Jump to content
IGNORED

FK Partiza 2021/22


shimpu

Recommended Posts

7 hours ago, April said:

 

Zvezda realno ima kurac od tima. Prvenstvo će uzeti ekipa sa većim motivom i mudima, kvalitet neće presuditi.

 

nije baš kurac od tima, ali jeste nedovršena građevina. i tamo obitavaju nekakvi likovi bez mogućnosti ikakvog realnog objašnjenja za bivstvovanje. ali realno, njima nedostja manje nego nama da bi bili moderan evropski tim.

 

drugo, oni su uspeli ono što mi nismo. da valorizuju domaće titule u Evropi, da naprave kontinuitet pristojnih rezultata van linglonga i da dođu u jednu vrlo komotnu situaciju što se tiče tog položaja u Evropi po osnovu koeficijenta. ostaje da se vidi po kojoj ceni su to postigli, dug im je grozan i posledice mogu takve da budu, pa da na kraju cele priče ispadne ono, džaba ste krečili. pitanje za nas jeste iz kog razloga mi nismo postigli više u periodu kada smo imali dominaciju na domaćim terenima, a imali smo sve uslove za tako nešto.

 

ja samo pozivam forumaše da se vrate malo u nazad i da se prisete postova ovde posle nekih evro utakmica za Savina vakta. to je bilo tipa napokon igramo fudbal, napokon igramo nešto što liči na moderan fudbal, to hoću da gledam boli me kurac za domaću ligu.....i slično. ljudi su željni toga da klub krene da hvata nekakav korak sa modernim fudbalom, da igra počne da liči, u nekoj meri, na ono što gledamo u najjačim ligama. na prvu naznaku toga reakcije su bile takve kakve su bile. jbg. više kao izraz neke jake želje, nego kao slika realnosti.

 

suština je u tome da niko od nas ili velika većina, ako hoćemo da budemo iskrenii, ne želi da gleda ovo što igra Stanojev Partizan. i svi mi znamo da su maksmalni dometi cele ove operacije daleko ipod onoga što očekujemo. i svi znamo da, ako se i završi titulom, sledi nemoguća misija sa nedoraslim kadrom na svim pozicijama. ubijamo vreme čekajući da se nešto suštinski promeni, više gledamo po navici nego zato što nam se sviđa ono što vidimo. 

 

Edited by Ted
  • +1 5
Link to comment
20 hours ago, BlackGeorge said:

Sad smo u ogromnom problemu, Zdjelara ne smemo prodati ni za živu glavu. Odgovoriti na sve ponude. Budu li ga prodali, mi idemo za još jednu klasu dole.

 

 

Zdjelar ima izlaznu klauzulu od 500k evra, ko god da te pare može da ga vodi. Takav je bio dogovor kada je produžio ugovor i to je OK što se mene tiče. Dečko zaslužuje nešto bolje. Nama u svakom slučaju očajnički treba pojačanje na DMC jer treba i Zdjelar tu i tamo da odmori. Šćekić je dobar kao ispomoć kada treba duplirati DMC poziciju ali nije baš tip igrača koji će da je nosi. Natha i Jojića kao neke iznuđene opcije na DMC neću ni da pominjem, tu je potrebna borbena oralica poput Zdjelara a mi drugog takvog nemamo. Čekamo da on ode pa da navrat-nanos potpišemo nekog tantuza.

 

 

19 hours ago, BlackGeorge said:

Sve što valja beži iz kluba a ostaju samo disciplinovani vojnici stanojevi koji ispunjavaju to što traži. Do određenog plafona kojeg smo sinoć videli.

 

Lepo je pričati šamrok stanoje itd. i prikenjavati kada nešto ne valja. A kada treba pomeriti dupeta i iscimati se da oteraš lopove naprednjake onda nas nema nigde. I ide priča "njih je nemoguće oterati". Diktatura tebra....

 

E onda Stanoje "Šamrok" kako volite da se sprdate je plafon trenerskog kvaliteta koji ćete dobiti. Ako hoćete nešto više onda navijajte za one vučićeve lovatore preko brda, jer kod nas to nećete dobiti pošto treba još love. Vidim da im se neki već oduševljavaju. Vole srbi kad se ima love i rado se takvima priklanjaju.

