Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

44 minutes ago, Jozef K. said:

Pa nije Lesor jedino moguće pojačanje na pet. Realno je da ne potpišu Cirbesa, da dovedu startnu peticu, da druga petica bude Mitrović, a Kuzmić da se pridruži polako Simonoviću.

Nije, ali je najbolje dostupno. Mislim da od igrača koji su igrali/igraju u Evropi više niko ne dolazi u obzir. Monro i Blek su platežno nedostupni, ostaju neki krševi poput Mozlija. Moguće je da se čeka last cut, što opet otvara nove probleme, prvo upitno je da li će otpasti neko ko bi odgovarao Radonji, a drugo to će biti polovinom oktobra (znači zaigraće početkom novembra), a do tada ćemo odigrati 5-6 kola u EL i praktično sve mečeve sa direktnim konkurentnima u Aba. Oslanjanje na Kuzmića je samoubistvo. Mitrović je odigrao sjajno u Minhenu, ali ne treba sad od njega očekivati čuda. U odsustvu Vajta treba on i Kalina da drže celu unutrašnju liniju. 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, fandorin said:

Nije, ali je najbolje dostupno. Mislim da od igrača koji su igrali/igraju u Evropi više niko ne dolazi u obzir. Monro i Blek su platežno nedostupni, ostaju neki krševi poput Mozlija. Moguće je da se čeka last cut, što opet otvara nove probleme, prvo upitno je da li će otpasti neko ko bi odgovarao Radonji, a drugo to će biti polovinom oktobra (znači zaigraće početkom novembra), a do tada ćemo odigrati 5-6 kola u EL i praktično sve mečeve sa direktnim konkurentnima u Aba. Oslanjanje na Kuzmića je samoubistvo. Mitrović je odigrao sjajno u Minhenu, ali ne treba sad od njega očekivati čuda. U odsustvu Vajta treba on i Kalina da drže celu unutrašnju liniju. 

Sve je to jasno. Mnogo je šteta povreda Vajta. Lakše bi se čekao last cut. Najgore je da potpišu Cirbesa na dva meseca.

 

Inače Lesor je rešio da radi sa najboljim trenerom. Šta da se radi. Neće Ćokijeve milione, tamo će na reč.

Link to comment
1 hour ago, April said:

Šta je bio problem sa Lesorom u Zvezdi? Nije baš ostavio neki dubok trag.


To sto su Pero Antic od 38 i Milko Bjelica od 35 bili bolji od njega. Za Omica da i ne pricamo. 

A i ispadao je u odbrani pika k'o konj. Ja bih vise voleo da ode kod vas. :D

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, April said:

Šta je bio problem sa Lesorom u Zvezdi? Nije baš ostavio neki dubok trag.

 

Sa 21-22 godine dobio je ulogu prvog centra u ekipi koja mora da uzme titulu. U napadu je imao neka blago rečeno neobična nabacivanja lopte na obruč. U odbrani je Alimpije insistirao da se igra iskakanje što on izgleda nije kapirao najbolje a trener nije korigovao pa je Matijas ispadao muflon. Od pozitivnih stvari, bio je vrlo solidan u skoku, naročito ofanzivnom, gde je čini mi se bio u top 5 igrača u EL.

 

Naravno, sve bi mu se istrpelo da te godine nismo izgubili titulu i ostali bez EL. Ovako, taj promašeni zicer u finalu je uvek objektivnoj zvezdaškoj publici ostao kao rezime njegove sezone i dokaz da je kurac od igrača, što jednostavno nije pošteno.

  • +1 2
Link to comment

Okreni, obrni, pojacaj, menjaj strance, na kraju Bajern resise Luka Mitrovic i Branko Lazic od svih igraca.:laugh: Znali smo svi da ce Kalinic biti daleko najvazniji i najbolji igrac ove ekipe ali trebace nam produkcija od ovih nasih endemskih biljaka ako mislimo da izadjemo na crtu glavnom konkurentu ove godine, KK IO GO SNS-u. Mozda da zamolimo Djilasa da odvoji koji milion od onih 619 sto je ukr'o da dovedemo centra, grehota je da ova ekipa ne bude kompletirana na vreme igracem koji ce dobro da se uklopi s ostatkom tima.

Link to comment
2 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Ne preterano pametan u košarkaškom smislu.

 

Lesor je kod nas bio klinac kojeg je trenirao klinac, to sta je on tada igrao je savrseno irelevantno. U Monaku je uglavnom bio dosta dobar, imao je bust utakmice ali je imao i odlicne partije. Siguran sam da bi procvetao kod Radonjica, pogotovo okruzen gomilom dobrih defanzivaca i atleta u nasoj spoljnoj liniji koje smo pokupili. Imamo gomilu igraca koji su dobri i u individualnoj i timskoj odbrani, sposobni smo da nateramo napadace na akrobatske i rizicne suteve iz prodora jer drugacije tesko da mogu do obruca. Da bismo kompletirali taj segment odbrane fali nam kvalitetan zastitnik obruca a Lesoru je to otprilike jedan od par kvaliteta koje ima, da lepi iz drugog plana iznad obruca. Ono sto nam njegov potpis ne resava je doprinos u pozicionom napadu jer slabo ume ledjima a jos slabije salje outlet pasove ali kad bismo doveli u paketu njega i Jovica ne bi nam to previse ni smetalo jer bismo vrteli pikove do iznemoglosti.

 

Ako ne racunamo povredu Vajta koja je najbitnija informacija sa ovog turnira u Minhenu, stvar koja je mene licno najvise iznenadila je snalazenje Mitrovica na centarskoj poziciji. Ovo snizavanje petorki ce Luki izgleda dati novi vetar u ledja u karijeri koja je pretila da zavrsi u totalnoj prosecnosti onog trenutka kad mu je netragom nestao sut spolja. Malo se nagruvao pa nije toliki liability u odbrani a u napadu je opasan na vise nacina jer je za tu poziciju veoma vest s loptom, pametan i uglavnom bira dobra resenja. Jesmo mi pred kraj finala poceli da pogadjamo neke suteve spolja ali mislim da smo pobedili zato sto je Luka u zavrsnici na obe strane terena nadigrao i ugasio Rubita koji nam je pravio velike probleme do tada.

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...