Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

1 minute ago, theanswer said:

 

Naravno da sam zadovoljan, to nije upitno. Upitno je što pišeš gluposti o rezultatima koji vam se nisu poklopili. A 3 tima izbacili ispred vas na tabeli. 

 

Pogotovo vam se nisu poklopili ova 2 poslednja rezultata u Nemačkoj 

 

uopste nije to napisao, ali nemoj da te to omete.

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, Moća said:

Udjite komsije raskomotite se, sad ce i vinjau

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 

Ali petica.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

+1

 

za evroligaški upgrade treba drugi trener,  ovaj se izlizao

 

stefanoviću za el treba vreme, a neki instant rezultat omogućava renomirano evroligaško ime

 

 

šteta što je obradović onako potrošen

 

Ne znam šta nam treba za evroligaški upgrade, nisam ni pričao o rezultatima, verujem da što se tiče rezultata Radonja zadovoljava neophodni minimum. Nego stvar je u tome da je ova Zvezda dosadna. Ranije nije bilo šanse da propustim evroligašku utakmicu, sad ladno propuštam ako me neko pozove na pivo ili u bioskop. Fali klubu neki polet, neka nova priča, zato sam pomenuo Nešu. Mada nakon Alimpije sezone ne verujem da je to opcija.

  • +1 1
Link to comment
30 minutes ago, Moća said:

Udjite komsije raskomotite se, sad ce i vinjau

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 

 

Sezonci Ateljea 212 su uvek dobrodosli. Samo budi oprezan s tim vinjakom da te ne 'apse, ima medju posetiocima mladjih adolescenata koji su ispod zakonskog limita.

 

P.S. Ne @Milošica, ne mislim na tebe.:D

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

+1

 

za evroligaški upgrade treba drugi trener,  ovaj se izlizao

 

stefanoviću za el treba vreme, a neki instant rezultat omogućava renomirano evroligaško ime

 

 

šteta što je obradović onako potrošen

 

Nije se Radonjic izlizao vec mu je vreme da malo prestane da bude konzerva i izadje iz opanaka. Nije uspeo da napravi taj iskorak u Bajernu, mozda ce mu uspeti sa Zvezdom, ali gde god da bude radio jednostavno mu je doslo vreme da sebe malo nadogradi i postane kreativniji. Ljudi njegovog profila se tesko menjaju, mora da se desi nesto katastrofalno da bi ih razbudilo (kao, na primer, sto je bio onaj poraz od Cibone u Areni) i nateralo da dovedu u sumnju svoje razumevanje posla kojim se bave. Pod pretpostavkom da je voljan malo da rizikuje ucenjem neceg novog ja bih voleo da ostane i sledece godine u Zvezdi. Klub mora da ide u neku vrstu tranzicije iz ove mrtve "ABA-Evroliga-ABA" petlje a to je uvek lakse uraditi ako je na klupi trener koji ima veliku podrsku navijaca zbog minulog rada.

Link to comment

Ja sam verovao da će Radonja tu neupitnu podršku i sigurnost koristiti na kvalitetniji način, biti hrabriji, ali on se ponaša kao klasičan trener legionar čiji posao zavisi od sezone do sezone. Neće se tu ništa bitno promeniti u ovim uslovima gde je osvajanje aba lige pitanje života i smrti.

Link to comment
28 minutes ago, Nikodije said:

Ja sam verovao da će Radonja tu neupitnu podršku i sigurnost koristiti na kvalitetniji način, biti hrabriji, ali on se ponaša kao klasičan trener legionar čiji posao zavisi od sezone do sezone. Neće se tu ništa bitno promeniti u ovim uslovima gde je osvajanje aba lige pitanje života i smrti.

 

To bi se rešilo sa nekim ugovorom sa EL kao što su Nemci dobili. Teško je graditi nešto na duže, kad ne znaš da li ćeš igrati takmičenje ili ne... Malo malo pa bude neka priča ali uvek ostane priča... 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

Ja sam verovao da će Radonja tu neupitnu podršku i sigurnost koristiti na kvalitetniji način, biti hrabriji, ali on se ponaša kao klasičan trener legionar čiji posao zavisi od sezone do sezone. Neće se tu ništa bitno promeniti u ovim uslovima gde je osvajanje aba lige pitanje života i smrti.

