Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

12 minutes ago, Bright Billy said:

Ne secam se kad su nas poslednji put kod kuce ovako bezobrazno izdrkale sudije...


I to protiv kluba koji je osnovan pre dva petka, bez ikakve istorije, evropskih trofeja, velikih imena, bilo kakvog “uticaja” u svetu fudbala. 
Pa njima je Bronbi uzeo titulu ispred nosa prošle sezone, a sada je Bronbi na 6. mestu!!!

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Jozef K. said:

Tim koji se tako lako odrekne Gavrića, Nikolića, Petrovića, Radulovića ne zaslužuje bolje. Jednostavno nema se strpljenja sa igračima, ne da im se šansa za lošu formu, ali sa druge strane Gobeljić i Rodić mogu da rade šta hoće godinama i da im se i dalje podilazi. Nekako sve ovo ima puno smisla, a tek će imati.

Cime su to Nikolic, Petrovic, Gavric i Radulovic zasluzili da imaju prednost ispred Kange, Sanoga, Kataija ili Ivanica?  Gledali smo ih cele prosle sezone i videli vrlo malo.  Ja dugo gledam Zvezdu i dobro se secam ulaska u seniorski tim Dzajica, Trifketa Mihailovica, Filipovica, Pizona, Duleta Savica, Bogicevica, Vidica,...  Ti su momci od pocetka bivali medju najboljima u timu.  U odnosu na njih, doprinos Nikolica, Gavrica, Radulovic i Petrovica igri i uspesima kluba je minoran, uprkos tome sto im je pravilo o dva bonusa davalo card blanche da budu u startnoj postavi (sto inace nisu zaradili svojim ucinkom u timu).  U tu kategoriju spadaju i Veljko Simic, Luka Adzic, i Filip Jankovic.  Svi oni su proglasavani za super-talente (ili ekstra talente kako je Milojevic govorio za Simica) i biserie, a pokazalo se da su mrtva puvala, kako u Zvezdi, tako i u klubovima u kojima su igrali posle Zvezde.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
1 hour ago, Bright Billy said:

Ne secam se kad su nas poslednji put kod kuce ovako bezobrazno izdrkale sudije...

Lose sudjenje cele utakmice, neujednacen kriterijum, mada nisam siguran da je drasticno ostetio Zvezdu jer je crveni karton Degeneku morao da dodeli, sto je odlucilo o ishodu utakmice.  Zuti karton Kataiju je bio preterano ostar ali, s druge strane, oprostio je Rodicu jedan prilicno grub faul koji je trebalo da sankcionise zutim kartonom.  

 

U vezi crvenog kartona.  Ovo je treci glupo zaradjen crveni karton (krivicom nasih igraca) na medjunarodnim utakmicama; prethodna dva portiv Milana.  Medjutim, protiv Milana su kartoni dosli pred kraj utakmice, pa je Stankovic odlucio da i dalje napada jer nije imalo sta da se izgubi.  Sinoc je crveni karton dosao na pocetku utakmice i po onakvom terenu i protiv tima cije su glavno oruzje tranzicije nije moglo da se igra napadacki 80+ minuta.  Ocekivao sam da ce Stankovic da se odluci za branjenje gola do poslednjih 15-20 min kada ce da pokusa ofanzivu.  To se i dogodilo, mada smo u medjuvremenu primili i glup gol.  Dok smo se branili, danski tim nije imao prilike osim jednog suta u okvir koji je Borjan uspeo da odbrani.  Kada smo se otvorili, onda su Danci naredjali nekoliko dobrih sansi.  Ali smo i mi tada imali nekoliko polu-sansi i umalo nismo izjednacili u finisu utakmice. 

Link to comment
4 hours ago, James Marshall said:

I koga boli kurac za Zvezdu i da li se njoj piše dobro, čovjek ide na operaciju glave :isuse:

 

Klub sa ovavim navijačima govnima zaslužuje apsolutno sve što će ga snaći.

  • +1 4
Link to comment

Nije sporan degenekov crveni, tu je on ispao bas glup. Sporan mi je kriterijum posle tog crvenog gde sam imao utisak da on svaki kontakt svira u njihovu korist...

Link to comment
Just now, Bright Billy said:

Nije sporan degenekov crveni, tu je on ispao bas glup. Sporan mi je kriterijum posle tog crvenog gde sam imao utisak da on svaki kontakt svira u njihovu korist...

