziciji pet, trenutno nemamo na raspolaganju igraca koji bi nam doneo timski upgrade u odnosu cena-kvalitet i to je to, da se dovodi igrac samo da bi se neko doveo ocigledno nije nesto sto Radonjic zeli.

 

Sto se tice legitimnosti, mi od povrede Vajta imamo otprilike dva i po igraca u rosteru koji su legitimni EL igraci, u smislu da su igrali neke znacajnije role u EL timovima. Kalinic ocigledno, Volters, Holins i tu se spisak zavrsava. Trazicemo svoje sanse na drugim mestima.

Pa, to i ja kažem. Na svakoj poziciji imamo po jednog 100% legitimnog EL igrača osim na centru. Bilo bi veliko iznenađenje da se Ivanović ne snađe i dokaže da može da bude nosilac igre, a za Dobrića, Lazića i Davidovca znamo da mogu da odigraju solidne uloge na evroligaškim utakmicama. Mitrović je tu negde njihov nivo, Kuzmić i Cirbes su ispod toga. 

Edited by Heaviside
Link to comment
1 minute ago, MiddleClass said:

Daj nek potpisu Lesora. Jebalo ih 100k razmimoilazenja.

Šta znam, verovatno bi on do sada našao klub da ne traži više nego što objektivno vredi. 

  • +1 1
Link to comment

Cirbes i da skine tih 15kg balasta i da pokaže veliku volju i izgaranje na terenu on uz Dzonija i Nejta ne moze dalje od 5-6ppg u najboljem slučaju...kao i Kuz sada. Tako da su obojica u best case scenariju : ,,drži vodu'' EC back-up petice za koje mora da se crta u tehnikoloru. Vremenom će i Kalina uvideti da su asisti ka Kuzu preskupi, skuplji i od povratnih na krilo slobodnom Laziću... a da ako u odbrani ne zaustavi beka...sigurno to neće rešiti Cirbonja iza njega. Luka bar može na najmanje 3-4 načina da skoruje, asistira...doprinese igri generalno. Dve petice Kuz i Cirbes...kako god da ih sabereš daju max 6,5. Ostoji da su dali da nam smandrlja tandem centara ne bi nam uvalio Cirbesa...jer bi mislio da se on više ne računa.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Heaviside said:

Pa, to i ja kažem. Na svakoj poziciji imamo po jednog 100% legitimnog EL igrača osim na centru. Bilo bi veliko iznenađenje da se Ivanović ne snađe i dokaže da može da bude nosilac igre, a za Dobrića, Lazića i Davidovca znamo da mogu da odigraju solidne uloge na evroligaškim utakmicama. Mitrović je tu negde njihov nivo, Kuzmić i Cirbes su ispod toga. 

 

Ne bas. Imamo jednog legitimnog EL igraca koji, doduse, moze da igra na dve pozicije ali ne moze istovremeno. Mi cemo kvalitet traziti u nekim drugim segmentima igre, individualni kvalitet nam nece puno toga doneti. Jasno je i u klubu da sa Cirbesom i Kuzmicem ne mozemo da zatvorimo poziciju pet i dovesce se centar kad bude moguce pronaci igraca kojeg cemo moci da platimo a donece nam instant kvalitet. Alternativa je da ne potpisemo nikoga do tada pa da dodatno opteretimo ovo igraca sto nam je ostalo, ne vidim zasto bi to bilo bolja opcija. Cirbes ce nas ova tri meseca kostati 15 hiljada evra, placamo ga eto koliko da ga nesto platimo dok ne nadje klub a mi centra za sezonu. On nam nece doneti kvalitet jer ga vise nema, ono sto znam je da ce da izgine za ekipu za tih 5 hiljada evra mesecno i da svoje izrilja posteno bez obira na to ko je protivnik.

 

Mi smo pre nekoliko dana dobili dve evroligaske ekipe na mozda prijateljskom turniru koji nije izgledao nimalo prijateljski vec vrlo, vrlo takmicarski. Dakle, pokazali smo neke naznake onoga sto mozemo da odigramo i u ovoj skracenoj rotaciji s ovoliko povreda. Dugujemo dosta iz prosle sezone, nismo jos ni to zatvorili, jednostavno nemamo para da preplacujemo bilo koga pa ni Matijasa Lesora. Para za centra cemo dati tacno onoliko koliko imamo i ni evro vise od toga da se ne bismo ponovo ugusili u dugovima. Svima je jasno gde smo busni, svi bismo voleli bolje igrace na svim pozicijama, ali tako je kako je.

Link to comment
26 minutes ago, Plajvi said:

Kako reci Stimac bez da izgovoris Stimac. :D

 

Stimac je folirant, Cirbes je buraz. Stime bi odbranu igrao busanjem u grudi, Cirbes ce da rilja i izgine za ekipu. Za kraj, Stime ne bi ni pogledao dres za 5 hiljadarki mesecno.

  • +1 2
Link to comment

Ma naravno, mene Stimac nervira i kad ima 16+10, ali vec je 2x dolazio kad nismo mogli da nadjemo centra u nasem price range-u, kapiram da ga Radonja ne bi hteo ni slucajno sad. 

Link to comment

Za pet sati si promenio mišljenje iz 2 i po legitimna EL igrača plus Vajt u jednog. Za mene su pored Kalinića i Volters, Holins i Vajt legitimni EL igrači, a od Ivanovića očekujem da to postane. 

Link to comment
3 minutes ago, Heaviside said:

Za pet sati si promenio mišljenje iz 2 i po legitimna EL igrača plus Vajt u jednog. Za mene su pored Kalinića i Volters, Holins i Vajt legitimni EL igrači, a od Ivanovića očekujem da to postane. 

 

Vajt je povredjen a Holins i Volters su u najbolju ruku evroligaski epizodisti. Nije to do promene misljenja vec do toga sta uopste znaci "legitiman evroligaski igrac" (ne znaci nista). Lazic je po broju utakmica legitimniji evroligaski igrac od svih njih osim Kalinica, pa svi znamo koliko on moze da doprinese. Kalinic je u ovom timu jedini igrac koji i na tom nivou pravi razliku, to je prosto.

Link to comment

Kod Radonje tim je taj koji pravi razliku, stoga je glupo licitirati koliko ""legit el" igrača imamo. Na primeru Lazića vidimo da je itekako upotrebljiv tamo gde postoji tim i sistem, kada toga nema on izgleda kao amater, što je bio slučaj kod prethodnih trenera. Uvek dobro dođe 1 Kalina koji je ekstra kvalitet čak i za jače klubove od Zvezde, ali za nas je bitno da umemo da upregnemo na pravi način ono što "realno" imamo od igrača, a to je ova grupa domaćih igrača sa stalnim zaposlenjem u kkcz i ovi solidni ali ne spektakularni stranci koje možemo da dovedemo. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...