Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

3 minutes ago, adasevic said:

Ma nas je ove godine bas lepo gledati. Neko voli da gleda revije suteva, ali kosarka je timski sport i meni se ono sto mi sada igramo svidja mnogo vise od onoga sto smo bili pocetkom prosle godine sa Lojdom i VOldenom okji su pogadjali sve zivo prvih mesecak dana. 

 

Imamo ozbiljnu ratnicku ekipu, bez sebicnih pojedinaca i nudimo nesto stvarno lepo evropskoj kosarci. A da bi samo malo bolji sut spolja nas od ekipe sa tuba TOP 8 napravio oybiljnim kandidatima ya TO8 je druga stvar. 

 

Ono sto jeste bitno je to da je seyona duga, da sve ekipe osciluju i igraju u serijama. Do ovog kola smo imali onoliko pobeda koliko smo meceva odigrali kod kuce. Jos uvek smo na pobedu/dve od TOp 8, dakle u igri smo. Bilo je kikseva, bilo je i nekih nasih iznenadjenja, bice i jednog i drugog i na dalje. Kako god bilo, meni je ova sezona za sada pravo uzivanje.

 

 

 

ako poredis proslogodisnju ekipu sa ovom, prvo sto upada u oci je da sada imamo nemerljivo veci kosarkaski iq, donose se mnogo bolje odluke i sve to daleko kosarkaskije izgleda, pa je lepse i gledati. ok, sada smo kamenjari, jbg, prosle godine smo imali tejlora rocestija, umetnika sa loptom i sjajnog sutera pa nesto nije bas lepo izgledalo posto se borio za goli zivot kada ga pritisnu. niti je iz zabljeg rakursa mogao da vidi bilo koga oko sebe dok se bori za goli zivot pod pritiskom.

Edited by Nikodije
Link to comment
56 minutes ago, Nikodije said:

 

nemoj toliko da se opterecujes procentima, igra je ziva stvar. po tebi, da li bi beron juce vise pomogao da budemo blizi pobedi nego holins?

pomoglo bi da je Holins pogodio onu potpuno otvorenu trojku dva minuta pred kraj ili ne daj boze da su usle jos dve njemu ili nekome drugom. 

sto se procenata tice, ne govore sve, ali govore dovoljno da se zakljuci da igrac sa 22% ili 26% posto suta na 50 ili 60 suteva ne sutira dobro. jeste ziva stvar, zato i kazem da ivanovic nije u istom suterskom kanalu kao holins. Gledam utakmice, vidim sta promasuju, a sta druge ekipe ubacuju. mislim, sta uopste zelis da kazes? da nam sut nije problem?

Link to comment

nikakav top8 ne postoji. par sezona u kojima je postojao top16 je napravilo nepopravljivu štetu :( 

 

 

38 minutes ago, adasevic said:

Ma nas je ove godine bas lepo gledati. Neko voli da gleda revije suteva, ali kosarka je timski sport i meni se ono sto mi sada igramo svidja mnogo vise od onoga sto smo bili pocetkom prosle godine sa Lojdom i VOldenom okji su pogadjali sve zivo prvih mesecak dana. 

 

te dve stari se ne isključuju. ratništvo se podrazumeva u Zvezdi, ali to ima smisla ako ratuješ za nekoga ko može da pogodi otvoren šut. ako svi izginu u odbrani i u napadu da naprave otvoren pogled za šutera a niko ne može da ubaci, onda džabe prosipanje creva

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Nikodije said:

cekaj da dovedemo u doselekciji sutera od 40% a da je timski igrac, dobar defanzivac, sigurno ima da se nadje. sigurno je bilo i letos, al jbg, govna biraju nba.

koja kurceva doselekcija, ko je to uopste pomenuo? i da, ako hoces top 8 evrolige trebaju ti igraci kakve si opisao. i ne, niko ne tvrdi da je skandal ako ne budemo u tih top 8. 

Link to comment
Just now, Heaviside said:

pomoglo bi da je Holins pogodio onu potpuno otvorenu trojku dva minuta pred kraj ili ne daj boze da su usle jos dve njemu ili nekome drugom. 

sto se procenata tice, ne govore sve, ali govore dovoljno da se zakljuci da igrac sa 22% ili 26% posto suta na 50 ili 60 suteva ne sutira dobro. jeste ziva stvar, zato i kazem da ivanovic nije u istom suterskom kanalu kao holins. Gledam utakmice, vidim sta promasuju, a sta druge ekipe ubacuju. mislim, sta uopste zelis da kazes? da nam sut nije problem?

