Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

Meni je neverovatno da se nasi igraci fizicki pripremaju kroz meceve u EL. Na primer Markovic i Davidovac. 

Oni igraju EL utakmice da bi dosli do forme. 

Jel nespreman Davidovac? Jeste.. Pa zasto igra utakmice i to u EL? Posle kuknjava, veliki nam Pionir, nema publike. I ovih 5k je mnogo.

Sad ce neko da plati put, plati kartu da gleda vucibatinu Davidovca kako se vuklja po terenu.

Drugo, radovao sam se dolasku Markovica ali nisam mogao ni da zamislim da ce uzeti minute Ivanovicu, pogotovo sto nemamo ni jednog beka u ekipi.

Ivanovic sinoc samo 9 minuta, Davidovac 21, Lazarevic ne ulazi vise. Dal Radonja stvarno ne vidi da se Davidovac raspada?

 

Jos mi jedna stvar nije jasna, zasto Kalinic ne igra na 4? Ne razumem se, mozda je on vise krilo nego cetvorka, ali brate mili mi na 4 imamo Davidovca i Simona.. bukvalno svi treba da se pomere za jednu poziciju, Ivanovic na 2, Dobric, Holins, Lazic na 3, Kalina na 4 treba da provede svaki minut.

 

Skok ne mozemo da uhvatimo, nema borbe, nema trcanja. Primimo 100p od Uniksa.. u odbrani sve gospoda, niko faul da napravi, daleko od igraca, kasni se lagano.

 

 

 

Edited by Banjo
  • +1 1
Link to comment

Deda je kriminal, al trenutno je mnogo veći problem forma Dobrića. Sa njim ovakvim smo limitirani dibidus, sve i da White odmah počne da šutira najbolje što ume.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

  • +1 1
Link to comment

uzgred, dolaskom markovica nije se dobilo nista, radonja sada samo vrti tri pleja gde nijedan nece moci da se razigra vec dele minutazu, a dzoni ce tu najgore proci. nikada radonja nije voleo da igra sa dva pleja u postavi, nece ni sada, te ostaje nejasno ovo dovodjenje pefija.

  • +1 1
Link to comment

Realno nam jeste potreban, umesto Uskokovica, a Ivanovic je uvek bio vise 2 nego 1...

 

Problem sa Markovicem je da nije ni spreman a kamoli uigran sa timom. Ovo sto je do sada odigrao je bukvalno i ispod Uskokovica, mnogo zurimo da ga uigramo.. Moze to da se radi protiv Studenskog Doma, ali u EL skodi u p.m.

Link to comment

Nama je trenutno manji problem Pefi od DeDa i Simona mirotočivog, roster nam je prepun igrača koji pokrivaju 3 i 4 ali od tog velikog broja samo Kalina nešto pruža, ostalo je plač majke Božje.

Ili nemaju kvaliteta ili su ih povrede toliko unazadile pa ne pružaju igre koje se očekuju od njih ili su nezadovoljni tretmanom pa buše Radonju (mada sumnjam u takav scenario). Nama je potreban igrač tipa Beron ili Panter (dve suprotnosti ali je tako, još bolje je tipa Kerol) na poziciji 2, a na poziciji 5 bi zaista mogao Lesor odraditi ono što ne mogu Mitar i Kuz.

Link to comment

Ivanović može samo u teoriji da bude više 2 nego 1. U praksi kod Radonje je čist kec. 

 

Nama pre svega treba da ovi što su tu podignu formu. Dobrić, Holins, Deda da se koliko toliko upristoji, Vajt umesto Simona, da se nađe način kako Marković da pomogne timu, a da Nejt i Ivanović takođe igraju dobro i tako dalje. Ništa Lesor ovde ne bi promenio, baš ništa. On bi mogao da malo poboljša već uigran tim, trenutno bi njegov dolazak samo poveća haos. 

Link to comment

Igrač koji kao ukopan stoji u mestu bez lopte ne može ni u teoriji da bude 2.

Pojma nemam šta da mislim o ovom timu- na trenutke pomislim "Dejina mašinerija ponovo šljaka", na trenutke "gomila domaćih krševa koji nikako da odu negde pa ovde doživotno smaraju", a istina je negde na sredini. Opet smo tanki za Evroligu, prejaki za region™. 

Link to comment

Kada igrač stoji kao ukopan u mestu ili ne zna kretnje akcije ili je nezainteresovan (motivacija) ili je njegov BBIQ veoma nizak. Sa druge strane, veliki značaj je na uigranosti tima kod svih kretnji vežbanih akcija. Ono što su recimo igrači Uniksa demonstrirali jeste uigranost i sinhronizovanost kretnji. Najkraće bih to okarakterisao kao zujanje po terenu. Mi verovatno nemamo energije za takav nivo košarke (veći broj poseda) u većem broju izvođenja i jedino gde je naša šansa jeste da utakmicu  koju igramo uvedemo na mali broj poseda.

Link to comment
3 hours ago, Nikodije said:

Igrač koji kao ukopan stoji u mestu bez lopte ne može ni u teoriji da bude 2.

Pojma nemam šta da mislim o ovom timu- na trenutke pomislim "Dejina mašinerija ponovo šljaka", na trenutke "gomila domaćih krševa koji nikako da odu negde pa ovde doživotno smaraju", a istina je negde na sredini. Opet smo tanki za Evroligu, prejaki za region™. 

Ta statičnost je i dalje praksa kod Radonje. U teoriji bi mogle da se uvedu i kretnje za njega, samo što to nije nešto u čemu je Radonja preterano dobar. Većina njegovih napada su ili uglavnom statični pnr napadi sa ponekim utrčavanjem uz čeonu liniju ili još statičnije kažnjavanje preuzimanja, u čemu je ove sezone samo Kalina leđima efikasan ili takođe statična igra petice leđima. Doduše, Ivanović po meni nema telo i šut na nivou koji je potreban da se bude old skul dvojka koja će da navede na blok pa izleti i tresne trojku brzinom munje, ali može da bude dobar kombo bek koji igra pored klasičnog plejmejkera. Bekovi su nam jako loši kod rešavanja jedan na jedan licem posle preuzimanja. Nejt jedini ponekad uspe da završi flouterom, ostali su očajni.

Edited by Heaviside
  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, Nikodije said:

Igrač koji kao ukopan stoji u mestu bez lopte ne može ni u teoriji da bude 2.

Pojma nemam šta da mislim o ovom timu- na trenutke pomislim "Dejina mašinerija ponovo šljaka", na trenutke "gomila domaćih krševa koji nikako da odu negde pa ovde doživotno smaraju", a istina je negde na sredini. Opet smo tanki za Evroligu, prejaki za region™. 

Voleo bih da verujem da su poslednje tri reci iz tvog posta istinite

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...