Jump to content
IGNORED

FK Partiza 2021/22


shimpu

Recommended Posts

U sezoni 1965/1966 u KES, Partizan je eliminisao prasku Spartu; poraz 4-1 u Pragu i pobeda 5-0 u Beogradu.  Utakmica u Beogradu je mozda najbolja utakmica koju je generacija Partizanovih "Beba" ikada odigrala.  Napadacki, nadahnuto, leprsavo, raspucano; jednom recju - briljantno.  Steta sto je sesti pogodak ponisten zbog ofsajda, jer je to bila prava majstorija Hasanagica - bomba makazicama u raklje - slicno golu koji je svojevremeno postigao Vejn Runi igrajuci za Mancester.

  • +1 2
  • Hvala 4
Link to comment

Ono sto je zanimljivo je da pravilo gol u gostima nije vazilo u to vreme.  Prema tome, Partizan je morao da pobedi sa 4 gola razlike da bi prosao u naredno kolo.  Tri gola razlike znacilo bi da se igra majstorica na neutralnom terenu.

Link to comment

https://www.b92.net/sport/teme/kovacevic.php?yyyy=2021&mm=12&nav_id=2072809

 

Sparta je krenula od kvalifikacija za LŠ a završila je u Lepoj Breni

 

Quote

Najskuplji igrač u ekipi, po proceni portala Transfermarkt, je 19-godišnji centarfor Adam Hložek čija je tržišna vrednost 17 miliona evra.

 

Quote

Sezonu je počela u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona gde je eliminisala bečki Rapid sa 2:0 i 1:2, ali ju je u trećem kolu zaustavio francuski Monako sa 0:2 i 1:3.

Evropsku sezonu je nastavila u grupnoj fazi Lige Evrope gde je bila treća u grupi sa Olimpik Lionom, Glazgov Rendžersom i Brondbijem sa sedam bodova.

Česi su remizirali sa Bronbijem u Danskoj 0:0, potom savladali Rendžerse kod kuće 1:0, nakon čega su usledila dva poraza od Olimpika 4:3 i 3:0, te poraz od Škota u Pragu 2:0.

U poslednjem kolu Sparta je savladala Bronbi 2:0 i "overila" proleće u Ligi konferencija.

 

Link to comment
2 minutes ago, Ted said:

https://www.b92.net/sport/teme/kovacevic.php?yyyy=2021&mm=12&nav_id=2072809

 

Sparta je krenula od kvalifikacija za LŠ a završila je u Lepoj Breni

 

 

 

Kad tako postaviš zvuči da su neki dramatičan raspad doživjeli, ali tačno tako će prolaziti i naš vicešampinjon kad se dokopamo te sezone sa 2 predstavnika u LŠ. Uz manje više dramu sa prolaskom nekoga tipa Rapid. 

  • +1 2
Link to comment
26 minutes ago, James Marshall said:

Kad tako postaviš zvuči da su neki dramatičan raspad doživjeli, ali tačno tako će prolaziti i naš vicešampinjon kad se dokopamo te sezone sa 2 predstavnika u LŠ. Uz manje više dramu sa prolaskom nekoga tipa Rapid. 

 

nisam to napisao u smislu da bi bilo nešto ponižavajuće za njih, samo konstatacija

 

imali su solidnu grupu u LE i bili su do kraja u igri. sad se sećam da sam gledao neke produžene hajlajtse sa njihove tekme u Pragu protiv Olimpika. počeli su furiozno, poveli 2-0 brzo, izgledalo je kao da će da bude šamaranje, baš je to izgledalo impresivno. no, Francuzi se nisu raspali no se sabrali i do kraja postavili stvari na svoje mesto

 

realno, ostvarili su bodovno skoro isti rezultat kao mi, samo u grupi koja bila daleko jača od naše u Lepoj Breni

 

favoriti su protiv nas nema šta. verovatno će gledati da iskoriste domaći teren i da dođu ovde sa ubedljivijom prednošću. imaju pauzu do 5. februara mi do 12. februara.

 

rekao bih da su ozbiljniji protivnik od Genta, a ako Stanoj reeši da ide tamo na neku nulu ili da se brani, razbiće nas ko svinja masan džak. moja pretpostavka.

 

da bi prošli trebaju nam pojačanja. ozbiljna. bez kriterijuma oseća klub. neka on oseća igru, neka može da igra 90 minuta, a klub ne mora da oseća. baš me briga i da nikada nije čuo za Partizan.

 

odmah posle Sparte ide Zvezda. po rasporedu dva dana razlike, verovatno će biti neko pomeranje. lepo se namešta da pokažemo dal smo momci il smo kurci. možemo da prođemo Spartu i pobedimo Zvezdu i pobednički krenemo ka tituli. trenutno raspoloženje mi je takvo da sam skloniji da verujem u suprotan ishod, ali neka to pripišem svojoj slabosti. a oni neka se saberu i počnu da igraju fudbal. 

Edited by Ted
  • +1 2
Link to comment

@Ted

Pa to je taj sistem dvostrukog padobrana plasmanom u LŠ - na kraju treba samo da ne doživiš neko teško pomračenje i postoji realna šansa da ćeš oproljetiti u Evropi. Realno su dokačili maksimum plus su se nakupili bodova, a sad su dobili malu kosku iz reda nepovlašćenih ekipa iz Lepe Brene u vidu Partizana, ali opet solidan evronastup solidne ekipe 

Link to comment

ja ne verujem da ovi smatraju da su dobili kosku. realno, kao što mi možemo da konstatujemo da smo dobro prošli, mogu i oni. pošto ide pauza, postoji ta neizvesnost kako ćemo i mi i oni izgledati u februaru. da se igra sada ispali bi glatko. sreća pa se ne igra

 

ne sviđa mi se što su nakrcani Češkim fudbalerima, bez mnogo stranaca. ti Česi obično igraju moderan fudbal, jaki su, brzi, nezgodni, dobro pritiskaju. obično morapš dobro da se potučeš sa njma da bi prošao. što znači da otpada mogućnost da će da ih izbaci neko kome pola tima ima dušu u nosu oko 60. minuta

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...