Jump to content
IGNORED

FK Partiza 2021/22


shimpu

Recommended Posts

Mi smo limitirana ekipa jer su iz nje isterani kao nepodobni i neposobni japanci, kamerunci, gvinejci a na njihova mesta dovedene vedete poput zeka, pantara i sanicanina, da ne nabrajam i drugu decu, jebo im ser i prasac mater... Desava nam se ono sto i treba, da nas karaju svi po redu, jer mi nismo tim ni za zonu. Kada sam pre par meseci upzoravao da se igramo sa treceligasima poput Anortozisa i Flore i da ne treba previse citati u tome, mnogi od vas su me bacali lavovima u cezarevoj areni, ko sam ja da pljujem po kupu lilijane ronketi dok ser pobedjuje. Ja zaista zelim da mi ne samo prodjemo na zimu, vec i da osvojimo kup lilijene (planirao sam jos od septembra fin odmor u aljbaniji, i zamislio finale fk partizan - gnk dinamo), ali sa serom to jednostavno nije moguce...

  • +1 2
Link to comment
24 minutes ago, Ted said:

pa problem je u tome što, kao i u slučaju pojedinca, ono što radiš u toku svog postojanja ima običaj da te na neki način definiše

 

ako nekome često smrde noge, ali ih s vremena na vreme opere, to će dovesti do toga da će sebi nalepiti etiketu "eno ga onaj što mu noge smrde". bez obzira dal u tom trenutku smrde ili ne. tako da ćeš verovatno biti "smrda" ceo život. naravno, ako imaš neke druge navike imaćeš i bogougodniju etiketu

 

tako i sa klubom. ako pravi "podvige" kao ove o kojima mi pričamo (a i mnoge koje nismo pomenuli, a tiču se petardiranja od nekih osrednjih protivnika, brojnih učešća u takmičenjima bez pobede isl), to će imati posledice na tvoju reputaciju i to kako te ostali prepoznaju. ok, uvek može da se kaže, baš me briga šta drugi misle. ali realno, u biznisu pa i fudbalu reputacija znači. primera radi, naš košarkaški klub imao je i teških poraza i neuspešnih godina po evropi. ali imao je i titulu prvaka evrope i nekolio završnih turnira i još po neki evrotrofej i trenera koji je proglašen za najboljeg u najboljem takmičenju i dosta spektakularnih tekmi i skalpova velikih klubova i igrače koji su pravili velike karijere itd. tako da ti kiksevi, prazan hod i godine neuspeha, nisu ono što definiše taj klub i može da okrnji njegovu reputaciju

 

ako hoćeš da promeniš reputaciju i to može. a onda moraš da uradiš ono što ja ovde zagovaram. a to je kompletna promena "krvne slike" i kontinuitet potpuno drugačijih nastupa i podviga. u tom smislu Stanoje i ovaj miks igrača/poluigrača/rekreativaca samo nastavljaju tradiciju "smrde" i ništa tu ne mogu da promene. još jedna sličica u mozaiku

 

 

 

 

 

 

 

 


Pričaš o "reputaciji"? Da ti kažem nešto o "reputaciji".

 

Stanojevic i igraci su celo prolece i leto u svim medijima bili deo mafijaskog projekta u kojem se melju i jedu ljudi, bez ikoga iza sebe ko ce da ih zastiti, sa navijacima koji ne znaju na koju tribinu da dodju i sta da pevaju, jer moraju da beže od Vučićevih instaliranih koljača. Dok su neki dovodili milionska pojacanja kao na traci, nama su smestili klub u crnu hroniku za dnevnopoliticke potrebe.

Bukvalno je mogao onaj govnar Vulin da udje u klub i kaze gasimo vas, niko prstom ne bi mrdnuo. Cak ni navijaci. Pa ti idi i kukaj za pojacanjima, a ti sto treba da ti ih obezbede cekaju poziv na informativni razgovor, zabole ih i za tebe i za igrace i za klub. Uništili nam i devastirali klub, vazura lopovčina daje pare na kašičicu za pojačanja a Stanoje dovodi neke polovnjake za koje se seća da su mu ispunjavali zadatke i koji ne koštaju gotovo ništa.

