Jump to content
IGNORED

FK Partiza 2021/22


shimpu

Recommended Posts

proizvod zvani srpski fudbal ne privlači publiku da dolazi masovnije, i to se ne može pripisivati u krivicu ljudima koji neće da dođu

 

problem je u proizvodu a ne u ljudima. ako čokolada ima ukus traktorske gume retko ko će to da jede, iako ljudi generalno vole čokoladu i rado bi je jeli

 

Edited by Ted
  • +1 3
Link to comment

^

To me podseti kako je cale pizdio kad sam ga smarao kao klinac da me vodi da gledam Elan Srbobran, Kabel, Cement i Vjeternik, a on propusta Mancester i Leverkuzen. :D

Link to comment

Јбг онда из те перспективе треба укинути било какав фудбал који се не игра на највишем нивоу јер што би то ико гледао.


Ја бих рецимо хиљаду пута пре гледао Дубочица-Партизан осмину финала купа Србије него било какво финале лиге шампиона ако би се играло у истом термину.

Али капирам да сам у мањини и није да кукам нешто због тога, штавише лепше ми је на празњикавом стадиону јер реално што више људи то више разноразних исфрустрираних дебила који ми се не гледају свакако.

 

Једино ми је жао играча и Станоја пре свега јер су заслужили да већи број људи препозна моменат и подржи их ал шта је ту је сјатиће се маса на прославу титуле не сумњам.

  • +1 3
Link to comment

Danas samo bez vecih kikseva i trebalo bi da bude ok, ja nesto strahujem od kapetana Nemoa, ali mozda bas zablista... a i Flori slede tri bitne utakmice u raspletu za domacu titulu, ne vidim zasto bi umarali ovig najboljeg strelca Sapinena i jos par igraca iz prve postave :)

 

Kvota na 2: 1.55

Link to comment
8 hours ago, johan nagel said:

Јбг онда из те перспективе треба укинути било какав фудбал који се не игра на највишем нивоу јер што би то ико гледао.


Ја бих рецимо хиљаду пута пре гледао Дубочица-Партизан осмину финала купа Србије него било какво финале лиге шампиона ако би се играло у истом термину.

Али капирам да сам у мањини и није да кукам нешто због тога, штавише лепше ми је на празњикавом стадиону јер реално што више људи то више разноразних исфрустрираних дебила који ми се не гледају свакако.

 

Једино ми је жао играча и Станоја пре свега јер су заслужили да већи број људи препозна моменат и подржи их ал шта је ту је сјатиће се маса на прославу титуле не сумњам.

 

zašto bi ukinuo? to pitanje se i ne postavlja niti razmatra. po toj logici mogao bi da ukineš kompletn ženski sport i veći deo muškog, zbog slabog interesovanja publike.

 

realno, i nema potrebe da se preterano razglaba na tu temu. sve je jasno. ili će u nekom trenutku doći do promene sistema takmičenja i organizacije i poslovanja klubova ili ćemo imati ovakvu situaciju beskonačno. možeš kao apsolutno izvesnu da uzmeš činjenicu da pri ovakvom stanju stvari ljudi neće redovno i masovno dolaziti. a to nije zbog Stanoja i igrača, iz te perspektive i oni su žrtve naopakog sistema. ja sam išao na utakmice redovno, godinama sam imao i pretplatnu kartu. sada naprosto nemam vremena, često ne mogu ni na tv da gledam. iz moje perspektive to je jedini razlog zašto ne idem. jer i ja spadam u grupu onih koji bi dolazili često, da mogu. uprkos svemu.

 

i ne mislim da neko manje ili više voli klub zato što dolazi ili ne dolazi na stadion. na kraju krajeva stadion je ograničenog kapaciteta, pa bi onda mogao da imaš maksimalno 25.000 ljudi koji jako vole klub i sve ostale.

 

 

Link to comment
9 hours ago, johan nagel said:

Mislim da ce biti teska i tvrda tekma. Bod za mene dovoljan. Nadam se pobedi i odlicnoj partiji nekog novog diskretmog heroja, npr, Lutovca *

 

Edited by DCI Banks
Link to comment
3 hours ago, Ted said:

i ne mislim da neko manje ili više voli klub zato što dolazi ili ne dolazi na stadion. na kraju krajeva stadion je ograničenog kapaciteta, pa bi onda mogao da imaš maksimalno 25.000 ljudi koji jako vole klub i sve ostale.

 

 


Капирам да то не може да се измери али мора на неки начин да се покаже та љубав/приврженост клубу а најочигледнији је посета стадиону.

