Jump to content
IGNORED

Najvredniji igrač


theanswer

Recommended Posts

On 8. 1. 2024. at 7:58, Filozof manijak said:

Da mi se gleda cirkus, išao bih u Medrano :D

 

Esid: jebeš ligu i takmičenje gde kompetitivna košarka počinje posle 72 odigrane utakmice  :thumbdown:

Nasumice edit, mogao sam gomilu drugih....ljudi, postoji NBA tema

Link to comment
20 minutes ago, Zli Gli said:

 

I to bez da je osvojio i jedno Srbima bitno takmicenje, ili bar medalju gde je bio bitan faktor.

 

Broj izlazaka na balkon ispred skupstine njegovom zaslugom - 0

 

Procenat Srbalja koji su pratili finale Denver - Majami, mozda 5 do 10%, blize 5. Procenat Srbalja koji su pratili Sakramento - Lejkersi - pa otprilike cela Srbija. 

 

Dakle, covek je samo najbolji srpski igrac u istoriji americke NBA lige, pogotovo ovoj novijoj gde se igra na kos vise cemu su prilagodjena i pravila jer liga zeli spektakl i konstantno obaranje kojekakvih rekorda. 

 

Evo ja sam Srbin, i osvojio je takmičenje koje ja najviše cenim, jer po svim objektivnim parametrima ga je najteže osvojiti. I ne samo da ga je osvojio nego je bio najzaslužniji za njegovo osvajanje.

Tako da jeste, on je najbolji srpski košarkaš svih vremena.

  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, Mil@n said:

 

Šutirao je više na početku sezone kada je Marej bio povređen. Na primer, bilo bi dobro videti broj šuteva pre i posle povratka Mareja.

 

I ne, procenat ne bi padao. Zato se tako zove - procenat. Ne šutira on 5 puta, pa da 3 pa je to 60%. Kroz celu karijeru šutira oko 60% za dva, do the math koliko mu šuteva treba da da 30 (i ne zaboravi bacanja i trojke).

 

Znači da ima drugačiji mindset, da igra za stats i da ga zabole za tim, davao bi 30 žmurećki.

Pa sad uzima samo rezonske suteve, kad bi silovao, vise bi i promasivao.

 

Odbrana u NBA jeste propala pa Jokic moze da uzima gomilu onih lakih suteva gde mu se svi sklone, ali nije bas toliko propala da mu se svih 48 minuta sklanjaju.

Link to comment
54 minutes ago, booyaka said:

Evo ja sam Srbin, i osvojio je takmičenje koje ja najviše cenim, jer po svim objektivnim parametrima ga je najteže osvojiti. I ne samo da ga je osvojio nego je bio najzaslužniji za njegovo osvajanje.

Tako da jeste, on je najbolji srpski košarkaš svih vremena.

 

U manjini si, samo tebe i retke kosarkaske strucnjake zanima ovaj NBA u zadnjih deceniju a mozda i jace. I sve je gore i gore.

 

Mi prave Srbende zelimo da gledamo i kuvanje i mrznju i rivalstva i sekirice po rukama i sva ona pravila koja su ukinuta da bi im liga licila na ovo danas a ne da Malik Monk i Kem Tomas daju 43 poena, da Boston otrese Milvoki 50 razlike bez da ovi kurcem mrdnu jer ce sledece vece oni naguziti nekoga istom razlikom... Itd itd. Kad vec dobijaju svi po 700 miliona milijardi dolara za ugovore, ocekuje se malo vise borbe a manje sklajanja jednih drugima zbog radi spektakla i rekorda. 

  • +1 5
Link to comment

Dobre su sekirice, ali liga u kojoj je Hezonja jedan od boljih igrača u ubedljivo najjačem timu je krš u poređenju sa NBA. Gospodin je tamo u jednom trenutku bio verovatno najgori igrač među onima koji su dobijali minute, a u Evropi se oko njega otimaju najveći klubovi.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Zli Gli said:

 

I to bez da je osvojio i jedno Srbima bitno takmicenje, ili bar medalju gde je bio bitan faktor.

 

Broj izlazaka na balkon ispred skupstine njegovom zaslugom - 0

 

Procenat Srbalja koji su pratili finale Denver - Majami, mozda 5 do 10%, blize 5. Procenat Srbalja koji su pratili Sakramento - Lejkersi - pa otprilike cela Srbija. 

