Jump to content
IGNORED

FK Partiza 2021/22


shimpu

Recommended Posts

Седамстоти пут се понављам али овај тим нема квалитет за више, нити потребну ширину да би изгурао у истом ритму целу сезону у којој сваки кикс мање више значи губитак титуле.

 

Играли смо на триста обртаја добар део сезоне и у једном моменту је дошло до очекиваног пада. Онај претходни дерби је свакако био одлучујућ а ми смо га као што је горе поменуто играли три дана након исцрпљујућег меча са Спартом и колико год то неком деловало као танак изговор огроман је утицај имало на количину енергије с којом смо наступили тада. Фактор је била и зајебанција са голманом јер Ћелави гоша не би примио онакав гол па им то не би дало крила па би можда и исход на крају био другачији мада нисам сигуран.

 

Ово данас је по мени било сасвим очекивано, једино овако смо уз максимално агресиван приступ и затварање свих прилаза голу могли потенцијално да га угурамо некако за 0:1 али се испоставило да нам недостаје квалитет у завршници што смо знали и пре текме.

 

Вероватно је Станоје могао да посегне нешто раније за офанзивнијим изменама али тешко да би старац Натхо и духом старац Маркец нешто битно променили.

 

Сезона још није готова па да не резимирам још али ако освојимо куп, уз 1/8 финала лиге конференција и бар дисање за врат оним другима до последњег кола, тешко да смо могли више.

 

 

  • +1 4
Link to comment

Ko sledeći stavi bezvredni i nebitni jebeni kupčić kao uspeh, odnosno bolje rečeno kao umivaonik za spasavanje sezone, stavljam ga na ignore list.

Partizanu želim da u sledećih 30 godina ispada u prvom kolu tog usranog takmičenja da nema čime više da se pere i zapira na kraju sezone.

  • +1 3
Link to comment

Vrlo je jednostavno - ovaj tim nije pravljen da bude prvak iz razloga što njuškama koje vode klub to tako odgovara.

Zato niko ništa ni ne očekuje, nema navijača, a prvenstvo je neizvesno kao borbe američkih kečera.

Polako ali sigurno postajemo Vojvodina i Radnički, mada malo elitnija kučkica.

 

 

  • +1 3
Link to comment

Тако се и у кошарци неки поломише да објасне небитност купа а играчи се сваке године поломе да га освоје зато што су јелте спортисти и вреднују сваки трофеј. Јосип Броз би се згрозио да те чује.
 

Мени је рецимо куп битан невезано за то да ли смо шампиони или не па присуствујем и шеснаестофиналним рундама такмичења против нижелигаша кад многи ни не знају да играмо али ето сви смо различити јебеш га.

Link to comment

da, čuveni kup ovde dođe kao pojas za spasavanje. pri čemu nije problem u samom kupu, nego u tome što se koristi kao pokriće za ostale mnogobrojne brljotine.

 

a verovatno je tačna konstatacija - teško da smo mogli više.

 

samo što to nije razlog za bilo kakavo zadovoljstvo ili čestitanje. nego za postavljanje pitanja zašto?

 

zašto je ekipa napucana bivšim igračima i polovnjacima?

kome, kada i kako misle da prodaju ove igrače?

od čije prodaje će se klub finansirati? Lazareve? Miljnokove? Natkove? Jojićeve?

zašto ekipa nije spremna da igra dve tekme nedeljno, a već sto godina se igra tako kad igraš Evropu?

zašto je doveden Fejsa i kakvo je to pojačanje koje ne odigra ni minut?

zašto je otišao Šćekić?

zašto je ekipa oslabljena u zimskom prelaznom roku a bilo je jasno da predstoje odlučlujuće utakmice na dva foronta?

zašto rukovodioci lupetaju beslovesne gluposti (Stanoje najbolji trener u prethodnih 30 godina, jači smo od Zvezde na svakoj poziciji)?

 

hiljadu zašto i nijedno zato. osim eventualno da država oće da nas uništi, kao univerzalni odgovor na sve. a više kao pokriće za sopstveni nerad, neznanje i glupost. 

 

 

Edited by Ted
  • +1 2
Link to comment

Ne znam zašto, ali meni se u toj priči o privatizaciji pred očima nekako javlja Điđi Bekali a ne Roman Abramovič. Da ne bude posle da smo prizvali nešto još gore od Vazure.

 

Previše je to zamršeno i ne može se razmrsiti pre nego što se država razmrsi, a sa njom i sport. Kada će se to desiti, teško je predvideti jer čitav svet trenutno vergla unazad a nama je potrebno da vergla unapred kako bi se i u Srbiji nešto poboljšalo.