 

Sve se slažem, osim da je ono sinoć bio plafon. Moglo je to mnogo bolje ali je Šamrok pogrešio sa startnom postavom i ja mu to ne zameram previše. Svaki trener može da pogreši, on ove godine u Evropi ima učinak 5-2-2, uz malo sreće završiće jesenji deo sa 7-2-3 i to će biti ubedljivo najbolji učinak Partizana otkako se igraju grupne faze evropskih takmičenja.

 

Sprdam se i ja sa tim terminom "Šamrok" ali stvarno mislim da je iscedio suvu drenovinu iz ovog rostera i da na konto toga možemo da mu oprostimo povremene taktičke fejlove. Druga je priča ko je kriv za strategiju kluba da roster popunjava raznoraznim Obradovićima, Miljkovićima i Brežančićima. Šamrok jeste deo te priče ali ne verujem da je njen idejni kreator. Idejnim kreatorima ne možemo ništa jer njih je nemoguće oterati iz kluba i to je istina koju si nepotrebno stavio pod navodnike.

 

Imamo to što imamo, i sa tim što imamo ne stojimo loše. Bilo bi lepo da smo rutinirali gent i odradili grupu LK sa skorom 5-1-0 ali razmislite malo koliko je to realno. Jasno nam je da ćelavi Miletić neće zaigrati dok se jedan od dvojice štopera ne proda ili povredi, ostaje nada da će krimosi iz uprave na zimu dovesti nekog pristojnog DMC i napadača kako nas Zdjelarov odlazak za 500k ili Rikijeva povreda ne bi zatekli potpuno nespremne i bez ikakvih opcija.

 

Idu tri LingLong utakmice u sedam dana, gde lako može da se prelomi sezona. Da sam u Šamrokovim cipelama ja bih apsolutno sve bacio na tih sedam dana, makar posle toga išao na gostovanje u Belgiju sa omladincima. Ni za šta nam ne treba da tamo izvodimo najjači tim i junački izduvamo. Najjači tim treba da sakupi 9 bodova od TSC, Metalca i Čuke, i onda da zasluženo odmara sledećeg četvrtka makar rezerve popasle petardu od Genta.

 

I da još malo budem advokat Šamroku, nije mi daleko od logike da je možda hteo da sačuva Jojića i Pantića za TSC, i da je zbog toga pokušao da protiv Genta odigra neku mrtvu utakmicu na nerešeno, samo se ispostavilo da su ovi prejaki za to. To su četiri utakmice u deset dana a ne znaš u kojoj liniji je veća frka ako se neko povredi ili premori.

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, Ted said:

 

suština je u tome da niko od nas ili velika većina, ako hoćemo da budemo iskrenii, ne želi da gleda ovo što igra Stanojev Partizan. i svi mi znamo da su maksmalni dometi cele ove operacije daleko ipod onoga što očekujemo. i svi znamo da, ako se i završi titulom, sledi nemoguća misija sa nedoraslim kadrom na svim pozicijama. ubijamo vreme čekajući da se nešto suštinski promeni, više gledamo po navici nego zato što nam se sviđa ono što vidimo. 

 

 

Stanoje je trener koji igra na rezultat i postavljene ciljeve. Njemu ne znači mnogo da slavno odigra 1:1 protiv Genta ili ih čak dobije, ako je titula u tom trenutku već uveliko na onoj strani brda. Uostalom, čovek je jasno i glasno rekao da mu je titula prvi prioritet, pa onda LK. Možda se to nama ne sviđa ali to je tako kako je. Uvek možemo da vratimo Savudina ako nam Stanoje ne valja.

 

Uzgred, da li zaista nismo želeli da gledamo ono što su momci odigrali protiv Sočija na primer? Ne pamtim kada su više izginuli na terenu, dali dva gola, izbacili objektivno boljeg od sebe. Šta je tu nedostajalo, da od početka krenu svi u napad i utakmica završi 1:3? Mislim, tako bi Savo uradio otprilike.