 

Dakle, covek je samo najbolji srpski igrac u istoriji americke NBA lige, pogotovo ovoj novijoj gde se igra na kos vise cemu su prilagodjena i pravila jer liga zeli spektakl i konstantno obaranje kojekakvih rekorda. 

 

Bio je u top pet najzasluznijih igraca za osvojeno srebro na OI, malo li je, i opet ce i opet ce ako bude srece:fantom:

Edited by Micko8
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
36 minutes ago, napadaj said:

Dobre su sekirice, ali liga u kojoj je Hezonja jedan od boljih igrača u ubedljivo najjačem timu je krš u poređenju sa NBA. Gospodin je tamo u jednom trenutku bio verovatno najgori igrač među onima koji su dobijali minute, a u Evropi se oko njega otimaju najveći klubovi.

Plusa Musa kralj G lige:fantom:

Edited by Micko8
Link to comment

Dva različita sporta poredite, sa drugačijim dimenzijama terena, drugačijim pravilima i drugačijom kulturom suđenja. To što neki igrači "nisu uspeli" u NBA nije nužno znak da su slabiji, nekima se jednostavno nije svideo ceo taj paket tamo i nisu hteli da oru dublje. Mirotić je primer lika koji jeste uspeo tamo ali ih je odjebao. Rezultat USA selekcije sa poslednjeg SP jeste dokaz da je ta liga mnogo više izvikana nego što realno zaslužuje. 

 

S tim u vezi i rezultat Jokića u toj ligi jeste sjajan, ali to je samo to, ne podrazumeva ništa više - rezultat Jokića u jednoj ligi. Kao što je i priznanje najboljem igraču engleske Premijer lige samo to - najbolji igrač lige.

 

 

  • +1 6
  • -1 1
Link to comment

Rezultat USA na reprezentativnim takmičenjima pokazuje da ih to ne zanima previše, to je za sve njih preveliko i nepotrebno cimanje u offseason koje može skupo da ih košta. Zato i šalju takve ekipe skrpljene od igrača koje su nekako namolili da igraju a ne koji su najbolji. Kada pošalju iole krštenu ekipu to su pobede sa 30,40,50 razlike sa pola gasa.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Ne sporim da je krem de la krem NBA jedna zajebana skupina igrača koju je jako teško dobiti. Ovde smo pričali pak koliko su Musa i Hezonja nedorasli NBA, pa se eto ispostavi da neki pristojni NBA igrači sa Kerrom na čelu izgube od Voigtmana i kompanije.

  • +1 1
Link to comment

pa dobro, ima logike. jokic je najbolji u nekoj tamo ligi, ali to ne podrezumeva nista vise...jer mirotic i vel'ki teren.

 

idem na temu o ukrajini da citam umerene komentare :D

 

 

  • Haha 1
Link to comment

Tuga je da i Evroliga, zbog zova zelenih novcanica, radi sve da lici sto vise na NBA. Za 20 godina ima da to bude nova G liga. Uzivajte dok traje. 

 

Mi bumeri se jos secamo formata sa grupama od po 6 timova od kojih bi se posle pravile grupe od 4 tima pre kup sistema, gde je svaka utakmica bila na zivot i smrt. Ova danasnja Evroliga ne moze da se meri sa time.

Link to comment
25 minutes ago, Shan Jan said:

Tuga je da i Evroliga, zbog zova zelenih novcanica, radi sve da lici sto vise na NBA. Za 20 godina ima da to bude nova G liga. Uzivajte dok traje. 

 

Mi bumeri se jos secamo formata sa grupama od po 6 timova od kojih bi se posle pravile grupe od 4 tima pre kup sistema, gde je svaka utakmica bila na zivot i smrt. Ova danasnja Evroliga ne moze da se meri sa time.

 

ova danasnja liga je 10 puta smislenije, kvalitetnije i zanimljivije takmicenje. tamo si imao 4 utakmice od kojih ti je zavisio prolaz, ostalih 6 ti je sluzilo kao priprema za te 4.

 

evroliga ima gomilu mana, ali pored, mozda nfl, to je najzanimljivija i najkompetitivnija liga na svetu.

  • +1 2
Link to comment

Hm... pa ne slazem se. Bilo je godina kad je vec na pola sezone Evrolige bilo vrlo jasno ko ide u zavrsnicu a ko ne i onda 90% utakmica vise ne bi imalo nikakav znacaj niti naboj. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...