Jump to content
IGNORED

FK Partiza 2021/22


shimpu

Recommended Posts

13 hours ago, Redoran said:

 

Za koga je to najlakša grupa u istoriji? Može da bude za Gent, ali sigurno ne može da bude za klub sa užasno tankim rosterom, čija igra kompletno zavisi od 3-4 igrača za koje ne postoje zamene, pri čemu polovinu startne postave možeš da nazoveš profesionalnim fudbalerima samo ako kreneš da izrazito kreativno tumačiš taj pojam.

 

Ovaj tim je projektovan da se oprosti od Evrope u avgustu i preda titulu u septembru. Uprava je sa svoje strane učinila sve da tako i bude, počev od slučaja Asano pa do ovosezonskih pojačanja. Problem je u tome što se Stanoye zainatio i krenuo da na o-ruk i "ura" cedi suvu drenovinu iz rostera (za čiju užasavajuću strukturu je i sam delimično odgovoran). To je najpre donelo čudo nad čudima u vidu eliminacije Sočija i ulaska u grupnu fazu, a iza toga i odličan učinak u Linglong brlogu. Ali igra se po veoma zgusnutom rasporedu a Stanoye ipak nije alhemičar, i sad je naišla prva ozbiljna kriza. Dva strašno bitna igrača su van stroja, njihove zamene ne pokazuju znake života, eksperimentiše se sa Pavlovićima i Lutovcima, tim je počeo da pravi velike oscilacije, i kao rezulzat svega toga visi nam izlazak iz grupe LK. Za Linglong ne bih još ništa mračio jer je to 1 toliko loše takmičenje, da bi se u njemu pobede mogle sakupljati i sa ukupno 10 igrača na rosteru.

 

Imajući u vidu da veslaju kontra struje, ovi šehidi realno zaslužuju malo više kredita pre nego što im odbrusimo da ne poštuju ono što su do sada napravili. Oni su samo na sopstveni inat došli u situaciju da uopšte igraju protiv Flore i za dve nedelje se bore za izlazak iz grupe. Ako sada upadnu u seriju kikseva, poraza i loših rezultata, to neće značiti da su nedostojni svetog grba ili sopstvenih kvaliteta, već samo da je bajka usled objektivnih okolnosti prekratko trajala. Na Stanoylu je da proba da je nekako održi u životu do kraja maja, a ako ne uspe bože moj. Pitanje je da li bi i Tuhel uspeo na njegovom mestu.

 

 

sorry, ali mislim da je ovo donekle romantizovana verzija realnosti

 

grupa je objektivno najlaška od svih grupa u kojim smo se do sada nalazili. a i jedna je od najlakših u ovom novom takmičenju, koje je samo po sebi najlakše od evrotakmičenja koja su do sada bila. ajd, bio onaj intertoto kup, al mi tamo nismo ni učestvovali. zapravo, lakše teško da je zamislivo, jer takvo takmičenje za sada ne postoji. zapravo je grupa takva da za ovaj i ovakav Partizan zaista ne bi smela da predstavlja bilo kakav problem, niti da se tu ulazi u neko ludilo i neizvesnost, borbu do poslednjeg minuta, čekanje rezulatata druge utakmice

 

tim nije projektovan da se oprosti od Evrope u avgustu niti da proda titulu u septembru. ovakva tvrdnja je direktan šamar Stanojeviću, jer iz toga dalje proizilazi da je on integralni deo ekipe koja je ovo osmislila ili je pristao da radi pod takvim okolnostima. ni jedno ni drugo ne bi lepo govorilo o njemu. a ujedno je i nelogično da se, ako je tako, pledira na podršku takvom treneru. ova tvrdnja dalje znači da se Stanoje oko ekipe ništa nije pitao, već je, tek tako, pristao da bude pajac i potrčko ovakve uprave

 

ja mislim da ništa od navedenog nije tačno. sam Stanojević je govorio kako mu treba vremena i dva prelazna roka da konfiguriše tim po svojim željama i nedvosmisleno je ponovio više puta da je cilj titula. što opet znači, ako se uzme kao istina ovo što si napisao, da je direktno lagao iako je znao da je cilj da se u septembru proda titula. drugo, tim koji je konkurent za titulu u Srbiji, treba na kraju da bude bolji od Zvezde, pa kao je takav ni u snu ne bi trebao da grca sa Florom ili Anortozisom.

