Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

Pogađa Lazić otvorene trojke bolje od holinsa plus onaj glupi faul što je zajebo. To nam je zapečatilo sudbinu. Nije bilo realno ni da ima ovakav šut pa ima. Ne kažem da treba ga zakuca za klupu nego da mu smanji minute i da mu ne igra završnice. Pa ako se unormali neka se vrati na staro. Problem je što i Dobrić nije mnogo bolji ofanzivno, a dosta je lošiji je od Holinsa u odbrani. Ivanović, Dobrić i Holins planirani da ubacuju spolja i sva trojica u kanalu. Dobri smo i ovako, ali sa kada bi makar jedan ili dvojica počeli da pogađaju bili bi baš bombona, top 8 ekipa. Biće kasno ako se ne probude vrlo brzo. Neko čekanje pa da nam vrate u ABA mi nije zadovoljvajuće. Tu smo favoriti i bez šuta.

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

Dobro smo se šibali. Kad uložiš tako ekstraordinaran napor i kad noktima grebeš da ostaneš u utakmici i kad izgineš i uspeš da budeš u egalu protiv mnogo kvalitetnijeg rivala, onda je stvarno glupo zamerati na promašajima i nekim greškama.

Otprilike je to to, s tim što nekih glupih grešaka praktično nije ni bilo. Eventualno onaj pas Voltersa za Davidovca kod njihove klupe,  na isteku napada, ostalo je sve bilo smisleno. Odbranu protiv Barse je skoro nemoguće držati sve vreme na maksimumu, otud ta 3. četvrtina. Jesmo kamenjari, ali večeras baš ništa nije htelo da uđe, ajde trojke, ali ni bacanja ni ziceri. Frustrirajuće je i što su nas prelomili Šmits i Hejz fucking Dejvis. Pukneš od Barse, a Mirotić sa jednom cifrom. 

 U petak Bajern, na papiru bi morali da dobijemo, ne zato što su oni loši, naprotiv, nego što prosto to mora da se dobije ako želimo bilo kakvu nadu. A prošlost nas uči da smo sve takve mečeve po pravilu gubili. 

Kad će Vajt, zaboga?

Link to comment

Ima još 19 utakmica u Evroligi, dovoljno vremena da se pogodi neki šut :) a i bez šuta smo na 6-9, pobeda ispod top8, mnogo konkurentniji nego prošle sezone kada je Salo imao bolje šutere ali nismo mogli ništa da odbranimo. 

Edited by Nikodije
Link to comment

NIje strasno izgubiti od Barse, al steta je jer smo igrali stvarno odlicno i bas malo je falilo... Sut spolja nam je stvarno nocna mora. Mozda i zato sto nam fali najbolji trojkas ove sezone :naughty:

 

Simonovic 8 21 38,1%
Walters 13 37 35,1%
Ivanovic 12 36 33,3%
Kalinic 13 45 28,9%
Lazic 6 21 28,6%
Hollins 17 64 26,6%
Davidovac 6 27 22,2%
Dobric 12 54 22,2%
Markovic 1 10 10,0%

 

Ovde meni najvise bodu oci Dobricev procenat i to da je Holins ispalo najvise trojki (doduse i pogodio). Najsigurniji suteri su nam Simon i Volters. Pogodili su i Lazarevic i Uskok po 1 od 4, al ih nisam stavio na listu zbog malog uzorka...

 

 

 

 

Link to comment

prelistavajuci jos neke forume i tvitere, vidim da svima procenti suta najvise bodu oci, i uglavnom se o tome pise. svako ko hoce da bude analiticar i jako pametan samo mudro zakljuci da smo kamenjarska™ ekipa i to je to. dzabe 40 minuta prelepog kosarkaskog rata i prosutih creva i utroba, ostaje zabelezeno da smo kamenjari i kraj, tacka. ili jedan jako duhoviti satiricni nalog na mrezama velikim slovima napise HOLINS - KOSARKASKI GOBELJA, i vau, ludilo, sprdnja, cigani nasli novu zrtvu.

  • +1 3
Link to comment
21 minutes ago, Nikodije said:

prelistavajuci jos neke forume i tvitere, vidim da svima procenti suta najvise bodu oci, i uglavnom se o tome pise. svako ko hoce da bude analiticar i jako pametan samo mudro zakljuci da smo kamenjarska™ ekipa i to je to. dzabe 40 minuta prelepog kosarkaskog rata i prosutih creva i utroba, ostaje zabelezeno da smo kamenjari i kraj, tacka. ili jedan jako duhoviti satiricni nalog na mrezama velikim slovima napise HOLINS - KOSARKASKI GOBELJA, i vau, ludilo, sprdnja, cigani nasli novu zrtvu.

