Jump to content
IGNORED

Tramp posle poraza


vememah

Recommended Posts

2 minutes ago, Vasilij Zajcev said:

Isti su kalibri, 5.56 mm, "NATO" I 22LR. Razlike su u punjenju, masi zrna, nekad kosuljici..tj.brzini, trajektoriji i efektu na metu. 

 

isti je promjer taneta ali je metak različit. različite su čaure. 22LR se koristi na olimpijadi, ono malokalibarski pištolj i puška. 5.56 je nastao iz nečega što se zove, čini mi se, .223 remington.

Link to comment
2 minutes ago, zorglub said:

 

Come again?

Kalibar, ili precnim zrna, je isti kod ovoga sto on zove "NATO" (5.6mm) i 22LR (5.56mm). Razlike su u punjenju etc.

  • Haha 1
Link to comment

Tramp ima dve opcije: da izadje pomiriteljski i kaže kako je ovakva atmosfera nezdrava i da se zemlja nepovratno cepa ili da izadje još agresivniji i koristi ovo kao poziv na borbu protiv unutrašnjeg neprijatelja.

 

Ne iskljuclčujem da je u šoku, svako bi bio u istom, ali sumnjam da će da izabere prvu opciju. Nadam se da grešim. 

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, nautilus said:

 

isti je promjer taneta ali je metak različit. različite su čaure. 22LR se koristi na olimpijadi, ono malokalibarski pištolj i puška. 5.56 je nastao iz nečega što se zove, čini mi se, .223 remington.

Znam to sve, nego si se uhvatio kalibra kod price o efektu na cilj, pa sam rekao da dva ista mogu da imaju potpuno razlicit efekat u zavisnosti od punjenja. Inace, daleko od toga da je je 22 LR samo olimpijski kalibar..

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Vasilij Zajcev said:

Kalibar, ili precnim zrna, je isti kod ovoga sto on zove "NATO" (5.6mm) i 22LR (5.56mm). Razlike su u punjenju etc.

Ma gde bre, totalno različita municija, nema veze jedno s drugim. Da ga je ovako pogodio sa NATO 5,56 mm pola glave bi mu odnelo. Da ne govorimo o nekom .308

  • Haha 1
Link to comment
5 minutes ago, zorglub said:

5.56 (.223) vs .22lr

 

main-qimg-e68c3db79d5e63363b42dd76fde90e

Da, upravo to sam i napisao - razlicita municija istog kalibra, 5.6mm.

Link to comment
9 minutes ago, Vasilij Zajcev said:

Kalibar, ili precnim zrna, je isti kod ovoga sto on zove "NATO" (5.6mm) i 22LR (5.56mm). Razlike su u punjenju etc.

Pa isti je promer . 357 i 9mm ali nije ni za porediti

Link to comment
6 minutes ago, Tresko said:

Ma gde bre, totalno različita municija, nema veze jedno s drugim. Da ga je ovako pogodio sa NATO 5,56 mm pola glave bi mu odnelo. Da ne govorimo o nekom .308

Pa nije ga pogodio nego okrznuo. :fantom:

Link to comment
×
×
  • Create New...