Jump to content
IGNORED

RG 21 - kroz blato do GS19


Ros

Recommended Posts

4 minutes ago, Redoran said:

 

Vidim na tviteru neki kratak video, pauza između gemova, verovatno u četvrtom setu. Rafa sedi na svojoj stolici a kvadricepsi i zadnje lože mu se tresu kao da su priključeni na struju. Skroz ostao bez goriva.

 

Treci set je trajao 97 minuta. 97 jebenih minuta. Dva igraca kojima je u svakom trenutku viner na reketu drzali su lopticu u igri 97 minuta u jednom setu. Otprilike u svakom poenu prosecno imas po 2-3 vinera koji bi u svakoj drugoj prilici i protiv svakog drugog igraca bili vineri a ti moras da odigras i cetvrti ako hoces da uzmes poen. Odavno sam naucio da se od ove dvojice svasta moze ocekivati i da se nicemu ne treba cuditi ali, covece, jedan ima 34 a drugi 35 godina i jos uvek mogu cetiri sata da igraju tenis koji nikome drugom nije u dometu. Nestvarno.

  • +1 8
Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jumanji

    241

  • Lancia

    190

  • Tsai

    162

  • Arkadija

    158

2 minutes ago, harper said:

 

Treci set je trajao 97 minuta. 97 jebenih minuta.

 

Ruku na srce Novak je zeznuo stvar, 5-4, 30*-0 i ima zicer koji napuca u mreži i izgubi servis umesto da ode na 40-0 i završi set.

Edited by Time Crisis
Link to comment
2 minutes ago, Time Crisis said:

 

Ruku na srce Novak je zeznuo stvar, 5-4, 30*-0 i ima zicer koji napuca u mreži i izgubi servis umesto da ode na 40-0 i završi set.

 

Hajde, jebo te.:D Zajebali su stvar i jedan i drugi mnogo puta ako tako gledas ali sa terena se vidi drugacije. Treba cetiri sata igrati kao masina a s druge strane mreze ti je ista takva masina, nemoguce je sve odigrati tacno.

Link to comment

Naravno da nisam gledao...

 

Nisam iznenađen Novakovom pobedom. U njihovim mečevima uopšte nikad nije bila dilema da li Novak ima igru za njega - jasno je da je ima već godinama tj deceniju od famozne 2011, pa možda i pre toga, ali kada su ovakve dve veličine u pitanju, tasovi na vagi koji pretežu su finese, nijanse koje verovatno ne možemo ni da pojmimo, no verovatno aktivirani majndset tog dana, samopouzdanje gde prelomni momenat postaje onaj u kome neko natera ovog drugog da pomisli "gotov sam, danas nije to to" što se desilo Noletu prošle godine i znamo kako se završilo. Govorio sam i pre turnira da je Novak sigurno bolje fizički spreman i da mu je stamina pa barem 20% veća nego Rafi i to je sigurno imalo svoj uticaj. Svi vi koji se smejete njegovim dijetima, zelju, bilju koje jede i sranjima koje vi obožavate a on ne pomišlja da gustira - imajte na umu da je ovakvo telo koje se održava tom ishranom imalo veliku ulogu u ovom meču i imaće istu takvu ubuduće, u ovoj poznoj fazi njegove karijere.

 

No samo GOAT bez ikakve konkurencije može da na ovom turniru, ovom terenu sa ovim protivnikom da gubi 0-5 i da se vrati i da ga ovako očetka. Sad ću da gledam highlightse, stigao sam sa posla i bio zauzet, i gustiraću situaciju do ranih jutarnjih časova :heart:

Meni lično enormno je važno što H2H nije izjednačen već ovaj naš ima 2 prednosti. Ide trava i brze podloge i kada Novak dobije ovakav meč, a i inače mu verujem protiv Rafe ne fali samopouzdanja, onda verujem da su šanse Rafi na bilo kojoj bržoj podlozi u ovoj fazi karijere tipa 10% maksimum.

