Jump to content
IGNORED

RG 21 - kroz blato do GS19


Ros

Recommended Posts

14 minutes ago, barba said:

Treci set je najmonstruozniji set koji sam u zivotu gledao...Moze da se svodi na greske, ali mislim da je to nepravilno..." Ni Pedalj Nazad", koji su nam pokazali u tom setu je level " Zar to moze i tako i da se igra"...

 

.

 

Opaske u mediokritetnom kvalitetu meca su sour grapes, pretezno Rodzerovih navijaca koji su manje-vise svesni da bi njihov pulen juce skupljao gemove protiv bilo kojeg od ove dvoje monstruma. Mec je bio izuzetno kvalitetan do poslednjeg seta kad je postao jednosmeran. Gomila bivsih i aktuelnih igraca je ocenila mec utrkujuci se u superlativima, oni koji su igrali i igraju na najvisem nivou tenisa najbolje znaju sta su gledali. I nije samo do intenziteta i drame samog meca, shot making je povremeno bio za nevericu. Ja ne znam tacno kakve meceve su gledali oni koji misle da je ovaj mec juce bio nekvalitetan ali ja gledam tenis 40 godina i mogu na prste jedne ruke da nabrojim meceve koji su bili slicnog kvaliteta kao sto je bio ovaj. OK, mozda na prste obe ruke. Tvrdim da za sada nije postojalo i ne postoji nista iznad ovoga sto smo gledali u trecem setu kad je kvalitet tenisa u pitanju.

Edited by harper
  • +1 1
Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jumanji

    241

  • Lancia

    190

  • Tsai

    162

  • Arkadija

    158

Mozemo da podsetimo Tignora i drustvo da je na RG u poslednja tri meca, 2:1 za Novaka, tako nek crknu dusmani.

Kolko god da je bitan onaj momenat kad je Nadal amaterski izbacio volej u taj brejku, deluje mi da je najbitniji poen na mecu kad je Nole potvrdio brejk u cetvrtom setu za 5:2, kad je Nadal imao inicijativu ceo poen, a Novak zavrsio drop sotom.
A tek u III setu poen iz dropa na drugi Novakov servis, gde u tom trenutku stoji 6:5 za Rafu i prednost. Wow!

  • +1 1
Link to comment





A tek u III setu poen iz dropa na drugi Novakov servis, gde u tom trenutku stoji 6:5 za Rafu i prednost. Wow!



Možda je to poen koji tražim i koji mi se usekao u sećanje, imaš klip?

To su ti poeni koji je Nadal izgubio zbog svoje s(amo)uverenosti i koje on sinoć nije mogao da uzme protiv zida kao jučerašnji Nole. Par puta u takvim poenima je publika iz navike počela da se raduje pre vremena ali loptica se vraćala još jača i nezgodnija.

Isto se dešavalo i sa druge strane, recimo poen (mislim da mi je najlepši u meču) u drugom setu na 5:3 15:15 svako normalan bi posle takvog izgubljenog poena malo zastao, počešao se i pretrpeo brejk...









Link to comment
4 hours ago, Jumanji said:

Ufff kome nije. Kakave sam sve rituale izvodila i male trikove mađije samo da sve prođe bezbolno i povoljno po sve nas emoji3.png
Naravno znaju trikovi da je Novak u misiji emoji41.png inače džabe sve.

Strašan meč, strašan.

 

Nase "flasice" su nadjacale Nadalove flasice. :D

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Rafa je danas napustio hotel hramljajuci. Unistio ga Noki.


 
Nase "flasice" su nadjacale Nadalove flasice. [emoji3]


"Rituali" sta sam sve radila dok je islo i osvajao poene. Recimo, ako sedim na jednom mestu, ne mrdam, po cenu i odlaska u toalet biggrin.png
Srecom posle toga poceo da brlja, pa sam iskoristila za promenu biggrin.png
  • +1 1
Link to comment

Al zanimljivo je ovo s publikom. Mislim na "neutralnu" publiku koja navija za tenis. Ako ne moze, zanimljivosti i teniske neizvesnosti radi, sve turnire dok je tenisa da osvoji Federer, onda bar neka sve moguce Rolan Garose, zanimljivosti i teniske neizvesnosti radi, osvoji Nadal. 

Jer glupo bi bilo da navijaju da i neko drugi osvoji....osim ako ispadne Nadal, e onda nece valjda jos koliko sutra da navijaju za nekoga ko vec ima titulu kad igra protiv momka koji jos nije osvojio GS.