Zato treba ipak postovati ovo sto je uradjeno na terenu jer su svi osim Stanojevica i igraca cutali kao picke. I vecina cuti i dalje.

 

To što smo igrali nerešeno sa Proleterom je veca steta nego ovo sa Florom, samo sto ce oko ovoga da se napravi mnogo gora atmosfera. Nije katastrofa, ali mora se proci grupa i zadrzati +3 do kraja jeseni i onda srediti ekipu... Na prolece vise nece biti opravdanja. Stanoje ako i prolece pocne sa ovim igracima i nista ne trazi od uprave, onda treba da deli njihovu sudbinu. Ali neće ... njega će smeniti u stilu neka visi Pedro a oni, naravno, ostaju, dok ćemo mi da pričamo o poljuljanoj "reputaciji" koju nam je ugrozila ekipa sličnog kvaliteta.

 

Hoću i ja da uđem u taj salon da ispijam čaj i da pričam o reputaciji dok mi siluju omiljeni klub.

Edited by BlackGeorge
  • +1 3
Link to comment

@BlackGeorge

 

ovde se radi o tome da upravo Stanojević i igrači ne poštuju ono što su prethodno ostvarili na terenu. a to rade "podvizima" poput jučerašnjeg

 

aman, dobili smo verovatno najlakšu grupu u istoriji evropskih klupskih takmičenja. ja ne znam kako može bolje od ovoga. možda da umesto Belgijanaca bude neki predstavnik Lihtenštajna. i ti uspevaš, o užasa, da uđeš u poslednje kolo grčevito se boreći za prolaz

 

što se tiče medijske satanizacije, ona naprosto nije takva kao što pričaš. ceo događaj je bio po principu, svakog čuda tri dana dosta. niti je Stanojević ili neko od igrača bio na meti bilo kakvog koljača ili životno ugrožen

 

o tome kakve će posledice nastupiti po Zvezdu, to će se tek videti. to što je sad naizgled mirna Bačka, to je samo naizgled. kod nas je puklo, kod njih otkucava satić 

Link to comment

Ne vredi, prekidam raspravu. Moje mišljenje je isto, nepromenjeno.

 

Oduzmi Rikarda i Zdjelara - ekipa je u ravni ili malo gora nego Flora. To je jednostavno tako. Stanojević je za to para što je dobio doveo povratnike, poslušnike da mu rade posao, njegovu postavku igre. Ako ne daju 100 % od sebe dešavaće se Flora. Ta ista Flora je imala mnogo šansi i protiv nas i protiv Genta. Ali ti si mišljenja da su oni mnogo lošijeg kvaliteta od nas a ja mislim da smo veoma blizu. Tu se razilazimo i to je to.

 

Iz (ne)kvaliteta ekipe se cedi m-a-k-s-i-m-u-m. Logično je i da će da padne kad-tad sa tih 100 %, da se umore, neki igrači i povrede. Ne branim Stanojevića, opet ponavljam. Eto jahao je bez potrebe Rikarda iako je mogao posle 2-0 na utakmicama da ga vadi iz igre. Imao je promašaje poput onog Bajbeka a deluje da se baš nećemo proslaviti ni sa ovim Menigom. Tražio da se otkupi ugovor za Holandera, samo još da je znao da će se pretvoriti u stelta i da neće biti to isti onaj Holander koji je bio na pozajmici. Postavka igre, ziheraška kakva jeste u svojoj biti mi se nimalo ne sviđa, naprotiv. Ali pozadi imaš kraterčine koji su užasno spori tako da i ne može drugačije da se igra. Jednom odbrambenom krateru neki navijači su počeli i da tepaju, iako je rupčaga. A onda se traži da budemo imaginarno-nepostojeći kvalitet koji će da rešava neke trkače nemačko-ruskog tipa poput Flore skromnog fudbalskog znanja kakvi smo i mi, odnosno makar 70% fudbalera.. E pa neće moći, skinite ružičaste naočare.

