Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

24 minutes ago, Bogotac said:

Ivanovic mi je najvece razocarenje ove sezone,Holins zato sabija na obe strane.

 

23 minutes ago, assignment said:

Ivanović I pokusaj alley up pasa :isuse:

 

Kakvo razočarenje od pojačanja koji je u Futuri izgledao odlično... 

 

Bice to sve OK sa Dzonijem. Decko po prvi put u zivotu igra obaveznu kosarku umesto 1 na 5 kojom nas je sve impresionirao u manjim klubovima i debljao statistiku na ustrb kompozicije timova u kojima je igrao. Premalo je u regionu igraca koji mogu biti granicni evroligaski igraci i za svakog od njih treba dosta strpljenja, mi nemamo taj luksuz da igramo s velikim brojem stranaca (pravih stranaca, van regiona) a i kad smo par puta sebi priustili takav luksuz obicno se zavrsavalo fijaskom. Ima tu dosta igraca koji su, po mom misljenju, vec dostigli svoj plafon (Dobric, Davidovac, Kuzmic, Mitrovic, naravno Lazic i Markovic, vrlo verovatno i Lazarevic) ali se iz njih cedi suva drenovina i drzi kakav-takav skelet domacih igraca koji se nadgradjuje. Ovaj Dalibor Ilic bi nam mozda dobro dosao, mislim da bi procvetao kod Radonjica, ali i on je realno ogranicen igrac. Uvek cemo imati takvih 7-8 igraca, ekstra kvalitet cemo gadjati u strancima i potencijalnim povratnicima poput Kalinica. Plus poseban bonus ako se u mladjim kategorijama pojavi neki ekstra talenat ali tu cemo ocigledno jos da sacekamo.

Edited by harper
  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, harper said:

 

 

Bice to sve OK sa Dzonijem. Decko po prvi put u zivotu igra obaveznu kosarku umesto 1 na 5 kojom nas je sve impresionirao u manjim klubovima i debljao statistiku na ustrb kompozicije timova u kojima je igrao. Premalo je u regionu igraca koji mogu biti granicni evroligaski igraci i za svakog od njih treba dosta strpljenja, mi nemamo taj luksuz da igramo s velikim brojem stranaca (pravih stranaca, van regiona) a i kad smo par puta sebi priustili takav luksuz obicno se zavrsavalo fijaskom. Ima tu dosta igraca koji su, po mom misljenju, vec dostigli svoj plafon (Dobric, Davidovac, Kuzmic, Mitrovic, naravno Lazic i Markovic, vrlo verovatno i Lazarevic) ali se iz njih cedi suva drenovina i drzi kakav-takav skelet domacih igraca koji se nadgradjuje.

 

Pa ne znam bas koliko je igranje EL i EK u Podgorici neobavezna kosarka, jedino neki veći pritisak spolja i eventualno sopstveni, koji je sam sebi stvorio... Sa takvim izkustvom mi nije logično da se cele sezone vuče i ne može naći.. 

 

A ovo za plafone si naravno u pravu, sem što visina nije ista.  Pored valjda penzije Simonovića, ne bih imao ništa protiv da se upravo Ivanović i Mitrović vrate odakle su došli. Kuzmić kao drugi centar je ok, takodje Marković kao drugi plej... 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, assignment said:

 

Pa ne znam bas koliko je igranje EL i EK u Podgorici neobavezna kosarka, jedino neki veći pritisak spolja i eventualno sopstveni, koji je sam sebi stvorio... Sa takvim izkustvom mi nije logično da se cele sezone vuče i ne može naći.. 

 

A ovo za plafone si naravno u pravu, sem što visina nije ista.  Pored valjda penzije Simonovića, ne bih imao ništa protiv da se upravo Ivanović i Mitrović vrate odakle su došli. Kuzmić kao drugi centar je ok, takodje Marković kao drugi plej... 

 

Neobavezna za njega, u smislu da je navikao da kulira u odbrani i da napada 1 na 5 pa sta uradi. Imao je on i u Buducnosti velikih oscilacija ali kad se igrac potpisuje navijaci obicno gledaju samo one situacije i utakmice kad je bio dobar, docim ove druge zanemaruju. Ovo je njemu prva sezona u ekipi koja rudari na obe strane terena i gde se jako postuje lopta u napadu, morace da prodje neko vreme da se prilagodi tom nivou. Ne znam da li ce uspeti ili nece, samo kazem da valja imati strpljenja jer u regionu nema previse igraca za koje se makar mozemo nadati da mogu da dobace do toga da ne budu igrac manje na evroligaskom nivou. Ivanovic i mozda Lazarevic su jedini igraci u ovom timu koji jos uvek mogu da napreduju. Besmisleno je odricati se takvih domacih igraca jer ih nemamo previse, zato sam nabrojao onu plejadu igraca od kojih se ne moze ocekivati vise od onoga sto trenutno isporucuju.

