Jump to content
IGNORED

Najvredniji igrač


theanswer

Recommended Posts

U pocetku karijere secam se da mu je Klint Kapela zadavao probleme. Kasnije, najnervozniji je bio kada ga je cuvao Dvajt. Fizicki mu je parirao, igrao jako i na granici faula (i preko toga, jer Lejkersi) i provocirao ga konstantno. Drejmond ga je mucio u 1.5-2 tekme. Generalno, Jokic ima super moc prilagodjavanja, citanja, anticipacije, tako da moze da resava/prokljuvi razlicite igrace ali i timske odbrane koje treneri bacaju na njega. Ovo je toliko bitno u PO, jer kada se igra na 4 dobijene ima dovoljno vremena da postane zver i resi seriju. 

 

Generalno, jedino sto i dalje mozda moze da ga omete/unervozi jeste situacija kada ga biju kao vola a sudije progutaju zvizdaljku. Mada i tu se vidi neki napredak u sazrevanju i iskustvu.

 

Dodatno, dosta je bolji odbrambeno no sto je nekada bio. Komentari su da je presao put od defensive liability, preko prosecnog do plus odbrambenog igraca. Elem, najbolji igrac na svetu trenutno.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, precog said:

Debelom nabiti neku gorilu da ga cuva i onda dok se gradi neki cirkuski patuljak da mu dotrci i mazne loptu.

Jeste NBA cirkus, ali nemojmo preterivati... :fantom:

Link to comment
2 hours ago, Amos said:

 

To što ga je PJ Tucker dobro branio četvrtinu ipo ne znači ništa. U plejof seriji bi se prilagodio i unakazio malog i nabijenog. 

Pa unkazivao ga je dok je ovaj igrao u Hjustonu , Finiksu pa i u Filadelfiji. Osim te utakmice u kojoj je Jokic odlucio da se ne pojavi u drugom poluvremenu.

Link to comment
2 hours ago, Hele said:

Ne pricam generalno da li ima sanse, nego o tom jednom nacinu Jokicevog napada gde se samo doseta do kosa, digne ruku i da kos. To mi nije jasno ni protiv centara od tipa 208, tek mi nece biti jasno ako na taj isti nacin i protiv Vembija bude postizao poene.

Nece  ga on direktno ni cuvati, mozda sa strane da ga zalepi tu i tamo, u igri jedan na jedan nema sanse. Izvuce faul, fintirace ga, ugurace ga u kos itd, posto je od francuza  tezi  20.30, kilograma.  

Edited by Micko8
Link to comment

Mislim da ideja sa tim da ga biju nece vise toliko prolaziti jer je sada postao superstar a oni imaju zastitu u NBA. Mozda nama to tako ne deluje, jer smo subjektivni, ali puno kontakta koji on sam pokrene se sada sudi kao fal na njemu.

 

Ne bih se slozio da se samo useta do kosa, on sve vreme vrlo jako gura protivnika i to radi uz dobru kontrolu lopte i balans. Taj stav u vecitom balansu ima i Doncic i to im omogucava da menjaju putanje kako god hoce. Uz to Debeli je vrlo sirok i visok i moze da se vrti kao balerina do sutra, ako ga pustis, nacice otvoren sut, ako skocis da blokiras, jos lakse. Vecina centara nema pamet da iskoristi to kao on. 

 

Na kraju, koliko igraca ima njegovu velicinu i u stanju je i da asistira i suta tri i sa poludistance, i da ide na ulaz i da radi fade away uspesno i da se gura ispod kosa... Mene bi bolela glava da moram da smisljam kako da ga branim.

Link to comment

Sta Garnet manje ceni Jokica od Zlog ? Sad sam odgledao ceo njegov podcast od skoro 1h sa sarenolikim temama - mvp, timovi, wemby i lik bukvalno nije pomenuo jokica ni jednom. Za Wmbija kao da je prvi visoki koji igra i playa i organizuje igru ... Embiida je pomenuo u kontekstu visokih koji sutiraju trojke, Jokica jok ... 

 

zao mi, mnogo mi se svidja kako KG vodi ovaj podcast, nacin na koji prica i gestikulira :D 

 

Edited by Lezilebovich
Link to comment
36 minutes ago, Lezilebovich said:

Sta Garnet manje ceni Jokica od Zlog ? Sad sam odgledao ceo njegov podcast od skoro 1h sa sarenolikim temama - mvp, timovi, wemby i lik bukvalno nije pomenuo jokica ni jednom. Za Wmbija kao da je prvi visoki koji igra i playa i organizuje igru ... Embiida je pomenuo u kontekstu visokih koji sutiraju trojke, Jokica jok ... 

 

zao mi, mnogo mi se svidja kako KG vodi ovaj podcast, nacin na koji prica i gestikulira :D 

 


Ne znam da li troluješ ali pričali su o njemu prošle godine više puta. Sad je Wemby tema svih narativa, sledeći obećani Princ. Debeli treba da uzme još titulu dve, udje u top 20 svih vremena i to mu je dosta. Garneta je već ostavio iza sebe. 
 

Inače, počelo je da mi se svidja ovo ignorisanje novinara. Ima još jedan što to radi već godinama, suviše je cool za intervjue, samo dokumentarci. :fantom:

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Amos said:


Ne znam da li troluješ ali pričali su o njemu prošle godine više puta. Sad je Wemby tema svih narativa, sledeći obećani Princ. Debeli treba da uzme još titulu dve, udje u top 20 svih vremena i to mu je dosta. Garneta je već ostavio iza sebe. 
 

Inače, počelo je da mi se svidja ovo ignorisanje novinara. Ima još jedan što to radi već godinama, suviše je cool za intervjue, samo dokumentarci. :fantom:

Ne trolujem, nego mi bas neobicno da ga ne pomene ni jednom - ni u kontekstu mvpa za ovu godinu, ni kao favorite , kao da ne postoji ... 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...