Jump to content
IGNORED

RG 21 - kroz blato do GS19


Ros

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jumanji

    241

  • Lancia

    190

  • Tsai

    162

  • Arkadija

    158

Poslednja tri meča na RG 2:1 za Novaka. Vučić mode off.
 
Bila mi frka sinoć da Rafa ne ukrade treći set.
 
 
Ufff kome nije. Kakave sam sve rituale izvodila i male trikove mađije samo da sve prođe bezbolno i povoljno po sve nas [emoji3]
Naravno znaju trikovi da je Novak u misiji [emoji41] inače džabe sve.

Strašan meč, strašan.
  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
8 hours ago, Mil@n said:

 

Naravno da nije završen, ali pobediti ovakav meč nemoguće je a da ne dođe do emotivnog pražnjenja i određene sadisfakcije, u ovom konkretno slučaju - ultimativne teniske sadisfakcije.

Ne tvrdim da će do toga doći u meri da Novaka sputa, takođe, možda se i opusti jer će misliti da će mu biti lako, no poznavajući Novaka mislim tj znamO da će biti utegnut ko struna od prvog udarca. 

 

On svakako nije zavrsen, nerealno je da Novak pomisli da je zavrsen pre nego sto bude zavrsen. Moze da ima los dan, moze Cicipas da odigra vanzemaljski tenis za koji ni sam nije znao da je sposoban da odigra, svasta moze da se desi, ali se sigurno nece desiti da Novak nonsalantno i samozadovoljno udje u taj mec zato sto je dobio Rafu u polufinalu. Dobio ga je 30 puta u zivotu, dobijao ga je vec i na ovom turniru, to sto je odigrao fantastican mec i uradio nesto sto je uradio samo on dva puta i Soderling jednom moze samo da mu podigne samopouzdanje pred finale.

  • +1 1
Link to comment

Kolko god da je bitan onaj momenat kad je Nadal amaterski izbacio volej u taj brejku, deluje mi da je najbitniji poen na mecu kad je Nole potvrdio brejk u cetvrtom setu za 5:2, kad je Nadal imao inicijativu ceo poen, a Novak zavrsio drop sotom.

Link to comment
9 minutes ago, JohnnyD said:

Kolko god da je bitan onaj momenat kad je Nadal amaterski izbacio volej u taj brejku, deluje mi da je najbitniji poen na mecu kad je Nole potvrdio brejk u cetvrtom setu za 5:2, kad je Nadal imao inicijativu ceo poen, a Novak zavrsio drop sotom.

 

Meni u celom cetvrtom setu ni u jednom trenutku, osim mozda na samom pocetku (mada ni tada), nije delovalo da Rafa moze da dobije mec. A nije ni njemu. Cak je radio za sebe neke nekarakteristicne stvari, tipa da okrece ledja terenu i cisti linije patikom iako je Novak ocigledno bio spreman da servira i slicno. Novak ga je fizicki izdominirao a Rafa nije na to navikao na sljaci, cim je osetio da mu je rezervoar usao u crveno a da Djokovic nastavlja da melje istom snagom mozak mu je poslao poruku da je gotovo.

 

Sta god da oni pricaju posle meca Rafi je ovaj poraz strasno tesko pao, ovo mu je mozda najtezi poraz u karijeri. Ne treba zaboraviti da on nije igrac svih podloga, da su mu sanse da ubode i taj 21. GS i tako konacno izadje iz senke Rodzerovog sidekick-a, u koju je svojevremeno svesno usao, veoma male ako Novak bude zdrav i da ce morati da ceka sledeci RG za ovakvu sansu. On ce te sledece godine imati 36 godina i, nevezano za to sto je toliko dobar u Parizu da moze da osvoji RG i sa 50, svake godine se sanse za to smanjuju jer su ovi mladji momci sve bolji i sve vise truda mora da se ulozi u drugoj nedelji turnira da bi se stiglo do zavrsnice. A tamo ce i dalje cekati Novak, motivisan kao i uvek da preko ledja njih dvojice dokaze da je najbolji od sve trojice. Mi smo kao Novakovi navijaci uglavnom fokusirani na njegove igre i njegove brojke pa nam je mozda promakla magnituda koju je za Rafin legacy proizvodio ovaj mec, za njega je ovaj poraz uzasan.

  • +1 9
Link to comment
2 hours ago, dùda said:

Do juče, Rafa u SF i F Rolan Garosa 26:0.

