Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

5 minutes ago, Banjo said:

Ako nema para, najutiti Covica i dovesti Djuku Bizona.. vrlo je prosto.

 

Ne mogu da verujem da tankujemo EL pod izgovorima povreda i korone. Gle cuda, igrac nam dobio koronu.

 

Košarkašku petorku čini 5 igrača, zato se tako i zove...Ako od 5 igrača koji su planirani za petorku, nedostaju dva, a menjaju ih KLS igrači, fizičkih predispoziciji sredovečnih alkoholičara i pušača, onda se to možda odražava i na igru i na rezultat. Ne znam, možda grešim, samo mi to zvuči logično.

Link to comment
1 minute ago, Ivo Petović said:

 

Košarkašku petorku čini 5 igrača, zato se tako i zove...Ako od 5 igrača koji su planirani za petorku, nedostaju dva, a menjaju ih KLS igrači, fizičkih predispoziciji sredovečnih alkoholičara i pušača, onda se to možda odražava i na igru i na rezultat. Ne znam, možda grešim, samo mi to zvuči logično.

 

 

O tome i pricam.. Sta traze kls igraci u evroligi sa ozbiljnom minutazom? 

 

 

Link to comment
10 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Holins je u Zenitu imao 40% šut za tri, njegov šut uopšte nije loš. Problem je što je u kanalu sa samopouzdanjem, od početka se jako loše koristi u napadu, često su mu se uvaljivale koske u poslednjim sekundama, i sad smo u problemu.

 

Kakav bi tvoj sud bio o Dobrićevom šutu da si ga gledao samo od početka ove sezone? Momak je osvedočeno dobar šuter, a ne znam da li ima 20% za tri ove sezone u EL. 

 

Znam za Holinsove procente, i u Zenitu i pre toga, nije on loš igrač samo je pitanje da li je pravi profil sa nas, relativno sličan profil je kao Dobrić, zato sam napisao da mislim da nam je tu trebao drugačiji igrač, ne toliko zbog šuta, više zbog boljeg baratanja loptom. Opet smo tu u problemu. 

Edited by Nikodije
Link to comment

Ne znam zašto Lazarević nije igrao. Jedino obrazloženje da je Radonjić hteo Davidovca zbog nekog šatro napada i kreacije, ali taj napadač Davidovac prosto ne postoji. Možda ipak najjači deo utakmice je bio kad su mu 2 ili 3 puta spuštali loptu na post protiv Andjušića, on kad dobije loptu prvo je drži sekund i po dok razmišlja šta da uradi, pa onda krene da se guzi i ne može Andjušić da pomeri za centimetar. Možda bi 80-ih mogao da igra ligu, ali prebrzo je ovo danas za njega. Mislim, može se čak i on iskoristiti sa klupe na po par minuta i u EL, ali je na ovom nivou 20-25 njegovih minuta mnogo veliki minus. Lazarević je mnogo bolji igrač.

 

Za Uskokovića je to još mnogo izraženije pošto igra na osetljivoj poziciji i svaki trenutak lošosti se odmah vidi. Zirbes, kao što rekoh i na početku sezone, protiv Splita kad je dao 20 poena i bio "prvi centar" (dok je Kuzmić bio za FMP), ne može da odbrani ništa u EL, ta avantura mi je isto malo nejasna, ali ajde možda su ga zbog druženja i atmosfere doveli.

Link to comment

Pa nismo mi u problemu ove sezone. Na F8 svakako ne možemo, možda pokušati biti iza Željkovih odmah i to je to, časno izgubiti u finalu.
Ima vremena za sledeću setonu

  • +1 1
Link to comment

Doci ce ova ekipa do tecnije igre u napadu.. imacemo timski mnogo bolje procente suta za 3, mnogo manje izgubljenih lopti, ali se bojim da ce onda biti kasno. To je ono sto me smara. Redjaju se porazi, dupla kola,  mi stalno nesto cekamo a EL odmice. 

 

Daj crnca nabildovanog da odmeni Kuzmica i daj dole jednog da dribla i sutira trojke.. Jos i bolje da iskreira nesto. otkaz Holinsu, Davidovcu, Simonovicu i Uskokovicu.

Link to comment
7 minutes ago, Banjo said:

 

 

O tome i pricam.. Sta traze kls igraci u evroligi sa ozbiljnom minutazom? 

 

Pa moraš domaće igrače da imaš u timu, neće treći plej i druga četvorka da ti budu stranci. Sad, što su domaći igrači koji se nisu školovali i igrali napolju tako tragičnog kvaliteta, druga je i duga priča.

