Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

Ispasce mi Dzoni Ivanovic kum koliko ga branim a nisam ni ja veliki ljubitelj takvih igraca. Ali stvarno vise ne mogu da se nacudim toj navici Zvezdinih kosarkaskih navijaca da bukvalno svakog meseca nadju nekog igraca kojeg ce da teraju iz tima jer.... (upisi po zelji). Mozda ne bi bilo lose da napravimo neki kalendar gde ce svaki mesec da ilustruje neki igrac kojeg tog meseca treba da se otarasimo. Januar, recimo, sa slikom Holinsa, februar Volters, mart Davidovac ili Dobric i tako dalje. Ili da uvedemo tombolu pa na koga padne kocka na tom izvlacenju da se odmah zameni nekim drugim igracem. Imam utisak da se nikome od tih navijaca uopste ne gleda kosarka vec bi vise voleli da stalno dolaze neki novi fantomski igraci bolji od ovih koje imamo, koji ce, naravno, vec za mesec dana biti proglaseni za propala pojacanja i trazice se da budu zamenjeni nekim novim. Kad neko pita kojeg bi boljeg domaceg igraca doveli, ako takvog nema, odgovor je "sto mora da bude domaci", a onda kad nakrcamo 7-8 stranaca svi kukaju kako to nije Zvezda i kako se sa toliko stranih igraca ne moze napraviti rezultat jer stranci "ne osecaju klub". I tako u krug.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

A dobro, nije baš da smo ga eksplicitno terali iz kluba. Uglavnom su bili izrazi razočarenja jer se očekivalo više od njega uz "ne bih imao ništa protiv da ode" pasivnu agresiju :D

Verujem da si i ti očekivao više. U pravu si da bi logično bilo da ostane i tako će najverovatnije i biti, ali i da ode ne bi bio neki skandal. Imamo puno domaćih igrača, jedan mediokritet manje-više. Kao što ne bi bio skandal i da lupam Dobrić nađe neki angažman napolju ili Davidovac. Problem bi bio kada bi otišla sva trojica. 

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment

Dzoni je mamojeb jedino u Moraci u drugom poluvremenu, stvarno ne kontam sta je on bolji od npr. Gordica.

Doduse, bolji je od JR Choxa, Radicevica, SNS penkaloa, Nenadica i Malog Rebojice. Na terenu je nekako nedorastao EL odbranama na neki drugi nacin u odnosu na nabrojane.

Rakicevic nije ni igrao EL, Radich nije mogao da se nosi s pritiskom, Nenadica se secam samo jedne tekme da je igrao (Fener u Areni, jedina Tomiceva pobeda, mozda je odigrao jos nesto te sezone u EL, ali se ne secam tacno), sin Filip je no koment, a Rebojica nije mogao da prenese preko pola. 

S tim sto je Rebojica imao par zvezdanih trenutaka one sezone - Bajern tamo, Real i Himki ovde, i videlo se da ima dobar sut u onoj 5 na 3 tekmi. 

  • +1 1
Link to comment

 

14 minutes ago, Joe D said:

gde davidovac da ode, covek svake sezone hibernira ko medved do proleca, ne verujem da ima nkog drugog ko ce da ga trpi.

Hahah istina

Teško da bilo ko od domaćih može da nađe evroligaški klub ili neki EK za značajno više para od Zvezde. Ne računam Kalinu ofkors. Al i da ne produžimo nekog od njih iz nekog razloga, Ivanovića ili nekog drugog, no big deal po meni. 

Link to comment

moramo nesto da pocnemo da pravimo od igraca, kako bismo lakse menjali ove koji su u klubu po 5-6 godina, a da pri tom skoro nista ne napreduju, jer zasto bi, super im je i ovako. prvi korak u tom smeru je napravljen privodjenjem fmp-a svrsi, videcemo kako ce dalje ici, pravljenje boljih domacih igraca je imperativ ako klub zeli na visi nivo. da kupi gotove domace nema odakle.

Edited by Nikodije
Link to comment

fmp nije priveden nikakvoj svrsi, oni su i dalje klub za sebe i prilicno sam ubdejen da niko od ovih igraca tamo nece biti neki igrac od znacaja za zvezdu u buducnosti.

 

a vala nije ni da je radonja bas nesto voljan da razvija igrace, i to sigurno nece raditi dok god ne mora. a kad bude morao, mozda potrazi i drugi posao. 

Link to comment

pa sad, videcemo... nekih mladjih igraca tamo konacno ima, ne mogu da procenim da li ce neko od njih zadovoljiti zvezdine previsoke standarde, ali vazno je da se nesto desava tamo nakon 5 godina nicega.

a ako radonja ne moze da podnese da u timu ima igraca mladjeg od 25 godina onda treba da potrazi drugi posao.

Edited by Nikodije
Link to comment

Ivanović je valjda jedini igrac zvezde kome zaista zelim da vidim ledja, jer mu je korisnost i uticaj na zvezdinu igru jednak jednom Žirbesu...u stvari, gori je i od Žirbesa, posto potonji vise ne igra.

Mali, bez snage, bez ikakvog pregleda igre, beskoristan u odbrani, jos beskorisniji u napadu, bez suta...

Voleo bi da mi neko nabroji bar 3 utakmice u kojima je na neki nacin doprineo timu.

I sto je najgore, meni se cini da ovo njemu plafon i da nema gde dalje.

On i Čović jr, u zvezdi, braca blizanci...

  • -1 1
Link to comment
1 hour ago, Drako said:

Ivanović je valjda jedini igrac zvezde kome zaista zelim da vidim ledja, jer mu je korisnost i uticaj na zvezdinu igru jednak jednom Žirbesu...u stvari, gori je i od Žirbesa, posto potonji vise ne igra.

Mali, bez snage, bez ikakvog pregleda igre, beskoristan u odbrani, jos beskorisniji u napadu, bez suta...

Voleo bi da mi neko nabroji bar 3 utakmice u kojima je na neki nacin doprineo timu.

I sto je najgore, meni se cini da ovo njemu plafon i da nema gde dalje.

On i Čović jr, u zvezdi, braca blizanci...

 

Kaakv god da je Ivanović, ima barem 5 godih igrfača od njega u rusteru. 

  • +1 1
Link to comment

White je imao tešku povredu, tako da mislim da je pored toga pokazao izvesni kvalitet. Dobrić je manje više odradio što može, to što smo mi pomislili nakon prošleg ABA finala da može više, jbg... 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...