Jump to content
IGNORED

FK Partiza 2021/22


shimpu

Recommended Posts

1 hour ago, Redoran said:

 

Nismo ni bili zainteresovani za LŠ, tu nema bilo kakvih iluzija. Ono za šta jesmo i treba da budemo zainteresovani je titula koja automarski stavlja LK u džep i onda možemo da se pobijemo sa nekim za LE bez pritiska i grča da ćemo ostati bez Evrope već u avgustu. To je ogromna razlika u odnosu na tri kruga krljanja samo za LE, sva tri u sistemu "sve ili ništa". Mnogo je bolje juriti LŠ kada znaš da u slučaju da ispadneš imaš pokušaj za LE, pa ako i tu fulaš imaš obezbeđenu LK.

 

Ovakav pristup ti u slucaju plasmana u LŠ donosi 0:0:6 i gol razliku 1:17. Mi smo imali to 2010, imale su i komsije u poslednjem njihovom nastupu. Licno mislim da to ne vodi nikuda i da ako ne mozes da namaknes bar bod iz sest utakmica nema sta da trazis u LŠ. 

Link to comment

Јутро је паметније од вечери што би се рекло..

 

Да сумирам у најкраћим могућим цртама.

 

Оно синоћ је била текма у којој је нама практично свеједно да ли ћемо да одиграмо нерешено или изгубимо, једино нас је победа остављала у трци за прво место.

 

Услед повреда једина два дефанзивна везна играча и спознајом да нам дува у одбрани и са њима на терену а камоли без њих, отишли смо да одиграмо некакву чекалицу, да не примимо гол па ћемо га можда угурати некако и сплетом нестварних околности да један Урошевић да онакву голчину замало да нам тај батађора план и прође. На крају је Гент ипак заслужено изједначио из једне од рекло би се приличног броја шанси.

 

Овде код неких влада слика о нама као полупрофесионалном тиму а о Генту као некаквим Галактикосима што је далеко од реалности. Ми буквално газимо у нашем првенству какво год да је, док је Гент солидна екипа, на папиру квалитетнија од нас али ипак тим који је прошлу сезону завршио на седмом месту у не претерано јаком првенству Краљевине Белгије, док су тренутно десети, дакле имају континуитет лоших издања што очигледно није случајност и некакав тренутни пад форме. Није згорег нагласити и да су прошле сезоне изгубили оба меча од нашег главног ривала с оне стране брда.

 

Да ли је онда бод против њих у гостима успех? Зависи из ког угла посматрамо. Да је у питању прва утакмица и да нас чека и меч у Бгу икс би био ок, овако пошто нам је требала победа заиста не видим како је икс добар резултат и поред тих кадровских проблема.

 

Но шта је ту је идемо даље.

 

Да ли је друго место у оваквој групи успех? Рекао бих да није, више је некаква реалност, с тим што смо квалитетом засигурно ми ближи Генту него што су Анортозис/Флора нама.

 

Све у свему време за повлачење црте ће бити тамо половином децембра пред зимску паузу. Имамо још осам утакмица до тада (6 у првенству и две у интертотокупу), ако добијемо свих осам на коњу смо, имамо одлично пролазно време.

  • +1 2
Link to comment

@Ted

pa vidiš da ne treba da težimo napretku, već da slavimo remi protivu desetoplasiranog tima belgijske lige :dry:

- jučerašnja tekma je za nas bio revanš meč 1/16 finala kupa lepe brene, u februaru nećemo dobiti lakšeg protivnika od ovih indijanaca iz belgije, osim ako nam ulete ovi nesrećni danci kojima je juče bio potreban auto gol da pobede državnu mezimicu sa igračem više praktično celu tekmu, mićeland je nivo genta :happy:, ostali su mnogo jači

- ako nas interesuje samo titula, onda bi taj dvomeč trebao da odigra lola svih 180 min, kao kapiten da predvodi klince a da se prvi tim čuva za derbi, ali avaj znajući ziheraša ser šamroka, koji je protivu trećeligaša u kupu držao rikija 85 min u igri, nema šanse da se to desi, igraće najjači tim

Edited by gone fishing
Link to comment

istini za volju imamo i objektivnih prepreka. ograničen broj stranaca, gluposti sa bonusima......to su prepreke koje realno sami sebi namećemo preko saveza

 

pitanje je kao bi ovi Belgijanci izgledali da imaju neka slična ograničenja, pa da mora da igra neki mlađani Van der Buljson ili više komada njih  

Link to comment

Oko ovoga LS/ LE.... za to je potreban jaci igracki kadar (uz najvece moguce postovanje i podrsku sadasnjim igracima, SER pravi maksimalne rezultate sa svojim strucnim stabom sa ovom ekipom sjajnih likova) - pa kada bude jaci igracki kadar moci cemo i da pravimo bolje rezultate... Transfermarkt nije neki finalni izraz vrednosti ali jeste neki pokazatelj - po njemu je tim Zvezde gotovo duplo skuplji od naseg (57 prema 30 mil) sto govori o sjajnom koriscenju ovog igrackog kadra FKP, dok su npr Gent i Mitjiland tu negde (48/47 mil)... za domacu Ligu da ne pricam koliko su ovo dobri rez...