Link to comment
2 minutes ago, Ivo Petović said:

Ne znam zašto Lazarević nije igrao. Jedino obrazloženje da je Radonjić hteo Davidovca zbog nekog šatro napada i kreacije, ali taj napadač Davidovac prosto ne postoji. Možda ipak najjači deo utakmice je bio kad su mu 2 ili 3 puta spuštali loptu na post protiv Andjušića, on kad dobije loptu prvo je drži sekund i po dok razmišlja šta da uradi, pa onda krene da se guzi i ne može Andjušić da pomeri za centimetar. Možda bi 80-ih mogao da igra ligu, ali prebrzo je ovo danas za njega. Mislim, može se čak i on iskoristiti sa klupe na po par minuta i u EL, ali je na ovom nivou 20-25 njegovih minuta mnogo veliki minus. Lazarević je mnogo bolji igrač.

 

Za Uskokovića je to još mnogo izraženije pošto igra na osetljivoj poziciji i svaki trenutak lošosti se odmah vidi. Zirbes, kao što rekoh i na početku sezone, protiv Splita kad je dao 20 poena i bio "prvi centar" (dok je Kuzmić bio za FMP), ne može da odbrani ništa u EL, ta avantura mi je isto malo nejasna, ali ajde možda su ga zbog druženja i atmosfere doveli.

 

Nije prvi put da svedočimo tome da Davidovac ne može da isprati ovaj nivo. U finalu aba lige ponašao se kao saobraćajac, a onda je sebi dozvolio da se preko leta dodatno ugoji, a onda je logično da se i povredio. Ni meni nije jasno njegovo guranje pre Lazarevića. šta vredi što na papiru ima neke kvalitete kada je to neupotrebljivo u praksi.

  • +1 1
Link to comment

Cirbes se sam pojavio, žena mu je mislim iz Beograda, igra za par hiljada mesečno i ima ugovor na 2-3 meseca. Tražili su normalnog centra ali nisu našli, pa su pustili Cirbesa da ostane dok se to ne reši.

Link to comment

Sad nesto razmisljam o platama igraca.

Simonovic  150-200k

Uskokovic  100k

Holins     400-500k

Davidovac  150-200k

 

Odma ih najuriti.. ako treba, isplatiti kao Partizan sto je ispaltio Mozlija i Pejdza i cao, samo da ih ne gledam vise. Kreteni raspali

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
7 minutes ago, renne said:

Pa nismo mi u problemu ove sezone. Na F8 svakako ne možemo, možda pokušati biti iza Željkovih odmah i to je to, časno izgubiti u finalu.
Ima vremena za sledeću setonu

Skupićemo se valjda do ABA plejofa, a takvi možemo dobro da se pobijemo sa grobarima. Ja sam i dalje umereni optimista i bez doselekcije. Ako Ivanović i Mitrović odigraju kao protiv nas u finalu, a Nejt nastavi da igra ovako dobro nedostatak ballhandlera i jednog visokog će biti značajno manji problem nego sada.

 

Šut će doći. Svake godine je Radonja uspeo da našteluje šut na za plejof. Ima tu i do treninga, rasporeda, povreda...zato mi to uopšte nije glavni problem kod Holinsa, već to što nema dribling. Šut nam trenutno nema niko, pa ni on, za koga znamo da ume da šutira. 

Link to comment
5 minutes ago, Ivo Petović said:

Volters je šutirao trojke 7/22 u EL, Holins 6/22,  a Dobrić 3/22 (14%)!:smiley_hail:

 

 

Dobrić je i prošle godine imao krizu, Radonja ga je pustio da šutira i samo je odjednom krenuo da sipa. Tako će i ove godine da bude i sa njim i sa Holinsom ako ga ne oteraju. Nejt već mislim da generalno nije neki šutet, popraviće se malo, ali imaće često utakmice sa ocajnim šutem.

Link to comment
3 minutes ago, Heaviside said:

Skupićemo se valjda do ABA plejofa, a takvi možemo dobro da se pobijemo sa grobarima. Ja sam i dalje umereni optimista i bez doselekcije. Ako Ivanović i Mitrović odigraju kao protiv nas u finalu, a Nejt nastavi da igra ovako dobro nedostatak ballhandlera i jednog visokog će biti značajno manji problem nego sada.

 

Šut će doći. Svake godine je Radonja uspeo da našteluje šut na za plejof. Ima tu i do treninga, rasporeda, povreda...zato mi to uopšte nije glavni problem kod Holinsa, već to što nema dribling. Šut nam trenutno nema niko, pa ni on, za koga znamo da ume da šutira. 

Voleo bih da si u pravu

Bio sam baš opasan optimista na početku sezone, ali ovo sada je baš tragično

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...