Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

Da su bar socijalistički postulati, timovi bi bili manje više ravnopravni, u evropskom sportu je upravo obrnuto - imaš timove čiji jedan igrač vredi kao ceo protivnički tim..i oni sad kao nešto igraju medjusobno, i ložane se raduju što Mančester Junajted/Real/Zvezda dobijaju Votforda/Levante i Radnik iz Surdulice. I onda NBA sprdnja - NBA je socijalistički postulat i suština sporta - pokušaj da se izjednače uslovi za sve, uglavnom uspešno.

 

Što se tiče EL, nešto tu ozbiljno smrdi. Jeste da košarka u Evropi nije ni blizu fudbala i jeste da postoji taj problem što je NBA sinonim za košarku u svetu (a ne EL), ali opet, nije boćanje majku mu. Igrači se plaćaju solidne pare, desetine milionskih ugovora, ima i sponzoora i milionera i država i svega, ali ne bi ni sponzori ni milioneri decenijama ulagali svoje milione da ne postoji neki interes...kako je Djordi uspeo da ne uspe da napravi ništa, pitanje je za neke istražne organe.

Edited by Ivo Petović
  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, Moća said:

Naprotiv, otvaranje vrata Amerikancima je spustilo plate evropljana.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 

 

Još uvek se sećam slike iz italijanskih novina iz 1990.g. kad je Radja potpisao za Mesadjero Rim. Lista najplaćenijih evropskih sportista je bila 1. Radja 2. Maradona :D 

 

Tad je Džordan imao manji ugovor od Radje, ako se ne varam. U medjuvremenu, NBA je postala globalni fenomen i novac se upedesetostručio tamo...opet, kažem, ponavljam, da ne postoji neki interes za EL, niko ne bi u kontinuitetu plaćao 20-30 milki godišnje za budžete vrhunskih EL timova. Niko nije toliki mazohista.

Link to comment

moguće je da postoje neki drugi interesi, tipa marketinški, poreski......sa aspekta onih koji ulažu. može biti i neka stvar prestiža, stausni simbol. može biti i do politike. recimo da mi se ta investicija vrati ne nekom drugom polju, nevezanom za sport

 

a postoje likovi i korporacije kojima je 15-20 miliona evra godišnje izdatak u rangu 15-20 evra godišnje za mene. ne primetim da je otišlo. ili ako sam ih spičkao na neku glupost, šta me briga. sitnica 

 

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Ivo Petović said:

Da su bar socijalistički postulati, timovi bi bili manje više ravnopravni, u evropskom sportu je upravo obrnuto - imaš timove čiji jedan igrač vredi kao ceo protivnički tim..i oni sad kao nešto igraju medjusobno, i ložane se raduju što Mančester Junajted/Real/Zvezda dobijaju Votforda/Levante i Radnik iz Surdulice. I onda NBA sprdnja - NBA je socijalistički postulat i suština sporta - pokušaj da se izjednače uslovi za sve, uglavnom uspešno.

 

Što se tiče EL, nešto tu ozbiljno smrdi. Jeste da košarka u Evropi nije ni blizu fudbala i jeste da postoji taj problem što je NBA sinonim za košarku u svetu (a ne EL), ali opet, nije boćanje majku mu. Igrači se plaćaju solidne pare, desetine milionskih ugovora, ima i sponzoora i milionera i država i svega, ali ne bi ni sponzori ni milioneri decenijama ulagali svoje milione da ne postoji neki interes...kako je Djordi uspeo da ne uspe da napravi ništa, pitanje je za neke istražne organe.

 

Đordi je zapravo diler- diluje belo i jedini je u gradu, a gomila ovisnika mu dolaze na noge i ne pitaju šta košta. On mlati lovu a ovi drogirani povraćaju u ćošku. Da su bar neki umetnici pa da ih Đordijevo belo inspiriše da napišu pesmu.