Igrači su dobili ovacije posle poraza juče i ukupnog skora od 6 pobeda i 9 poraza. Tim ima podršku. Na internetu ćeš uvek moći da nađeš onakve komentare kakve tražiš, to nema veliku težinu. Naravno, ako očekuješ da se pišu hvalospevi ekipi sa ubedljivo negativnim skorom onda imaš pogrešna očekivanja. Igramo dobru odbranu i ponovo je zanimljivo pratiti nas, ali to ne menja činjenicu da imamo poprilično ubedljiv negativan skor sa 50% više poraza nego pobeda na uzorku od 15 utakmica. Ako se neko pravi pametan onda su to oni koji pričaju da je ovo dovoljno za nešto više u Evroligi. Još jednom, uzorak je 15 utakmica, 50% više poraza nego pobeda. Nije dovoljno. Malo nam fali, a to malo je da se pogađaju otvoreni šutevi. Inače, nismo jednu pobedu ispod top 8, na kraju kola će biti dve pobede. Dve pobede razlike, ne naše dve pobede. Takođe, nemamo 19 kola da uđe neki šut, nego moraju da počnu da ulaze uskoro da bi mogli da stignemo zaostatak. Ne vredi ništa ako počne da ulazi 7 kola pre kraja na 5 pobeda zaostatka.

 

Naravno, ovaj tim po ceni nije u top 8 evropskih ekipa, pa neće biti skandal ni ako nas ne krene i ostanemo tamo gde i jesmo skoro sve vreme od kada igramo evroligu - daleko od 8 najboljih. 

 

4 hours ago, adasevic said:

NIje strasno izgubiti od Barse, al steta je jer smo igrali stvarno odlicno i bas malo je falilo... Sut spolja nam je stvarno nocna mora. Mozda i zato sto nam fali najbolji trojkas ove sezone :naughty:

 

Simonovic 8 21 38,1%
Walters 13 37 35,1%
Ivanovic 12 36 33,3%
Kalinic 13 45 28,9%
Lazic 6 21 28,6%
Hollins 17 64 26,6%
Davidovac 6 27 22,2%
Dobric 12 54 22,2%
Markovic 1 10 10,0%

 

Ovde meni najvise bodu oci Dobricev procenat i to da je Holins ispalo najvise trojki (doduse i pogodio). Najsigurniji suteri su nam Simon i Volters. Pogodili su i Lazarevic i Uskok po 1 od 4, al ih nisam stavio na listu zbog malog uzorka...

 

 

 

 

 

Meni broj šuteva Holinsa ne bode oči. Nemamo dobrog šutera iz mesta ni na trojci ni na četvorci, dakle igrači koji igraju na poziciji koja sadrži reč šut u njenom imenu moraju da šutiraju, a to su Holins i Dobrić. Zbog toga se ne slažem da je dovoljno da Holins igra odbranu pa makar nikad ništa ne pogodio. To skoro nikada nije dovoljno za startnog beka šutera, a  definitvo nije ako dovedeš igrača sa 40% šuta za tri i kada su ti plej, trojka i četvorka Nejt, Kalina i Davidovac(Vajt). Holins ne ume ni na druge načine u napadu da napomesti loš šut, tako se deo njegovih dobrih odbrana potre lošim napadom. Dobrić je lošiji u odbrani, a malo bolji u napadu. Na žalost, nijedan ni drugi nisu u stanju da pogađaju, ali raspodela broja uzetih šuteva je očekivana, a selekcija šuta je uglavnom dobra. 

Link to comment

Pa kamenjarska je ekipa jbg. Računalo se sa Holinsom, Dobrićem i Vajtom da to dovedu na podnošljiv nivo, ali sva trojica iz svako svog razloga ništa.

 

I nije šut toliki problem koliko pozicioni napad i plejmejkeri koji em nemaju neki pregled em nisu neki dodavači u konkurenciji EL. Ni Holins ni Kalina ne bi imali bolje procente da su tokom karijere uzimali ovakve šuteve.

Link to comment

Kada igraci peglaju odbranu i tu se trose najvise, moze se imati donekle razumevanje za nesto slabiji sut ua tri... Ali nasi procenti su ocaj i horor. Niko ne zahteva 60% sut za tri, ali mi kao tim skoro nikad nemamo ni 30%, a to je za profesionalne kosarkase bar po meni jako jako lose, i nismo u tom segmentu dzabe poslednji u EL.  I nisu to mahom teski sutevi preko ruke ili dobre odbrane, vec skoro uvek otvoreni sutevi...