Preziveli bi mi lose sudjenje i verovatno ostvarili bolji rezultat da nije bilo crvenog kartona na pocetku utakmice.  Taj crveni karton nas je izbacio iz koloseka i za povratak u normalu nije bilo sansi cak i da smo imali mnogo bolje sudjenje.  

  • +1 2
Link to comment

Samo se vi zavaravajte da je Degenekov crveni rešio utakmicu.

 

Prvo, uopšte nije pravilo da je tim sa deset igrača tako fatalno hendikepiran; drugo, ljudi su i do tog kartona bili mnogo bolji: crveni je i došao kao posledica dobre akcije i verovatne realizacije.

 

A za Dimitrija - da li sam ja sanjao da je Pižonova prva utakmica bila protiv Reala? Ili Boško Đurovski protiv Anderlehta? Ili Mali Dika na derbiju kad je Vaske bio trener?

I čime je to Rišairo Živković zaslužio šansu pre Lazetića i Stanića? 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
37 minutes ago, April said:

Samo se vi zavaravajte da je Degenekov crveni rešio utakmicu.

 

Prvo, uopšte nije pravilo da je tim sa deset igrača tako fatalno hendikepiran; drugo, ljudi su i do tog kartona bili mnogo bolji: crveni je i došao kao posledica dobre akcije i verovatne realizacije.

 

A za Dimitrija - da li sam ja sanjao da je Pižonova prva utakmica bila protiv Reala? Ili Boško Đurovski protiv Anderlehta? Ili Mali Dika na derbiju kad je Vaske bio trener?

I čime je to Rišairo Živković zaslužio šansu pre Lazetića i Stanića? 

Do crvenog kartona, utakmica je bila egal.  Niti je danski tim imao veci posed lopte, niti je imao sanse, niti udarce u okvir gola.  I oni i Zvezda su nekoliko puta pokusavali da priprete, ali bez vidnog uspeha.  Stavise Zvezda se dobro branila i posle crvenog kartona, i protivnik je imao samo jedan udarac u okvir gola u prvom poluvremenu.  Danski tim je uglavnom kruzio ispred Zvezdinog odbram,benog bloka bez mnogo uspeha da ga probije.  Da nije bilo Kanginog auto-gola, ko zna da li bi uopste postigli gol jer se Zvezda verovatno ne bi otvarala do kraja utakmice jer joj je bod odgovarao.

 

Igranje sa deset igraca je hendikep, pogotovo kada crveni karton bude dosudjen na pocetku utakmice.  Prvo psiholoski momenat se naglo pomeri u koriost protivnika.  Drugo, igraci se mnogo vise trose da nadomeste gubitak sto se jos vise augmentuje na teskom terenu.

 

Tezak teren je predstavljao veci hendikep za Zvezdu nego za protivnika, cak i da smo igrali u punom sastavu.  Kao sto znate, Zvezdin napad krece od momenta kada Kanga primi loptu negde oko centra igralista.  On se zagradi, zatim ubrza prenos lopte unapred trazeci igraca iz napadacke linije kome ce da preda loptu.  To Kanga mnogo dobro radi i bez njega je Zvezdina igra slabija.  Juce je na sredisnjem delu igralista bila lokva koja je potpuno onemogucila Kangu da igra svoju igru a samim tim i igru Zvezde.  Preskakanje sredine terena sutevima i ispucavanjima iz zadnje linije se do sada u Zvezdi pokazalo kao nesuspesna taktika (juce i protiv Surdulice).

 

Sto setice Stanica, on igra na pozicijiama na kojima igraju Sanogo i Kangu.  Stanic je meni vrlo zanimljiv igrac i ja bih ga od svih pominjanih "bisera" posebno izdvojio kao neko ko ima potencijal i karakter da nesto dobro uradi u svojoj karijeri.  Medjutim, staviti u startnu postavu Stanica ili njime zameniti jednog od ove dvojce kljucnih igraca, u znacajnoj medjunarodnoj utakmici, znajuci da Stanic jos uvek nije odigrao ni 90 min za prvi tim, je veliki rizik.  Stanic je usao u utakmicu u Danskoj i odmah napravio fgaul u opasnoj zoni posle koje je protivnik mogao da povede i zaradio zuti karton.  Moje pitanje vama je zasto bi Stanic bio bolja opcije od jednog od njih dvojce?