Link to comment
20 minutes ago, Moća said:

Naprotiv, otvaranje vrata Amerikancima je spustilo plate evropljana.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 

 

Da, ako gledas jedan trenutak, veca ponuda znaci da evropski igraci imaju manje prostora za pregovore. S druge strane, long term, da nisu porasle plate u evropskoj kosarsci ne bi bilo ni ovoliko amera. Klasican proces ekonomske difuzije. Vrednost evropskih igraca je spustena, ali su sve plate, pa i njihove porasle. Pa samo pogledaj koliko su budzeti porasli, skoro x2 za poslednjih 10 godina, a standard i ekonomski rast stagniraju. Meni deluje da je svo reorganizovanje EL pokusaj da se iz krave na umoru iscedi jos koji litar mleka pre nego sto krava-balon eksplodira.

Link to comment

 

1 hour ago, Ted said:

@Heaviside

a ja kao gledalac, u toj priči, treba da radim šta. da plaćam karte za gomilu polurevijalih utakmica  i da idem u halu da bi ždrao hamburgere i pio koka-kolu ili iz nekog drugog razloga. kog?

 

realno, nisam sišao s uma. ima 500 zanimljivijih stvari koje mogu u životu da radim

 

Pa, ne kažem da se meni kao konzumentu trenutni trend sviđa nego samo konstatujem šta je cilj. Sa tim da nemam ništa protiv ligaškog formata kao takvog i imam razumevanja za top 10 klubova kojima je takmičenja takvo kakvo si ga opisao baš ako se igraju grupne faze sa nedoraslim protivnicima. Što je najgore, pored svega postoji i šansa da završe takmičenje posle prve faze i ostanu bez dela prihoda od domaćinstava što je rizik i za samu ligu i njene sponzore. Liga sa dve divizije je verovatno budućnost, a vreme u kome ne znaš u napred koliko ćeš utakmica igrati u sezoni je prošlost. 

 

Ja nemam ništa protiv ni ljudi koji žele da odu komforno porodično na utakmicu, da nešto pojedu, popiju gledaju malo basket bez da se stresiraju preterano, pa se digne malo tenzija pred kraj sezone...Nije to ono što ja volim i na šta sam navikao, ali i mi objektivno gledano tražimo baš uzak sweet spot. Da bude stalno loženje na maks, ali da nema kretena, da se ne vređaju porodice i da nema nasilja i kriminalaca koji postrojavaju po tribini. Da klub ima dobar budžet, ali da mu na utakmice ne dolaze ljudi posle posla da se opuste i troše, nego da se pola utakmice stoji nabijen u gužvi i viče. Još bi i da klub ne zna koliko će puta napuniti halu jer možda ispadne posle prve grupne faze, a ni da li će se ikada ponovo plasirati. Može sve to, ali samo u paketu sa Ostojom, Čovićem, Veljom Nevoljom, ideološkom komisijom sa severa itd...U neka druga vremena je moglo i bez njih, ali više ne može. 

 

Da me ne razumeš pogrešno, slažem se da je trenutna implementacija katastrofalno loša. Nemaju svi učesnici isti status i pravni odnos sa ligom, raspored je pretrpan, finansijska situacija je loša i tako dalje. Rešenje sigurno nije povratak na staro niti će to biti uopšte razmatrano. Tražiće se neka nova rešenja, verovatno neka skoro potpupno zatvorena liga sa dve divizije i nadam se nekim relativno niskim seleri kepom ili nekom vrstom finansijskog fer pleja. Garantovani broj utakmica i garantovano učešće su apsolutno neophodni ako se želi ići u pravcu održivog finansiranja. Jbg, i ja sam se više ložio na grupu, pa top16 grupu, pa top8, ali to se neće vratiti nikada. 

 

Edited by Heaviside
Link to comment

Pa eto, neka naprave evropsku nba, to je skroz ok. Imaju uspešan model, pa neka ga kopiraju koliko god je moguće. To naravno treba i u fudbalu.

