Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

Ja uopšte ne bih dovodio beka, ni Jovića ni bilo koga, slažem se sa tobom. Čisto se nadovezujem na Banja, koji ga stalno priziva i razmišljam šta bi mogao klub da uradi. Radonja se svesno odlučio za ovaj par kečeva, poznaje obojicu odlično. Nema tu šta koncepcijski da fali kada se trener odlučio za ovakav koncept.
 
Utisak utakmice je ipak indivudalna stvar. Meni lično nema šta Kalinić posle ovakve utakmice da bude glavni utisak kada ga gledam konstantno da igra još bolje od ovoga (0-10 šut, mada je on takav da je opet bio dobar), dok je ovo što Kuzmić igra ipak iznenađenje za mene.
Nisam mislio da je Kuz neopravdan hype, naprotiv. Samo me Kalina, baš zbog toga što uz svo mučenje u napadu, zvizne ono energije, a uz sve to igra u ovom ludilo ritmu...

Plus, ono nije više ni vanredna koncentracija. Ono je čist sportski IQ. Preporuka je da ga uzivo se gleda.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, renne said:

Kuzmić je kao nov

Genijalne partije

A toliko se pljuvalo po čoveku

 

Pljuvalo se jbg s pravom, prethodne 2 sezone je izgledao kao rekreativac, bukvalno je izgledalo da mu daju ugovore i poneki minut iz sažaljenja ili šta već, bilo je i neprijatno za gledati. Ova sezona je za sada (pu pu pu) potpuno druga priča, kapiram da se i on malo ozbiljnije ponovo posvetio košarci ali i svom telu. Nek potraje samo.

Link to comment
9 hours ago, Heaviside said:

Utisak utakmice je ipak indivudalna stvar. Meni lično nema šta Kalinić posle ovakve utakmice da bude glavni utisak kada ga gledam konstantno da igra još bolje od ovoga (0-10 šut, mada je on takav da je opet bio dobar), dok je ovo što Kuzmić igra ipak iznenađenje za mene.

 

Jbg, kad ne čitaš mišljenja istinskih poznavalaca ove igre...:)

Link to comment
6 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Jbg, kad ne čitaš mišljenja istinskih poznavalaca ove igre...:)

Hehe, ma čitao sam te i verovao ti, ali opet ovo je bila fantazija - nisam u Beogradu pa ne gledam uživo, a CSKA sam preskočio. Ćale gleda uživo, i on mi je pričao isto to što si ti ovde pisao, ali sve sam nekako mislio da to ipak nije baš top nivo, nego samo solidan pomak na bolje.

Edited by Heaviside
Link to comment

Igrate kao pravi sampioni, nikad se ne predajete, svaka cast Radonjicu, dokazuje da ima stofa za veci nivo. (po ko zna koji put)

 

Dzoni izgore mucenik, baca cigle kao ja na basketu, sacuvaj me boze, al kad proradi i resi problem bicete jos zajebaniji, al cemo se dobro klati ove godine ima da puca. :)

  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, Heaviside said:

Hehe, ma čitao sam te i verovao ti, ali opet ovo je bila fantazija - nisam u Beogradu pa ne gledam uživo, a CSKA sam preskočio. Ćale gleda uživo, i on mi je pričao isto to što si ti ovde pisao, ali sve sam nekako mislio da to ipak nije baš top nivo, nego samo solidan pomak na bolje.

 

Ja sam jako malo Zvezde gledao u prethodne dve godine, a i to što sam gledao, gledao sam sa pola mozga. Čitao sam pre sezone da je Kuz gotov, da jedva da može da bude treći centar i tako te stvari - bejah potpuni agnostik prema tome, ipak je čovek imao tešku povredu i saobraćajku, možda je stvarno gotov. Medjutim, na prvoj utakmici protiv Splita, koju sam bio u hali (prvi put posle 10 godina), video sam da se Kuz kreće skoro jednako dobro kao i pre 5 godina, odbrana mu je i dalje sjajna, ali je, prema pokretima u napadu i reakcijama, jasno bilo da ima problem sa samopouzdanjem i da mu treba neki podsticaj, neka dobra utakmica. Da se razumemo, neće on nikad biti Divac, uvek će imati daske od ruku, i vrlo često će imati neke facepalm momente u napadu, nije da sad očekujem dabl dabl cele sezone (treba nam još jedan visoki tu, definitivno), niti očekujem onaj nivo dominacije koji je imao pre pet ggodina, ali definitivno nemam strah da vidim Kuza ni protiv jednog centra u EL.

  • +1 3
Link to comment

necemo sad da se pravimo da kuzmic nije bio najgori igrac u ekipi prosle sezone. jeste se on pojavio negde za kraj serije protiv buducnosti, ali nikakva to garancija nije da moze da iznese sezonu. sad ocigledno izgleda fizicki odlicno, kamene ruke ce uvek biti problem, ali kad moze svako vece da igra odbranu na svom nivou, to je druga prica.

  • +1 2
Link to comment

Pa rekoh da sam slabo gledao prošlu sezonu. Pričamo o ovoj, a i tokom ove su ga pljuvali bajstrašnije sve do petka i tekme sa CSKA. Koliko prošle srede, u Areni masovni sepuku kad god Kuzmić udje u igru.

 

btw, Kuz i dalje ima problem sa staminom. Protiv CSKA u 3/4 izdržao je manje od 4 minuta one end to end košarke u kojoj nije bilo pauza. Jedva je disao i tražio izmenu.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

btw, koliko mi je Kuz delovao relativno ok od starta, toliko mi je Zirbes na toj prvoj utakmici delovao za korak sporiji. Živ nisam da vidim kako će Radonja to da pegla u EL, ako/kad Zirbes zaigra. 

Link to comment

Kuzmić je stvarno katastrofalan, zato sam i bio skeptičan do skoro. Teško mi je bilo da poverujem da može toliko da se povrati za jedno leto u ovim godinama i posle svega što je prošao, a pri tome je delovalo da nema ni volje više. Čovek nije imao bazični trkački kardio, kao da nije uopšte trenirao, o ostalim aspektima igre da ne govorimo. Ja bih i dalje voleo da dovedemo još jednog centra umesto Cirbesa, može to sve lepo da se uklopi. Jedino ako Radonja uspe i nemca da povrati, ali čovek dolazi iz Emirata i oporavlja se od korone i na kraju karijere je, stranac...sirotinjsko rešenje 

Edited by Heaviside
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...