Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

9 minutes ago, simple red white said:

Simonović je penzioner, Uskoković je zec a za Davidovca ima šanse samo ga treba naterati da se oznoji. Mitar je dobar.

 

Nije dobar Mitrovic. Moze da bude treci centar, da odigra 5 do 10 minuta. Njemu je prosek preko 22 minuta u ovih 5 kola.

 

Prosecno gubi 3 lopte po utakmici.. ima 50% sut za 2 poena. To je premalo za centra. Barem da je dominantan u odbrani pa i da se istolerise.. on je u odbrani obicna kanta i na sve to mu svaku utakmicu lupaju banane koje ubijaju samopouzdanje.

 

Dobar je za treceg centra, kao prvi je ubedljivo najgori centar EL

Link to comment
1 minute ago, Drako said:

Mene u sustini najvise plasi to sto smo protiv cska igrali na jedan posed prakticno, smireno i bez srljanja a protiv albe, koja je ipak treca liga kvaliteta nismo mogli 30 minuta da im pridjemo ni na 3-4 poseda, a u sustini su igrali isti igraci...

Sto onda znaci da se protiv ovih jacih igra preko granice mogucnosti, a da ce se protiv ovih slabijih uglavnom gubiti, jer niko ne moze dugo preko svojih granica.

 

 

Nije to tako jednostavno...košarka je igra psihe, ritma i momentuma, ovde je od početka Zvezda ušla u kontraritam, nervozu i bukvalno je samo jednom uspela da uhvati momentum kad smo smanjili na -8 pred kraj 2/4, da bi Alba odmah dala dve trojke kao odgovor. Alba je, sa druge strane, stekla samopouzdanje i ritam, pa su i neki paceri počeli da ubacuju bojlere kroz obruč. Jednostavno, jedna od onih utakmica koju nije bilo moguće dobiti.

 

Mnogo više je za brigu je što je Zvezda generalno izgledala prenervozno, kao ekipa koja je unapred računala na pobedu, pa ušla u nervozu kad stvari već u 2/4 nisu otišle u tom smeru (i to je prednjačio Kalinić). Tako ozbiljne ekipe ne rade, ja sam do večeras bio utiska da smo ozbiljna ekipa, neke minuse koje smo do sada u sezoni imali rešavali smo tempom i dobrim stavom na terenu (Fener, Budućnost, Cedevita, pa i CSKA u 4/4), mislio sam da ova ekipa neće upasti u ovakav bunar. Jbg, izgleda da sam nas precenio, zato i kažem da ovde prestaje loženje na borbu za EL 8 i slično. A možda je samo falio Kvinsi Miler da povadi Radonju iz govana.

 

Nedostajao je Ivanović večeras, sa Uskokovićem ovo je baš nivo ispod /razlika je i napravljena sa njim na parketu), obzirom na sve ofanzivne limite koje tim ima. Nemamo sreće ni sa povredama, koronama i ostalim problemima, jbg. Šteta.

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Banjo said:

Pun nam je roster rekreativaca i bivsih, propalih igraca koje Radonja pokusava da ozivi. Igraci koji nisu ni za Mornar igraju EL. Mucno za gledanje i veoma frustrirajuce.

 

Mitrovic, Simonovic, Davidovac, Uskokovic.. Sad se prikljucuje i Cirbes.

 

Mladost iz Zemuna bi opasno isprasila ovu petorku

Tebra, pre mesec dana si najavljivao borbu za F4, a pre 2 nedelje pisao da je poraz od Fenera u gostima kiks.

  • +1 2
  • Haha 5
Link to comment
7 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Nije to tako jednostavno...košarka je igra psihe, ritma i momentuma, ovde je od početka Zvezda ušla u kontraritam, nervozu i bukvalno je samo jednom uspela da uhvati momentum kad smo smanjili na -8 pred kraj 2/4, da bi Alba odmah dala dve trojke kao odgovor. Alba je, sa druge strane, stekla samopouzdanje i ritam, pa su i neki paceri počeli da ubacuju bojlere kroz obruč. Jednostavno, jedna od onih utakmica koju nije bilo moguće dobiti.

 

Mnogo više je za brigu je što je Zvezda generalno izgledala prenervozno, kao ekipa koja je unapred računala na pobedu, pa ušla u nervozu kad stvari već u 2/4 nisu otišle u tom smeru (i to je prednjačio Kalinić). Tako ozbiljne ekipe ne rade, ja sam do večeras bio utiska da smo ozbiljna ekipa, neke minuse koje smo do sada u sezoni imali rešavali smo tempom i dobrim stavom na terenu (Fener, Budućnost, Cedevita, pa i CSKA u 4/4), mislio sam da ova ekipa neće upasti u ovakav bunar. Jbg, izgleda da sam nas precenio, zato i kažem da ovde prestaje loženje na borbu za EL 8 i slično. A možda je samo falio Kvinsi Miler da povadi Radonju iz govana.

