Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

Pa i za Ivanovića može da se kaže da je odradio ono što može, a to što smo mi očekivali više posle partija u Budućnosti jbg...Podbacio je Dobrić, konačno je roster planiran tako da on ima prostora i ćorak. Imao je i on problema sa povreda ali jbg to je deo posla.

Edited by Heaviside
Link to comment
24 minutes ago, assignment said:

White je imao tešku povredu, tako da mislim da je pored toga pokazao izvesni kvalitet. Dobrić je manje više odradio što može, to što smo mi pomislili nakon prošleg ABA finala da može više, jbg... 

 

Naravno da Dobrić može više, samo što mu nije uloga ista kao onomad kada je bio praktično jedina napadačka opcija, igrao je bez pritiska i dobio samopouzdanje i onda to izgleda onako. Ovaj tim je druga priča kao i njegova uloga, ne može igrač da zaboravi da igra za sezonu. I ne, nije igrao dobro samo finalnu seriju već je igrao celu sezonu na top nivou. 

 

 

Link to comment

jedino sto smo mogli da ocekujemo od dobrica je da igra zrelije posle toliko godina i iskoraka koji je napravio, ali realno je u donosenju odluka na terenu napredovao nula. ima on svoje kvalitete, ali je i dalje loose cannon i vrlo cesto ubija momentum ekipe na obe strane losim odlukama. 

  • +1 3
Link to comment
34 minutes ago, assignment said:

White je imao tešku povredu, tako da mislim da je pored toga pokazao izvesni kvalitet. Dobrić je manje više odradio što može, to što smo mi pomislili nakon prošleg ABA finala da može više, jbg... 

 

Ne znam iskreno ko je mislio da Dobric moze vise, ako su mislili u klubu onda im je bolje da batale kosarku. Dobric je dobar spot-up suter i nista vise od toga niti je, niti ce ikada biti. Ako se izuzmu chase-down blokade koje je doktorirao, u odbrani je veliki promet i nikakva zarada. Spusti se u stav, rekao bi covek sad ce da pojede ofanzivca, na jednu promenu pravca ispadne do treceg reda dvorane. U napadu osim tog suta ima jedan put do kosa levim ulazom koji zavrsava tako sto baci loptu prema kosu pa ako udje dobro je. Ne moze covek koji ne ume da spusti loptu na parket pa samim tim nema nikakav dribling da bude klasican bek suter i to prvi bek suter evroligaske ekipe. OK je Dobric, rekao sam i za Ivanovica da mi nemamo taj luksuz da se odricemo igraca koji imaju mogucnost da makar ne budu igrac manje na evroligaskim utakmicama, ali ideja da on bude prva dvojka ekipe je sumanuta.

 

Mi od domacih igraca koji prave razliku imamo Kalinica i tu se spisak zavrsava. Bukvalno svi ostali mogu da budu vodonose prvom timu, da daju sve od sebe kad dobiju priliku da odmore startere i nista vise od toga.

Link to comment

5 godina unazad ista diskusija o Dobriću. Ne znam kako se on ne smori od toga i nešto uradi sa sobom i nauči nešto novo. Ima Simona u timu, neka ga pita kako je uspeo sa 30 godina da bude bolji igrač nego sa 25.

Link to comment

kreacija sa loptom se ne uci u seniorskoj kosarci, moze samo da se nadogradjuje. to je ono sto nasi vajni treneri po mladjim kategorijama nikad da ukapiraju, ili ih prosto ne zanima.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Nikodije said:

5 godina unazad ista diskusija o Dobriću. Ne znam kako se on ne smori od toga i nešto uradi sa sobom i nauči nešto novo. Ima Simona u timu, neka ga pita kako je uspeo sa 30 godina da bude bolji igrač nego sa 25.

 

I ista diskusija o Davidovcu, ista diskusija o Kuzmicu, ista diskusija o Mitrovicu, ista diskusija ranije o Simanicu i Radanovu. Sad ce, samo sto nece, ovo leto ce da iskoristi za... sta god mu nedostaje, ne dobija sansu, bla, bla,... Ne mora Dobric da se ugleda na Simonovica, eto mu Kalinic u timu a moze da zovne i Jovica ili Gudurica da mu objasne. Profesionalni sport je ozbiljan posao koji zahteva krvav rad da bi se maksimizovala predispozicija koju imas. Dobric je dobrano zagazio u 28. godinu zivota a jos uvek barata loptom kao da je vruc krompir. Bek. Bar je mogao toliko da nauci da mu ne bezi lopta na sve strane kad krene u prodor.

Link to comment
33 minutes ago, Mil@n said:

 

Naravno da Dobrić može više, samo što mu nije uloga ista kao onomad kada je bio praktično jedina napadačka opcija, igrao je bez pritiska i dobio samopouzdanje i onda to izgleda onako. Ovaj tim je druga priča kao i njegova uloga, ne može igrač da zaboravi da igra za sezonu. I ne, nije igrao dobro samo finalnu seriju već je igrao celu sezonu na top nivou. 

 

 

A jbg sad, ako hoće da bude jedina napadačka opcija moraće da pređe u Borac. Košarka na ozbiljnijem nivou  podrazumeva da svi sem apsolutnih superstarova imaju konkurenciju u timu, a i te zvezde dolaze tog statusa tako što u svojih 20 minuta isporuče mnogo više od drugih. Imao je on sasvim dovoljno prostora i kredita ove godine da pokaže da je sazreo.

  • +1 1
Link to comment

Uzeo sam Simona kao primer limitiranog igrača koji sa loptom ne zna ništa osim da šutne. A onda je odjednom krenuo da spušta na parket i probija jako i do samog kraja i to vrlo uspešno, to mu je postalo ozbiljno oružje koje dodao u poznim igračkim godinama.

  • +1 2
Link to comment
26 minutes ago, Milošica said:

Realno, trebalo je dati Holinsu.

 

Sve se slažem, ali Pulen je Zvezdi dao 3 poena ove sezone.

 

Usraće mu se Lazić ponovo u život.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...