 

Sto se tice Lazetica umesto Zivkovica, ja imam kontra pitanje: A zasto ne Vukanovica.  Lazetic ima potencijal koji za sada pokazuje u juniorskom timu.  U seniorskom timu je u nekoliko utakmica koje je igrao postigao jedan gol i bez asistencije.  Taj gol je postigao protiv Kolubare, pri rezultatu 6-1,  kada je utakmica odavno bila resena.  Pri tome je napravio glupost, bacivsi dres sa sebe i dobivsi zbog toga zuti karton kao da je proslavljao pobedonosni gol u derbiju ili na medjunarodnoj utakmici, a ne sedmi gol ptotiv Kolubare.  Zivkovic je uveden u igru zbog brzine.  Verovatno se stankovic nadao da ako Zivkovic primi loptu i ima prostor ispred sebe da ce moci da udje u sansu.

Link to comment
1 hour ago, April said:

Samo se vi zavaravajte da je Degenekov crveni rešio utakmicu.

 

Prvo, uopšte nije pravilo da je tim sa deset igrača tako fatalno hendikepiran; drugo, ljudi su i do tog kartona bili mnogo bolji: crveni je i došao kao posledica dobre akcije i verovatne realizacije.

 

A za Dimitrija - da li sam ja sanjao da je Pižonova prva utakmica bila protiv Reala? Ili Boško Đurovski protiv Anderlehta? Ili Mali Dika na derbiju kad je Vaske bio trener?

I čime je to Rišairo Živković zaslužio šansu pre Lazetića i Stanića? 

 

Jesi ti nekada igrao fudbal po travi natopljenoj vodom koja pada satima? Do kartona su bili MNOGO bolji - prvih 12minuta!!!!

Crveni je došao uz srećan odbitak o klizavu travu koja je sjebala Degeneka u proceni.

Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

 

 

U vezi crvenog kartona.  Ovo je treci glupo zaradjen crveni karton (krivicom nasih igraca) na medjunarodnim utakmicama


4.

Milunovicevi laktovi u Kopenhagenu, 2x. Ali kao sto rekoh juce, ne moze vecno da nas hoce. 

Konsolidovati se nekako pred Ludogorec i pobediti na jebevite jade i to je to, treba biti zadovoljan drugim mestom. Sto se mene tice Mitilend i Braga su jaci od nas i to bi bio odlican uspeh, slabiji smo nego prosle sezone. 

Link to comment

Sta bi bilo kad bi bilo je uvek isprazna prica. Da nije Degenek dobio crveni, svakako bismo gledali drugaiju utakmicu. Glavna prednost Danaca u odnosu na nas je brzina, pa na to po onako mokrom i brzom terenu (sem na centru) igrac manjka je ogroman hendikep za nas, odnosno prednost za njih. 

 

Nasih startnih 11 sinoc je imalo 30,4 godine u proseku. Mator smo tim i nemamo brzih igraca, sto je ozbiljan problem. KAda smo ostali sa igracem manje, trio napred je bio prilicno nepotreban. Pavkov jeste jedini nas napadac koji moze da hvata duge lopte i on je trebalo da ostane, ali Katai i Ben nemaju potrebnu brzinu da obojica ostanu na terenu. Mi smo morali da se povucemo a trebalo je da neko moze da istrci kontru i pretrci protivnika sto ni jedan od njih dvojice ne moze. 

 

Prosto, nakon iskljucenja Degeneka nasa igra je bila zavrsena. Ostalo je da se vidi da li cemo uspeti da se odbranimo i dodjemo do remija. Na zalost smi sebi smo dali gol. Rodiceva greska je nedopustiva za ovaj nivo takmicenja, a nije mi jasan bas previse ni Kangin polozaj i reakcija... 

 

Sudjenje je bilo uzasno, tendeciozno. Skoro na Marakani nismo videli losijeg arbitra. Crveni karton nije sporan, ali skoro nisam video ovako neujednacen kriterijum. Neverovatno je da su igraci Mitjilanda svaki put sa dve ruke drzali Pavkova i da skoro ni jednom nije svirao faul. Neverovatno je da je Kanga onoliko puta dobio po nogama i da za to niko nije dobio zuti karton. Seckanje igre u nekim situacijama gde ostvarimo prednost i slicne gluposti da i zanemarim. 

 

Sve u svemu, los dan, losa utkamica, lose sve. Dobra stvar je da imamo zalihe i da nije smak sveta. Izgubili smo pol poziciju za prvo mesto, a pobeda protiv Bugara nam ne garantuje prolece u LE, jer bi Danci pobedom protiv Brage kod kuce zakomplikovali grupu i mi bi imali 10, braga 9, a Mica 8. Ali o otm potom...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...