 

Uzgred, ima jedna razlika između gostovanja Mančestera i Genta na JNA, koju svi olako previđaju. Mančester je došao da otalja posao. Da im je pošto-poto trebala pobeda, ugazili bi nas najstrašnije. Ovako su došli da odrade nebitan meč u zgusnutom rasporedu pa su pustili i nas da se malo igramo. Gent je, pak, došao po pobedu

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Zdjelar ima izlaznu klauzulu od 500k evra, ko god da te pare može da ga vodi. Takav je bio dogovor kada je produžio ugovor i to je OK što se mene tiče. Dečko zaslužuje nešto bolje. Nama u svakom slučaju očajnički treba pojačanje na DMC jer treba i Zdjelar tu i tamo da odmori. Šćekić je dobar kao ispomoć kada treba duplirati DMC poziciju ali nije baš tip igrača koji će da je nosi. Natha i Jojića kao neke iznuđene opcije na DMC neću ni da pominjem, tu je potrebna borbena oralica poput Zdjelara a mi drugog takvog nemamo. Čekamo da on ode pa da navrat-nanos potpišemo nekog tantuza.

 

 

 

Sve se slažem, osim da je ono sinoć bio plafon. Moglo je to mnogo bolje ali je Šamrok pogrešio sa startnom postavom i ja mu to ne zameram previše. Svaki trener može da pogreši, on ove godine u Evropi ima učinak 5-2-2, uz malo sreće završiće jesenji deo sa 7-2-3 i to će biti ubedljivo najbolji učinak Partizana otkako se igraju grupne faze evropskih takmičenja.

 

Sprdam se i ja sa tim terminom "Šamrok" ali stvarno mislim da je iscedio suvu drenovinu iz ovog rostera i da na konto toga možemo da mu oprostimo povremene taktičke fejlove. Druga je priča ko je kriv za strategiju kluba da roster popunjava raznoraznim Obradovićima, Miljkovićima i Brežančićima. Šamrok jeste deo te priče ali ne verujem da je njen idejni kreator. Idejnim kreatorima ne možemo ništa jer njih je nemoguće oterati iz kluba i to je istina koju si nepotrebno stavio pod navodnike.

 

Imamo to što imamo, i sa tim što imamo ne stojimo loše. Bilo bi lepo da smo rutinirali gent i odradili grupu LK sa skorom 5-1-0 ali razmislite malo koliko je to realno. Jasno nam je da ćelavi Miletić neće zaigrati dok se jedan od dvojice štopera ne proda ili povredi, ostaje nada da će krimosi iz uprave na zimu dovesti nekog pristojnog DMC i napadača kako nas Zdjelarov odlazak za 500k ili Rikijeva povreda ne bi zatekli potpuno nespremne i bez ikakvih opcija.

 

Idu tri LingLong utakmice u sedam dana, gde lako može da se prelomi sezona. Da sam u Šamrokovim cipelama ja bih apsolutno sve bacio na tih sedam dana, makar posle toga išao na gostovanje u Belgiju sa omladincima. Ni za šta nam ne treba da tamo izvodimo najjači tim i junački izduvamo. Najjači tim treba da sakupi 9 bodova od TSC, Metalca i Čuke, i onda da zasluženo odmara sledećeg četvrtka makar rezerve popasle petardu od Genta.

 

I da još malo budem advokat Šamroku, nije mi daleko od logike da je možda hteo da sačuva Jojića i Pantića za TSC, i da je zbog toga pokušao da protiv Genta odigra neku mrtvu utakmicu na nerešeno, samo se ispostavilo da su ovi prejaki za to. To su četiri utakmice u deset dana a ne znaš u kojoj liniji je veća frka ako se neko povredi ili premori.

da je hteo da odigra mrtvu tekmu igrali bi urošević i miljkon koji su neupotrebljivi u napadu ali zato čvršći u odbrani od obrada i živkovića koji su ofanzivni tip bekova

- mislim da je precenio kvalitet ekipe, bio je uveren da može poput ganchestera na kontre da dobije one indijance 2:1 ali avaj, menih je pokazao zašto je kao dete iz ajaksove škole završio u twenteu i zašto su ga oni pustili za smešne pare, markec i riki su uvek imali dvojicu na leđima kada bi lopta pošla ka njima a šćepan i posudar su izgleda imali zabranu da se ubacuju u napad iz drugog plana

- muflon montenigerdki je naravno opet zasrao kod gola, kao što je to uradio protiv sočija i kod oba gola u portugalu, tačno se vidi da nam treba libero ali avaj za takvu igru je potrebno najmanje 5 upotrebljivih štopera, zbog povreda i kartona a mi ih imamo 2,5

Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

 

Stanoje je trener koji igra na rezultat i postavljene ciljeve. Njemu ne znači mnogo da slavno odigra 1:1 protiv Genta ili ih čak dobije, ako je titula u tom trenutku već uveliko na onoj strani brda. Uostalom, čovek je jasno i glasno rekao da mu je titula prvi prioritet, pa onda LK. Možda se to nama ne sviđa ali to je tako kako je. Uvek možemo da vratimo Savudina ako nam Stanoje ne valja.