 

Pogledaj Partizan sta je doveo od takvih igraca od kojih se ocekuje napredak. Isli su okolo sa vrecama para i najboljim evropskim trenerom svih vremena kao garancijom, na kraju su od domacih uspeli da okupe Smailagica, Koprivicu, Trifunovica i Avramovica, hajde da uzmemo i ovog malog Slovenca kao domaceg. Misko svoja najbolja izdanja za prodaju drzi kod sebe u Megi, ovo ostalo je skromno. I po drugim klubovima se jos uvek muvaju neki Dragici, Blazici, Kuridze, Omici, Micovi, Nikolici i slicni kao domaci igraci koji prave nekakvu razliku. Pogledaj i Igokeu danas, kad god su im ova tri stranca sedeli na klupi pravili smo velike brejkove i nabijali razliku. Sad neko da te pita kojeg domaceg pleja iz ABA lige bi doveo umesto Dzonija koga bi izabrao?

  • +1 1
Link to comment

Pa ja Ivanovića uopšte ne vidim kao plejmejkera, kao što sam kažeš, igra 1 na 5... Ja sam lično zadovoljan Markovićem kao drugog pleja a kao prvog mora stranac jbg. Ivanović ako napreduje može da bude neki Dobrić sa lošijom odranom, plafon... 

Link to comment

ne cekaju svi polufinale aba - fmp ce igrati cetvrfinale aba, a borac i zlatibor baraz za popunu aba.

ono sto je trebalo, to je da aba plej-of igra 8 ekipa, ali oni su hteli da ucine zvezdi i partizanu i da ih oslobode za cetvrtfinale, a sada bi im zapravo dobro dosle te utakmice.

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, assignment said:

Pa ja Ivanovića uopšte ne vidim kao plejmejkera, kao što sam kažeš, igra 1 na 5... Ja sam lično zadovoljan Markovićem kao drugog pleja a kao prvog mora stranac jbg. Ivanović ako napreduje može da bude neki Dobrić sa lošijom odranom, plafon... 

 

Nije bitno kako ga ti i ja vidimo, bitno je sta on igra kad je na parketu. On je kombo bek ali prvenstveno plej, to je igrao u Buducnosti a to igra i sada kod nas. Nama ta pozicija nije toliko kriticna, mada ja vise nemam poverenja u Pefija da moze da doprinese previse, narocito u Evroligi. Ostace Volters ili ce doci neki drugi stranac za prvog pleja i to je to, Pefi i Dzoni ce ostati druge violine. Ono gde mislim da mora da se prepravlja je da se dovede bek strelac a Dobric podigne na poziciju niskog krila i naravno, morace da se renoviraju visoke pozicije, narocito ako Kalina ne ostane. Super je ova izmisljotina sa Davidovcem na petici ali ne bih to gledao protiv ozbiljnih ekipa duze od nekih par minuta kao takticko iznenadjenje.

 

Ako Kalina produzi ugovor bicemo u dosta dobroj poziciji na pocetku sledece sezone, prakticno istoj na kojoj se vozimo celu ovu sezonu, poziciji tima kojoj fali pouzdani bek suter i prvi centar.

Link to comment

inace, davidovac je najbolji evroligaski defanzivac na low postu, to sam skoro negde procitao. kalinic i kuzmic su u top10. tako da je za davidovca mnogo bolje da bude teski centar nego pretesko krilo.

  • Haha 2
Link to comment

Glede Ivanovića, nema on telesinu da igra klasičnu full time dvojku kod Radonjića. Njega dosta jebu fizikalije u Evroligi i na kecu zbog brzine, retko mu uspeva da obiđe svog čuvara a nije da nije pokušavao na početku. Ne može ni centre da obiđe kod sviča i cela hala zna da sledi šut preko ruke, a kamoli beka, mada počeo je češće da dodaje našem centru kod preuzimanja. Očekujem da će se adaptirati i da će imati bolju sezonu sledeće godine, sa manje divljanja i debilnih odluka, iako me izuzetno nervira i ne bih žalio ako ode. Nekako mi je u svim aspektima mediokritet koji nema ništa za šta bih mogao da se uhvatim. Dobrić, Davidovac, Lazarević, Mitrović, Kuzmić, Lazić svi imaju neki aspekt igre koji se mi posebno sviđa i u kome su u Evrlogi dobri ako nisu u generalnom raspadu, dok mi je Džoni nekako sav bezvezan. 

  • +1 6
Link to comment

Nisu me iznenadili ti neki fundamentalni nedostaci koje Džoni ima za ozbiljniju košarku, ali me iznenadilo koliko je loše šutirao čitave sezone. Ciglarenje u rangu Pefija, ja ga pamtim kao boljeg šutera.

  • +1 3
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...