Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

On 18.10.2021. at 16:57, Dankan Ajdaho said:

Napomenuo bih da nam je sinoć (a bogami ne samo sinoć) odbrana pucala kada je bio u igri skoro uvek na njemu. Ili bi ga bek probio, ili bi previše skupljao, kasnio pri izlasku na šut za tri, ne bi stizao da svičuje igrača...

 

U drugom poluvremenu sam imao baš dobar pogled i obratio sam pažnju. Što se toga tiče, poprilično štrči od ostatka tima.


Gomilu sranja je pravio protiv Zalgirisa, da je tekma otisla njima on bi bio kriv. 

Secam se prosle (ili cak pretprosle, nisam siguran, kovid svet ne mogu da podelim na godine) sezone protiv Makabija tamo, mislim da je 3 ili 4x u jednoj cetvrtini skupljao i primali smo trice iz coska svaki jebeni put. I sto je najgore, ako se dobro secam nije ih davao Vilbekin jer je napadao reket koji su nasi pokrili, nego Di Bartolomeo i tako ti moleri i zidari. 

Edited by Plajvi
  • +1 2
Link to comment

Davidovac je, dok sam još pratio, uglavnom isporučivao protiv Partizana. Imao je onomad kod Tomića neverovatnih partija u ključnim momentima. Ali tad je, koliko se sećam, lupao rampe, probijao čuvare iz driblinga...danas mi deluje kao da ne može da pipne obruč, a ima 25 godina. 

Link to comment

fizikalije su precenjene, sad je moda da igraju gojazni štreberi

 

2 hours ago, Plajvi said:

protiv Makabija tamo, mislim da je 3 ili 4x u jednoj cetvrtini skupljao i primali smo trice iz coska svaki jebeni put. I sto je najgore, ako se dobro secam nije ih davao Vilbekin jer je napadao reket koji su nasi pokrili, nego Di Bartolomeo i tako ti moleri i zidari. 

 

pa ok, ako je skupljao sa zidara to nije greška, mora nešto da se rizikuje, greška je kad pomažu sa Vilbekina. mada i to mu se već desilo ove sezone, da je pomogao sa najbojeg šutera i primili trojku, mislim da ga je odmah zamenio Radonja

  • +1 1
Link to comment

 

23 minutes ago, Ivo Petović said:

Davidovac je, dok sam još pratio, uglavnom isporučivao protiv Partizana. Imao je onomad kod Tomića neverovatnih partija u ključnim momentima. Ali tad je, koliko se sećam, lupao rampe, probijao čuvare iz driblinga...danas mi deluje kao da ne može da pipne obruč, a ima 25 godina. 

Dobro se sećaš, Davidovac je u jednom trenutku bio sposoban da pravi višak licem, da posle probijanja prepozna pas i bio je sposoban da taj pas izvede ili da završi ako treba. U isto vreme je umeo da uhvati loptu posle našeg promašaja i da brzim odskokom bez spuštanja lopte poentira. Umeo je da zalepi nekoga sa strane pomoći.

 

3 minutes ago, levi said:

fizikalije su precenjene, sad je moda da igraju gojazni štreberi

 

 

pa ok, ako je skupljao sa zidara to nije greška, mora nešto da se rizikuje, greška je kad pomažu sa Vilbekina. mada i to mu se već desilo ove sezone, da je pomogao sa najbojeg šutera i primili trojku, mislim da ga je odmah zamenio Radonja

Te stvari su do trenera - Obradovića. Ni u boljim juniorskim ekipama ne odlučuju igrači u kojim situacijama koliko skupljaju. Može da se desi jednom, dva puta, ali kod Saše je to bilo pravilo i uopšte Davidovac nije bio izuzetak. I Lazić i Dobrić su radili istu stvar, doduše agresivnije od Davidovca pa je ishod bio nešto povoljniji.

Link to comment
50 minutes ago, Heaviside said:

Te stvari su do trenera - Obradovića. Ni u boljim juniorskim ekipama ne odlučuju igrači u kojim situacijama koliko skupljaju. Može da se desi jednom, dva puta, ali kod Saše je to bilo pravilo i uopšte Davidovac nije bio izuzetak. I Lazić i Dobrić su radili istu stvar, doduše agresivnije od Davidovca pa je ishod bio nešto povoljniji.

 

Ili se igrač prosto zaboravi i reaguje po navici. Imao je Davidovac istu situaciju protiv Žalgirisa, kad je pomagao sa Kavanoa (i to tek nakon što je ušao u ifru umesto Simona, koji je u prethodnom napadu pomogao sa istog igrača i popio trojku). Radonja mu se najebao i bližeg i daljeg srodstva.

 

btw, odgledao sam u proteklih 10ak dana Zvezdine utakmice iz 2016/17 protiv Fenera i CSKA. Kako je Kuz kidao tada jbt, barabar je bio sa Judom, pokidao je CSKA centre koji su objektivno bili smešni. Otprilike kao kad bi igrao celu sezonu kao protiv CSKA u petak.

 

  • +1 2
Link to comment

Naravno da se desi da igrači ne ispoštuju dogovor, ali se meni čini da su ta pomaganja pod Obradovićem bila planska. Primali smo gomilu otvorenih trojki posle pomoći. Možda samo nije držao ekipu pod kontrolom 

  • +1 1
Link to comment

Jezivo je koliko smo ove sezone trojki primili u zadnjim sekundama iz teskih pozicija, posle odlicne 20+ sekundi odbrane. Tako je bilo i prvi put kod Radonje, moras krv da propisas da bi nas dobio. :D

Link to comment

Ne znam zasto se preskace cinjenica da je i DeDa propustio jedan dobar deo priprema zbog povrede i da njemu treba vremena da udje u ritam. Nije on bas toliki dunster u odbrani. Pa on je i usao u tim relativno slucajno i to kao plej u EL kada je "pojeo" nekoliko protivnickih plejeva a na kontra strani zidao protiv njih u reketu i skroz zbunjivao protivnike. 

 

Hajde da vidimo kakav ce da bude za nekih mesec dana pa da mu onda sudimo. I prosle sezone je malo malo bio povredjen pa je prilicno tesko u takvom ritmu odrzati formu. A to sto izgleda tromo i debelo mu nije smetalo da igra vrlo kvalitetno u odredjenim fazama prethodnih sezona...

 

 

  • +1 4
Link to comment

A nije Deda tri dana ovde pa da je potrebno sačekati sa sudom da mu se jebe da radi na svom telu.

 

Druga stvar je što je na utakmicama umeo da pokaže voljni momenat i želju za pobedu, koji prethodnu tezu čine prilično bizarnom.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...