  • Hvala 3
Link to comment
10 hours ago, johan nagel said:

Тако се и у кошарци неки поломише да објасне небитност купа а играчи се сваке године поломе да га освоје зато што су јелте спортисти и вреднују сваки трофеј. Јосип Броз би се згрозио да те чује.
 

Мени је рецимо куп битан невезано за то да ли смо шампиони или не па присуствујем и шеснаестофиналним рундама такмичења против нижелигаша кад многи ни не знају да играмо али ето сви смо различити јебеш га.

 

Imam blizu 50 godina i dobro pamtim šta je Kup Maršala Tita. Po kvalitetu, u vreme SFRJ on je bio recimo kao Kup UEFA a današnji kup Srbije je kao srpska liga u istom tom SFRJ.

 

Pa kada ti u finale dođe jedan sjajan klub kao što je Mostarski Velež na čelu sa fantastičnim igračem kao što je bio recimo Semir Tuce, ti to pogledaš sa takvom fudbalskom milinom i uživanjem da je to neverovatno.

Pa još i pobediš sa 6 : 1.

 

A danas je bukvalno blam ako ispadneš u polufinalu tog istog takmičenja. I da, zato se i trude fudbaleri toliko jer znaju da mogu (kod nekih navijača) da spasu sezonu ako su nešto zabrljali. Zato se i zalažu jer osim zvezde nemaju nijednog dostojnog takmaca.

Što se mene lično tiče ekipa je postigla odličan uspeh što se tiče evrope jer je ekipa jednostavno limitirana kvalitetom. Zato smo onako i poginuli od Fejenorda. Već je bio uspeh kada smo izbacili objektivno jaču ekipu kao što je Soči.

Za to takmičenje momcima i treneru naklon. Svaka čast.

 

Što se tiče prvenstva, svi znamo i vidimo da su komšije kvalitetnije od nas. Stanojeviću baš zameram što se nije pojačao u zimskom prelaznom roku. Ekipa mu je zvrndala u 100% modu cele jeseni i pretpostavljam da je mislio da će mu to proći i na proleće. Umesto da je osveži sa nekoliko pojačanja on je dozvolio da mu se lopovčina Vazura meša u ekipu gurajući razne Joviće, Popoviće. Nije našao zamenu za islužene rage poput Jojića, Nathka itd. pa nam sredina terena izgleda totalno beskrvno i očajno protiv timova koji su egal ili jači od nas.

 

Neka ide Stanojević ili neka ostane, meni nije važno jer se najbitnija stvar neće desiti - odlazak lopova i uništitelja Partizana iz uprave. Mi i dalje ostajemo vučićeva konkubina i tako će to ostati i dalje sve dok su ove Vazure u klubu.

 

A tu su već skoro 8 godina. I navijačima je lepo, mogu da kukaju, pametuju, smenjuju trenere, psuju igrače.

 

Nikolić

Milinković

Drulović

opet Nikolić

Tomić

Đukić

Mirković

Milošević

Stanojević

 

Meni više nije važno ko će posle Stanojevića jer Vazurski lopovi ostaju. A za vreme njihove vladavine samo je Nikolić uspeo da uradi neoprostivo vučićevim govnima iz uprave - da uzme titulu 2017.g. (titulu 2015. ne računam jer je tad bio predsednik Zoran Popović koji je posle par meseci od osvajanja najuren iz FK Partizan jer nije dobro skapirao svoju "ulogu")

 

Edited by BlackGeorge
  • Wub 1
Link to comment

Bio na derbiju posle nekog vremena, za početak im se najebem majke milosne za sat i po zaključavanja na stadionu posle utakmice. Razumem da se sačeka do pola sata, sve preko toga je teško proseravanje koje može samo da izazove incident, nikako da ga spreči. Očekivao sam da nećemo izgubiti a verovao sam da nemamo šansu da dobijemo :D Nije Zvezda jača od nas toliko da nas dobije 2x zaredom, a to što smo mi nesposobni da iskoristimo ono malo šansi što stvorimo, to je naš kvalitet, odnosno nedostatak istog. Generalno smo tanki, nije mi jasno šta je hteo sa Natkom zadnjih 5minuta, videlo se već od sredine drugog poluvremena da moramo da izmajmunišemo nešto da bi ga nekako dali. Prekidi su nam blagi užas, onaj korner kad smo igrlai pomoćnu igru pa im izbacili 3 igrača u kontru, to odavno nisam video. 

 

Ništa, okrećemo se obavezama na ukrajinskom istočnom frontu :fantom:

Edited by theanswer
Link to comment
7 hours ago, BlackGeorge said:

 

Imam blizu 50 godina i dobro pamtim šta je Kup Maršala Tita. Po kvalitetu, u vreme SFRJ on je bio recimo kao Kup UEFA a današnji kup Srbije je kao srpska liga u istom tom SFRJ.

