Jump to content
IGNORED

FK Partiza 2021/22


shimpu

Recommended Posts

4 hours ago, twisted said:

nije hrđava ideja o 3-5-2 odnosno 5-3-2 u odbrani. uvek sam isticao prednost te postavke u odnosu na 4-2-3-1 ili 4-4-2. 

 

samo još krila kad bi našli... ovako živković i obradović više deluju kao "eto neko da popuniš poziciju". miljković i urošević još gore. ajde možda će biti pola godine iskusniji, pa će biti bolji, ali nama trebaju dva profesionalna fudbalera za tako nešto. 

 

da bi našli moramo tražiti, a koliko sam zaključio to sada neće biti slučaj. smatra se da je to popunjeno. tu se i svaka priča o toj formaciji završava, jer mi to ne možemo da igramo kako treba u fazi napada. to je bukvalno kao avion bez krila, neće da poleti pa da ga jebeš. ni Miljković ni Obradović ni Urošević neće biti ni bolji ni gori nego što su sada. MIljković i Urošević makar ne kubure sa kondicijom, mogu da odigraju celu utakmicu sa potrebnim novoom energije. Obradović je više povređen nego što igra, isto kao i Lazar. to nisu igrači na koje možeš da računaš.

 

da se ja pitam, uslov svih uslova da se bude u konkurenciji za tim bila bi fizička sprema. fudbal je danas igra snage/kondicije/izdržljivosti koliko i igra veštine. pri čemu sa veštinom možeš da se slikaš ako nemaš snage da to izneseš, možda je nekada to moglo, nekada davno. Lazar je tipičan primer. ništa tebi ne vredi da imaš pet umetnika u timu kad će bilo koji pristojan protivnik da ih oduva sa terena, bukvalno. videti našu tekmu sa Gentom u Beogradu. može da se istrpi eventualno jedan slobodan umetnik i to je to.

 

zato i srepim od evetualne lige šampiona i susreta sa protivnicima koji će, u najbukvalnijem smislu, da nas oduvaju sa terena. pod uslovom da bi sa ovakvim rosterom krenuli na taj put. 

Link to comment

U formaciji 3-5-2 / 5-3-2 apsolutno sve zavisi od bekova. U ofanzivnijoj varijanti nema nikakvog prostora za nekakve Obradoviće i Živkoviće, nego to moraju da budu dva prava, profesionalna, solidna beka ili eventualno krilna beka koja su sposobna da igraju u oba pravca i riljaju duž aut linije 90 minuta. Asano je recimo bio takav wing back po potrebi, uvek si mogao da ga vidiš u odbrani. Menig čini mi se nije za defanzivne zadatke, Markec može da igra neku defanzivu dok se ne povredi, ostaju ti Terzić i Jović koji su bonusi i koje treba razvijati a ne da im na leđa svališ kompletan 532 sistem.

 

U zatvorenijoj varijanti sa Uroševićem i Miljkonom možemo da rešimo Linglong protivnike koji igraju na kontre i eventualno Zvezdu tu i tamo. Ajde neka bude da možemo da rešimo i jednog ili dva protivnika u LK. Treći protivnik u LK će rešiti njih dvojicu, u LE će ih barem dva protivnika silovati, a u LŠ će da bude linčsilovanjenasilje.

 

Na sve to nam se otvara ozonoska rupa na sredini ako Zdjelar ode, a box-to-box poziciju dele 60-minutni Natho (posle preležane anemije verovatno 45-minutni) i mučeni Pantić. Još će da ispadne da Jojić tu može najviše da pruži ali veliko je pitanje koliko su njih trojica dobri za LE ili nedajbože LŠ.

 

Dakle, trebaju nam dva beka ili krilna beka, jedan zadnji vezni i jedan box-to-box. Eventualno i jedan štoper jer ako staviš trojicu na teren jedina rezerva im je Ostojić. To je, dakle, 4-5 igrača, i da svi budu fizički spremni profesionalni fudbaleri sa kakvim-takvim kvalitetom. Šanse da to sve dovedemo na zimu i na leto su u rangu šansi Flore da osvoji LŠ.

 

Pri tome i dalje mislim da treba uzeti titulu i da je to veoma bitno. Ne zbog neke imaginarne LŠ nego zbog toga što garantuje igranje u LK (gde sa ovim rosterom realno spadamo) i daje šansu da se uz neki srećan žreb eventualno zabode LE.

  • +1 4
Link to comment

drugi razlog zašto nema para na zimu je dolazak čega? pa izbora u aprilu naravno. sve pare su u stranci i idu u stranku za razne potrebe, od kampanje do potkupljivanja kojekoga. 

 

vidite da čak nema ni najava bilo koga iz kluba da ćemo tražiti nekoga, pratiti, platiti, pozajmiti. ništa. 