 

Uzgred, da li zaista nismo želeli da gledamo ono što su momci odigrali protiv Sočija na primer? Ne pamtim kada su više izginuli na terenu, dali dva gola, izbacili objektivno boljeg od sebe. Šta je tu nedostajalo, da od početka krenu svi u napad i utakmica završi 1:3? Mislim, tako bi Savo uradio otprilike.

 

Uzgred, ima jedna razlika između gostovanja Mančestera i Genta na JNA, koju svi olako previđaju. Mančester je došao da otalja posao. Da im je pošto-poto trebala pobeda, ugazili bi nas najstrašnije. Ovako su došli da odrade nebitan meč u zgusnutom rasporedu pa su pustili i nas da se malo igramo. Gent je, pak, došao po pobedu

 

koji je to cilj postavljen? da se osvoji titula? ok. saglasan. imamo kratkoročni cilj, za narednih sedam, osam meseci. recimo da ga ostvarimo. titula, titula, slaviće se titula, tralala, tralala.....mušema, ovo no, egzaltacija na forumu i u široj grobarskoj javnosti. i šta onda? trener je najavio da je realnije da ode nego da ostane. uprava će da rasrodaje ono što vredi i za šta stignu ponude, radiće ono što uvek radi i jedino radi. i kako mi tu stojimo? traženje trenera, kupovina igrača na brzinu, sklapanje novog tima za kvalifikacije koje počinju za mesec dana, pripreme na brzinu, zadržavanje nekih igrača dok traju kvalifikacije pa prodaja u avgustu. ili prodaja u sred kvalifikacija ako stigne ponuda koja se ne odbija. kako ceniš izglede za uspeh ovakve operacije? i onda naletiš na neke anonimuse ali koji rade ozbiljno, imaju zaista neki cilj koji nije kratkoročan i rade na njemu, tipa Šerif. ili naletiš na neki Dinamo Z. i onda pušagija. reset. za dva meseca si se vratio tamo odakle si krenuo. ili još niže. i šta smo uradili. ništa.

 

da se vratim na početak. koji je cilj? odgovor je vrlo jasan. nema ga. u smislu nekog plana šta i kako da se radi za neki definisani period. mi smo u situaciji koji je lepo opevao naš Cane:

 

Mi ne idemo nikud
i ne radimo nista
mi smo jedna velika
hipnotisana gomila

 

Al’ ja znam kljuc
ja poznajem tu bravu
otkljucacu i stavicu ti
svasta u glavu

 

Ja mogu da te zabavim
ja mogu da te sludim
ja mogu da te uspavam
ja mogu da te budim

 

Da li verujes meni

Ili mislis svojom glavom

 

mi idemo od slučlaja do slučaja, kao nesretnik koji ide od kontejnera do kontejnera, pa nekada nađe smrdljivo đubre, a nekada ga zadesi sreća pa pronađe neki vredniji odbačeni otpadak koji će da mu zadovolji neku potrebu za taj dan. ili par narednih. neke kvalifikacije za LŠ

 

ako posmatraš širu sliku, trenutno stanje u klubu ne daje razloga za bilo kakav optimizam. a to se neće promeniti ni ako se desi nekakav privremeni uspeh. ti ćeš uvek da se vratiš tako odkle si krenuo, jer nisi programiran da ideš napred.

 

većina grobara to vidi, zna ili oseća a savko na svoj način izražava.

 

u tom smislu sam i naveo taj kraći period igranja fudbala koji je zaličio na onaj koji gledamo vikendom po sportskim kanalima, pre no što počne ova domaća tuga. koju gledamo jer nas srce vuče ka Partizanu. a da je do kvaliteta i sadržaja, bez te emocije, niko od nas ne bi pogledao ni sekund toga. isto kao što ne pratiš Slovačku ligu. ili Finsku.

