Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

Ako pričaš o Davidovcu onda  nam se utisak poprilično razlikuje. Lenj je i nije ni prišao svom plafonu, moj utisak. Za psihu se slažem u smislu da ne deluje kao konfliktna ličnost, ali lenjost je deo psihe. Jedino sa čime se 100% slažem je da se ne tripuje da je lider.

Edited by Heaviside
  • +1 2
Link to comment

Ma meni više djeluje da je flegma nego lijen, ali realno sa onakvim atleticizmom teško je on mogao bolje. Što se ljenosti tiče, činjenica da ga Radonja trpi i stavlja u igru govori nešto.

Link to comment

Čovek je isti igrač kakav je bio sa dvadeset godina. Baš mi je njegov atleticizam pokazatelj lenjosti - on na svom telu ne radi uopšte, a kada ga ne trenira Radonja fali mu i bazičnog kardia, čovek od 24-25 godina ne može da izdrži da igra dva puta nedeljno. Kakav god da je prirodno mlitav ne bi izgledao kako izgleda da leti radi na sebi. Lik je jedini profi košarkaš stariji od 20 godina koji nema razvijene deltoide i ceo rameni pojas. Da je tri puta digao teg iznad glave bio bi za 20% bolji igrač. 

 

Luka Mitrović je bio na sličnom nivou fizike, a sada može Davidovca da nosi u zubima dok trči sprint. 

 

Ima on svoje kvalitete i očigledno da ima neku granicu lenjosti, inače se ne bi zadržao u ekipi, ali nema šanse da ga vredan rad izdvaja. 

  • +1 2
Link to comment

A može i da pokrije dosta pozicija i igra u raznim ulogama. Igrao nam je od pleja do četvorke. I čvršći je nego što izgleda, ne unose ga baš tako lako. Ajde sporost i sve, ali me najviše nervira što ne može da se sastavi kada naiđe gust raspored u poodmakloj fazi sezone, kao da je veteran. Jbg to nam je što nam je, solidan klupski igrač definitivno.

Link to comment

Napomenuo bih da nam je sinoć (a bogami ne samo sinoć) odbrana pucala kada je bio u igri skoro uvek na njemu. Ili bi ga bek probio, ili bi previše skupljao, kasnio pri izlasku na šut za tri, ne bi stizao da svičuje igrača...

 

U drugom poluvremenu sam imao baš dobar pogled i obratio sam pažnju. Što se toga tiče, poprilično štrči od ostatka tima.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Ivo Petović said:

 

Nije baš da ga ne volim, ima on neke kvalitete koji, posebno na ABA nivou, mogu značiti. Samo mislim da je večita rasprava sa jednim bivšim forumašem na temu ko je veća baba: Luka ili Davidovac, konačno dobila odgovor. :D 

 

Davidovac u nekoj prosečnoj formi u odnosu na Mitrovića iz prvog mandata je duplo bolji igrač. Mitrović je jednostavno bio toliko užasan. 

Isti mi se nikad nije previše sviđao, ali činjenica je da je poslednjih godina i to ne retko imao odlične 20+ partije u jako bitnim momentima i mečevima sezone. To na stranu, on je prosto limitiran svojim fizikalijama i igračkim karakteristikama. Šut spor i sa zemlje, spor za prodor, manjak kg tj mišića. Mogućnost da nešto iskreira sam ravna nuli, koja promena pa prodor, skok šut pod pritiskom, ne daj bože u stranu ili nazad - to nećemo nikad videti. Srećom, on to i ne radi previše i ne pokušava, zna svoje mesto i to mu se nekad isplati dobrim partijama, pogođenim šutevima, otpatcima i sl. Treba da ima mesto u rusteru, ali pri kraju istog. 

Link to comment

Kada je ova deoba minuta vec aktuelna treba uzeti u obzir da kalinic igra 30+ minuta po utakmici, sto mozda bas i ne mora da se praktikuje citave sezone..

Radonja kaze da mu prijaju ovi minuti i stvarno tako izgleda.. ali dve utakmice nedeljno sa po 30 i nekim minutom, a da u nekom momentu ne uspori nzm koliko je realno..

Link to comment

Naravno, DeDa uvek bude pravi u plej ofu. Njemu treba vreme da uđe u sezonu, ono što nervira jeste njegova sporost zbog koje ispada u odbrani. Morao bi da uključi svoje vijuge jer je tim segmentom ranije nadoknađivao fiziku ali kod ovakve odbrane to vrv ne pomaže, uglavnom je nemi posmatrač. 

Link to comment

koliko me deda nekad nervira jer ne moze/nece da popravi telo, toliko imam i postovanja premu njemu kada usvinjen dodje na pripreme i jer ga ocito boli kurac da se cima vise od nekog neophodnog minimuma. mogu da se poistovetim sa takvim nacinom razmisljanja i zivotnom filozofijom.

Edited by Nikodije
  • +1 3
  • Haha 3
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...