 

Sve u svemu, sa ovim što imamo, sa opljačkanim parama od Vazure i Vučele koje nemamo, to je to.

 

Odigrati makar nerešeno sa kipranima i rešiti ovih par utakmica (lakših) u našoj ligi pa da vidimo prelazni rok.

 

I da ne zaboravim da se nikako ne slažem ovo oko Velje i koljača. Naravno da smo bili kao klub nabodeni na kolac i da se brisao patos sa nama. I to sve zahvaljujući Vučiću, kojeg uvek vešto izbegavaš da spominješ kao esenciju našeg problema i jednog od glavnih razloga našeg propadanja kao kluba u koprodukciji sa njegovim satelit lopovima i podguznim muvama -Vazurom, Vučelom itd.

Edited by BlackGeorge
  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
4 minutes ago, BlackGeorge said:

Oduzmi Rikarda i Zdjelara - ekipa je u ravni ili malo gora nego Flora. To je jednostavno tako.

 

To ne da jednostavno nije tako, nego ne moze biti dalje od istine. Taj cuveni Sapinen je imao kratkotrajne internacionalne izlete u Den Bos i jebene Domzale. Svaki igrac iz nase rotacije bi usetao u njihovih prvih 11. Lazar Markovic, Zeka Jojic i popljuvani Daca Pantic bi bili najbolji igraci u istoriji tog kluba.

 

Da ne pisem sta mislim o stavljanu Rikarda u nasa dva najvaznija igraca.

 

 

  • +1 1
Link to comment

što reče ludi žex florentino je uspeo da izgubi od tima koji ima godišnji budžet 1,3 miliona €, ako su nas nadigrali onda je samo i jedino do trenera koji je doveo sve igrače koje je hteo, pa samo menih je koštao 900000 € a imao je učinak kao i jović ili lutovac...

  • +1 1
  • -1 3
Link to comment

Evo da razresimo te dileme Samrok Sliena Flora

 

NEUSPEH u Talinu evocirao je uspomene na dva slična kiksa koje su crno-beli upisali sa fudbalskim “liliputancima” u poslednjih 20-ak godina. Poraz od Flore deluje kao najveća katastrofa, jer je najsvežiji, ali po renkingu na UEFA listi bila su dva veća neuspeha. Flora je takmičenje počela sa 6.250 bodova, dok je Sliema u sezoni 2000/2001. (poraz na Malti 2:1) imala svega 0.741. Nešto bolji je u leto 2011. bio irski Šamrok (slavio u Beogradu posle produžetaka 2:1) sa 2.741 bodom.

 

Godisnji budzet 1.3m EUR ko u to moze da poveruje.... jos jednom ponavljam izuzetno, za svoju snagu, organizovana i nezgodna ekipa, ako ovako nastave samo ce rasti, veoma su mi se svideli. Tako bi trebali da izgledaju Vojvodina, Cukaricki, Radnicki Nis itd... zasto ne izgledaju... ne znam.... mislim znam :)

 

Idemo dalje sutra Vozdovac.... 

 

 

Link to comment
10 hours ago, Њујоркер said:

Ja zaista zelim da mi ne samo prodjemo na zimu, vec i da osvojimo kup lilijene (planirao sam jos od septembra fin odmor u aljbaniji, i zamislio finale fk partizan - gnk dinamo), ali sa serom to jednostavno nije moguce...

Za to: 1 Izbori/ Politicka botrba 2 Da se dovede Vlast koja ne radi sve sto moze protiv FKP-a i, najbitnije 3 Napravi se Budzet i dovedu igraci za takav uspeh. Sa ovim budzetom i ovim igracima ovo je apsolutno Maksimalan uspeh. Ej mi imamo 3 boda vise od daleko skupljeg i kvalitetnijeg tima Zvezde, sto se videlo i u derbiju.

