Jump to content
IGNORED

FK Partiza 2021/22


shimpu

Recommended Posts

Урошевић пре свега по питању физичке спреме делује као професионални фудбалер за разлику од приличног броја саиграча а и дефанзивно је сасвим коректан. Да је ово нека 1986. нпр причали би вероватно о озбиљном беку. На његову несрећу у данашњем фудбалу бекови који су офанзивно бескорисни нису баш на цени. Уме он чак да ували и понеки гол али зато не уме да упути иоле пристојан центаршут.

 

Кад томе придодамо да је онај несрећник на десној страни још лимитиранији од њега (боле очи када стојиш на истоку 20 метара од њега и посматраш колико не зна шта ће с лоптом кад год је у поседу исте на противничкој половини) добијемо баш критичну ситуацију. Па кад још Станоје изађе с тројицом позади и њих двојицом као винг бековима ајао камен би заплакао.

Edited by johan nagel
  • +1 1
Link to comment

Urošević je slična priča kao i Šćekić. Odličan defanzivno, kondiciono na evropskom nivou (jedan od retkih u ekipi), stabilan, bez kikseva, ali ofanzivno osakaćen.  

 

Kako je značajno bolji od parnjaka sa suprotne strane terena, a uglavnom korisniji i zdraviji od konkurencije na svojoj poziciji, meni je uvek bilo glupo da ga polovan, jer se vidi da dečko daje 100% sebe svaki put. Svakako smatram da bi pre njegove zamene bilo poželjno naći RB i kvalitetnog štopera.

 

Ali mislim da to nije dovoljno za Partizan kome bi neka nekanibalistička uprava težila. 

Link to comment

naš problem je što smo počeli, u očiglednom nedostatku kvaliteta, da kao plus nekome uzimamo svojstva i činjenice koje bi trebalo da se podrazumevaju kod profesionalnog fudbalera. fizička sprema npr. ne razlikuju se dobar i loš fudbaler po tome što je prvi fizički spreman a drugi nije. ne. obojica su fizički spremni jer ne bi ni mogli da budu u konkurenciji, ali jedan od njih poseduje veštine koje ovaj drugi nema. pa je time korisniji za tim i rezultat.

 

sad, ako se nađeš u okruženju gde ima puno kilavih Radovana a ti si fizički na nivou profi fudbalera, odmah odskačeš i upadaš u oči. u tom pogledu, u odnosu na Uroševića Obradović izgleda kao onaj Jezdimir Uskoković iz Boljeg života.

 

meni je Urošević jako gotivan lik. nema sumnje da mu je fizička sprema na visokom nivou, voljni momenat takođe, pouzdan je u odbrani. ali odsustvo ofanzivnih kvaliteta, na mestu na kome igra, ne može a da nema posledice.

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment

Nije to samo nedostatak kvaliteta, nego i nedostatak tih osnovnih (što kažeš podrazumevanih) svojstava pro fudbalera. Naš tim je kombinacija igrača koji imaju neki izraziti kvalitet i fizičke predispozicije na nivou gerantologije i igrača jasnih limita u kvalitetu koji tu činjenicu nadomešćuju fizičkom pripremljenošću, uz par nesrećnika koji nemaju ni jedno ni drugo.

 

Ne dovodoim u pitanje da Obradović zna fudbala više nego što će Urošević moći da zamisli, ali sam mišljenja da Urošević koji je na 100% svog potencijala, više znači nego Obrad sa svojih 30%. I pre bih tražio zamenu za Obrada, pa ako se ispostavi da je taj stvarno pojačanje, Uroševića možeš bez problema da klupiraš i da imaš pouzdanu rezervu koja može da bude opcija u nekim defanzinim postavkama.

 

Zato ga ja povezujem sa Šćekićem, mogu da budu korisni u nekim sistemima i postavkama, nisu čak ni u prva 3 problema trenutnog tima, ali suštinski nemaju fudbalske kvalitete koji su potrebni.

  • +1 2
Link to comment

možeš ti da znaš fudbala koliko hoćeš, ali ako ne možeš fizički da izneseš utakmicu ili možeš pola sata, ništa to znanje neće vredeti. mislim na terenu. može sutra da mu vredi ako postane trener. to su po praviilu igrači koji, i kada uspeju da se dovedu u stanje da igraju, ispadaju vrlo brzo zbog povreda. sve u svemu, ne možeš da baziraš igru na igračima za koje je samo pitanje trenutka kada će da ispadnu iz sistema.

 

neka osnovna i prva selekcija bi bila po tome dal imaš kondicije i snage za profesionalni fudbal. pa onaj ko nema ne bi trebao ni da uđe u konkurenciju za takmičarske utakmice.

  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, Ted said:

 

ili, što bi rekao Tresko, Gelender i Kurtonac ;) 

To, to. Ovde se prica ko je kakve karijere napravio u inostranstvu. Ali, niko od tih ko je napravio iole ozbiljnu karijeru ni ne pomislja da se vrati u Partizan. Vracaju se samo shkartovi kao Obradovic, Jevtovic, ili sad ovaj buzdovan Markovic. Ili kao Fejsa koji vise nema gde.

Sad ce da dovedu tog Markovica koji je isti tip igraca kao Sanicanin i Vujacic dva beskorisna mamlaza. Sad dodaju treceg.

I onda imas u timu Jojica, Miljkovica, Obradovica, Sanicanina, Vujacica, Jovica, Lazara Pavlovica, Markovica S., Lutovca, Gelendera od kojih se ne zna ko je beskorisniji i vise nema pojma i trenera koji zna da igra samo bunkericu a napred sta bude bude.