 

То је тај неки чудан фазон који код нас влада а који сам већ поменуо назвавши га недостатком културе одласка на стадион. Генерално сам из гробарског краја и знам рецимо масу ликова који се апсолутно могу назвати загриженим навијачима Партизана а којима не пада на памет да иду на утакмице и то без неког посебног разлога, једноставно не иду, испрате овако, погледају на тву како год али стадион није опција. Можда бану некад евентуално кад је дерби или нека европска и то је то.

 

Гледао сам и неког главоњу с Арене кад је причао како је гледаност првенствених утакмица Пфка и Звезде увек велика и како увелико шије друге преносе што значи да интересовања и за те мање текме има, само људи једноставно не одлазе на стадион.

Вероватно су добар део тога и људи из унутрашњости али опет кажем знам и лично доста њих из Бга који ће пре да забоду у клаџи и одгледају него да се запуте ка стдиону.

 

Али како год да не мрачимо с том темом, ко хоће да дође и подржи момке доћи ће, ко неће не мора. Сви на Вождовац :D

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Ted said:

 

zašto bi ukinuo? to pitanje se i ne postavlja niti razmatra. po toj logici mogao bi da ukineš kompletn ženski sport i veći deo muškog, zbog slabog interesovanja publike.

 

realno, i nema potrebe da se preterano razglaba na tu temu. sve je jasno. ili će u nekom trenutku doći do promene sistema takmičenja i organizacije i poslovanja klubova ili ćemo imati ovakvu situaciju beskonačno. možeš kao apsolutno izvesnu da uzmeš činjenicu da pri ovakvom stanju stvari ljudi neće redovno i masovno dolaziti. a to nije zbog Stanoja i igrača, iz te perspektive i oni su žrtve naopakog sistema. ja sam išao na utakmice redovno, godinama sam imao i pretplatnu kartu. sada naprosto nemam vremena, često ne mogu ni na tv da gledam. iz moje perspektive to je jedini razlog zašto ne idem. jer i ja spadam u grupu onih koji bi dolazili često, da mogu. uprkos svemu.

 

i ne mislim da neko manje ili više voli klub zato što dolazi ili ne dolazi na stadion. na kraju krajeva stadion je ograničenog kapaciteta, pa bi onda mogao da imaš maksimalno 25.000 ljudi koji jako vole klub i sve ostale.

 

 

 

kako kaže stara poslovica, paži šta želiš, možda ti se i ostvari :happy:

- ljudi generalno nisu svesni da su rezultati koje postižu titovi blizanci u velikom neskladu sa ekonomskom situacijom u zemlji, nisu svesni da bi privatizacija mogla da dovede vlasnika koji bi racionalizovao troškove i smanjio godišnji budžet sa sadašnjih 15+ milki € na 4-5 i tako sveo pfc na nivo čuke ili voše sa mnogo boljom omladinskom školom

- ono što navijači žele nije vlasnik, već sponzor, sugar daddy :D

- šta ako se novi vlasnik zadovolji isisavanjem love iz kluba preko prodaje klinaca, ako bude neko kome neće na pamet pasti da uloži 20+ milki kako bi jurio lš na dugom štapu, vidimo da je i državnoj mezimici ista izmakla pored 25+ milki budžeta 1 tima u zadnje 2 godine

- pogledajmo situaciju u nekim drugim evropskim zemljama sa sličnim brojem stanovnika npr

- irska koja ima 15x veći džidipi od nas, zemlja od 5 miliona stanovnika, zemlja koja voli fudbal, napunili su stadion protivu nas iako im repka nije imala šanse za plasman u katar, ipak oni su na 37 mestu uefa rang liste saveza za narednu sezonu

- finska 6,5x bogatija od nas, 5,5 miliona stanovnika ali eto ih na 44 mestu

- poljska koja je tek 2,5x bogatija od nas ali zato ima 5,5x više stanovnika, vole fudbal nisu smučari ali avaj protežu se koliki im je jorgan pa su zato tek 30 na uefa rang listi

- kada bi se uprave naših klubova ponašale u skladu sa ekonomskom moći države, bojim se da bi uz sav talenat bili  u rangu slovačke, države koja svake prestupne godine ima predstavnika u grupnoj fazi evro kupova...

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

sve što si naveo stoji

 

i sve što si naveo, po mom mišljenju, bolje je on netransparentnog deljenja javnog novca blizancima i korupcije i kriminala koji se sada vezuju za fss i klubove

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...