 

ja ne mislim da je on lagao, niti mislim da je nepošten ili prevarant. on radi najbolje što ume. igrače koje je dobio su igrači koje je tražio. ono nad čime realno nema kontorlu su odlasci. odnosno, opasnost da mu uprava proda nekog od najbitnijih igrača (mada se i tu provlačilo da je njegov ulitimatum bio da Vujačić ne može nikuda). ni ovo se nije desilo, odnosno nije bilo nikakavih iznenadnih odlazaka. osim Sume, ali to je posebna priča, odnosno španska serija

 

elem, poraz od Flore je naprosto no no. nema opravdanja 

 

Edited by Ted
  • +1 4
Link to comment

Evo ja necu vise da pisem na ovu temu - jasno sam napisao sta mislim - ali da se nasalim - ja ne znam Tede ti kao da ne zivis u Srbiji i ne znas kakav je raspored snaga... Stanoje je jedini ozbiljan trener i partizanovac koji je hteo da dodje... i postigao je odlican uspeh...

 

Pa istog Savu je uprava visestruko izdala (svi znamo zasto) a i Stanija ce.. 

 

Poraz od Flore je veliki neuspeh... ali i dalje Stanoje ima odlicne rezultate.... 

 

Danas Laki Lou MOTM

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, Redoran said:

 

Za koga je to najlakša grupa u istoriji? Može da bude za Gent, ali sigurno ne može da bude za klub sa užasno tankim rosterom, čija igra kompletno zavisi od 3-4 igrača za koje ne postoje zamene, pri čemu polovinu startne postave možeš da nazoveš profesionalnim fudbalerima samo ako kreneš da izrazito kreativno tumačiš taj pojam.

 

Ovaj tim je projektovan da se oprosti od Evrope u avgustu i preda titulu u septembru. Uprava je sa svoje strane učinila sve da tako i bude, počev od slučaja Asano pa do ovosezonskih pojačanja. Problem je u tome što se Stanoye zainatio i krenuo da na o-ruk i "ura" cedi suvu drenovinu iz rostera (za čiju užasavajuću strukturu je i sam delimično odgovoran). To je najpre donelo čudo nad čudima u vidu eliminacije Sočija i ulaska u grupnu fazu, a iza toga i odličan učinak u Linglong brlogu. Ali igra se po veoma zgusnutom rasporedu a Stanoye ipak nije alhemičar, i sad je naišla prva ozbiljna kriza. Dva strašno bitna igrača su van stroja, njihove zamene ne pokazuju znake života, eksperimentiše se sa Pavlovićima i Lutovcima, tim je počeo da pravi velike oscilacije, i kao rezulzat svega toga visi nam izlazak iz grupe LK. Za Linglong ne bih još ništa mračio jer je to 1 toliko loše takmičenje, da bi se u njemu pobede mogle sakupljati i sa ukupno 10 igrača na rosteru.

 

Imajući u vidu da veslaju kontra struje, ovi šehidi realno zaslužuju malo više kredita pre nego što im odbrusimo da ne poštuju ono što su do sada napravili. Oni su samo na sopstveni inat došli u situaciju da uopšte igraju protiv Flore i za dve nedelje se bore za izlazak iz grupe. Ako sada upadnu u seriju kikseva, poraza i loših rezultata, to neće značiti da su nedostojni svetog grba ili sopstvenih kvaliteta, već samo da je bajka usled objektivnih okolnosti prekratko trajala. Na Stanoylu je da proba da je nekako održi u životu do kraja maja, a ako ne uspe bože moj. Pitanje je da li bi i Tuhel uspeo na njegovom mestu.

 

 

O hvala ti do neba! Za trenutak sam pomislio da sam lud, da sam u nekom paralelnom univerzumu. Prosto neverovatno kako pojedinci neće da skinu te ružičaste naočare i da pogledaju u realnost.

Evo mučimo se sa Voždovcem, umuljasmo ga nekako na volju koju im je usadio taj Stanojević. Da postignemo makar još jedan u drugom poluvremenu. Najteža utakmica/protivnik u ligi do kraja polusezone.

Link to comment
33 minutes ago, J.R. Cash said:

Jesi u paralelnom univerzumu u kom je Stanoje zrtva uprave, a Flora po kvalitetu barabar s Paartizanom.

 

Ako već ne čitaš pažljivo moje postove nemoj ni da ih komentarišeš. Hvala.

 

0 - 3, biće dosta da se meč privede kraju. 

Od težih utakmica do polusezone nam ostaje samo protiv Kiprana kod kuće.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

 

 

 

 

 

za sve nas mazohiste koji nismo bili u prilici da ispratimo još jedan praznik fudbala kaznene ekspedicije

 

uživajte

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Dobar potez Stanojevića što je prebacio Meniga na desnu stranu. Odličan je bio večeras, gol i asistencija.

Jojić fantastična asistencija napred preko pola terena i pored dva igrača Voždovca ka Rikardu kod trećeg gola.

  • +1 4
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...