Jump to content
IGNORED

Tramp posle poraza


vememah

Recommended Posts

1 hour ago, Quince said:

ne, ne, oni nemaju kočnica, granica ili dno dovoljno duboko koje neće probiti, kakav tandem :isuse:

 

 

 

To  - Nisu nuklearke tako big deal - je vec odavno bilo po ukrajinskim topicima. Malo radijacijice, pa sta sad. Tramp ovde to reiterira, sto samo pokazuje da ne bi nikakav drugi kurs imao ni protiv Putina ni protiv Izraela ili sta su se vec neki nadali.

Link to comment

Nešto nisam ubeđena da je taj čovek na ikakvom zacrtanom kursu, već pre na nekom autopilotu koji sve više trokira.

  • +1 5
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
Quote

 

According to Fox News on Sunday, August 11,2024, the remarks have reignited debates over Trump’s mental fitness and suitability for a potential second term in the White House, further polarizing an already contentious political climate.

 

The controversy erupted after Trump made headlines with a new and outlandish claim during a rally in Nevada. Addressing the crowd, Trump alleged that his political adversaries were secretly collaborating with extraterrestrial beings to undermine his campaign.

 

Kamala ga uspešno napušava… because aliens

  • Haha 2
Link to comment
Just now, Quince said:

Nešto nisam ubeđena da je taj čovek na ikakvom zacrtanom kursu, već pre na nekom autopilotu koji sve više trokira.

 

Tramp je vrlo ochigledno na kursu da dokaze da je i on pravoveran: saradjivace sa Izraelom (mada je lol onaj momenat kad sam chitala od nekih proBajdenovaca kako bi genocid pod Trampom bio potpuno unhinged...), bomba nije tako sttrasna (to nam establishment poriuchuje vec godinama i mislim da ima vec godinu dana kako sam i ja uchestvovala u tim diskusijama po Ukrajina pdfu.

To oko autopilota i trokiranja nije netachno, ali nije to cela pricha. I Bajden je chovek koji nit zna gde je nit moze i da hoda jos uvek, pa opet radi sta treba.

  • +1 2
Link to comment
Posted (edited)
10 minutes ago, Mel said:

mada je lol onaj momenat kad sam chitala od nekih proBajdenovaca kako bi genocid pod Trampom bio potpuno unhinged...

 

Ovaj, Tramp se založio da se Izrael pusti da u miru završi šta je počeo i optužio Bajdena da to ne želi, nazivajući zbog toga njega i lidera većine u Senatu, inače Jevrejina, Čaka Šumera Palestincima.

 

Quote

"Actually, Israel is the one (that wants to keep going), and you should let them go and let them finish the job. He (Biden) doesn’t want to do it. He's become like a Palestinian but they don't like him because he's a very bad Palestinian. He's a weak one," Trump said.

On Friday, Trump again used the term 'Palestinian' in a similar way, this time saying in a rally that Democratic Senate Majority Leader Chuck Schumer, who is Jewish, was Palestinian. "He's become a Palestinian because they have a couple more votes or something," he added.

https://www.reuters.com/world/us/trump-criticized-palestinian-insult-debate-with-biden-2024-06-28/

 
Edited by vememah
Link to comment
3 minutes ago, Quince said:

Mel, ne razumem šta je tačno poenta. Ne pratimo svi ukrajinske topike.

 

Poenta je da nam sa USA strane objasnjavaju vec neko vreme da nije poneka nuklearka kraj sveta. Ovi koji su da ih nazovem proNATO proBajden ekipa. Posto ja sedim u Srbiji, nisam bas tako presrecna sto se gura u tom pravcu. Onomad je pricha oko nuklearnog rata bila mnogo drugacije, npr film Threads. Sad je - pa i ako pukne, neko pogine, neko ostane, panta rei, nepodnoshljiva lakoca bacanja nuklearki.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, vememah said:

 

Ovaj, Tramp se založio da se Izrael pusti da u miru završi šta je počeo i optužio Bajdena da to ne želi, nazivajući zbog toga njega i lidera većine u Senatu Jevrejina Šumera Palestincima.