 

tu smo se svi (većina) malo zaneli, iako je razuman pogled sa strane govorio da od toga nema ništa. ne zbog trenera i stručnog štaba, već zbog onoga što bi moralo da postoji iza njih. a ne postoji. niti postoji iza Stanoja u ovom trenutku.

 

što se Savudina tiče, njegov povratak sada ne bi doneo ništa. kad bi me Savo pitao ja bih mu rekao da se ne vraća ni pod tačkom razno.

 

pitanje stručnog štaba je periferno sada. prvo imamo ga i radi neki posao na ostvarenju tog kratoročnog cilja. a periferno je i generalo. i biće sve dok ne bude postojala neka strategija i neki cilj koji nije vezan za narednih par meseci. naš postojeći plan je kratak. odogovor na bilo koje strateško pitanje ima samo jednu reč. videćemo.

 

ja samo mogu da dodam, već smo videli. i ne dopada nam se ni najmanje.

 

 

 

Edited by Ted
Link to comment

Vidi, sve je to tačno što kažeš i uvek ćemo se složiti po pitanju te šire slike. Ali da li to treba da bude Stanojeva briga? Ja mislim da ne treba jer niti je on doveo klub tu gde jeste niti on može da ga izvadi odatle. On je čovek trener, njegov posao je po logici stvari da upisuje trofeje u svoj CV a ne da ispravlja krive drine. On je sebi zacrtao za cilj da osvoji titulu i posle toga će da vidi šta će dalje. Ja to mogu samo da poštujem. Deluje mi besmisleno da on sad uzme i zaključi: "E jbg, u ovom klubu nema ni strategije ni vizije, sa ovom upravom titula će doneti više štete nego koristi, koji će mi to, ajde malo da igramo za raju". Tako će samo da dobije otkaz a sa titulom možda zabode neku kintu u Saudijskoj Arabiji. U šta će ta titula da se pretvori kada krenu kvalifikacije, to nije njegov problem već problem uprave odnosno nas koji i dalje pratimo klub uprkos svemu.

 

Druga stvar, Liga konferencija je malkice promenila situaciju i donela jednu ozbiljnu vrednost domaćoj tituli. Ta vrednost je direktan plasman u LK, pa onda letnje kvalifikacije igraš za nešto više a beton ligu si obezbedio. To je po meni bitan faktor jer tim može malo da prodiše i igra bez onog grča i mača koji mu već decenijama visi nad glavom - ako zabrljaš na leto, cela sezona ti se svodi na LingLong pa piši propalo. LK daje neko obezbeđenje u startu i onda možeš da motivišeš tim da se cima za LE i LŠ, a ne da im LK zavisi od tri kruga kvalifikacija kroz sito i rešeto i bez prava na grešku.

 

Sa titulom odmah znaš da će biti nekih para od evro takmičenja pa možda čak možeš i da planiraš neka pojačanja ili produženja ugovora. Naravno ne možeš da planiraš LŠ pa spucaš 10 milki u pojačanja, ali svakako možeš više od one čuvene situacije: "Prvo da vidimo da li ćemo uopšte igrati Evropu pa ćemo onda da možda nekog dovedemo". Naravno može opet uprava sve to da pokrade i nastavi bez ikakvog planiranja ali tu se opet vraćamo na početak - zašto bi Stanoje korigovao svoje ambicije zbog toga? On ako uzme titulu, piše sebi vrednu stavku u biografiju a nama obezbeđuje LK uz opciju da se borimo za jače takmičenje. Od njega dovoljno.

  • +1 2
Link to comment

Nesto razmisljam sad, kakvi su takvi su, nasi su  i mnogo ih volim. Secam se kad su se vracali iz njukasla, mi ih cekamo na aerodromu, neko izvali da su sleteli, izguramo ona dva nesrecnika iz obezbedjenja uletimo u aerodromsku zgradu. Kurac, slete posle 2 cuke.  Ja pokusavam da bacim kosku lotaru, tipa de si torima, omasim, opalim drulovica po glavi :)

  • +1 2
  • Haha 5
Link to comment

šta je bre ovo nema prenos na areni nego na nekoj areni premium 1, koju nemam na Irisu........nabijem ih na kurac......imam tu premiun na tv, ali mi isti nije dostpan sada 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...