 

Sada 7:2 sa Novakom, 98:1 sa svima ostalima zajedno :D

 

Ali Tignor sinoc - Rafa ima 16:2 protiv Djokovica i Federera.:laugh: Kako je elegantno Novaku pripisao 9 Rodzerovih poraza od Rafe u Parizu bez ijedne pobede da bi istakao Rafin case. Jebo ih Federer vise, smorili su s njim za olimpijsku medalju.

Edited by harper
  • +1 1
Link to comment

Pripisao je i Federeru Novakovih 7 poraza ako tako gledaš.
Sve će to biti nebitno ako Novak završi sezonu sa oba preostala GS i OI. Onda ostaje sam na vrhu po svim mogućim osnovama.

Link to comment

Ja sam bukvalno skakao kada je Novak dobio treći jer sam znao da nema ali teoretske šanse da Rafa dobije 4 i 5. Što zbog kondicije i izdžljivosti tela, što zbog psihološkog momenta u kome neko u TB dobija onako treći I zbog samopouzdanja koje to pruža.



Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
9 minutes ago, harper said:

 

Ali Tignor sinoc - Rafa ima 16:2 protiv Djokovica i Federera.:laugh: Kako je elegantno Novaku pripisao 9 Rodzerovih poraza od Rafe u Parizu bez ijedne pobede da bi istakao Rafin case. Jebo ih Federer vise, smorili su s njim za olimpijsku medalju.

 

.

 

Tignor)))...Ne znam da li si primetio, editovao je naslov, mislim i delove prvog teksta... jos jednog jadnog teksta koji govori ne o tome kako je Novak pobedio, vec kako je Rafa izgubio...Pokusavajuci da  sve svede na par gresaka...

Bio je tako siguran u pobedu...

 

Gledao sam Novaka deceniju, i prestao..nervi postali vazniji...I da nije vas odavde i supruge koja je rekla gledaj-dobija, verovatno bih ponovo "zaboravio" na mec...Uzeli smo znojnicu koju je poklonio mom klincu na dorcolu i menjali je s ruke na ruku)))..

 

Treci set je najmonstruozniji set koji sam u zivotu gledao...Moze da se svodi na greske, ali mislim da je to nepravilno..." Ni Pedalj Nazad", koji su nam pokazali u tom setu je level " Zar to moze i tako i da se igra"...

 

.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, booyaka said:

Pripisao je i Federeru Novakovih 7 poraza ako tako gledaš.
Sve će to nebitno ako Novak završi sezonu sa oba preostala GS i OI. Onda ostaje sam na vrhu po svim mogućim osnovama.

 

Da, ali cemu? Mogao je i bilo kojeg drugog igraca osim Soderlinga da uvrsti u tu "statistiku", nijedan nije opepelio u Parizu protiv Rafe. Nego mora da se nadje neki nacin da se Federer ubaci u jednacinu pa to ti je. Rodzer je non-factor u Parizu kad je Rafa u pitanju, jedan od brojnih igraca koje je Rafa nalupavao da dodje do trofeja, Novak je jedini igrac koji ga je pobedio na ovom terenu od, pazi sad, 2009. godine. Drugi igraci su nebitni u tom match-up-u, kako god da se zovu, Novak protiv Rafe i drugi igraci protiv Rafe u Parizu su dve razlicite dimenzije rezultata i nesvodive su.

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Mil@n said:

Ja sam bukvalno skakao kada je Novak dobio treći jer sam znao da nema ali teoretske šanse da Rafa dobije 4 i 5. Što zbog kondicije i izdžljivosti tela, što zbog psihološkog momenta u kome neko u TB dobija onako treći I zbog samopouzdanja koje to pruža.



Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 

 

Ja sam pobegao iz sobe i cepao video igricu dok je moja junacka zena ostala ispred televizora. Kad mi je javila da je uzeo taj ludacki set rekao sam joj da je mec skoro sigurno gotov jer je osvajanje tog seta bilo za mec. Nije to neka nostradamusovska percepcija, u 99 od 100 takvih slucajeva igrac koji baci sve sto ima na teren da prelomi i ipak izgubi jednostavno vise nema ni snage ni uverenja da se vrati u mec. Postoji razlika izmedju Rafe koji se ne predaje jer je u mecu (AO 2012) i Rafe koji se ne predaje jer je tako navikao iako i on sam zna da ne moze vise. Juce je bio ovaj drugi slucaj. Videlo se to na njemu, culo se svaki put kad loptica dodirne zice njegovog reketa, jednostavno vise nije mogao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...