Jump to content
IGNORED

Jagodina - srpski Mordor iliti prvobitni egzemplar za Vučićevu vlast


Kundera

Recommended Posts

Razmišljao sam da možda i nije tako loša ideja da se otvori i tema o ovom divnom i vrlom gradu. Jednom od središta narko-mafije u Srbiji, nepotizma, korupcije, prostakluka i prostitucije. Od dolaska Palme na vlast ( tako što je kupio bar žutih odbornika ), uspostavljen je jedan mafijaško-partijski sistem koji je bio prethodnica naprednjačke metode vladavine. Jagodinska varoš poslužila je kao uzor za ovakav poredak, a možda bude i prva petlja od koje će početi da klupko odmotava.

Link to comment

palma je uzeo pelcer od bidže iz svilajnca. pene ovo podseća na one selendre na divljem zapadu u kojima 1 baja drži, banku, saloon, vodu, bira šerifa i sudiju, svi finansijski zavise od njega. i tako traje dok ne dođe usamljeni jahač koji sve to razjebe i oženi se učiteljicom.

čeka se usamljeni jahač.

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

palma je uzeo pelcer od bidže iz svilajnca. pene ovo podseća na one selendre na divljem zapadu u kojima 1 baja drži, banku, saloon, vodu, bira šerifa i sudiju, svi finansijski zavise od njega. i tako traje dok ne dođe usamljeni jahač koji sve to razjebe i oženi se učiteljicom.

čeka se usamljeni jahač.

 

Malo je kompleksniji od Bidze, ovaj je mnogo bolje umrezen, na bunga bunga zurke dolazilo mu je pola vlasti, a mozda ponesto i od opozicije. Za vreme njegove vladavine Jagodina se ucvrstila kao jedno od cvorista za trgovinu narkotika i on je sam fino skinuo kajmak i od toga. Mada, vlast nad Jagodinom moze se reci da je podeljena izmedju njega, par "biznismena" i par narko-dilera.

Link to comment
17 minutes ago, Kundera said:

 

Malo je kompleksniji od Bidze, ovaj je mnogo bolje umrezen, na bunga bunga zurke dolazilo mu je pola vlasti, a mozda ponesto i od opozicije. Za vreme njegove vladavine Jagodina se ucvrstila kao jedno od cvorista za trgovinu narkotika i on je sam fino skinuo kajmak i od toga. Mada, vlast nad Jagodinom moze se reci da je podeljena izmedju njega, par "biznismena" i par narko-dilera.

 

bedza je bio beg, palma je pasha 

  • Wub 1
Link to comment
9 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

bilo onomad u vremenu portret savremenika dm palma kao dobrovoljac sdg-a, jel pamti neko to

 

Mozda im je bio lejdiboj u kasarni, za one Arkanovce sa istancanim ukusom.
 

PS

Znam da je kao klinac pokusao da bude bokser i od svojih 9 meca izgubio svega 8.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...