Samo otkrivam Ameriku primecujem zanimljivost, nek navija naravno ko za koga hoce i ja bih sutra navijao za Cicipasa da igra protiv Nadala.

Link to comment
1 hour ago, Djuro said:

"nije imao svoj dan", kaze Rafa, lol.

Pogadjao si coskove-linije, srala te mreza onoliko, servirao si asova ko' nikad u zivotu. 75% onoga sto si odigrao juce, bilo bi dovoljno za 6:0, 6:1, 6:1 protiv bilo kojeg drugog protivnika.

 

Imao s ti, majstore, svoj dan.

Problem je samo u tome sto si se nameracio na njegov dan...

e ovo me nervira i kod nadala i federera.

tako veliki igraci a sitne dusice.

djokovic bar kaze igrao sam najbolje sto sam mogao ali taj neki suparnik je bio jednostavno bolji i izgubio sam.

gomila tenisera kazu najbolji tenis mozda u istoriji rolan garosa i ovaj kaze da bi bagatelizovao djokovicevu pobedu " nije bio moj dan" 

sranje od izjave ali nema veze. sutra 19. pa za mesec dana 20. i jos kad bi uzeo us open pa to bi bilo ENDE!

i to u eri federera i nadala i gomile drugih odlicnih tenisera kao sto su marej, vavrinka, par francuza...

 

 

Link to comment
1 minute ago, bradilko said:

e ovo me nervira i kod nadala i federera.

tako veliki igraci a sitne dusice.

djokovic bar kaze igrao sam najbolje sto sam mogao ali taj neki suparnik je bio jednostavno bolji i izgubio sam.

gomila tenisera kazu najbolji tenis mozda u istoriji rolan garosa i ovaj kaze da bi bagatelizovao djokovicevu pobedu " nije bio moj dan" 

sranje od izjave ali nema veze. sutra 19. pa za mesec dana 20. i jos kad bi uzeo us open pa to bi bilo ENDE!

i to u eri federera i nadala i gomile drugih odlicnih tenisera kao sto su marej, vavrinka, par francuza...

 

 

Nadalu je ovo bio najtezi poraz u karijeri, kao sto rece Harper i nije samo iz svake recenice, nego iz svake reci i gesta izbijala kisela tuga iz njega. Tu svoju mantru, kako je on isti u pobedi i u porazu i kako je i dalje u tenisu, zato sto ga to cini srecnim a ne ukupan broj trofeja i GOAT trka, vise ne moze ni macki da okaci na rep.

Sad je glavna fora, da bi verovatno pobedio da je termin bio kad su igrali Cipi i Zverev i to njegovo izgovoreno je prihvatila sva sportska javnost i stampa u Spaniji, naravno zaboravljajuci da je prosle godine razbio Djokovica u njemu idealnim uslovima.

Pacenik nek pati, sta drugo, kad je folirant na kub a njegovi fanovi nek zive i dalje u bajci da je njihov idol perfektni sportsmen. 

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, bradilko said:

e ovo me nervira i kod nadala i federera.

tako veliki igraci a sitne dusice.

djokovic bar kaze igrao sam najbolje sto sam mogao ali taj neki suparnik je bio jednostavno bolji i izgubio sam.

gomila tenisera kazu najbolji tenis mozda u istoriji rolan garosa i ovaj kaze da bi bagatelizovao djokovicevu pobedu " nije bio moj dan" 

sranje od izjave ali nema veze. sutra 19. pa za mesec dana 20. i jos kad bi uzeo us open pa to bi bilo ENDE!

i to u eri federera i nadala i gomile drugih odlicnih tenisera kao sto su marej, vavrinka, par francuza...

 

 

 

Gledao sam jednog triatlonca (Sanders), kako daje izjavu neposredno nakon osvojenog drugog mesta na nekom ironman-u. I, onako umoran, pocne da prica o trci ali sve u frazama, onako kako vec sportisti umeju. U jednom trenutku mu izleti:

 

"I didn't have my speed today..."

 

U tom trenutku prodje pored njega pobednik (Frodeno), kojem btw niko ne moze ni da prismrdi vec godinama.

 

Sanders se nasmeje, shvati da stvari bas i nisu bile takve kakvim ih je opisao, pa se ispravi:

 

"Well, I have to say, that I did have MY speed but, unfortunately, I still don't have HIS speed!", pokazujuci na pobednika.

 

Eto, tako nesto se desilo i juče.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...