Pa i zavisi mu donekle posao od sezone do sezone. U najmanju ruku mu od sezone do sezone zavisi da li će raditi u Evroligi ili ne, a dobio bi i otkaz verovatno da ne osvoji ABA sa ovim timom plus recimo skup stranac na petici. Ugovor sa Evroligom bi sigurno popravio situaciju u klubu generalno dok za samog Radonjića nisam siguran. Bio bi možda malo manje konzervativan, ali on je to što je i mislim da su neke veće promene malo verovatne. Obradović je radio pod sličnim pritiskom, uostalom dobio je otkaz u toku sezone i pored velike podrške koju je imao na početku, pa je sastavio potpuno drugačiji tim od onih je koje je Radonjić selektirao.  Treba uzeti u obzir i da nam je budžet objektivno veoma mali za evroligaške standarde i da su zbog toga dobri plasmani u Evroligi u kontinuitetu praktično nemogući. Nekim rizičnijim pristupom sa više mladih igrača i nepredvidljivih stranaca bi možda imali još jedan ili dva plasmana u top8 ali i neke sezone u kojima bi se brukali u EL, manje ABA trofeja i posledično manje nastupa u EL. Ja bih tu rizičiniju varijantu radije gledao od ovoga ali je moguće da potcenjujemo uticaj evrolige na finansije i mogućnost dovođenja igrača, mada iskreno sumnjam da bi u tom smislu bilo neke značajne razlike da smo koji put propustili učešće u Evroligi. To je sve više u domenu politike klube nego trenerskog posla. Kapiram da bi Čović menjao trenera posle svakog gubitka ABA. Prosto, klub želi ABA titule po svaku cenu i za takav klub je ovakav Radonjić idealan trener.

 

Ova EL sezona mi je bila onako, dosta loženja na početku, ponovo čvrst i odgovoran tim što mi je nedostajalo prethodnih godina, Kalina, a na kraju je ispalo blah. Nedovođenje petice, loš Holinsov i Dobrićev prvi deo sezone, povreda i slabe partije Vajta, zazočaravajuću nastupi Ivanovića, dovođenje Markovića umesto nekog upotrebljivijeg...mešavina loših odluka u selekciji, podbacivanja igrača i pehova rezultirala je još jednom EL sezonom za zaborav iako se ponovo nismo obrukali, pobedili neke vrhunske ekipe i imali i solidan broj dobrih partija. 

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, hrkljush boys_2 said:

Zna li neko kako nam ide sad kalendar u aba?

 

Navodno su ovo termini za odigravanje preostale 4 utakmice (2 redovne i 2 prethodno odlozene zbog korona situacije) do kraja ABA regularnog dela

 

C. Zvezda - Fmp (11.04. - 18h)
Budućnost - C. Zvezda (16.04. - 21h)
Borac - C. Zvezda (20.04. - 19h)
C. Zvezda - Igokea (23.04. - naknadno će biti određeno vreme)

 

Ako se secam dobro polufinale ABA plej-ofa (kada se Zvezda i Partizan ukljucuju u plej-of) po trenutnom planu pocinje 18. Maja tako da ispada da izmedju utakmice sa Igokeom i pocetka plej-ofa za Zvezdu ima 25 dana.

Termini za odigravanje plej-ofa su navodno podlozni promeni tj moguce da sve krene ranije (i prva runda tj 3 protiv 6 i 4 protiv 5, a i polufinale posle te runde) ukoliko bude prilike da se tako nesto desi. 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Borca said:

 

Navodno su ovo termini za odigravanje preostale 4 utakmice (2 redovne i 2 prethodno odlozene zbog korona situacije) do kraja ABA regularnog dela

 

C. Zvezda - Fmp (11.04. - 18h)
Budućnost - C. Zvezda (16.04. - 21h)
Borac - C. Zvezda (20.04. - 19h)
C. Zvezda - Igokea (23.04. - naknadno će biti određeno vreme)

 

Ako se secam dobro polufinale ABA plej-ofa (kada se Zvezda i Partizan ukljucuju u plej-of) po trenutnom planu pocinje 18. Maja tako da ispada da izmedju utakmice sa Igokeom i pocetka plej-ofa za Zvezdu ima 25 dana.

Termini za odigravanje plej-ofa su navodno podlozni promeni tj moguce da sve krene ranije (i prva runda tj 3 protiv 6 i 4 protiv 5, a i polufinale posle te runde) ukoliko bude prilike da se tako nesto desi. 

 

Moramo da zapnemo dobro u zavrsnici ABA ligi jer ako Vucic ostane na vlasti, a hoce, Partizan ce da dobije evroligasku licencu. Dva kluba iz Beograda u Evroligi bi bila sjajna stvar.

  • Wub 2
  • Haha 1
Link to comment

Zapinjali ili ne, nama je sledece sezone odrednica EC. Lepo si primetio ovo za komsije, EL nece dva tima iz ove pripizdine. Osvajanje ABA macku o rep, istekao ugovor sa EL.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...