 

mislim da se fudbal u tome ne razlikuje u ovoj sns državi od ostalih sfera društva. evo pokazaše ljudi da fali 20% struje iz epsa. a mi očekujemo da će nam apgrejdovati miljkovića? come on. 

  • +1 4
Link to comment
6 minutes ago, twisted said:

mislim da se fudbal u tome ne razlikuje u ovoj sns državi od ostalih sfera društva. evo pokazaše ljudi da fali 20% struje iz epsa. a mi očekujemo da će nam apgrejdovati miljkovića? come on. 

minijatura 1/1

 

:ziga:

  • +1 1
Link to comment

Pa ako je državni prioritet da se što manje skandira na stadionu, čitaj da navijači budu zadovoljni, što da ne, možda i kane nešto od Telekoma ili sličnih, zar nisu tako odreagovali i u slučaju KK i onih povika proljetos. A ti što nemaju struju, ni vazduh da nemaju, opet će glasati za SNS, njima Vučić ne mora da udovoljava. 

Link to comment

zar zaista misliš da su pare u kkp dali zato što su vikali vučiću pederu?

 

pa na jna se to skandira brat bratu 7-8 godina i sem batinjana navijača na istoku ništa od keša

 

 

 



na tv u andrićevom vencu ide prenos kkp helios, čuje se skandiranje “vučiću pederu”

vučić diktira svom šefu kabineta, ovima dan 4mil da prestanu da me vređaju

 

 

 

zvuči mi prilično nadrealno

Link to comment

Ne daje gazda iz svog dzepa..no iz naseg. Daje 600 miliona da elegantno izbaci SBB iz brojnog stanja..sta je jos par miliona.

 

Bilo bi mi draze da jeste..jerbo onda nas inat dobija na tezini :)

Link to comment
12 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

zar zaista misliš da su pare u kkp dali zato što su vikali vučiću pederu?

 

pa na jna se to skandira brat bratu 7-8 godina i sem batinjana navijača na istoku ništa od keša

 

 

 



na tv u andrićevom vencu ide prenos kkp helios, čuje se skandiranje “vučiću pederu”

vučić diktira svom šefu kabineta, ovima dan 4mil da prestanu da me vređaju

 

 

 

zvuči mi prilično nadrealno

jeste ali je u međuvremenu ostao bez ekipe koja je to regulisala na neke druge načine, dok se ne konsoliduju, a i tad je bilo para, bilo zlatno doba, prfkt storm. Zašto bi inače dao navijač CZ pare KK Partizan? 

Možemo vjerovati u tu varijatnu dok je na čelu KKP SNS Ostoja koji je upravo dobio novi mandat ili vjerovati u priče o Branku. Ne znam šta je više za povjerovati ili ne. 

Druga stvar, FKP je malo na zlu glasu zbog povezanosti sa Belivukom, plus je tu kadar Vučela, no vidjećemo, nastavite da skandirate, ja to podržavam, pa makar i lova kanula

 

Link to comment

u vezi Treska, napisao sam jedan post, molbu/zahtev na topiku za moderaciju pre neki dan, ali je i dalje hidden. mislim, lepo sam napisao, uljudno, obrazložio. pa pretpostavljam da moj zahtev nije uvažen, po principu ćutanja uprave

 

čovek je odležao 30 i kusur dana, ne znam šta je toliko Bogu zgrešio pa da dobije dva meseca

Edited by Ted
  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, James Marshall said:

jeste ali je u međuvremenu ostao bez ekipe koja je to regulisala na neke druge načine, dok se ne konsoliduju, a i tad je bilo para, bilo zlatno doba, prfkt storm. Zašto bi inače dao navijač CZ pare KK Partizan?

 

101 vladanja, još od Murata i Jakuba. štap i šargarepa, unapređuj i ubijaj. malo navijači, motke, čekići, malo pare iz javnih preduzeća. i da što širi krug bude u sistemu, ušemljen i namiren. kupio je jednom Dudi Ivkoviću Radnički, kupio je pola bivšeg režima, naravno da će da sipa pare i u oba blizanca. ne treba mu u životu da mu se odatle generiše nezadovoljstvo i otpor

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, James Marshall said:

 

Druga stvar, FKP je malo na zlu glasu zbog povezanosti sa Belivukom, plus je tu kadar Vučela, no vidjećemo, nastavite da skandirate, ja to podržavam, pa makar i lova kanula

 

Belivuk i ekipa su predsednikov kadar instalirani inicijalno na stadionu fkp da se stvari drze pod kontrolom. Nikakve veze sa Partizanom nemaju, bas obrnuto.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ja ti pričam o percepciji u javnosti, ta ekipa je u vijestima bila prikazana kao ekipa navijača Partizana koja je u prostorijama na stadionu silovala lika štapom za bilijar i držala oružje i gudru tamo. Odakle oni tu, to je već viša matematika za 90% konzumenata vijesti.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...