 

Pa kada ti u finale dođe jedan sjajan klub kao što je Mostarski Velež na čelu sa fantastičnim igračem kao što je bio recimo Semir Tuce, ti to pogledaš sa takvom fudbalskom milinom i uživanjem da je to neverovatno.

Pa još i pobediš sa 6 : 1.

 

A danas je bukvalno blam ako ispadneš u polufinalu tog istog takmičenja. I da, zato se i trude fudbaleri toliko jer znaju da mogu (kod nekih navijača) da spasu sezonu ako su nešto zabrljali. Zato se i zalažu jer osim zvezde nemaju nijednog dostojnog takmaca.

Što se mene lično tiče ekipa je postigla odličan uspeh što se tiče evrope jer je ekipa jednostavno limitirana kvalitetom. Zato smo onako i poginuli od Fejenorda. Već je bio uspeh kada smo izbacili objektivno jaču ekipu kao što je Soči.

Za to takmičenje momcima i treneru naklon. Svaka čast.

 

Što se tiče prvenstva, svi znamo i vidimo da su komšije kvalitetnije od nas. Stanojeviću baš zameram što se nije pojačao u zimskom prelaznom roku. Ekipa mu je zvrndala u 100% modu cele jeseni i pretpostavljam da je mislio da će mu to proći i na proleće. Umesto da je osveži sa nekoliko pojačanja on je dozvolio da mu se lopovčina Vazura meša u ekipu gurajući razne Joviće, Popoviće. Nije našao zamenu za islužene rage poput Jojića, Nathka itd. pa nam sredina terena izgleda totalno beskrvno i očajno protiv timova koji su egal ili jači od nas.

 

Neka ide Stanojević ili neka ostane, meni nije važno jer se najbitnija stvar neće desiti - odlazak lopova i uništitelja Partizana iz uprave. Mi i dalje ostajemo vučićeva konkubina i tako će to ostati i dalje sve dok su ove Vazure u klubu.

 

A tu su već skoro 8 godina. I navijačima je lepo, mogu da kukaju, pametuju, smenjuju trenere, psuju igrače.

 

Nikolić

Milinković

Drulović

opet Nikolić

Tomić

Đukić

Mirković

Milošević

Stanojević

 

Meni više nije važno ko će posle Stanojevića jer Vazurski lopovi ostaju. A za vreme njihove vladavine samo je Nikolić uspeo da uradi neoprostivo vučićevim govnima iz uprave - da uzme titulu 2017.g. (titulu 2015. ne računam jer je tad bio predsednik Zoran Popović koji je posle par meseci od osvajanja najuren iz FK Partizan jer nije dobro skapirao svoju "ulogu")

 

 

 

jednostavno, niste glasali 03. aprila. ili ste pogrešno glasali. sad je gotovo.

  • Hvala 1
Link to comment

Also sprach Stanoje:

 

Trener Partizana Aleksandar Stanojević objasnio je na konferenciji za medije zašto je Birbasa Natha uveo tek u 87. minutu "derbija".

Izraelac je u meču sa Crvenom zvezdom (0:0) ostao na klupi, odigravši tek samu završnicu.

 

"Evo sad ću vam reći, nismo zadovoljni kada ne pobedimo utakmicu, ali bili smo bolji na ovom derbiju, ali ne mogu da kažem da smo bolji od njih, tu smo, ali kada mi stanemo između nas igrači i treneri, mi znamo kako stoje stvari. Mi kada se pogledamo znamo ko je bio bolji, nebitno šta neki pišu, osećam se dobro jer smo boli bolji, ali sa druge strane nisam jer nam je bila potrebna pobeda", rekao je Stanojević.

Stanojević ističe da su crno-beli izašli u napadačkoj postavi.

"Mislim da smo izveli najofanzivniji sastav kada je Marković ušao, tu su bili i Menig i Rikardo i Terzić. Mi smo igrali prošli derbi sa Nathom, nije se ta postava pokazala dobro. Morao je i jedan bonus da igra, to je bio Terzić. Poslednjih pet minuta imali smo igrače koji nisu mogli da igraju i da istrče, mi smo 75 minuta diktirali ritam, na kraju ne možete sve vreme, Rikardo se potrošio, potrošio se Menig, na kraju smo uveli i Natha. Jedina ofanzivnija postava bila bi da je Milovanović ušao i igrao sa Rikardom, ali Zvezda je napala u završnici, možda bi i dala gol tada. U ovom momentu je to bila najofanzivnija postava koju sam imao", dodao je Stanojević.

Stanojević je ovu temu zaključio konstatacijom da je zadovoljan što je Natho, iako je igrao malo, pokazao želju i motiv.

 

Ich ga ne razumem, ama mudro zbori.

Link to comment

Ма кога то занима само Бурса у Арени.

 

Станоје опрости не знају шта раде.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...