Jump to content
IGNORED

Najvredniji igrač


theanswer

Recommended Posts

13 minutes ago, kralj said:

Ljuba Živkov je za mene već nekih 20ak godina možda i najveći živi Srbin. 

 

Lol, da li misliš da ovo što je ispričao bez interpunckijskih znakova može važiti i za poistovećivanje sa klupskim uspesima? :D

 

Link to comment
10 minutes ago, Filozof manijak said:

Lol, da li misliš da ovo što je ispričao bez interpunckijskih znakova može važiti i za poistovećivanje sa klupskim uspesima? :D

 

Suštinski, racionalno gledano, ljuba je u pravu...

 

Samo što, ko god voli sport, i oseća neku emociju prema sportu, može da kaže da je to bullshit... Da me sport ne zanima, mogao bih da potpišem to što je rekao, ali, pošto znam da u sportu ima neke emocije, da u uspehu nekog tima koji voliš, ima neke sreće kad pobedi i tuge kad se izgubi, mogu samo da kažem, blago onima koji su operisani od sporta...

 

Ili, po ljubi otprilike 80% ovog foruma su budale... Naće to baš tako da bude... No, taj mehanizam, ljubavi prema nekom timu i uspehu tima, je, očigledno jako kompleksan... U Fiver Pitch, Nik Hornbi pokušava negde da odgonetne kako to ide sa sportom i emocijama, ali i tamo je nedorečeno...

 

 

  • +1 7
Link to comment
38 minutes ago, kralj said:

Pa naravno da može, pisao sam o tome 100 puta. Puštaj ovo na ripit, dok se ne dokopa mesa. 

Onda barem promeni avatar da te mogu shvatiti ozbiljno :D

Link to comment
14 minutes ago, Filozof manijak said:

Upravo, navijaštvo je iracionalna stvar

To je i suština čitavog uretka. Ne pominje Ljuba puko navijanje, kao kad navijaš na lotou da se izvuče broj koji si odigrao, nego identifikaciju sa tuđim uspehom na prvom strpeniku, a na drugom, donekle impilikativnom, i direktno prisvajanje tog uspeha. 

 

Nisi Radiša u pravu za forum. 80% foruma se možda opredeljuje onoliko koliko je u prirodi čoveka da se opredeljuje kad se susretne sa nekom kompeticijom. To se afirmiše još od malih nogu, racimo kroz crtaće i vesterne, sugestivno trasirajući izbor ka dobru vs. zla. Ljuba ovde govori o ovima koji kad Džeri zezne Toma kažu "zeznuli smo ih". 

Link to comment
37 minutes ago, radisa said:

Suštinski, racionalno gledano, ljuba je u pravu...

 

Samo što, ko god voli sport, i oseća neku emociju prema sportu, može da kaže da je to bullshit... Da me sport ne zanima, mogao bih da potpišem to što je rekao, ali, pošto znam da u sportu ima neke emocije, da u uspehu nekog tima koji voliš, ima neke sreće kad pobedi i tuge kad se izgubi, mogu samo da kažem, blago onima koji su operisani od sporta...

 

Ili, po ljubi otprilike 80% ovog foruma su budale... Naće to baš tako da bude... No, taj mehanizam, ljubavi prema nekom timu i uspehu tima, je, očigledno jako kompleksan... U Fiver Pitch, Nik Hornbi pokušava negde da odgonetne kako to ide sa sportom i emocijama, ali i tamo je nedorečeno...

 

 

 

Ako su emocije i volimo Jokića, onda ga volimo i kad kaže da jedne godine može, a druge ne može da igra. I kad pobedi i kad izgubi. Ali nije tako - kad neko naš pobedi onda je car i legenda, kad izgubi onda je balvan i za fabriku tutkala. Ne moraš da gledaš dalje od ovog foruma, a to je još i dobro kako izgleda tzv. tribina. Emocije u sportu znače da je neko srećan ili tužan zbog pobede ili poraza, a ne da nekog čas diže u nebesa, čas mu jebe majku. To je lečenje kompleksa.

  • +1 6
Link to comment
5 minutes ago, Filozof manijak said:

Onda barem promeni avatar da te mogu shvatiti ozbiljno :D

 

Good point filozofe. 😉

 

Ali avatar ima pozadinsku priču. Stavio sam ga kad je Ciganija napala dobrog Rileta što je otišao da studira u Ameriku i ugrozio im njihovo "mi". 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...