Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

Kalinić je izgledao kao da će dobiti srčani udar u prvom napadu utakmice. Nije trebao ni da igra uopšte. Dobro je i ovoliko izdržao sa njegovim načinom igre. Ja se umorim gledajući ga.

  • +1 1
Link to comment

Kalina je negde u trecem minutu utakmice dobio rampu, slozio facu otprilike u fazonu "ma ko ce da igra ovo sranje" i odlucio da se ne vrati u odbranu.

 

Mislim da nije povredio nista, nego je energetski mrtav i nesto mu se bas i ne cima danas, posebno pri ovom rezultatu. 

Link to comment

dal su klubovi EL, mislim ovi što odlučuju i imaju pravo glasa, saglasni sa ovako naopakim formatom lige. ovo nije humano, pre svega, a pored toga nije zanimljivo ni za gledanje. na sve to, očigledno nije ni profitabilno

 

ok bi bilo da je ovo neka nadnacionalna superliga pa da klubovi samo nju igraju. ali ovako, baš je naopako. a nije ni fer ni sportski

 

da bi ovo ličilo na nešto morao bi da se vrati onaj format sa gupama, da se smanji broj utakmica, a samim tim bi se povećao i broj utakmica koje nisu besmislene ili rekreativne ili unapred izgubljene, odnosno koje su kvalitetnije. jer bi u svakoj fazi morao da grizeš da prođeš grupu, u suprotnom ende

 

Edited by Ted
  • +1 4
Link to comment

Ja se igračima uopšte ne čudim, kao što je već rečeno, ovaj raspored je jednostavno nehuman.

Plus što meni kao laiku izgleda da smo mi ekipa koja se i generalno više troši energetski, a bio derbi, i to bi bilo to..

Link to comment
11 minutes ago, Ted said:

dal su klubovi EL, mislim ovi što odlučuju i imaju pravo glasa, saglasni sa ovako naopakim formatom lige. ovo nije humano, pre svega, a pored toga nije zanimljivo ni za gledanje. na sve to, očigledno nije ni profitabilno

 

ok bi bilo da je ovo neka nadnacionalna superliga pa da klubovi samo nju igraju. ali ovako, baš je naopako. a nije ni fer ni sportski

 

da bi ovo ličilo na nešto morao bi da se vrati onaj format sa gupama, da se smanji broj utakmica, a samim tim bi se povećao i broj utakmica koje nisu besmislene ili rekreativne ili unapred izgubljene, odnosno koje su kvalitetnije. jer bi u svakoj fazi morao da grizeš da prođeš grupu, u suprotnom ende

 

 

Sve si u pravu al nema ko da te čuje.

Samo čekam da neko™ sada napiše da je Zvezda odigrala loše jer joj fali tri igrača koje treba da dovede. A u ovom sistemu takmičenja prosto si prinuđen da preskačeš neke utakmice. Pride Zvezda igra takmičarski aba ligu, dok Baskonija ima ugovor sa Evroligom i plasman u Španiji joj nije bitan. Samim tim timovi nisu u ravnopravnom položaju.

Edited by Nikodije
  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Nikodije said:

 

Sve si u pravu al nema ko da te čuje.

Samo čekam da neko™ sada napiše da je Zvezda odigrala loše jer joj fali tri igrača. A u ovom sistwmu takmičenja prosto si prinuđen da preskačeš neke utakmice. Pride Zvezda igra takmičarski aba ligu, dom Baskonija ima ugovor sa Evroligom i plasman u Španiji joj nije bitan. Samim tim timovi nisu u ravnopravnom položaju.

 

ovih 18 klubova, sve i da je to neki zakucan broj, komotno bi moglo da igra u 3 grupe po 6 timova. u drugu fazu da ide 8 klubova, po dva prvoplasirana i dva najbolja treća. već tu bi imao jebenu selekciju, svaka utakmica je bitna, boriš se za prva tri mesta. pri tome je to razuman broj utakmica u kombinaciji sa ostalim ligama koje klubovi igraju. i od samog početka bi imao utakmice koje znače. što znači i veći motiv, veći kvalitet, punije hale, veća gledanost. utakmice na krv i nož, u sportskom smislu.

 

u drugoj fazi bi imao ligu 8 najboljih, prva 4 na F4. ili prva 2 a ovi od 3 do 6 da razigravaju za ta još dva mesta. i opet bi imao sve ovo gore, razuman broj tekmi, nema rekreativnih, borba od prvog do poslednjeg kola, bez duplih kola.

 

mada bi moglo da se raširi i na 24, da se apsorbuju ove ekipe koje se klate po kvalitetu između EL i EK, tipa Virtus, aba bi mogla da ima dva predstavnika itd.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...