Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

6 hours ago, Bogotac said:

Mozda za americke vlasnike,Spanci su nesto drugo.Kako god bude,obican navijac je na gubitku,nisam mislio da ce i fudbal uspeti da sjebu.

 

jos mi malo fali da docitam celu temu ... al da ne trazim posle kvot

fudbal je, sjeban odavno ... barem ono sto sam ja smatrao fudbalom i fudbalskom strascu

po nekoliko klubova iz par liga ... ostali neka grcaju u nekoliko krugova kvalifikacija ... kupicu vam omladince da mi sede za svaki slucaj i sta sve ne jos... gde je tu fudbal

treba da navijam za moj klub, koji ce takmicenje, ono pravo, da vidi s mene na ustap ... i ostane mi zabokrecina od linglong lige

 

bas me briga dal ce da naprave superligu

  • +1 1
Link to comment

Imaju i regionalne lige neke komplikovane probleme. Recimo ujedine se belgijska i holandska liga. Kako se ispada iz te lige i kako se u nju ulazi? Da li se pravi i regionalna druga liga ili upadaju dve holandske i dve belgijske ekipe? Sta ako posle nekog vremena u ligi bude 10% belgijskih i 90% holandskih timova? Ili sta ako u deset sampionata zaredom osvajaci budu uvek Holandjani? Zar se u tom slucaju Belgijanci nece smoriti i zar njihovi veliki timovi nece postati manje bogati? Nije to bas tako lako da se sprovede.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Ah, pa ako je samo finansijski plan u pitanju, onda dobro.

 

PL je čuvena po tome što im je sport u prvom planu, a pare ako uzmu uzeli su, ako ne nikom ništa...

 

PL je takodje cuvena po najpravednijoj raspodeli prihoda, o cemu se drvi vec cetrdesetak strana.

A bas zbog takve raspodele prihoda, njeni prihodi rastu i najzdravija je liga.

Stvari su uvezane (komplementarne), i tesko je napraviti ceteris aribus analizu.

 

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Budja said:

 

 

Je l Peres onomad potpisivao De Geu, pa zaribao faks?

 

Nije ovde rec o suvim proesionalcima, majstorima kako za pare tako i za imidz i komunikaciju. Savim je moguce da projekat nije  do kraja isplaniran.

 

Ovde je rec o nesposobnim lopovima. Treba biti tezak retard pa zaduziti klub kao sto je Totenhem za skoro milijardu funti, sa ili bez novog stadiona. Da i ne govorim o tome koliki retard moras da budes da zaduzis Barselonu sa preko 1.1 milijardi dolara, usput se popickaras sa najboljim igracem i ikonom kluba i sjebes se u svim takmicenjima u kojima si ucestvovao. Tih 12 "najvecih" klubova zajedno duguju neverovatnih 8.5 milijardi dolara a i ta cifra je verovatno jos veca s obzirom na to da Liverpul jos nije izasao sa svojim finansijskim izvestajem, koji mora da je vrlo simpatican. To su ti magovi biznisa, doajeni kapitalizma i trzisne vidre, svaka budala sa cetiri razreda osnovne skole i dvojkom iz matematike bi mogla da napravi takav grandiozan rezultat.

Edited by harper
  • +1 4
Link to comment
21 minutes ago, copkillah said:

 

Ja ne bih baš bio tako siguran, toliko stvari može da se promeni do petka, plus što nisam siguran da UEFA ima osnova da ih izbaci tek tako.

 

zapravo postoji način  ;D svaki tim koji se takmiči u uefinim takmičenjima mora imati uefinu licencu. jedan od uslova za dobijanje licence jeste članstvo u fudbalskom savezu. tako da, ako ih izbace iz njihovih saveza sigurno gube licencu.

 

morao bih jos kopati po dokumentima, ovo je prvi način koji mi je pao na pamet. moguće je izvesti.

 

Link to comment

samo se ozvanicilo trenutno sranje.

neka igraju tu ligu ionako je sve podredjeno " velikanima".

uefa je imala godine da uvede neka pravila i finansijska ogranicenja ali sta ocekivati od tih govana kad skoro svaki predsednik uefe ili fife je optuzen za korupciju.

sad ce se vise pitati nacionalni savezi pa neka malo cvrsce pregovaraju sa uefom. 

nista se lose nece desiti. svi ce imati svoju publiku kao i do sad.

vise ce ovim velikanima faliti "sirotinja" nego suprotno.

 

  • +1 4
Link to comment
6 minutes ago, nautilus said:

 

zapravo postoji način  ;D svaki tim koji se takmiči u uefinim takmičenjima mora imati uefinu licencu. jedan od uslova za dobijanje licence jeste članstvo u fudbalskom savezu. tako da, ako ih izbace iz njihovih saveza sigurno gube licencu.