 

Tako da videcemo sta planira da uradi Uprava na zimskoj pauzi, kako je napisano do tada da probamo da izvucemo rezultatski maksimum koliko se moze pa da vidimo sta dalje i koliko su spremni da uloze... po meni je ovo maksimum ove ekipe... drze prvo mesto u Ligi, remizirali sa skupljim timom Zvezde, usli u Grupu i jos malo pa prosli istu....

 

Da smo juce igrali u istoj formaciji kao u Bgd ili da smo napali posle 1:1 (a ostali su bez snage) bio bi lagani poraz....

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

 

Ovakav pristup ti u slucaju plasmana u LŠ donosi 0:0:6 i gol razliku 1:17. Mi smo imali to 2010

Samo 7 godina ranije imali smo tri tekme u beogradu gde smo isli na pobedu protiv zidana, ronalda, figa, murinja, drogbe itd... Nismo ih dobili ali smo isli da ih dobijemo, iako je tim bio smesan u odnosu na protivnike, sa radakovicem i panticem na golu, sa branimirom bajicem i milanom stojanoskim, s trobokom, cakarom, andrijom delibasicem... 

Ocu da kazem sve je to u glavi (i na klupi dakako) 

Link to comment

Jeste, slazem se delimicno, s tim sto ako pogledas prelazni rok te sezone, uz Mateusa, dovedeni su Taribo West, Nadj i Malbasa, sva trojica i pre kvalifikacionih rundi. Danasnji ustaljeni rezim je da idemo na to da nas usere, a ako nas usere onda cemo da dovlacimo neke Valeri Bojinove na silu. Tu nema nikakvog sistema ni plana, ako dovlacis igrace tako u zadnjem trenutku oni ce biti krs nedostojan Lige sampiona, samim tim ti i sleduje par samara tamo.

Link to comment
3 hours ago, goofs said:

 

Ovakav pristup ti u slucaju plasmana u LŠ donosi 0:0:6 i gol razliku 1:17. Mi smo imali to 2010, imale su i komsije u poslednjem njihovom nastupu. Licno mislim da to ne vodi nikuda i da ako ne mozes da namaknes bar bod iz sest utakmica nema sta da trazis u LŠ. 


Komsije™ su u oba svoja ucesca pobedjivale. :wub:

Link to comment
17 hours ago, Plajvi said:


Komsije™ su u oba svoja ucesca pobedjivale. :wub:

 

bravo komšije ;)

 

mislim da je potpuno jasno šta je čovek hteo da kaže. a to je da bi svi mi rado voleli da zaboravimo te neke situacije kada smo bili objekti punjenja, a ne dostojni protivnici na terenu. ono gaženje od Bajerna na svom terenu je i meni bilo malo neprijatno, iako ne navijam za Zvezdu niti sam emocionalno involviran. a još više bi voleli kada se novac kojim klub raspolaže ne troši na dovođenje gomile krševa i polovnjaka, kako bi barem mogli da zadržimo neko sportsko dostojanstvo i u porazu, da pružimo nekakav smislen otpor, da ne izgledamo kao neko ko je zalutao tamo gde ne pripada itd isl

 

Edited by Ted
Link to comment
On 5.11.2021. at 12:00, goofs said:

 

Ovakav pristup ti u slucaju plasmana u LŠ donosi 0:0:6 i gol razliku 1:17. Mi smo imali to 2010, imale su i komsije u poslednjem njihovom nastupu. Licno mislim da to ne vodi nikuda i da ako ne mozes da namaknes bar bod iz sest utakmica nema sta da trazis u LŠ. 

 

Ne govorim o plasmanu u LŠ. Mi LŠ nećemo videti dok je ovakve klupske politike, a to znači još decenijama. Ali za klub je bitno da igra Evropu na onom nivou gde pripada. U ovom slučaju to je LK i možda LE ako bi iz tima najzad bili odstranjeni svi rekreativci i ako bismo na teren izlazili sa 11 profesionalnih fudbalera.