 

Stvarno ne znasm zasto se arce tastature ovde kada je to 200% jasno.... bzvz se pise samo da se pise nesto 

 

Idemo na Vozdovac

  • +1 2
Link to comment
10 hours ago, BlackGeorge said:

I da ne zaboravim da se nikako ne slažem ovo oko Velje i koljača. Naravno da smo bili kao klub nabodeni na kolac i da se brisao patos sa nama. I to sve zahvaljujući Vučiću, kojeg uvek vešto izbegavaš da spominješ kao esenciju našeg problema i jednog od glavnih razloga našeg propadanja kao kluba u koprodukciji sa njegovim satelit lopovima i podguznim muvama -Vazurom, Vučelom itd.

 

na ovo moram da odgovorim

 

taj Belivuk i ostali što idu uz njega, to nisu navijači Partizana. neki od njih i bukvalno ne navijaju za Partizan, a oni koji kao i navijaju, to im je samo pogodan paravan za nešto drugo. za njihovu osnovnu, matičnu i jedinu delatnost, što će reći kriminal. navijači Partizana smo ti, ja, svi mi koji se ovde skupljamo i milion drugih ljudi. 

 

u ovom postupku koji se vodi ne vidim nikakav link sa fkp, niti je neko iz fkp optužen za bilo šta. da je meni poznato, jer nije baš da imam uvid u spise predmeta. Vazura je optužen za neko muljanje sa nekakvim biciklistima i sitnim lokalnim službenicima, za nekakvu sitnu lovu. u odnosu na nedela gore pomenute grupe, to je prekršaj u rangu onoga kad neki klinac ukrade kilo banana sa Palilulske pijace od babe iz Ritopeka

 

što se Vučića tiče, svakako da on nije niti može da bude esencija našeg problema. jer naši problemi datiraju i znatno pre njega, a verovatno će i posle njega . a na kraju će se, po mom skromnom mišljenju, ispostaviti da će Vućić da ispadne veći problem za onoga u čiju je korist kao radio, nego za onoga protiv koga je kao radio. u odnosu sa fkp Vućić je jednako država. kao i bilo koji funkcioner i bilo koja druga vlast pre njega. a ako smo o nečmu ovde pisali i ispirali usta, to je odnos države i večitih  

Link to comment
23 hours ago, Ted said:

@BlackGeorge

 

ovde se radi o tome da upravo Stanojević i igrači ne poštuju ono što su prethodno ostvarili na terenu. a to rade "podvizima" poput jučerašnjeg

 

aman, dobili smo verovatno najlakšu grupu u istoriji evropskih klupskih takmičenja. ja ne znam kako može bolje od ovoga. možda da umesto Belgijanaca bude neki predstavnik Lihtenštajna. i ti uspevaš, o užasa, da uđeš u poslednje kolo grčevito se boreći za prolaz

 

Za koga je to najlakša grupa u istoriji? Može da bude za Gent, ali sigurno ne može da bude za klub sa užasno tankim rosterom, čija igra kompletno zavisi od 3-4 igrača za koje ne postoje zamene, pri čemu polovinu startne postave možeš da nazoveš profesionalnim fudbalerima samo ako kreneš da izrazito kreativno tumačiš taj pojam.