 

Nedostajao je Ivanović večeras, sa Uskokovićem ovo je baš nivo ispod /razlika je i napravljena sa njim na parketu), obzirom na sve ofanzivne limite koje tim ima. Nemamo sreće ni sa povredama, koronama i ostalim problemima, jbg. Šteta.

To je to. Sve se okrenulo protiv nas i nije problem što smo izgubili, ali jeste što nismo odreagovali kao ozbiljan tim. A baš to - ozbiljnost tima je jedina stvar koja može da nas izdvoji od donjeg doma. Ali ajde, može i u tom smislu da se ima loš dan.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Heaviside said:

Tebra, pre mesec dana si najavljivao borbu za F4, a pre 2 nedelje pisao da je poraz od Fenera u gostima kiks.

 

Pola ekipe u kurcu, a sezona odmice. Ko se mogao nadati da ce Dobric, Ivanovic i Holins ovako da izgledaju.

Covic stedi na platama za centra i jebi ga. Rekreativci kolo vode u ekipi. Kao svi cekao da se Cirbes izleci od korone. 

Simonovic masi polaganje.

 

Zajebao sam se, izgleda. Ko je mogao predvideti da ce sut za 3 da nam bude 20%, ako je i toliko i da cemo imati 20 izgubljenih lopti po utakmici

Link to comment
9 minutes ago, Heaviside said:

To je to. Sve se okrenulo protiv nas i nije problem što smo izgubili, ali jeste što nismo odreagovali kao ozbiljan tim. A baš to - ozbiljnost tima je jedina stvar koja može da nas izdvoji od donjeg doma. Ali ajde, može i u tom smislu da se ima loš dan.

Pa, bas na ovo se i odnosi moj pesimizam nakon ove utakmice.

Bez ikakve pozicije nadmoci, alba je bas tanka ekipa, koju bi svaka dobro organizovana ekipa lagano dobila. Pa, mi smo ih u prvoj cetvrtini sveli na 12 poena, sta se desilo u drugoj cetvrtini nije mi bas jasno.

I to je moje najvece razocerenje posle ove utakmice, dobro organizovane ekipe ne dopustaju sebi ovolike oscilacije protiv (sad vec uslovno) slabijih protivnika. Da je ovo bio poraz na 2-3 poseda, ok, los dan, ne ide nas, ovo je bilo maltene gazenje...

  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, Banjo said:

Pun nam je roster rekreativaca i bivsih, propalih igraca koje Radonja pokusava da ozivi. Igraci koji nisu ni za Mornar igraju EL. Mucno za gledanje i veoma frustrirajuce.

 

Mitrovic, Simonovic, Davidovac, Uskokovic.. Sad se prikljucuje i Cirbes.

 

Mladost iz Zemuna bi opasno isprasila ovu petorku

 

mladost iz zemuna izgubila doma od okk beograda :(

  • Haha 1
Link to comment
13 minutes ago, Heaviside said:

To je to. Sve se okrenulo protiv nas i nije problem što smo izgubili, ali jeste što nismo odreagovali kao ozbiljan tim. A baš to - ozbiljnost tima je jedina stvar koja može da nas izdvoji od donjeg doma. Ali ajde, može i u tom smislu da se ima loš dan.

 

Pa ne možemo da budemo ozbiljni kad se naš najbolji igrač tokom cele utakmice ponašao kao derište, nemam pojma koji mu je bio kurac, pizdeo na sudije, pizdeo nakon svakog promašaja, a kad je on takav nije ni realno da nas drugi povade jer on je taj koji boji ovaj tim. Ako je on loš sva je prilika da će i tim biti loš, i obrnuto. Previše ovaj tim zavisi od njega i to mora da mu bude jasno, ali ne na način da uzme da siluje i košarku i sopstveni tim i  zdrav razum svojim ponašanjem.

Nema veze, uvek u Evroligi bude ovakvih utakmica, više volim da tim gubi zato što je u kontraritmu i bunilu nego zato što smo glupi, loše selektirani i neborbeni. Ovo što smo večeras ispoljili na terenu podložno je promenama i poboljšanju.

 

Jezivo, ali baš jezivo ponašanje publike, i publika je doprinela kontraritmu ekipe večeras.