A ono što ostane van toga igraće već neka primerena takmičenja sa sebi ravnima i to je takođe ok.

Link to comment
1 hour ago, Ivo Petović said:

Da su bar socijalistički postulati, timovi bi bili manje više ravnopravni, u evropskom sportu je upravo obrnuto - imaš timove čiji jedan igrač vredi kao ceo protivnički tim..i oni sad kao nešto igraju medjusobno, i ložane se raduju što Mančester Junajted/Real/Zvezda dobijaju Votforda/Levante i Radnik iz Surdulice. I onda NBA sprdnja - NBA je socijalistički postulat i suština sporta - pokušaj da se izjednače uslovi za sve, uglavnom uspešno.

 

Što se tiče EL, nešto tu ozbiljno smrdi. Jeste da košarka u Evropi nije ni blizu fudbala i jeste da postoji taj problem što je NBA sinonim za košarku u svetu (a ne EL), ali opet, nije boćanje majku mu. Igrači se plaćaju solidne pare, desetine milionskih ugovora, ima i sponzoora i milionera i država i svega, ali ne bi ni sponzori ni milioneri decenijama ulagali svoje milione da ne postoji neki interes...kako je Djordi uspeo da ne uspe da napravi ništa, pitanje je za neke istražne organe.

 

Tacno,ali za to je mnogo razloga.Prvi i osnovni je sto su u kosarci dozvolili privatne lige i sama euroliga je privatna,druga stvar je sto je odavno ukinuto pravilo da sa tim  morao da formiras jos u avgustu pa to ti je sto ti je nema dovodjenja igraca kako ti se digne.Ali jebiga kapitalizam.

Link to comment
10 hours ago, Ted said:

da, naročito kad liga malo odmakne pa postane jasno da veliki broj klubova ima da statira u kukuruzu do kraja. 17. dočekuje 16, pri čemu ni jedan ni drugi nemaju izgleda za bilo šta. to mora da je opšti grabež za karte, a tv stanice ih gađaju desetinama miliona za ovakav spektakl

 

nema tu nekih para, fudbal je druga priča potpuno

 

a i sam Đordi se istakao sa svojim menadžerskim sposobnostima, pravo je čudo da posle Barse nije u zatvoru

 

edit.

 

nema veze. žao mi igrača   

 

 

Pre neki dan gostovao Covic u nekoj emisiji i rekao da se za pobedu u EL dobija 37,000 €

 

Znaci jedva (ako) uopste mozez time da zakrpis trosak jednog gostovanja a kamoli ovih duplih....

Link to comment
19 hours ago, chandra said:

 

Da, ako gledas jedan trenutak, veca ponuda znaci da evropski igraci imaju manje prostora za pregovore. S druge strane, long term, da nisu porasle plate u evropskoj kosarsci ne bi bilo ni ovoliko amera. Klasican proces ekonomske difuzije. Vrednost evropskih igraca je spustena, ali su sve plate, pa i njihove porasle. Pa samo pogledaj koliko su budzeti porasli, skoro x2 za poslednjih 10 godina, a standard i ekonomski rast stagniraju. Meni deluje da je svo reorganizovanje EL pokusaj da se iz krave na umoru iscedi jos koji litar mleka pre nego sto krava-balon eksplodira.

Plate su porasle nevezano za dolazak Amera i uvek ali uvek Amer manje kosta od evropljanina. Mnogo ih je a posle NBA nemaju gde i ne mogu bas da se natezu za plate.

Link to comment

Od početka sezone, a to je ukupno mesec i po dana, jedino Kuzmić nije bio povređen ili bolestan. Jeste i prošle godine bilo onih suludih perioda, kao pred kup, kad je 6-7 igrača bilo pozitivno, ali ovo je podatak za Riplija. U odnosu na te okolnosti rezultati su fantastični. Jedino što je odvratno gledati utakmice kao što su ove 2 u Španiji. 

  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...