 

morao bih jos kopati po dokumentima, ovo je prvi način koji mi je pao na pamet. moguće je izvesti.

 

 

A šanse da se to desi su stvarno minimalne, ja još uvek imam osećaj da će cela ova priča biti "tresla se gora, rodio se miš". Do prve sledeće prilike.

 

Link to comment
56 minutes ago, nautilus said:

šta ako englezi svoje izbace a španci ne izbace? da li je moguće i zamisliti špansku ligu bez reala i barselone? šta će raditi sa B klubovima i da li se i oni izbacuju iz sistema.

 

 

 

Tesko je zamisliti da bi Spanci izbacili, ako nista zbog Barse. Izbacivanje Barse bi imao suvise simbolike, i moguce cak neke politicke implikacije u regiji, i to u korist pristalica nezavisnosti Katalonije.

Link to comment

Ma ima pravni osnov, makar 

 

Article 83 Unforeseen circumstances

83.01

Any matters not provided for in these regulations, such as cases of force majeure, will be decided by the UEFA Emergency Panel or, if not possible due to time constraints, by the UEFA President or, in his absence, by the UEFA General Secretary. Such decisions are final.

 

 

 

mislim, pronaći će oni način u pravilima. kako sam shvatio ne postoji ugovor sa LŠ ili UEFA, već se dobija licenca i pristaješ na njihova pravila. Mogu čak i izmeniti pravila za licenciranje za 2021/22 u smislu da klub može dobiti licencu isključiva ako igra u domaćim ili UEFA takmičenjima. 

 

Link to comment

Poseban problem s ovom ligom, na stranu sve ostalo, je to sto se iz sporazuma vidi da oni bukvalno nemaju pojma kako bi to trebalo da bude organizovano. Postoji neki opsti okvir koji bi svako od nas mogao preko kurca da napise na forumu za 15 minuta i nista vise. Moguce je da imaju neki statut, pravilnik ili tako nesto sto se ne iznosi u javnost ali mi o takvom mogucem dokumentu ne znamo ni da li postoji, kamoli sta u njemu pise. Najavili su poimence tri dodatna kluba do broja stalnih ucesnika od 15, sva tri kluba su negirala da ce ucestvovati u tome. Imaju neku maglovitu ideju o tome odakle ce povuci tih dodatnih 5 klubova, niti se zna koji su to klubovi, niti po kojim kriterijumima i na koji nacin ce postati deo te Superlige. Postoji samo neki opsti stav da ce se birati na osnovu rezultata u drugim takmicenjima. Kojim?

 

Meni ovo bukvalno izgleda kao "daj da skarabudzimo nesto da uzmemo pare, o ostalom cemo da razmisljamo u hodu, naci cemo tih 8 drugih klubova, zaletece se neko na pare". Nudili su jebenom ruskom Zenitu mesto u toj ligi Najvecih.:laugh:

  • +1 1
Link to comment
Just now, nautilus said:

Ma ima pravni osnov, makar 

 

Article 83 Unforeseen circumstances

 
83.01

Any matters not provided for in these regulations, such as cases of force majeure, will be decided by the UEFA Emergency Panel or, if not possible due to time constraints, by the UEFA President or, in his absence, by the UEFA General Secretary. Such decisions are final.

 

 

 

mislim, pronaći će oni način u pravilima. kako sam shvatio ne postoji ugovor sa LŠ ili UEFA, već se dobija licenca i pristaješ na njihova pravila. Mogu čak i izmeniti pravila za licenciranje za 2021/22 u smislu da klub može dobiti licencu isključiva ako igra u domaćim ili UEFA takmičenjima. 

 

 

Nisam pravnik ali force majeure argument bi oborio i pripravnik a ne advokatska ajkula :D

 

Link to comment
Just now, harper said:

Meni ovo bukvalno izgleda kao "daj da skarabudzimo nesto da uzmemo pare, o ostalom cemo da razmisljamo u hodu, naci cemo tih 8 drugih klubova, zaletece se neko na pare". Nudili su jebenom ruskom Zenitu mesto u toj ligi Najvecih.:laugh:

I hajde da sve to objavimo u nedelju kasno uvece, kada po marketinskim istrazivanjima najmanje ljudi bleji na internetu, pa valjda nece puno da nas grde

  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, copkillah said:

 

Nisam pravnik ali force majeure argument bi oborio i pripravnik a ne advokatska ajkula :D

 

such as, such as

 

može biti bilo kakva nepredviđena okolnost

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...