Jump to content
IGNORED

RG 21 - kroz blato do GS19


Ros

Recommended Posts

Ako je moj ćale u pravu (citira voditelja) ako Djoković osvoji RG biće jedini teniser u open eri koji je svaki Grand Slam osvojio barem dva puta 

  • +1 8
Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jumanji

    241

  • Lancia

    190

  • Tsai

    162

  • Arkadija

    158

Kiselo je grozđe

 


"It has not been anything that conditioned the game, it simply derives from the scaphoid injury that I did in 2005 and that in games of this duration and intensity it can take its toll. I had a bandage that was compressing me too much and it was already unbearable. No I am going to play the Mallorca tournament on grass, although I would have loved it, but in this case it is impossible since it is the week before Wimbledon and I do not have time to prepare it. I do not know what tournaments I will have on my schedule, it has been a very intense and I will have to decide if I play or not in London. Right now I don't have the mental clarity to think about it, I need tranquility, "said the Spaniard

Link to comment
17 minutes ago, ubibobi said:

Mislim da ga je prvi put dobio u četvrtfinalu

 

Da, polufinale je bio glupav meč protiv Mareja koji ga je verovatno koštao finala

Link to comment
7 minutes ago, Bujodrag said:

Ako je moj ćale u pravu (citira voditelja) ako Djoković osvoji RG biće jedini teniser u open eri koji je svaki Grand Slam osvojio barem dva puta 


Jeste u pravu. Rodji i Nolu je Garos (skoro) neosvojiva tvrdjava. S druge strane, Nadalu je AO boljka, kako je on blokirao ovu dvojicu na RG, tako su oni njega u Melburnu (15 titula zajedno).

 

Ovi svi ostali jedva da su namakli i po jedan od sva cetiri, a najveci van ove trojice cak ni to.

  • Hvala 1
Link to comment

Ovaj meč je, brat bratu, iznedrio jedno 15-20 poena od kojih može klip da se sastavi i gleda svaki dan bez da dosadi.

 

Neverovatno. Potpuno neverovatno, sve sa onom klackalicom u trećem setu i ludačkim rešenjima u ključnim trenucima. Koji je nivo mentalne snage potreban za to, pa ne znam, to valjda dolazi iz tih piramida ili iz nekog sazvežđa Belog duda jer sa ove planete teško da može da bude.

 

 

  • +1 2
Link to comment
22 minutes ago, Bujodrag said:

Ako je moj ćale u pravu (citira voditelja) ako Djoković osvoji RG biće jedini teniser u open eri koji je svaki Grand Slam osvojio barem dva puta 

 

Pobeda u finalu prekosutra bi bila visestruko vazna u ovoj sumanutoj trci medija o najvecem svih vremena. Ne bi bila samo druga na svim GS-ovima, tom pobedom bi Novak imao najmanje dva trofeja na svim relevantnim turnirima koji se danas igraju, svim GS-ovima, svim Mastersima i finalnom Mastersu. O tome ipak vise kad zec bude na raznju.:D

  • +1 1
Link to comment
Just now, Redoran said:

Ovaj meč je, brat bratu, iznedrio jedno 15-20 poena od kojih može klip da se sastavi i gleda svaki dan bez da dosadi.

 

Neverovatno. Potpuno neverovatno, sve sa onom klackalicom u trećem setu i ludačkim rešenjima u ključnim trenucima. Koji je nivo mentalne snage potreban za to, pa ne znam, to valjda dolazi iz tih piramida ili iz nekog sazvežđa Belog duda jer sa ove planete teško da može da bude.

 

 

 

Po ritmu ovaj mec dosta podseca na njihovo finale u Njujorku 2011. godine. Tada je Rafa uzeo monstruozni treci set u TB i ostao u mecu, sada je Novak u takodje monstruoznom trecem setu otisao set viska, u obe situacije je tim setovima overio mec jer je Rafa dao sve od sebe i nije mu ostalo nista za cetvrti set. Sad sam ponovo odgledao finis meca, mislim da nikada nisam gledao Rafu toliko nemocnog na sljaci.

 

Kljuc meca po mom misljenju je bilo hvatanje Rafinih spinova bekhendom cim bi se digli sa sljake. Nerealno je koliko ih je Novak rano hvatao i ipak ubacivao u teren pod kontrolom, bilo je udaraca gde je loptica bukvalno lelujala kao u stonom tenisu kad krene s Novakovog reketa. Fina je to ideja da se Rafini spinovi tako rano hvataju i to jeste resenje da se izvrsi pritisak na Rafu ali nije to nimalo jednostavno raditi ceo mec i niko danas osim Novaka to ne moze.

 

Sad smo videli i kako funkcionise Novakova strategija da se izmedju Slemova iskljucivo priprema za njih i zrtvuje bukvalno sve ostale turnire. Brutalno je izgledao danas.

  • +1 3
Link to comment
10 minutes ago, harper said:

 

Po ritmu ovaj mec dosta podseca na njihovo finale u Njujorku 2011. godine. Tada je Rafa uzeo monstruozni treci set u TB i ostao u mecu, sada je Novak u takodje monstruoznom trecem setu otisao set viska, u obe situacije je tim setovima overio mec jer je Rafa dao sve od sebe i nije mu ostalo nista za cetvrti set. Sad sam ponovo odgledao finis meca, mislim da nikada nisam gledao Rafu toliko nemocnog na sljaci.

 

Vidim na tviteru neki kratak video, pauza između gemova, verovatno u četvrtom setu. Rafa sedi na svojoj stolici a kvadricepsi i zadnje lože mu se tresu kao da su priključeni na struju. Skroz ostao bez goriva.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...