Urosevic je spreman, defanzivno radi dobar posao. Jeste da je ofanzivno potpuno beskoristan, ne zna da centrira, ne zna da sutne, ne zna da doda loptu, ali barem pozadi radi posao i koristan je za to. Ali, ovi gore pobrojani i trener to je horor i pakao.

Nemojte molim vas jos i kilavog Brasanca, spor kao puz, bez ideje, samo baulja po terenu(barem dok je bio u Partizanu).

Povratnike dovode zato sto jedino oni hoce da dodju jer znaju gde dolaze(neredovne plate i oprastanje para pri odlasku). Drugi vise i ne zele da dolaze jer se sad vec rasirio glas ko je u Partizanu, kakva je liga i sta se desava u istoj, kao i da je trener totalna neznalica koja i dalje zivi u osamdesetim godinama proslog veka u fudbalskom smislu. Ne znam kako zajebase Meniga.

Link to comment

Razmišljam kojeg smo RB izbacili za ove 22 godine, padaju mi na pamet dobri: Emeghara, Milivoje i Rnić.

 

Sve ostalo je bilo sačuvaj me bože.

 

Žao mi što su malog Bogosavca odjebali, sasvim je bio dobar i bio bi još bolji sa vremenom.

Link to comment
51 minutes ago, Azdaja said:

Razmišljam kojeg smo RB izbacili za ove 22 godine, padaju mi na pamet dobri: Emeghara, Milivoje i Rnić.

 

Sve ostalo je bilo sačuvaj me bože.

 

Žao mi što su malog Bogosavca odjebali, sasvim je bio dobar i bio bi još bolji sa vremenom.

 

dobar desni bek je bio i onaj "vlakno" Stevanović, ali i on je došao sa strane, iz Borca (Č) valjda....isto kao i Vulićević što je iz Vojvodine stigao. obećavao je kao taj Luka Cucin ali ga na kraju nismo nešto videli. isto kao i Vlalukina. bila je skoro, pre par meseci, priča i oko Dragana Bojata, klinca iz omladinske škole koji je navodno veliki talenat (mada je i Miljkon verovatno tako predstavljan i Aksentijevič tako da ne mora da znači).

 

bilo je dosta nepodobnih pokušaja, tipa Risto Lakić, Kamberović, Pauljević, Pešukić

Edited by Ted
Link to comment

to je zbog načina selekcije, skauti pfc gledaju samo napadače i eventualno krilne ofanzivne i takve dovode u teleoptik

- i tu upadamo u probleme sa igračima koji su u svom gradu bili mesi ili penaldo lično za ostalu decu, avaj treneri oml. škole procene da ima boljih na toj poziciji pa višak ofanzivnih krila završi kao bekovi

- ne samo da im psihički teško pada ta degradacija već klinci koji su od petlića do kadeta igrali blizu protivničkog gola bili glavni igrači tima sada treba da budu vodonoše sa obavezama u odbrani, nešto sa čime se 1 put sreću sa 15-16 godina...

- slično tome centarforovi se prekomanduju u zadnje bezvezne

- otuda imho naš dugogodišnji problem sa bekovima i cm, dm igračima

Link to comment

Pa onda bismo valjda nekada dobili beka koji zna da igra fudbal ali je slab u defanzivi (kao što pokušavaju od lutovca da naprave), a ne sve same Miljkone, Lazevske i sl? :huh:

 

Mislim da si u pravu da se skauti i treneri koncentrišu na ofanzivce, ali mislim je veći problem to što se na bekove i zadnje vezne postavljaju manje talentovana deca. Najbolji dribleri i najbrži idu na krila, ne na bekove. Korpulentniji igrači idu ako znaju lopte u napad, manje talentovani a opet skočni i jaki idu u štopere, a resto završi na dmc.

Link to comment

možda bi mogli da pokušamo sa strancima. vidim da su komšije to uradile, dovele su nekog Pićimićija, ne znam tačno kako se zove, ali je na beku.

 

što ne bi nekakav Pićimići došao i kod nas na beka. a, znam!!! zato što nije prethodno igrao kod nas. ali se onda postavlja pitanje kako će neko prethodno da igra kod nas ako nikoga ne dovodimo, već recikliramo. ovi što su igrali za nas će vremenom da završe karijere i posle određenog broja godina ćemo da se ugasimo, jer nećemo više imati koga da dovedemo, tačnije recikliramo.

Edited by Ted
Link to comment

Уф баш су вам слаби критеријуми ако у добре бекове убрајате Стевановића и Рнића који је штопер пре свега.

 

Округло два добра десна бека смо реално имали у претходних 15 година а то су Рукавина и Вулићевић(док се није распао у једном моменту).

 

Ни лево није било много боље, Обрадовић у првом мандату, Ломић и можда у некој комбинацији Волков није био толико лош.

 

Од странаца смо пробали с Бандаловским и нисмо се не знам како усрећили.

 

Мислим да је проблем с бековима тај што је код нас вазда важило правило “ко не зна на бека” још у млађим категоријама и тој позицији се некако увек најмање придавао значај.

 

И још увек се нисмо баш отарасили тог погледа на фудбал који се у међувремену толико променио да многе најјаче европске екипе базирају игру баш на офанзивно квалитетним бековима.

 

Јебе нас свакако уз хронични недостатак домаћих решења и то ограничење броја странаца где не желимо да утрошимо једно од свега четири места на бека па се некако крпимо с домаћим полупроизводима (мада тренутно имамо три странца).

Edited by johan nagel
  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, Profesionalac said:

Samo što je Bogomoljac levi bek :)

 

Rukavina? Nije naše dete, ali nije čini mi se ni Emeghara (a i on je valjda LB :D).

Istina.

 

Ostali mi u pamćenju, jedan obećavao drugi bio dobar.

 

Al iz naše škole eto samo Rukavina a i nešto se ne sećam da se naigrao kod nas.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...