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, Drako said:

Pa, bas na ovo se i odnosi moj pesimizam nakon ove utakmice.

Bez ikakve pozicije nadmoci, alba je bas tanka ekipa, koju bi svaka dobro organizovana ekipa lagano dobila. Pa, mi smo ih u prvoj cetvrtini sveli na 12 poena, sta se desilo u drugoj cetvrtini nije mi bas jasno.

I to je moje najvece razocerenje posle ove utakmice, dobro organizovane ekipe ne dopustaju sebi ovolike oscilacije protiv (sad vec uslovno) slabijih protivnika. Da je ovo bio poraz na 2-3 poseda, ok, los dan, ne ide nas, ovo je bilo maltene gazenje...

 

A oni nas na 10.

 

Mnogo si dosadan, iskuliraj malo.

Alba uopste nije tolika kanta od ekipe, kao sto pokusavas da predstavis a i da jeste, vcrs su odigrali odlicnu utakmicu.

Ni real se bas nece pitati sve u svakoj utakmici u el, pa sigurno nece ni zvezda.

Izgubili, mozes misliti.

Ovakvi komentari posle svake lose utakmice su nonses, ali posto si najavio da prestajes da pratis el, u tom smislu cemo te istrpeti vcrs..

  • +1 2
Link to comment

Neke sitnice u prvoj cetvrtini su dovele do toga da umesto rutinske pobede upisemo rutinski poraz. U prva 3 minuta je delovalo da cemo ih zgromiti, nisu videli kos, da Kuzmic nije masio 2 bacanja mislim da bi bilo 7-0. Onda je Sikma pogodio trojku na isteku napada u kojem smo ih prethodno poklopili sa 2 monstruozne rampe i tu malo utisao publiku. 

 

Odmah zatim Radonja krece sa sizofrenim izmenama, Voltersa salje na klupu jer je eto dobio JEDNU licnu, uvodi smesnog Uskokovica, onda i jos smesnijeg Simona, slede prazni minuti, ovi vide da mogu da igraju s nama. Pokupili neke nicije lopte, ubacili par suteva i eto belaja. Mi upadamo u nervozu, kako igraci tako i publika i po prvi put u sezoni totalno gubimo konce u odbrani. Srljamo, skacemo na sudije, par tehnickih i njihovih trojki - utakmica izmice kontroli. 

 

Oba pokusaja povratka, u drugoj i trecoj cetvrtini nam odbijaju trojkama i jbg, to je to. Ne leze nam ovakve ekipe, koje igraju brzo, pametno i strpljivo u napadu i manje-vise svi sutiraju za tri. Ne valja sto Zoc pravi nesto slicno u komsiluku, doduse od nule, dok je sistem u Albi odavno uspostavljen. Dejo je marljiv tip koji uci na svojim greskama, videcemo sta ce spremiti za te odlucujuce bitke.

 

U El objektivno nemamo sta da trazimo, jbg, previse je tu zadnjih veznih, premalo talenta. Volters do pre par meseci bio pomocno osoblje u evrokup Uniksu, a nama je najpotentniji i najpouzdaniji igrac ofanzivno. Simon je kls igrac odavno zreo za penziju, kod nas igra 15 minuta prosecno. Kalina se trosi nenormalno i poprilicno izlazi iz opanaka, Holins od ovoga verovatno i ne moze puno bolje, Dobric nepouzdan... Ne moze se tako napasti ozbiljniji rezultat, sad idu dva teska gostovanja koja ce nas verovatno poslati ka zacelju tabele.

  • +1 1
Link to comment

Sad kad nema Ivanovića vidi se da ovoj ekipi fali jedan 2/1 igrač jak na lopti koji bi mogao da pripomogne  organizaciji, mislim da nam takav profil treba više nego Holins, ali ok, šta je tu je. Uskoković je neozbiljan.

Edited by Nikodije
Link to comment
15 minutes ago, ZSNj said:

 

A oni nas na 10.

 

Mnogo si dosadan, iskuliraj malo.

Alba uopste nije tolika kanta od ekipe, kao sto pokusavas da predstavis a i da jeste, vcrs su odigrali odlicnu utakmicu.

Ni real se bas nece pitati sve u svakoj utakmici u el, pa sigurno nece ni zvezda.

Izgubili, mozes misliti.

Ovakvi komentari posle svake lose utakmice su nonses, ali posto si najavio da prestajes da pratis el, u tom smislu cemo te istrpeti vcrs..

Jesi li cuo za IL listu?

E pa, ako jesi, ili je upotrebi, ili odjebi od mene.

Pazi da tebe ne pitam sta cu da pisem...

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...