Neko je rekao da ga Novak mrzi, naprotiv, siguran sam da ne i da nema razloga i da ga istinski i iskreno poštuje. Jer ovo što je Novak uradio njemu famozna "dva puta", Nadal je uradio drugima 100 i koliko već. Zna Novak koje je to MONSTRUOZNO dostignuće i da tu nema mesti ljubomori i mržnji već samo poštovanju. Mnogo veće šanse su da mrzi Pederera mada je njega toliko puta razmontirao i rašrafio da je sad verovatno u fazonu da ga žali. 

Ne znam šta očekivati od finala. Bitan je osećaj u Novakovoj glavi i da li je emotivno ispražnjen, a nije realno da nije, posle guženja Rafe na RG, samo je pitanje koliko. Sa druge strane, ako je dobio njega, ovako, kontam da verovatno razmišlja kako će ovog otkinuti 3:0 za sat i po. Obojica su se iscpili dosta, tu niko neće biti ni u kakvoj prednosti, a pritisak je na Ciciju jer treba da igra protiv čoveka koji je ovako izmasakrirao Rafu koji znamo kakvu auru ima na RG. A ovaj naš ludak posle izbacivanja Rafe sigurno neće tako lako ispustiti ovu priliku. Sve govori u prilog tome da će ga Novak pojesti, no strah me da prognoziram bilo šta. Muški i hrabro kao i uvek neću gledati, pa šta bude!

Edited by Mil@n
  • +1 3
Link to comment
29 minutes ago, Mil@n said:

Bitan je osećaj u Novakovoj glavi i da li je emotivno ispražnjen, a nije realno da nije, posle guženja Rafe na RG, samo je pitanje koliko.

 

Covek je u misiji da poobara sve moguce rekorde u tenisu, nije realno ni na trenutak da pomisli da je Pariz zavrsen. Za osvajanje ova cetiri turnira on jos uvek igra, sve drugo je nebitno.

Link to comment

Uzgred, za one koji sumnjaju da su mecevi ove dvojice veci i od sporta i od zivota info od Marion Bartoli da je francuski premijer gledao mec kod kuce i zvao da odobri izuzetak od policijskog casa za publiku na Satrijeu kako bi ljudi odgledali ovu lepoticu do kraja.

  • +1 2
Link to comment
16 minutes ago, harper said:

 

Covek je u misiji da poobara sve moguce rekorde u tenisu, nije realno ni na trenutak da pomisli da je Pariz zavrsen. Za osvajanje ova cetiri turnira on jos uvek igra, sve drugo je nebitno.

 

Naravno da nije završen, ali pobediti ovakav meč nemoguće je a da ne dođe do emotivnog pražnjenja i određene sadisfakcije, u ovom konkretno slučaju - ultimativne teniske sadisfakcije.

Ne tvrdim da će do toga doći u meri da Novaka sputa, takođe, možda se i opusti jer će misliti da će mu biti lako, no poznavajući Novaka mislim tj znamO da će biti utegnut ko struna od prvog udarca. 

Link to comment



7:5 7:6 1:6 6:4
...
Miša Zverev analizira u pauzi. Saša Zverev kara hostesu.
4. i poslednji set Rafa kreće brejkom 2:0 PPP na aparatima "znao sam" mode, Noksa tih kao smrt, 
...
prenos se vraća taman za potpisivanje kamere.
Miša Zverev analizira.
Saši druga hostesa javlja rezultat. Zadržava je u sobi.


Sve u svemu ...
Drago mi i zbog Sashe Z. [emoji106] [emoji38]ol:

Sent.

Link to comment
4 hours ago, Mil@n said:

 

Naravno da nije završen, ali pobediti ovakav meč nemoguće je a da ne dođe do emotivnog pražnjenja i određene sadisfakcije, u ovom konkretno slučaju - ultimativne teniske sadisfakcije.

 

I can't get no...sadisfaction! :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...