Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

Objašnjavao je to Đordi, poenta ovog sistema je da igra svako sa svakim kako bi klubovi mogli da igraju sa svima kod kuće, to je u interesu sponzora, prodaje sezonskih karata, tv prenosa, itd.

Link to comment

da, naročito kad liga malo odmakne pa postane jasno da veliki broj klubova ima da statira u kukuruzu do kraja. 17. dočekuje 16, pri čemu ni jedan ni drugi nemaju izgleda za bilo šta. to mora da je opšti grabež za karte, a tv stanice ih gađaju desetinama miliona za ovakav spektakl

 

nema tu nekih para, fudbal je druga priča potpuno

 

a i sam Đordi se istakao sa svojim menadžerskim sposobnostima, pravo je čudo da posle Barse nije u zatvoru

 

edit.

 

nema veze. žao mi igrača   

 

Edited by Ted
Link to comment

Mislim da je ovaj format uspostavljen ulaskom američkih partnera u priču, ali i da ovih desetak klubova sa licencom koji se najviše pitaju nemaju ništa protiv. Stari format sa dve grupne faze je zanimljiviji samo slabijim klubovima. Plasman u top16, pa i u top 8 se podrazumevao za najbolje klubove, nije tu bilo nikakvog loženja navijača Reala da se ne bude u poslednje dve ekipe u grupi kao kod Partizana. Naprotiv, igrali su veći deo sezone bezvezne utakmice i na kraju su se sa delom najjatraktivnjih protivnika sastajali tek na F4 ili plejofu. Oni imaju i garantovano učešće pa im nije ni svaka utakmica u domaćem prvenstvu toliko bitna. Format za bogate, plus se ide svesno na to da ne bude svaka utakmica presudna, baš suprotno od onoga što Ted piše. Prvenstvo manje bitno, ligaški sistem u Evroligi, utakmice kao na traci, dolazi ti skoro svake nedelje neka velika ekipa, ali se ne zapinje uvek. Ne sviđa se ni meni naravno, mada se sećam da je Željko™ davno izjavio da mu se ne sviđa što je u Evropi svaka utakmica bitna i da bi se u tom smislu trebalo ugledati na NBA.

Edited by Heaviside
Link to comment

@Heaviside

a ja kao gledalac, u toj priči, treba da radim šta. da plaćam karte za gomilu polurevijalih utakmica  i da idem u halu da bi ždrao hamburgere i pio koka-kolu ili iz nekog drugog razloga. kog?

 

realno, nisam sišao s uma. ima 500 zanimljivijih stvari koje mogu u životu da radim

Edited by Ted
  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Ted said:

@Heaviside

a ja kao gledalac, u toj priči, treba da radim šta. da plaćam karte za gomilu polurevijalih utakmica  i da idem u halu da bi ždrao hamburgere i pio koka-kolu ili iz nekog drugog razloga. kog?

 

realno, nisam sišao s uma. ima 500 zanimljivijih stvari koje mogu u životu da radim

 

Ako je ta utakmica u Vesićevom rekonstruisanom Pioniru  nemaš čak ni hamburger ni koka kolu, samo tvrde male Vesićeve stolice  gde ti kolega pored tebe sedi u krilu. 

  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, Ted said:

@Heaviside

a ja kao gledalac, u toj priči, treba da radim šta. da plaćam karte za gomilu polurevijalih utakmica  i da idem u halu da bi ždrao hamburgere i pio koka-kolu ili iz nekog drugog razloga. kog?

 

realno, nisam sišao s uma. ima 500 zanimljivijih stvari koje mogu u životu da radim

 

To je taj NBA sistem kome se teži, krajnje očigledno.

 

Napraviti sprdačinu i od EL po uzoru na nba.

  • +1 1
Link to comment

Nije sprdačina, samo je manji značaj utakmica. Nema neke sekiracije što su nas odvalili. Igramo prekosutra ponovo, pa aba, pa opet Evroliga. Vrte se reklame nekad izgubiš, dogodi se i da pobedimo i prođe sezona.

Link to comment
2 minutes ago, Jozef K. said:

Nije sprdačina, samo je manji značaj utakmica. Nema neke sekiracije što su nas odvalili. Igramo prekosutra ponovo, pa aba, pa opet Evroliga. Vrte se reklame nekad izgubiš, dogodi se i da pobedimo i prođe sezona.

 

Ova Evroliga je paradigma života- rodiš se, gomila besmisla, umreš.

  • +1 1
  • Haha 3
  • Hvala 2
Link to comment

da apsurd bude najveći, para ozbiljnih nema. ajd da se tu mlati neka kinta pa da bude razumljivo donekle (NBA). mada ja NBA ne pratim jer mi je iskreno dosadna liga. pratio sam kad sam bio klinac. tu i tamo zabodem neku tekmu, ali ispratim samo završnicu lige. tipa Evrovizije, gledam samo glasanje.

 

skoro negde pročitah da se za pobedu u EL dobije neka komična svota. recimo, više dobije neki paćenik koji ispadne u pretkolu Lepe Brene u fudbalu, nego evroligaš

Edited by Ted
  • +1 3
Link to comment

Šta ima veze, Evroliga postoji na socijalistićkim postulatima, vreme sporta i razonode, tu je već neka sofka™ u vidu Vučića ili pijane grčke braće da finansira tu zajebanciju.

I to ti je evropski sport. A kad se konačno pojavio jedan ozbiljan biznis projekat u vidu fudbalske Superlige svi su skočili jer to zaboga nije u duhu evropskog sporta. Možeš misliti.

Link to comment
Just now, Ted said:

da apsurd bude najveći, para ozbiljnih nema. ajd da se tu mlati neka kinta pa da bude razumljivo donekle (NBA). mada ja NBA ne pratim jer mi je iskreno dosadna liga pratio sam kad sam bio klinac.. tu i tamo zabodem neku tekmu, ali ispratim samo završnicu lige. tipa Evrovizije, gledam samo glasanje.

 

skoro nege pročitah da se za pobedu u EL dobije neka komična svota. recimo, više dobije neki paćenik koji ispadne u pretkolu Lepe Brene u fudbalu, nego evroligaš

 

Regionalna rasprostranjenost popularnosti kosarke u Evropi obrnuto je proporcionalna GDP-u. Zajeb je nastao kad su otvorena sva vrata amerikancima sto je diglo plate i lokalnih igraca daleko iznad trzisnih mogucnosti koje kosarka nudi. Ovo sto sad gledamo sve vise lici na neku NBA drugu ligu.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...