 

Pritom su neki igraci koji su vazili za solidne sutere za tri u totalnom kanalu (Ivanovic, Dobric, Holins) i to je to...

Link to comment
14 minutes ago, kralj said:

Pa kamenjarska je ekipa jbg. Računalo se sa Holinsom, Dobrićem i Vajtom da to dovedu na podnošljiv nivo, ali sva trojica iz svako svog razloga ništa.

 

I nije šut toliki problem koliko pozicioni napad i plejmejkeri koji em nemaju neki pregled em nisu neki dodavači u konkurenciji EL. Ni Holins ni Kalina ne bi imali bolje procente da su tokom karijere uzimali ovakve šuteve.

 

uzdam se da ce markovic da  malo poboljsa distribuciju i da igraci dobiju vise kvalitetnijih pravovremenih lopti. da li ce sut biti bolji ili losiji cesto zavisi i od dodavaca, da li ce uspeti da posalje loptu kada treba i gde treba,  tu su nekad stotinke u pitanju i potrebna je preciznost da igrac ne bi gubio vreme u prijemu lopte i namestanju. holins, dobric, lazic, davidovac nisu igraci koji mogu da pogadjaju preko ruke, iz driblinga, van balansa, to niko ni ne ocekuje od njih. oni zive od dobrog pravovremenog dodavanja koje ce im popraviti procente. ja sam uveren da to mora biti bolje vremenom. posebno kada se vrati vajt koji ce kao laganija cetvorka dodati novu dimenziju i otvoriti vise prostora.

Edited by Nikodije
Link to comment

Četvroku nam uglavnom igraju Davidovac i Simonović. Nije Vajt ništa laganiji od njih, ali jeste sveukupno bolji igrač naravno.

 

Od ovih od kojih se očekivalo da pogađaju samo Ivanović konstantno uzima teške šuteve, a on je em takav tip igrača, em šutira manje trojki od Dobrića i Holinsa, em ima bolji procenat. Nije mi miljenik, draži su mi i Holins i Dobrić, ali što se čisto šuta tiče nije fer stavljati ga u isti koš sa njima. Njemu fali da na dve utakmice utakmice pogodi 2 od 3 trojke i on je na 40% na nivou sezone, dok su ova dvojica očaj živi. Pogađaju svaku četvrtu ili petu trojku, nisu to sve toliko teški šutevi, promašaju oni i skroz otvoreno šuteve i to redovno.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Heaviside said:

Četvroku nam uglavnom igraju Davidovac i Simonović. Nije Vajt ništa laganiji od njih, ali jeste sveukupno bolji igrač naravno.

 

Od ovih od kojih se očekivalo da pogađaju samo Ivanović konstantno uzima teške šuteve, a on je em takav tip igrača, em šutira manje trojki od Dobrića i Holinsa, em ima bolji procenat. Nije mi miljenik, draži su mi i Holins i Dobrić, ali što se čisto šuta tiče nije fer stavljati ga u isti koš sa njima. Njemu fali da na dve utakmice utakmice pogodi 2 od 3 trojke i on je na 40% na nivou sezone, dok su ova dvojica očaj živi. Pogađaju svaku četvrtu ili petu trojku, nisu to sve toliko teški šutevi, promašaju oni i skroz otvoreno šuteve i to redovno.

 

nemoj toliko da se opterecujes procentima, igra je ziva stvar. po tebi, da li bi beron juce vise pomogao da budemo blizi pobedi nego holins?

Edited by Nikodije
Link to comment

Ma nas je ove godine bas lepo gledati. Neko voli da gleda revije suteva, ali kosarka je timski sport i meni se ono sto mi sada igramo svidja mnogo vise od onoga sto smo bili pocetkom prosle godine sa Lojdom i VOldenom okji su pogadjali sve zivo prvih mesecak dana. 

 

Imamo ozbiljnu ratnicku ekipu, bez sebicnih pojedinaca i nudimo nesto stvarno lepo evropskoj kosarci. A da bi samo malo bolji sut spolja nas od ekipe sa tuba TOP 8 napravio oybiljnim kandidatima ya TO8 je druga stvar. 

 

Ono sto jeste bitno je to da je seyona duga, da sve ekipe osciluju i igraju u serijama. Do ovog kola smo imali onoliko pobeda koliko smo meceva odigrali kod kuce. Jos uvek smo na pobedu/dve od TOp 8, dakle u igri smo. Bilo je kikseva, bilo je i nekih nasih iznenadjenja, bice i jednog i drugog i na dalje. Kako god bilo, meni je ova sezona za sada pravo uzivanje.

 

 

  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...