 

Mi po kvalitetu zaslužujemo LK i to je za ovaj Partizan takmičenje taman po meri, ali put do grupne faze nam je bio tri puta teži od same grupne faze. Naputovali smo se od Crnog Mora do Atlantika, izbacivali ruske i portugalske prvoligaše, ni sami ne znamo kako i kojom magijom smo prošli tri runde nokaut faze. Ako ne uzmemo titulu pa sledećeg leta budemo ponovo prolazili kroz sve to (u tom slučaju skoro sigurno bez Stanojevića na klupi), cenim da ćemo gotovo izvesno da nagazimo na neku minu i oprostimo se od Evrope u avgustu.

 

Koliko sam ispratio brata Teda, ništa nema smisla raditi dok se klupska politika drastično ne promeni. Ja nisam matorac, u zlatnim sam godinama ali mi je jasno da tu promenu neću videti makar dogurao do trocifrene starosti. Dakle ovo nije pitanje klupske politike jer se ona neće menjati tj. ako se bude menjala može jedino da se promeni na gore, pa na još gore, i tako u nedogled. Ovo je pitanje da li mi želimo da pratimo klub uprkos svemu, ili da dižemo ruke i gledamo neki kršten fudbal na TV.

 

Ako biramo da pratimo klub uprkos svemu, i ako je naišla sezona u kojoj smo na domaćem terenu konkurentni i nismo se svečano oprostili od titule već u septembru, onda nam je valjda stalo do te titule? Ponavljam, ne zbog LŠ nego zbog garantovane LE koju titula donosi, uz mogućnost da se uz srećan žreb zabode LE. U prethodnim sezonama priča o tituli se ekspresno završavala i normalno je da nam je posle toga jedina uteha bila da junački odigramo nešto u Evropi. Sad guramo tri takmičenja sa užasno tankim rosterom, i odjednom nam ne valja pristup protiv Genta... zbog čega tačno? Zato što planiramo da sa ovi rosterom baš daleko doguramo u LK pa nam je prvo mesto potrebno kao lebac nasušni? Pa ako planiramo da doguramo daleko, to podrazumeva da ćemo morati da izbacujemo protivnike u rangu onih koji će nam doći iz LE u baražu? Zašto je onda toliki problem držati se tog drugog mesta i baraža? Sezona je duga, u Linglongu će morati da se pobeđuje malte ne bez prestanka, i sad ceo tim treba da izgine u ofanzivi protiv Genta i to je merilo tima, trenera, svega?

 

Brat Đorđe je u pravu kada kaže da komšije nisu tako izbirljive. Njihova klupska politika nije ništa bolja od naše, čak je i gora ali trenutno obrću više keša pa igraju evropsko takmičenje višeg ranga. Kada bi bili osuđeni da se lomataju tri kruga na ispadanje samo za LK, odmah bi se videlo koliko smo zapravo slični. Ali oni, kada već biraju da to sve prate i nerviraju se četvrtkom, ne sipaju drvlje i kamenje po treneru koji je u Danskoj stao u dupli blok i izvukao 1-1. Očekuju titulu jer im je jasno koliko se razlikuje evropska perspektiva prvoplasiranog i drugoplasiranog u Linglongu. Mogli bismo i mi malo tako. 

  • +1 3
Link to comment
7 hours ago, Ted said:

 

bravo komšije ;)

 

mislim da je potpuno jasno šta je čovek hteo da kaže. a to je da bi svi mi rado voleli da zaboravimo te neke situacije kada smo bili objekti punjenja, a ne dostojni protivnici na terenu. ono gaženje od Bajerna na svom terenu je i meni bilo malo neprijatno, iako ne navijam za Zvezdu niti sam emocionalno involviran. a još više bi voleli kada se novac kojim klub raspolaže ne troši na dovođenje gomile krševa i polovnjaka, kako bi barem mogli da zadržimo neko sportsko dostojanstvo i u porazu, da pružimo nekakav smislen otpor, da ne izgledamo kao neko ko je zalutao tamo gde ne pripada itd isl

 


Na to u ovoj konstelaciji (finansijskih) snaga vise ne moze da racuna ni Dortmund, ni Tot'nem i ekipe slicnog ranga/statusa, a o nama bednicima odavde ne vredi ni pricati. :D 

Link to comment

Samo da pozdravim sve kolege, pratim Topic Fkp Ppp 10+g. Od mene: dobra igra i odlican rezultat u Gentu. Idemo dalje. Pozdrav svima *

Edited by DCI Banks
  • +1 9
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...