 

https://www.reuters.com/world/us/trump-criticized-palestinian-insult-debate-with-biden-2024-06-28/

 

 

Mi cemo litijum kopati lepse i demokratskije. Moj take ovde je da Tramp pokusava da se proda Izraelcima, da ce im on dati jos odresenije ruke. Ali da su u realnosti Izraelu ruke odresene koliko god oni zele da im to bude. Kad budu hteli da pobiju apsolutno sve u Gazi, oni ce to i uchiniti. Zasad ubijaju ovim tempom, ne planiraju da stanu, i planiraju da glad i bolesti odrade svoj deo posla.

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)
Quote

"I... want to thank President Trump for all the things he did for Israel. From recognizing Israel's sovereignty over the Golan Heights to confronting Iran's aggression to recognizing Jerusalem as our capital and moving the American embassy there," Netanyahu said.

https://www.france24.com/en/live-news/20240726-trump-meets-israeli-pm-netanyahu-in-florida

 

Quote

Former president Donald Trump promised to crush pro-Palestinian protests on college campuses, telling a roomful of donors — a group that he joked included “98 percent of my Jewish friends” — that he would expel student demonstrators from the United States, according to participants in the roundtable event with him in New York.

https://www.washingtonpost.com/politics/2024/05/27/trump-israel-gaza-policy-donors/

Edited by vememah
Link to comment

I nije topik za to, ali Gaza je valjda jedino/ prvo mesto na planeti u ovoj novojoj after WWII istoriji, gde se civilima negira i samo pravo da budu izbeglice. I to je ono - non-topic.

Link to comment

Niko (ovde bar) nije srećan zbog stanja u US političkom diskursu oko nuklearki ili Gaze. Meni je bilo fascinantno kako Musk-Trump tandem najprirodnije uz čaj i kolačiće ćaska o Hiroshimi i Nagasakiju, uz usual narativ pa dobro i bombe su za ljude, šta sad, crowds cheering, i to ni manje ni više nego u danima kada se tamo obeležava godišnjica tragedije.

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, Quince said:

Niko (ovde bar) nije srećan zbog stanja u US političkom diskursu oko nuklearki ili Gaze. Meni je bilo fascinantno kako Musk-Trump tandem najprirodnije uz čaj i kolačiće ćaska o Hiroshimi i Nagasakiju, uz usual narativ pa dobro i bombe su za ljude, šta sad, crowds cheering, i to ni manje ni više nego u danima kada se tamo obeležava godišnjica tragedije.

 

Tema je odavno na stolu. Bajdenovi su nam vec objasnili da su Rusi pichkin dim i da nece ispaliti, a ako (posto su potpuno neurachunljivi ludaci koji uostalom planiraju da osvoje ceo svet) ipak ispale, da to nije neki problem.

Ne mogu reci chak ni da mi je visual chaja i kolachica dok se o tome caska potpuno nov, bukvalno to je ton dok poruchuju (a poruchuju odavno). Staaa je big deal, sta se plasite mishevi, bombica pa sta.

 

Tramp je imao malo drugachiji narativ donedavno, ali nakon onog metka je sa "da sam ja bio tu, ne bi bilo rata, Putkica i ja bismo se dogovorili" preko noci preshao u "vezite me za nuklearnu raketu koju budete ispaljivali na Moskvu" ekipu.

 

Evo nekog summary posta, mrzi me vise da trazim, sa rasprave na ukrajini o postnuklearnom vremenu:

 

 

  • +1 1
Link to comment

I dalje ne razumem šta ti meni ovde pokušavaš da objasniš. Kako ja svojim postom nisam rekla ništa novo? Ok. Whatever. Peskoči ga i teraj dalje.

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Quince said:

I dalje ne razumem šta ti meni ovde pokušavaš da objasniš. Kako ja svojim postom nisam rekla ništa novo? Ok. Whatever. Peskoči ga i teraj dalje.

 

Ne, ne kazem da ti nisi rekla nista novo, nego da narativ kao standardni dem narativ nije nista novo. A sad je i Tramp presao u tabor digni nuklearnu digni obadve.

 

Sad se problemu nuklearnog rata ne pristupa sa oprezom kao tokom 60tih, i to ce ostati tako ko god da uzme izbore u USA.

 

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...