 

Ovaj tim je projektovan da se oprosti od Evrope u avgustu i preda titulu u septembru. Uprava je sa svoje strane učinila sve da tako i bude, počev od slučaja Asano pa do ovosezonskih pojačanja. Problem je u tome što se Stanoye zainatio i krenuo da na o-ruk i "ura" cedi suvu drenovinu iz rostera (za čiju užasavajuću strukturu je i sam delimično odgovoran). To je najpre donelo čudo nad čudima u vidu eliminacije Sočija i ulaska u grupnu fazu, a iza toga i odličan učinak u Linglong brlogu. Ali igra se po veoma zgusnutom rasporedu a Stanoye ipak nije alhemičar, i sad je naišla prva ozbiljna kriza. Dva strašno bitna igrača su van stroja, njihove zamene ne pokazuju znake života, eksperimentiše se sa Pavlovićima i Lutovcima, tim je počeo da pravi velike oscilacije, i kao rezulzat svega toga visi nam izlazak iz grupe LK. Za Linglong ne bih još ništa mračio jer je to 1 toliko loše takmičenje, da bi se u njemu pobede mogle sakupljati i sa ukupno 10 igrača na rosteru.

 

Imajući u vidu da veslaju kontra struje, ovi šehidi realno zaslužuju malo više kredita pre nego što im odbrusimo da ne poštuju ono što su do sada napravili. Oni su samo na sopstveni inat došli u situaciju da uopšte igraju protiv Flore i za dve nedelje se bore za izlazak iz grupe. Ako sada upadnu u seriju kikseva, poraza i loših rezultata, to neće značiti da su nedostojni svetog grba ili sopstvenih kvaliteta, već samo da je bajka usled objektivnih okolnosti prekratko trajala. Na Stanoylu je da proba da je nekako održi u životu do kraja maja, a ako ne uspe bože moj. Pitanje je da li bi i Tuhel uspeo na njegovom mestu.

 

  • +1 3
  • Hvala 3
Link to comment
12 hours ago, Redoran said:

 

Za koga je to najlakša grupa u istoriji? Može da bude za Gent, ali sigurno ne može da bude za klub sa užasno tankim rosterom, čija igra kompletno zavisi od 3-4 igrača za koje ne postoje zamene, pri čemu polovinu startne postave možeš da nazoveš profesionalnim fudbalerima samo ako kreneš da izrazito kreativno tumačiš taj pojam.

 

Ovaj tim je projektovan da se oprosti od Evrope u avgustu i preda titulu u septembru. Uprava je sa svoje strane učinila sve da tako i bude, počev od slučaja Asano pa do ovosezonskih pojačanja. Problem je u tome što se Stanoye zainatio i krenuo da na o-ruk i "ura" cedi suvu drenovinu iz rostera (za čiju užasavajuću strukturu je i sam delimično odgovoran). To je najpre donelo čudo nad čudima u vidu eliminacije Sočija i ulaska u grupnu fazu, a iza toga i odličan učinak u Linglong brlogu. Ali igra se po veoma zgusnutom rasporedu a Stanoye ipak nije alhemičar, i sad je naišla prva ozbiljna kriza. Dva strašno bitna igrača su van stroja, njihove zamene ne pokazuju znake života, eksperimentiše se sa Pavlovićima i Lutovcima, tim je počeo da pravi velike oscilacije, i kao rezulzat svega toga visi nam izlazak iz grupe LK. Za Linglong ne bih još ništa mračio jer je to 1 toliko loše takmičenje, da bi se u njemu pobede mogle sakupljati i sa ukupno 10 igrača na rosteru.

 

Imajući u vidu da veslaju kontra struje, ovi šehidi realno zaslužuju malo više kredita pre nego što im odbrusimo da ne poštuju ono što su do sada napravili. Oni su samo na sopstveni inat došli u situaciju da uopšte igraju protiv Flore i za dve nedelje se bore za izlazak iz grupe. Ako sada upadnu u seriju kikseva, poraza i loših rezultata, to neće značiti da su nedostojni svetog grba ili sopstvenih kvaliteta, već samo da je bajka usled objektivnih okolnosti prekratko trajala. Na Stanoylu je da proba da je nekako održi u životu do kraja maja, a ako ne uspe bože moj. Pitanje je da li bi i Tuhel uspeo na njegovom mestu.

 

B  R  A  V  O

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...