Jump to content
IGNORED

Tramp posle poraza


vememah

Recommended Posts

Eto, vi svi osuđujete reakciju obezbeđenja, a drugosrbijanski Tviter je hvali i vajka se što na Đinđića nisu skočili agenti da ga telima zaštite.

 

Jebiga, ladno al' standard...

 

Link to comment
2 minutes ago, dragance said:

I izgleda da je okrenuo glavu delić sekunde nakon pucnja te je zato okrznuto uho. Inače bi ga ustrelio u glavu direktno.

Da, headshot je skoro sigurica za 100% rezultat ako pogodiš, drugdje je često pancir, ali problem je što je meta mala i brzo se miče

  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, Tutankamon said:

nego je jednostavno njegovo obezbedjenje dozvolilo da ovaj skoro bude ubijen. Imas sigurno ne desetine takvih likova koji bi bili u stanju da pucaju na Trampa, Bajdena, Hilari

Druže, Secret Service je već decenijama wildlife reserve najzadriglijih republikanaca, zato ih onaj Bajdenov ćuko stalno grize, zna ker tko mrzi gazdu iz dna duše

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment
7 minutes ago, Tutankamon said:

Ja ne kazem da je ovaj ubica vrbovan od strane CIA-a da ubije Trampa, nego je jednostavno njegovo obezbedjenje dozvolilo da ovaj skoro bude ubijen. Imas sigurno ne desetine takvih likova koji bi bili u stanju da pucaju na Trampa, Bajdena, Hilari...

 

Pa i ja sam napisao da je obezbedjenje bilo nesposobno - sto valjda znaci da kada bi Tramp bio "poslusan" kao Bajden onda bi i obezbedjenje bolje radilo svoj posao?

 

Zato kazem eto teorije da je insajd dzab iako je ocigledno da nije.

Link to comment
6 minutes ago, Caligula said:

 

Pa i ja sam napisao da je obezbedjenje bilo nesposobno - sto valjda znaci da kada bi Tramp bio "poslusan" kao Bajden onda bi i obezbedjenje bolje radilo svoj posao?

 

Zato kazem eto teorije da je insajd dzab iako je ocigledno da nije.

Ne znam, besan sam, ovo nije smelo da se desi, barem ne na ovakav način (nikoga ne možeš obezbediti 100%).

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Tutankamon said:

Ne znam, besan sam, ovo nije smelo da se desi, barem ne na ovakav način (nikoga ne možeš obezbediti 100%).

 

Tako je. Ovo nije dobro ni za koga, Tramp je za santimetar spasao glavu. Eksploatisace ovo u kampanji maksimalno, ne krivim ga - nije ovo on napravio svakako.

  • +1 2
Link to comment

Obezbeđenje je smejurija, prošlo je barem 5 sec dok prvi prsten nije opkolio govornicu ispod koje se Tramp krio. 

Link to comment

To što su mu dozvolili da se uspravi i digne ruku, nastavi govor he takođe veliki propust.

 

PS

Sećam se onoga sa R.Reganom.

Ubacili su ga upucanog u vozilo u letu.

 

Link to comment
6 minutes ago, zmanic said:

To što su mu dozvolili da se uspravi i digne ruku, nastavi govor he takođe veliki propust.

 

PS

Sećam se onoga sa R.Reganom.

Ubacili su ga upucanog u vozilo u letu.

 

 

Tedi Ruzvelt upucan nastavio da drži govor nakon što je sprečio rulju da linčuje atentatora - standard je visoko postavljen. :cool:

 

(i izgubio izbore)

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Tutankamon said:

Znači, obezbeđuješ skup bivšeg predsednika Amerike, dovukao si čak i snajperiste čiji je cilj da pokriju skup i sva okolna mesta sa kojih neko može snajperom da ti pogodi štićenu metu. Sigurno je da imaš mikrofon i bubicu i da je komunkacija u realnom vremenu. Dozvoljavaš sebi da ti se nepoznato lice popne na krov sa kojeg ima pregled na binu, da izvuče nešto što liči na oružje, da se namesti, nanišani i puca i zamalo pogodi metu. Ovo je po meni drugari pokušaj ubistva deep state, nemam reči na ovakvo ponašanje. Momentom kad je taj umobolnik se popeo na krov i sekudnu nakon što je izvadio puštu trebalo je ne da ga ubiješ nego da daš tajni kod (koji valjda postoji) pa da agenti koji obezbeđuju Trampa skoče na njega i bukvalno ga u deliću sekunde obore i sklone sa nišana a tek posle gledaš šta ćeš da potenijalnim asasinom. Ti si dozvolio da ovaj puca i umalo ga ubije a pritom mi taj dečko ne izgleda kao utrenirani snaperista koji pogađa muvu u letu.

Deda je kao operativac i oficir KOSa radio obezbeđenje državnog vrha i obučavao ljude za to, formirao jedinice za to itd. Pričao je da ako je neko dovoljno lud da se najarca isplanira i izvede ne postoji čovek koga možeš da spaseš. I ja verujem u to, ljudi su čudo

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
18 minutes ago, zmanic said:

To što su mu dozvolili da se uspravi i digne ruku, nastavi govor he takođe veliki propust.

 

PS

Sećam se onoga sa R.Reganom.

Ubacili su ga upucanog u vozilo u letu.

 

Tu je dvoje primilo metak za Regana, ovde kako gledam snimke čini se da je spoter tražio zaklon dok traje pucnjava. 

  • +1 1
Link to comment

U drzavi u kojoj maltene maloletna osoba moze da useta u prodavnicu i kupi jurisnu pusku, da ne pominjem pistolje i lovacko naoruzanje, ovakve stvari u nacelu nisu previse neobicne. Ko zna koliko desetina traljavih pokusaja atentata na znacajne politicke licnosti su ta ista obezbedjenja sprecila pre nego sto je doslo do realizacije a da o tim pokusajima ne znamo nista ili ih ismejemo, isprovucemo kroz razne teorije zavere i zaboravimo za par dana. Ljude koji imaju osecaj samoodrzanja uglavnom strah od posledica drzi podalje od ideje atentata ali u svakom drustvu je sasvim dovoljan broj mentalno slabo artikulisanih osoba koji takav osecaj ili nemaju ili im nije visoko na listi prioriteta i poneki od njih, ako je dovoljno uporan, moze da dodje u situaciju da izvrsi atentat. Nijedno obezbedjenje na svetu nije potpuno nepropusno, u moru uspesno sprecenih atentata provuce se na svakih dvadesetak godina i ovako nesto.

 

Atentati na politicare su bili medijski visokoprofilni dogadjaji i pre nego sto su nase zivote preuzele drustvene mreze i internet senzacije, ne moze se spreciti da se oko njih raspredu manje ili vise neverovatne teorije zavere o tome sta se sve desilo, ko je kriv, ko je namestio, ko je narucio, bla, bla,... Ono sto je, mislim, izvesno je da je ovaj klinac nehotice grunuo ozbiljan vetar u ledja Trampovim sansama na predsednickim izborima.

Edited by harper lee
  • +1 5
Link to comment
×
×
  • Create New...