Jump to content

Italija


Indy

Recommended Posts

jos jedan savet - ako mozes da nabavis bilo novinarsku karticu, bilo neku strukovnu, uradi to obavezno! ajde sto udjes dzabe u mnoge muzeje, nego sto udjes preko reda, a redovi znaju biti ogromni...
Ovo ne kapiram, kako bilo koju strukovnu karticu? Kazu "wow, kartica" i puste te da prodjes?
Link to comment
Ovo ne kapiram, kako bilo koju strukovnu karticu? Kazu "wow, kartica" i puste te da prodjes?
otprilike :Dnaravno, ako ima nekakve veze sa sadrzajem muzeja. npr. u muzej savremene umetnosti i vatikan ulazili su besplatno ljudi sa karticom ULUS-a, ULUPUDS-a, ali i udruzenja arhitekata. novinarska je ipak najkorisnija.edit: setih se, bilo je i neko polu-privatno udruzenje fotografa, to je bilo lako dobiti, a radilo je poso ko novinarska... kauboje, sta to/ko to bese? Edited by aram
Link to comment

daj jbt. pa ja sebi u photoshopu odradim da sam novinar reutersa iz libana. falsifikujem pečat neki i još par gluposti i samo plastificiram.u rimu i firenci sam skoro svuda imao prolaz

Edited by Ravanelli
Link to comment

nisam siguran jel se salis ili si ozbiljan, ali u svakom slucaju, ne preporucujem da to pokusavas u veneciji. tamo ti uzmu propusnicu i pasos, skeniraju i salju na proveru, pa ako prodje, dobijes sutra besplatan ulaz.

Link to comment

zašto bih se šalio? to radim već nekoliko godina i nisam jedini. a za veneciju im ne bih im davao u tom slučaju. rekao bih da sam tu one day only i da mi to ne odgovara.quizmaster ima zvaničnu od UNS, u pragu smo isto besplatno ulazili svuda, ostali plaćali

Edited by Ravanelli
Link to comment

za muzeje sirom sveta - najbolje kartica ajkoma'icom srbija' za izguglati sajtpristupnica - nije uslov da radis u muleju, mogu i ostali, znam neke iz drugih oblasti profesije sto su dobijali, al tacne uslove bas i ne znam

Link to comment

Dodao bih na ravanelijev post i odlicnu pizzu u pizzeriji FORMULA UNO, dolaze Rimljani, malo ima turista. Domaca atmosfera, pizza odlicna, pivo 0.66 Litara :Dhttp://maps.google.c...ed=0CKoBEPwSMAAOd Terminija 10 minuta peske.Restoran Cul de sac odlicna hrana, prijatna atmosfera nalazi se na Piazza di Pasquinohttp://maps.google.c...ed=0CKsBEPwSMAAUtisci svezi od petka

Edited by Milosh76
Link to comment
  • 1 month later...
Koji je najjeftiniji nacin prevoza iz milana do rima? Voz ili bus? I kolko traje voznja?
Znam za najkomforniji, najbrži i prilično jeftin - avionom: www.easyjet.com, karta u jednom smeru u avgustu je negde oko 40-ak evra ... Za nešto jače od sat vremena si u Rimu ...Grad Milan ima odlično organizovan transfer do sva tri aerodroma, a cena je u većini slučajeva gotovo simbolična - 5 evra ...Od rimskog aerodroma Terravison (http://www.terravision.eu) vozi do centra grada za 4 evra ... metro (Leonardo express) je nešto skuplji (oko 10 evra), ali brži ... Edited by stoka
Link to comment

vozovi ti idu od 3 do 9 sati, zavisi da li uzmes freccia rossa ili regionale. cena zavisi od toga koliko unapred uzmes kartu, krece se od oko 50 do 100 evra. idi na trenitalia.it pa vidi. nikad nisam cuo da neko ide autobusom.

Link to comment
ovde mu voz dodje najslabija opcija
nikako se ne bih slozio. iz centra milana u centar rima za 3 sata u vrlo udobnom vozu nikako nije losa opcija. a i cene vozova su tu negde sa cenama aviona.ako ti kola odgovaraju, to je drugo, ali je i minimum duplo duze...
Link to comment

Voz skuplji od aviona, avion 32 evra a voz 50 najjeftiniji, s obzirom da placam za dvoje a moram i natrag najverovatnije otpada, prvi put sam u italiji pa kontam da bi voznja autom bila time i korisnija, a i mislim da bi bila dobra zajebancija, videcu jos..nego jos jedno pitanje, koje mesto bi bilo zgodno za dan, dva za relaksaciju a nalazi se izmedju ova dva grada? Kakva je Djenova?

Edited by Duci Simonovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...