Jump to content

Italija


Indy

Recommended Posts

a cuj, svako mesto u italiji vredi videti, po meni :)ali Djenova ti bas nije izmedju, a Firenca je skoro tacno na sredini, a i inace je 1 must kad se govori o Italiji.

Link to comment

Izmedju Milana i Rima svratiti u Djenovu je kao svratiti u Novi Sad izmedju Beograda i NIsa. Za blabla ces tesko iz prve dobiti ponudu kao stranac i novi korisnik.

Edited by lo zingaro
Link to comment
  • 2 weeks later...

Vozovi stvarno jesu prva liga, skoro 300km/h piči frecciarosa, nisam mogla da verujem! Od Milana do Firence za nešto više od sat i po vremena, ali dve povratne karte za premium klasu (ispod biznis a iznad standard) su izašle 240€. Note: dve povratne avionske BEG-MPX EasyJetom (sa 1 koferom) izašle ~27k RSD. EasyJet je znak da i Svevišnji ponekad pogleda Srbiju.

Link to comment

Izgleda ti "magistralni" vozovi pice mnogo bolje od lokalnih. Ja sam proveo oko mesec i po u Pjacenci, i gde god sam isao (a najcesce u Milano, koji je tu iza coska) proveo sam vise vremena u vozu koji je stajao, nego sto je isao. Non-stop su imali neke zastoje. Ali, to su valjda ti lokalni vozovi.

Link to comment

Tutti i treni znaci sve vrste vozova. Le Freccie su oni superbrzi i brzi vozovi(freccia rossa, freccia d'argento i freccia bianca). Imaš još i treni regionali, treni regionali veloci....

Link to comment

Upravo ugovorio voznju na blabla, prvo sa nekim matorcem poceo po engleski, dva dana nije odgovarao pa uz gugl mu odgovorio po italijanski pa me kulturno odjebao, salute tebi, jutros se pojavio neki drugi, ja odmah po italijanski, koji smajli trt mrt i prodje, bice veselo kad mu sednemo u auto pa skonta da ne znamo da beknemo italijanski :)

Link to comment

To će biti one hell of a ride, već vidim. :lolol: Mada bi bilo do jaja da govoriš italijanski pa da mu opričaš ono o tajnim rvačkim mečevima kepeca. Verovatno bi tipu pregoreo mozak. :lolol:

Link to comment

Bio u Veneciji... štagod. Grad muzej, trg star dvesta hiljada godina...wooow ajde da napravimo 87 fotki istog. Najzanimljivije mi bilo ono hranjenje golubova.Trst, super sladoled i luka.. i one fabrike i postrojenja na putu ka Sloveniji. E da, zanimljiv je i onaj glavni trg sa nekim postmodernističkim svetlima.Milano samo par sati i to oko železničke stanice, tako da ne mogu mnogo da kažem.Firenca mi je super. Jeste i ona pomalo muzej, ali je mnogo življa i anarhičnija od Venecije. Kao neki šizoidni renesansni mravinjak. Toranj u Pizi je zanimljiv zaista, pogotovu iznutra. Rim je okej ali nikad ne bih živeo u njemu. Mada, iskren da budem, nisam mnogo zalazio u 'opasnije' kvartove, samo ono glavno. Malo šta me zaista 'radi' od tih starih spomenika kulture, ako su samo predstavljeni tako kao eksponati, bez neke interakcije. Super mi je bilo ono kad je onaj lik prosuo hiljade gumenih kuglica niz Španski trg, pa su ga malogradjani naravno uhapsili.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Batica ide sutra u Milano na deset dana. Bio bih zahvalan svima na nekim savetima gde da ide i šta da vidi. Ne mislim da najpoznatije stvari, to će o sam da se snađe, nego ako znate neke nooks and crannies zgodne za izlazak, provod, itd. On je grafički dizajner po struci, tako da bi ga i nešto tako interesovalo. Unapred hvala.

Link to comment
Batica ide sutra u Milano na deset dana. Bio bih zahvalan svima na nekim savetima gde da ide i šta da vidi. Ne mislim da najpoznatije stvari, to će o sam da se snađe, nego ako znate neke nooks and crannies zgodne za izlazak, provod, itd. On je grafički dizajner po struci, tako da bi ga i nešto tako interesovalo. Unapred hvala.
+1Samo ja idem krajem avgusta i nisam dizajner.Sent from my iPad using Tapatalk HD
Link to comment
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...