 

pa svako vidi da je sut problem, vidi to i negujmo srbski, zato je napisao da je holins = gobelja. ali ti prosto kad sastavljas tim "biras" sta ce da ti bude problem, meni je drago sto je "izabrano" da to bude sut, a ne recimo IQ ili ratnicki momenat. ono gde vidim veci problem nego u sutu je cinjenica da nam neki igraci ne napreduju dovoljno, godinama su isti i godinama ne uspevaju da poprave to sto im fali. a to je nuzno ako smo se vec ogranicili na max 4 stranca. to mi je veci problem nego holinsovih 25% za tri. da si doveo boljeg sutera patilo bi nesto drugo.

Link to comment

e pa ja bas mislim da nije odabrao da mu bude sut ovoliki problem nego da su neki igraci podbacili. holins je doveden kao covek koji sutira 40% trojke. doveden je ivanovic kao odlican suter iz driblinga, sajd step, posle pika i tako dalje. dobric je sutirao odlicno od kada se radonja vratio.

 

ali, ajde i da se slozimo oko necega. i meni se selekcija dopada, lozim se, gledam svaku. dobri smo. ne znam sa kime se raspravljas.

  • +1 1
Link to comment

pa ocigledno sa tobom od onog momenta kada si se javio da kukas na temu suta nakon sto sam napisao da me nervira kada se kuka o sutu na  utakmici gde smo se muski sibali sa najboljom ekipom u evropi. ili recimo kuzmicevi ziceri, dva lika ispod mene juce proklinjali citavo kuzmicevo porodicno stablo zbog promasenih zicera, valjda nisu imali statistiku ispred sebe da vide da je uhvatio 14 skokova, od toga 8 u napadu. cuvek skine 8 skokova 1 barseloni u napadu, pa jbt koliko napora, borbe i zelje za to treba, ali ne, ajde da mu skinemo glavu zbog dva zicera.

Edited by Nikodije
  • -1 1
Link to comment
15 minutes ago, Nikodije said:

 

pa svako vidi da je sut problem, vidi to i negujmo srbski, zato je napisao da je holins = gobelja. ali ti prosto kad sastavljas tim "biras" sta ce da ti bude problem, meni je drago sto je "izabrano" da to bude sut, a ne recimo IQ ili ratnicki momenat. ono gde vidim veci problem nego u sutu je cinjenica da nam neki igraci ne napreduju dovoljno, godinama su isti i godinama ne uspevaju da poprave to sto im fali. a to je nuzno ako smo se vec ogranicili na max 4 stranca. to mi je veci problem nego holinsovih 25% za tri. da si doveo boljeg sutera patilo bi nesto drugo.

 

Koje su ovo glupost boze me sacuvaj.... Kao da je nemoguce sastaviti tim bez biranja izmedju napada i odbrane.... Bez logike, what so ever...

  • +1 1
Link to comment

a, to, onda si na pravoj adresi :D za doselekciju i objasnjavanja da nam beron umesto holinsa ne bi pomogao, da je ova ekipa bolje od proslogodisnje, da igramo dobru odbranu i ostalo vec nisi.

 

zelim da dobijamo, sa velikim delom sam prezadovoljan, ali kukam sto promasujemo otvorene suteve jer bez toga necemo pobedjivati onoliko koliko je potrebno da udjemo u plejof, sto mi ove godine tesko pada jer mi se dopada ekipa i nacin igre i zato sto nam jako malo fali. i to nam fale stvari za koje znamo da neki nasi igraci mogu da pruze. nije mi tu nista problematicno. "sibali smo se bas dobro, odlicno smo organizovani i takticki poslozeni, zamalo da dobijemo najbolju evropsku ekipu, ali jbg ne mozemo da pogodimo bazen sa 6 metara". i onda ovacije igracima posle utakamice. ne brini se, tim ima podrsku. 

 

 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, assignment said:

 

Koje su ovo glupost boze me sacuvaj.... Kao da je nemoguce sastaviti tim bez biranja izmedju napada i odbrane.... Bez logike, what so ever...

 

idi vidi da li sam na kulinarstvu, tamo bismo mogli da popricamo.

Edited by Nikodije
Link to comment
8 minutes ago, Nikodije said:

 

idi vidi da li sam na kulinarstvu, tamo bismo mogli da popricamo.

 

O cemu da pricamo, kako si sa Radonjicem i Covicem pijo kapucino dok su "odlucivali" koji tip igraca da se dovede? I sta da se zrtvuje jer ne moze i jedno i drugo... Cemu ta arogancija?  Zasto se Radonja posle utakmice zalio na los sut, ako je tako "odluceno"? Ne kapiram uopste sta i koga ovde branis (sem sebe, lol)? Problem je sto se zalimo u vezi suterske krize? Poceo si pricu kako na drugim sajtovima pise ovo ili ono... Pa sta? Koga to ovde zanima?

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...